Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a my sie dzisiaj grillujemy...bez politycznych podtekstow:haha:....jak pragne zdrowia...oj ten szogun to je ma oj ma....oczywiscie wol z irlandii bedzie na ruszcie dogorywal a obok cos na zielono ..

pytam wczoraj...

-lubisz  brukselke???

wielke oczy i pytanie-

- a co to jest?

- wiesz..to taka mala kapustka....zrobimy do obiadu ok?

-eeeee....nie nie lubie bo gorzka jest i baki mam po niej...ale mozesz ugotowac te zielone frytki z bylka i maselkiem (szparagowa zielona)....a jeszcze lepiej jak te frytki w bekon zawiniesz i na chrupiaco podasz....

poszlam....zapalic...:szydera:

taka nacja

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Afryka napisał:

Zrazy zawijane z dodatkiem suszonych grzybów, mizeria i kartofelki dla Muminka. 

laska zrob wiecej zajade i pozre....to danie na mna lazi od jakiegos czasu mialam sie juz zabrac za wolowiny ubijanie na zraza ale wybralo sie szogunowi steka i doopa....juz mnie pachnie ten sos sam w sobie i...koszony ogoras do tego

bede kolo 15ej dasz rade sie wyrobic?:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lucyna.beata napisał:

laska zrob wiecej zajade i pozre....to danie na mna lazi od jakiegos czasu mialam sie juz zabrac za wolowiny ubijanie na zraza ale wybralo sie szogunowi steka i doopa....juz mnie pachnie ten sos sam w sobie i...koszony ogoras do tego

bede kolo 15ej dasz rade sie wyrobic?:szydera:

Zachadzi parzałsta, na 12 będą gotowe. Czekam. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Afryka napisał:

Zachadzi parzałsta, na 12 będą gotowe. Czekam. :d

 

43 minut temu, foczka63 napisał:

Do 15ej to nawet zapachu po obiedzie w kuchni nie będzie:)Lepiej się pospiesz,ha ha ha 

no laski zadzieram kiece i leeeeeece bo moze i tak sie wdarzyc ze mnie do wylizania jeno rondelek ostanie i orogas

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

Ziemniaki,filet z kurczaka i kalafior w białym sosie.

Ziemniaki, filet z kurczaka, ale z sałatą w sosie winegret, łyżka ćwikły (sama zrobiłam z kupnych gotowanych buraków),  Mam jeszcze paprykę ze słoika z Pennego i pewnie też dodam do tego wszystkiego xd

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Afryka napisał:

Zrazy zawijane z dodatkiem suszonych grzybów, mizeria i kartofelki dla Muminka. 

Wieprzowe czy wołowe? U mnie do zrazów zawsze są buraczki zasmażane i zawsze zrazy sa wołowe. Jesooooo, jak one smakują, ale tylko moja mama umie zrobic takie dobre :d .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dodzisława napisał:

Wieprzowe czy wołowe? U mnie do zrazów zawsze są buraczki zasmażane i zawsze zrazy sa wołowe. Jesooooo, jak one smakują, ale tylko moja mama umie zrobic takie dobre :d .

Oczywiscie, że wołowe. Najlepiej mi smakują z kaszą albo kluskami śląskim, do tego modra kapusta, ale kapusta była w ubiegłą niedzielę, a mizerię też lubię. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Afryka napisał:

Oczywiscie, że wołowe. Najlepiej mi smakują z kaszą albo kluskami śląskim, do tego modra kapusta, ale kapusta była w ubiegłą niedzielę, a mizerię też lubię. :d

Mniam, mniam. Kluseczki śląskie miałam na obiadek wczoraj i gulaszyk w sosiku z suszonych grzybków i buraczki zasmażane. Paluchy lizać :d . Jakiej wołowiny uzywasz konkretnie? Dodatki do dań głownych to się z domu wynosi :d . U mnie mama robi mielone z buraczkami, rolady z buraczkami, rybę z kiszoną kapustą, mizerię ze schabowym, albo wątróbką. Jak gotowała kapusniak, to na drugie zawsze były plendze :d . Ach, smaki dzieciństwa :d .

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Tak samo, ale teraz ja robię :oklaski: Pychotka :oklaski:

No wiadomo przecież Mirabelko kochana. Jak ktoś z miasta Łodzi, ewentualnie spod miasta Łodzi pochodzi, to nie ma lipy :d . Ja jeszcze mamę szczesliwie mam, więc póki co, ona często robi :d .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Dodzisława napisał:

Mniam, mniam. Kluseczki śląskie miałam na obiadek wczoraj i gulaszyk w sosiku z suszonych grzybków i buraczki zasmażane. Paluchy lizać :d . Jakiej wołowiny uzywasz konkretnie? Dodatki do dań głownych to się z domu wynosi :d . U mnie mama robi mielone z buraczkami, rolady z buraczkami, rybę z kiszoną kapustą, mizerię ze schabowym, albo wątróbką. Jak gotowała kapusniak, to na drugie zawsze były plendze :d . Ach, smaki dzieciństwa :d .

W Polsce z reguły zrazowej wołowiny, tylko, że często to jest loteria, w sklepie wygląda fantastycznie, a w duszeniu podeszwa i smakuje jak trawa. Ostatnio kupuję wołowinę od prywatnego hodowcy, mojej przyjaciółki brata, które ma krowy rasy mięsnej a nie mlecznej. Zdarzyło mi się zimową porą wieź z Niemcowni wołowinę na rolady, uprzednio zmrożoną na kość. Te dzisiejsze zakupiłam w Rewe na stoisku mięsnym, one mają tę zaletę, że nie trzeba ich rozbijać, są idealnej grubości i w ogóle udusiły się piorunem, mięciutkie i kruche. 

U mnie też mielone z buraczkami, kurczak pieczony z mizerią albo sałatą ze śmietaną, ryba do surówki z kiszonej kapusty bądź z pory, schabowy, najlepiej z kostką, to młoda kapusta z dużą ilością kopru. Takie sztandarowe zestawy wyniesione z domu, bo kuchnia to nasze smaki z domu + nasza inwencja, i tak się to przenosi z pokolenia na pokolenie. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...