Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, lucinda napisał:

No bo jest taki przepis..majstersztyk to ciasto długo mietolic A potem mega cienko rozwalkowac

To ja ci podpowiem....kup ciasto Yufka (w tutejszych marketach dostaniesz bez problemu), nagrzej piekarnik na maksymalną temperaturę i będziesz miała swoje Flammkuchen :haha: 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fioletowa.mysz napisał:

Dużo mniej:szydera:

Na obiad podano leberkase i surówkę z kapusty pekińskiej, z dodatkiem papryki, jabłka i marchewki. 

Eee tam, Bottega jest super, to już prawie nisza, a nisza to to, co kochamy najbardziej, ale jeszcze o tym nie wiemy :D.

Surówkę bym przyjęła, Leberkäs jest fuj :D.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, salazar napisał:

Eee tam, Bottega jest super, to już prawie nisza, a nisza to to, co kochamy najbardziej, ale jeszcze o tym nie wiemy :D.

Surówkę bym przyjęła, Leberkäs jest fuj :D.

Kurka sobie zażyczýła to upiekłam całą foremkę:szydera:. A na poważnie to ona nieczęsto ma życzenia kulinarne więc sama rozumiesz.

Dzisiaj będzie kurcze z rożna i chyba surówka z kiszonej kapuchy. 

Pi.eS. nisze są super ale...Jak sobie przypomnę Forda to do teraz mną wstrzącha:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pdp w szpitalu, tyradła c.d., będzie psztyniecka zalewajka "na gwoździu". :hura:Woda, pętko() białej, majerankowej kiełbasy, kartofelki sypkie, sól, pieprz, ziele, listek, drobniutkie skwareczki słoninki, na nich zeszklona drobniutko posiekana cebulka, na koniec(bo inaczej kartofelki nie będą miękkie) kwaterka barszczu ze słoja(obłęd), zmiażdżony  czosnek, deko grzaneczek, zahartowana łycha kwaśnej, wiejskiej śmietany.
Do kiełbasy: chrzanik polonaise ze w.w. śmietaną, kapką octu, ciutka cukru, szczypta soli, muśnięciem pieprzu i do tego pajda chrupiacego dreikornen Brot.

Zresztą, co ja Wam będę opowiadał, sami popatrzcie jaki klarowny barszczyk a ten aromat ziela, liścia i mąki, a ten kwaskowy smak czosnku i przefermentowanego jęczmienia. No brak słów.
Ale mam wypas!!! Tak niewiele a tak dużo.
SmacznegoScreenshot_20191120-102609_Gallery.thumb.jpg.1924c5327bfc126b9f806a1006ffddeb.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadłem zup 40 dni.

To teraz sobie odbiję!!!

Ogórkowa z kiszonych mojej mamy. Dojechały w piatunio.

Woda, goloneczka indycza, w kosteczkę: kartofelki, marcheweczka, pietruszka, seler, kalarepka, w piórka ciut pora, listek, ziółko, pieprz, i ziołowy, na koniec(bo inaczej warzywa będą dębowe!) starte na szarlotkowych oczkach: ogórek świeży i kilka kiszonych(ok. 25 dag na 2 litry). Zabielić śmietaną, posypać natką i koperkiem. Niektórzy jeszcze zasmażają na ociupince słoninki, deku cebulki i łyżeczce mąki 405,  ja nie.

Smacznego

+ze dwie grzaneczki z serem z białej bagietki, na chrupiaco. Palunie lizać!!!

Np.:

Screenshot_20191121-104048_Gallery.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' goloneczka indycza, w kosteczkę: kartofelki, marcheweczka, pietruszka, seler, kalarepka, w piórka ciut pora, listek, ziółko, pieprz, i ziołowy, na koniec(bo inaczej warzywa będą dębowe!"" 

Wygląda na to jakbyś wiedział o czym piszesz. U mnie dziś schemat. Zapiekana z ciastem francuskim "cebulowa" 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, elf napisał:

'' goloneczka indycza, w kosteczkę: kartofelki, marcheweczka, pietruszka, seler, kalarepka, w piórka ciut pora, listek, ziółko, pieprz, i ziołowy, na koniec(bo inaczej warzywa będą dębowe!"" 

Wygląda na to jakbyś wiedział o czym piszesz. U mnie dziś schemat. Zapiekana z ciastem francuskim "cebulowa" 

Mam pytanie : czy Ty nawet w " co na obiad " łatkę przypniesz ? Nie pasuje Ci to nie czytaj ....i tylko nie udawaj , że nic złego na myśli nie miałaś ....bo już taka tutaj była co to kota ogonem odwróciła tak , żeby na jej wyszło . Jeśli @LACH napisał to na pewno  wie o tym a takie zwrot cyt. "wygląda na to  j a k b y ś wiedział co piszesz " ...

Na życzenie PDP-nej dziś na obiad kartoffelnsalat ...i pasi :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sayonara 52 napisał:

Krupnik dopieszczam.

Zeby bylo swojsko dla pop, wkroilam 2 wienerwurszty.

Nie znosze ichnich zup na kielbaskach,

Wybiore je dla pop na talerz.

A sobie wsypie na talerz wiadro natki.

Dla pop natka i koper jest bee:kopara:

Tak jest!!!

Krupniczek "po naszemu":hura:

Screenshot_20191121-124557_Gallery.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...