Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie naleśniki z musem z malin. Podopieczna sobie zażyczyła. Musik już zrobiłam. A sama boczku sobie "zgrilluję" na patelni. I tak doprawię, że będę ogniem oddychać:szydera:. A do tego wciągnę mizerię bo strasznie dawno jej nie jadłam. A później to już chyba pęknę:haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym ziemniaku na głowę , kiełbaski- ślimaczki też po jednej porcji i zielona  fasolka którą musiałam przeglądać , przebierać , bo pewnie przynajmniej z tydzień w lodówce polegiwała . Zdjęcie fasolki w całości oczywiście zrobiłam jako dowód rzeczowy , gdyby znów zmienniczka skakać mi zaczęła . Obiecałam jej to ...wykonałam . W razie podskoków po jej powrocie przed oczy  zdjęcie pokażę xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Po jednym ziemniaku na głowę , kiełbaski- ślimaczki też po jednej porcji i zielona  fasolka którą musiałam przeglądać , przebierać , bo pewnie przynajmniej z tydzień w lodówce polegiwała . Zdjęcie fasolki w całości oczywiście zrobiłam jako dowód rzeczowy , gdyby znów zmienniczka skakać mi zaczęła . Obiecałam jej to ...wykonałam . W razie podskoków po jej powrocie przed oczy  zdjęcie pokażę xd

A co ona była emocjonalnie z tą fasolką związana czy jaki... wodę mąci!? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Afryka napisał:

A co ona była emocjonalnie z tą fasolką związana czy jaki... wodę mąci!? :haha:

Widocznie tak . Nektarynki wywaliłam zanim przypomniałam sobie , że mam zdjątka robić , żeby pokazać królowej jej niedociągnięcia :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotuję sobie zupę ogórkową bo we snie mnie nawiedziła i...haluny mam zapachowe.

Babcia zup nie jada więc dostanie sznycelka z szyneczki, sałatke z pomidorów i parę frytków z batata. Plus dip of kors.

Na deserek pojemy sobie arbuza, gdyż szkoda by się wziął i zgnił. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kuchnia serwuje : ziemniaki , kalarepa ( oczywiście sosem Hollandaise polana ) i jajka sadzone . Wszystko za zgodą PDP ...pytałam , czy może tak być , nie sprzeciwiała się a wręcz w dłonie radośnie klasnęła ...i tak będzie ...bez specjalnego wysiłku , żadnego , długiego czasu stania przy garach . Tak lubię , jak mam ochotę to stoję przy garach ...ochoty brak , robię coś mało pracochłonnego :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fioletowa.mysz napisał:

Gotuję sobie zupę ogórkową bo we snie mnie nawiedziła i...haluny mam zapachowe.

Babcia zup nie jada więc dostanie sznycelka z szyneczki, sałatke z pomidorów i parę frytków z batata. Plus dip of kors.

Na deserek pojemy sobie arbuza, gdyż szkoda by się wziął i zgnił. 

Mi tez się chce zupy, ale mnie nawiedziła fasolowa ,bo mam kielbaski polskie, nie zamrozilam wszystkiego i też nie chcę aby sie zepsuły ,więc pójdą do zupy, już jest ten smak -nagotuje kociołek, mało pracy i szybko, :oklaski: normalne jedzenie,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piersiątkach kurzęce w sosie z zielonego pieprzu-bo lubią pikantne. Smażone kartofle i papryką że słoika-taka bez skóry. Ja miałam kluchy-szpecle-usmażone na chrupko z borówkami, truskawkami, jogurtem greckim i cukrem trzcinowym..... a doopa rośnie..... :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie naleśniczki były :oklaski: Za słodziwo robił Erythrytol :haha: Diva wsuwała, aż jej się uszy trzęsły, chociaż zapowiedziała, że żadnych wynalazków słodzących nie jada i interesuje ją tylko "prawdziwy" cukier :szydera: Jako okrasa był samorobny mus jabłkowo-brzoskwiniowo-winogronowy...też z Erythrytolem :szydera:  A jutro trzasnę sernik z polskiego twarogu....też z Erythrytolem :szydera: Jedynie polewa będzie kaloryczna, bo zamarzyło mi się czekoladowego ganache'a zrobić...więc i tłusto i słodko będzie...mniam...mniam :oklaski:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa fasolowa wczorajsza oraz grilowana karkówka i warzywa z patelni, szybko i mało roboty, ale musze się zapytać  @fioletowa.mysz jakie ogórki kupujesz na zupę ogórkową, widziałam tutaj chyba solone z koprem ogórasy ,ale czy te się nadają? dobre są, które ogórki nadają sie na zupę ogórkową,,pisac wszyscy,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...