Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nie gotuję ...mam wolny dzień . Obiad ugotuje i przyniesie na na górę Hela , którą nazywamy naszą " pomocą domową " w takich wolnych ,moich dniach :haha:Co nam ugotuje nie wiemy , bo jeszcze wczoraj wieczorem nie była zdecydowana ....obiad niespodzianka będzie . Mnie tam wsio rawno , bo jeszcze nigdy nie byłam niezadowolona z ugotowanych przez nią obiadów ...Jadzia - mamusia i owszem ...zawsze jej coś nie pasi - a to za twarde , za miękkie , za słone , niedosolone...no zawsze coś na NIE . Mi  wszystko co zapoda smakuje a Jadzine humorki to niech se Jadzia w buty schowa . Hela zawsze denerwuje się , ja ją pochwalę i zaraz jej lepiej . Ważne , że wolne mam zaraz po obróbce i śniadaniu ....i luzik  :haha:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, foczka63 napisał:

Bakłażany nadziewane dziś mieliśmy.Pycha,ale roboty z nimi od zarypania:(Do tego ćwiatki ziemniaczkowe z też piekarnika .Bakłażany tańsze od polskich jabłek:(Za dwa b. duż e3,80 zapłaciłam.Masakra cenowa w sklepach po prostu:(

Jutro własne pieczarki.Nie wiem skąd się wzięły,całą działkę  oblazły:)Nigdy nie mieliśmy.

Pieczareczki z nawozem jakimś naturalnym zasiały się .W mojej okolicy z 40 lat temu był koński targ i do tej pory po tym nawozie co koniki narobiły grzybnie sobie siedzą i pieczareczki cała okolica ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Teresadd napisał:

@NNNdanuta dostałam dwa wielkie selery.Kiedyś miałaś cudne pomysły jak je spożytkować.Bo mnie tylko surówka przychodzi do głowy,ale dla Pdp surowy może być za twardy.

Co prawda Danutę wołasz, ale uderz w stół, a nożyce się odezwą . Mnie bardzo smakują frytki z selera. Pokrój, polej oliwą lub olejem, posyp ulubioną przyprawą i do piekarnika, góra dół, ja robię na blaszce z papierem do pieczenia. Czas nieokreślony, zależny od twardości selera. :haha:. Panierowany też jest fajny, tylko wcześniej ugotować al dente. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Afryka napisał:

Co prawda Danutę wołasz, ale uderz w stół, a nożyce się odezwą . Mnie bardzo smakują frytki z selera. Pokrój, polej oliwą lub olejem, posyp ulubioną przyprawą i do piekarnika, góra dół, ja robię na blaszce z papierem do pieczenia. Czas nieokreślony, zależny od twardości selera. :haha:. Panierowany też jest fajny, tylko wcześniej ugotować al dente. 

Coś zrobię .Dzięki za pomysł Agatko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godzin temu, Teresadd napisał:

@NNNdanuta dostałam dwa wielkie selery.Kiedyś miałaś cudne pomysły jak je spożytkować.Bo mnie tylko surówka przychodzi do głowy,ale dla Pdp surowy może być za twardy.

Mnie surówka nigdy nie przyszła do głowy bo ja nie lubię selera ... Owszem używałam zawsze do zupy, ale później go wyrzucałam. Na seler mam prywatnie dwa pomysły: smaczny jest grillowany, a w Niemczech dla mojej pdp robiłam puree z selerem... Tak miej więcej połowa ziemniaków, a druga połowa to seler. Seler w gotowaniu naciąga wody, więc jak się już go tłucze z ziemniakami to wystarczy łyżka kwaśniej śmietany, czy trochę masła,  żeby to puree było zwarte na modłę niemiecką czyli było dużo luźniejsze niż nasze polskie. Seler (uważam) bardzo dobrze się komponuje właśnie z ziemniakami, ale i sam może być użyty jako puree (zamiast kartoflanego) do obiadu.:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.08.2019 at 09:31, Teresadd napisał:

@NNNdanuta dostałam dwa wielkie selery.Kiedyś miałaś cudne pomysły jak je spożytkować.Bo mnie tylko surówka przychodzi do głowy,ale dla Pdp surowy może być za twardy.

Kiedyś słyszałam o plackach z selera, oraz o zapiekance, ale szczegołów nie znam. Dla mnie w sumie istnieje tylko seler naciowy :d :d :d 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dodzisława napisał:

Kiedyś słyszałam o plackach z selera, oraz o zapiekance, ale szczegołów nie znam. Dla mnie w sumie istnieje tylko seler naciowy :d :d :d 

Tu kupuje synowa wg .swojego widzi mi się i tak mnie uszczęśliwia.:owrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Teresadd napisał:

Tu kupuje synowa wg .swojego widzi mi się i tak mnie uszczęśliwia.:owrrr

A może by tak sałatka z selera...taka a'la jarzynowa nasza? Z przewagą tegoż warzywa oczywiście :haha: Osobiście lubię gotowany seler w sałatce i w zupie, więc daję ile się da...to znaczy ile znajdę w lodówce :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd Nie denerwuj się, szkoda zdrowia. Przecież zawsze coś z tych selerów ugotujesz, czy będzie zjadliwe to nie wiadomo, bo nie każdy lubi seler po prostu. Skoro lubiła to moze PDP lubi, a moze był w Angebocie i stąd ten zakup :d :d  :d . Wiem, że łatwo powiedzieć : włącz olewator , jak się jest daleko i nie w temacie, ale proszę Cię, przynajmniej spróbuj ten olewator włączyc.:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

@Teresadd Nie denerwuj się, szkoda zdrowia. Przecież zawsze coś z tych selerów ugotujesz, czy będzie zjadliwe to nie wiadomo, bo nie każdy lubi seler po prostu. Skoro lubiła to moze PDP lubi, a moze był w Angebocie i stąd ten zakup :d :d  :d . Wiem, że łatwo powiedzieć : włącz olewator , jak się jest daleko i nie w temacie, ale proszę Cię, przynajmniej spróbuj ten olewator włączyc.:cmok:

Kończę robotę tutaj.Zobaczę co dalej ,bo trochę się tu ulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Kończę robotę tutaj.Zobaczę co dalej ,bo trochę się tu ulało.

Myslę, że to jest dobra decyzja. Nie można tkwic w niezdrowej atmosferze, bo komfort psychiczny jest najważniejszy. Głowa do gory Teresko. Będzie dobrze, będzie lepiej i pierdalnij im drzwami, az obrazki ze scian pospadają. Skoro miałas plan byc do 5 listopada, to w takiej atmosferze jak opisywałas, jest to wykluczone.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...