Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemniaki, jajko sadzone i szpinak.

Na szybko, bo w miasto iść chcę, a dyliżans mój co 1,5 godziny jeździ, muszę zdążyć na wcześniejszy.

Ostatnio później i dalej jechałam, jak wracałam od przystanku, to już szarawo było, dobrze, że kamizelkę odblaskową miałam,bo by mnie niejeden rozjechał, takie tu trasy spacerowe mam :szok:

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placki ze szpinaku . Do tego tzatziki (lekko podrabiane czyli moja wariacja na temat tegoż sosiku). Oraz również podrabiany szaszłyczek. Znaczy miesko gulaszowe, pieczarki w calosci, mini tomaty plus cebula oraz cukinia, wlasnorecznie na patyki nabite i smazone na patelni. Doprawione jak sie patrzy:szydera:

Pyszne było:papieros:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Placki ze szpinaku . Do tego tzatziki (lekko podrabiane czyli moja wariacja na temat tegoż sosiku). Oraz również podrabiany szaszłyczek. Znaczy miesko gulaszowe, pieczarki w calosci, mini tomaty plus cebula oraz cukinia, wlasnorecznie na patyki nabite i smazone na patelni. Doprawione jak sie patrzy:szydera:

Pyszne było:papieros:

Mniam, mniam, az zaluje ze mnie juz tam nie ma. Teraz musze sama i do tego niezbyt poetycznie  mi to wychodzi:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Ale to placki z otrebami wiec pewnie by Ci nie smakowaly:szydera:Niski indeks glikemiczny to nie przelewki:haha:

Nie wiesz, nic nie wiesz... U mnie w Stokrotce tez jest  maka z otrebami , wiec mam zamiar zmienic nawyki zywieniowe:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, foczka63 napisał:

Dawaj przepisa:)

Prosze bardzo.

Wzielam torebke zamrozonego szpinaku, tak z pół kilo go było i dusiłam (niestety nie za szyje:haha:)na odrobinie masła. Dociepałam lekka ręką 4 ząbki zgniecionego czosnku (rękojeścią noża gnietłam, gdyż praską nie dysponuję na adresie), dosmaczyłam solą i ziolowym pieprzem i miechałam wajchą drewniana aż odparował i zrobił się suchawy. Do chłodnego zielska dowaliłam dwie łyżki otrębów owsianych, rozbełtane jajca w ilości sztuk 2 i wsadziłam wedle zaleceń do lodówki. Aby otręby zmiekły chyba chociaż pewności nie mam po co. Koleżanka tak kazali. Po około godzinie smażyłam z tego placki na zwykłym oleju. Wielkości kartoflaków. I to cała filozofia. A placki są naprawde smaczne :papieros:

Smacznego gdyby ktoś miał ochotę się podietować:szydera: 

Edytowane przez fioletowa.mysz
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni nic nie gotowałam,ale obżeram się wszystkim,kartofelsalat,sznycle, jakieś sałatki ziemniaczane,, jakies mięska -kulki pieczone,,serki i wędlinki ,tapasy-ale dobre, ale brakuje mi gotowania,jakas durna jestem ,,wiem, inna by wywaliła tylek na słońce a potem poszla do restauracji,,a ja na słońcu nie będe siedzieć  i się starzeć od słońca ,zapomnieć,,!!!więc szukam roboty,,człowiek nie nauczony odopoczywania,już złapałam się na tym nie raz, galopuje nie wiem dokąd i po co!!!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fioletowa.mysz a co można innego zamiast otrębów owsianych, a tak to już miałam ten szpinak w ustach ,,,bo podobnie przygotowuję do makaronu,,tylko smaże na oleju z masłem ,mieszam tłuszcze,,teraz aż muszę:papieros: ,,ale zapomniałam o szpinaku dla gosci, tanio i smacznie,z makaronem, następne party ,,zrobię gar i niech wsuwają, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

@fioletowa.mysz a co można innego zamiast otrębów owsianych, a tak to już miałam ten szpinak w ustach ,,,bo podobnie przygotowuję do makaronu,,tylko smaże na oleju z masłem ,mieszam tłuszcze,,teraz aż muszę:papieros: ,,ale zapomniałam o szpinaku dla gosci, tanio i smacznie,z makaronem, następne party ,,zrobię gar i niech wsuwają, 

Mąka owsiana się fajnie komponuje podobno. I platki owsiane :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Mąka owsiana się fajnie komponuje podobno. I platki owsiane :)))))

Mąka i to już dobrze brzmi,,bo wiesz płatki zaczną każdemu wchodzic w zębiska i co??? naplują się równo a nie zjedzą,,a szkoda, Niemce są sama wiesz jacy,,:hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...