Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, erika napisał:

Dzisiaj byłam w Aldii i jest kasza , nawet "GutBio " Ouinoa 

No to cos z moim wzrokiem nie tak . Za mało dioptrii w szkle. Szukałam kilkakrotnie, tak jak i budyniu czekoladowego. Jak wróce przetrzepie Aldika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dzisiaj na obiad wymodzić   ? powinien  być na zimno . Macie jakieś pomysły ? zastanawiam sie , czy nie wykorzystać maślanki . Taki chlodnik z rzodkiewką , ogórkiem i koprem. Do tego jednak muszą być ziemniaki i to okraszone skwarkami . Matko , moj cholesterol ............ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co czytam o Waszych obiadach i slinka mi leci,, jestem w bogactwie a na obiad babcia każe robic ,,ziemniaki z twarogiem,albo placki ziemniaczane z gotowej masy,albo brokuł i ziemniaki,,albo ochydny makaron,bo naprawdę nie dobry,ciemny i nie smaczny z sosen pomidorowym ze sloika,,,fujjj, ochyda. Jem jak ptaszek,,,

Dobrze ,ze sniadania mam wypas,,full servis,, 

Ale za to jaka figura,,nie muszę się zmuszać,aby schudnąć,,same obiady weg i jest super,,,

Tak bogaci jedza:płacz::hahaha: byle co nieraz!!!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Wiecie co czytam o Waszych obiadach i slinka mi leci,, jestem w bogactwie a na obiad babcia każe robic ,,ziemniaki z twarogiem,albo placki ziemniaczane z gotowej masy,albo brokuł i ziemniaki,,albo ochydny makaron,bo naprawdę nie dobry,ciemny i nie smaczny z sosen pomidorowym ze sloika,,,fujjj, ochyda. Jem jak ptaszek,,,

Dobrze ,ze sniadania mam wypas,,full servis,, 

Ale za to jaka figura,,nie muszę się zmuszać,aby schudnąć,,same obiady weg i jest super,,,

Tak bogaci jedza:płacz::hahaha: byle co nieraz!!!

@Blondi a może oni kiedyś byli biedakami :p a  ja teraz bym zjadła : kaszanka podsmażana + kiszona kapusta i ziemniaki , pycha .Nieraz mamie wspominam , kiedy zrobisz taki obiadek?.. to mnie zaproś :hahaha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, erika napisał:

@Blondi a może oni kiedyś byli biedakami :p a  ja teraz bym zjadła : kaszanka podsmażana + kiszona kapusta i ziemniaki , pycha .Nieraz mamie wspominam , kiedy zrobisz taki obiadek?.. to mnie zaproś :hahaha:

Kaszankę też bym zjadła ,, @erika tutaj nigdy nikt nie był biedakiem,,,tu są miliony,,już usłyszalam ,że jutro kalafior w sosie:płacz: więc jak tylko będę miała ochotę to zrobię sobie fileta drobiowego do tego,,jak będzie mi się chciało obżerac,,ale chyba nie,, tragedia te obiady,,ale będę stęskniona za normalnym obiadem,,ja wytrzymam ,,na tych kalafiorkach i brokułkach ,,nic mi się nie stanie,,ale potem nigdy więcej !!!aby mnie tu zobaczyli:hahaha: jak nie kluchy non stop to warzywa a mięso to gdzie? a oni wiedzą ,że ja lubię mięso,,czy to coś dziwnego? ,że ktos lubi mięso? dziwią się ,że lubię mięso a sami jak ugotowałam to wpieprzali az uszy się trzęsły,,o co tu chodzi?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nowego,,tylko kalafior w białym sosie i ziemniaki-hahhaha jak ja się dorwę do tych kurczaków z rożna czy z grilla ,,to tylko kosteczki zostaną,,albo do schabowego takiego smacznego,,nawet mieloniaka bym zjadła ,,ale mam post !!! za jakie grzechy,,ale na dobre mi wyjdzie ,,podtucze się innym razem,,w tamtym roku to był lipiec jak spadlam 6 kg w dół,,a teraz ile spadnę w sierpniu? muszę wagę  dorwać,,,:o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to danie na obiad a taki troszkę inny podwieczorek ja raz w tygodniu zamiast ciasta do kawy ale może być i ciasto i to co ja robię zalezy ile kto je,robię pieczone jabłka.Przepis jest bardzo prosty z każdego jabłka wydrążam nasionka ale tak żeby nie przebić na wylot wlewam w otworek 1-2 łyzeczki miodu ,zawijam w folie i na 15-20 minut do piekarnika.Można do srodka  dać też cukier pomieszany z cynamonem albo poprzednio namoczone rodzynki i tylko jabłko polać miodem jak już jest gotowe najlepiej smakuje jeszcze ciepłe.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na taki zestaw obiadowy,,,ziemniaki i marchewka ugotowana ,,marchewka ugotowana i dodane do niej masło i trochę proszku sosu białego i troszkę przyprawy warzywnej ,,obiad dla odchudzającego? taka mamałyga bezpłciowa,,,kolacja znowu kartofle,,kartofelsalat z jogurtem z ogórkiem świeżym i bratwurst,,,przecież kartofel goni kartofla,,idzie przeżyć,,ja nie wymagająca ale jak patrzę jak bogaci jedzą ,,to dla mnie trochę dziwne,,albo ja jestem dziwaczka,,ale na szczęscie śniadanie mam luksus,,dzięki za to,,:hahaha: czy mniej ważę? chyba nie,,bo się tuczę kartoflami,,:płacz: ale za to tutaj nie mam kasy na wydawanie i jeden problem mam z głowy i z głowy mam obiady,,bo ja takich obiadów w domu nie gotuję,,więc ??? wolę się dostosować do nich,,niż wymyślać a oni mięsa nie jedzą,,a jak się dorwą to by słonia razem z koniem zjedli,,o co tu chodzi!!! jak zwykle o kasę:hahaha:bo trochę tutaj jest do wykarmienia,,,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi,jesteś chyba pasjonatką marchewki...a gdzie kalafiorek,kapusta,pomidorek,sałata? Jesteśmy już w domku nad jeziorem, kuchnia wypas, zrobiłem grillka na obiad z pieczywem, oni duuuużą kiełbachę góralską,a ja...grilowaną kaszankę z kiszeniakiem:hahaha:

Pogoda dziś nie na kąpiel,ale zawsze dobra na...O.o:piwo:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj nie wysilałam żadnych niedzielnych obiadków w ostatni dzień w tym miejscu ha ha zrobiłam zupę szparagową ale za to na rosołku z kurczaka i warzyw babcia pytała co to jest? mówię ,że szparagowa a ona na to wcale nie smakuje jak szparagowa ha ha tylko jak co smakowała się teraz zastanawiam ,czyżby moja podopieczna z tej demencji zapomniała jak szparagi smakują ha ha przecież w tej zupie oprócz szparagów nic innego nie było tylko sól,pieprz i sok z cytryny ha ha

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Blondi,jesteś chyba pasjonatką marchewki...a gdzie kalafiorek,kapusta,pomidorek,sałata?

Spytaj się moich bogaczy!!! :płacz: co dadzą to jem,,wiesz ,że co do jedzenia jestem zawsze nie wybredna,,ale potem nawet z takiego powodu nigdy nie wracam,,mama dośc marchewki:hahaha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jolantapl. napisał:

ha ha @Blondi jesteś tam jak króliczek pleyboja  ha ha

Mam poscieli trochę Playboya ,,mam bieliznę Playboya ,,dużo bielizny,,kupionej na końcu świata,,także wszystko się zgadza ,,,:hahaha: teraz tylko figurę wyrzezbić na marchewce  i będzie super:serce: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...