Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rolady wołowe z wczoraj,makaron,resztki wczorajszej surówki/lodowa,papryka,koperek,pomidor/ i ćwikła dla chętnych ,znaczy dla mnie oraz kompot śliwkowy na popitkę z własnych węgierek mrożonych:)Orgia obżarstwa:)Hi hi hi

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Dzisiaj w planie resztek z lodówki, po sylwestrowym szaleństwie, wyjadanie :szydera: A jest z czego wybierać :haha:

Ja też resztki z lodówki :szydera:...A tak sobie obiecywałam , że jak przyjadę do siebie to będę przy garach stała i gotowała moje ulubione potrawy ...Kurde balans ...na nic nie mam ochoty . Któregoś dnia przyrządziłam karczek , sosik , że palce lizać ...surówkę i ...miałam jeść dwa dni . Pierwszego dnia z apetytem a drugiego z przymusu , żeby się nie zmarnowało ......Nic ...w sobotę pojedzie się do doktora i jak mnie Elka przez tydzień swoimi specjałami pokarmi to i apetyt wróci ....na coś innego :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo tutaj gotuję,,mam dośc restauracji i ich żarcia, mięso w sklepie jest piękne i tylko chęci do gotowania,,dzien jest piękny i cieplutki i na zewnątrz pitraszę ile wlezie, żeberka duszone pycha, sałatka jarzynowa z full warzyw super, gołąbki to poszly migiem,,itd, podoba mi się ,,że mam wszystko co potrzebuję i mogę szalec jak w domu, te ich tutaj Tappas czy inne dziwadła nie dla mnie, ale przyznam ,że na Wigilię dobre rzeczy jadłam tutaj,,bardzo smaczne, Tutaj Wigilia to tance i muzyka i super jedzenie,,i picie ,,picie ,,ja zamówilam w naleśniku mięso drobiowe z warzywami ,,do naleśników sos jasny, smaczne to bylo, danie główne to ziemniaczki upieczone i kaczka ,,sałatka z papryki, deser to tort z whisky i kawą,,w buzce się rozpływał,,a potem wino,,a potem piwo  a potem w bety,,nie!!!!! dusche,,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blondi napisał:

Bardzo dużo tutaj gotuję,,mam dośc restauracji i ich żarcia, mięso w sklepie jest piękne i tylko chęci do gotowania,,dzien jest piękny i cieplutki i na zewnątrz pitraszę ile wlezie, żeberka duszone pycha, sałatka jarzynowa z full warzyw super, gołąbki to poszly migiem,,itd, podoba mi się ,,że mam wszystko co potrzebuję i mogę szalec jak w domu, te ich tutaj Tappas czy inne dziwadła nie dla mnie, ale przyznam ,że na Wigilię dobre rzeczy jadłam tutaj,,bardzo smaczne, Tutaj Wigilia to tance i muzyka i super jedzenie,,i picie ,,picie ,,ja zamówilam w naleśniku mięso drobiowe z warzywami ,,do naleśników sos jasny, smaczne to bylo, danie główne to ziemniaczki upieczone i kaczka ,,sałatka z papryki, deser to tort z whisky i kawą,,w buzce się rozpływał,,a potem wino,,a potem piwo  a potem w bety,,nie!!!!! dusche,,,

Piwo wino....a gdzie śpiew??:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 1bozka napisał:

Piwo wino....a gdzie śpiew??:szydera:

Tańce,,tańce,,ja ich piosenek nie nauczona śpiewac, to jeszcze nie ten etap,,jeszcze dobrych parę lat mi potrzeba,,i to nie jestem pewna czy będę śpiewac,,,chyba nie,,mnie takie biesiady nie chwytają,,,:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? tak się uparłam,że wolę sama sobie przygotować obiadek ,że nawet dzisiaj na rynku grillowane kurczaki mnie nie brały, zapach ładny,ale glodna nie byłam i dzięki,,żadne namowy do mnie nie przemówiły,,kupiliśmy piękne mięsko i poleciał obiadek w domu,schabowy, ziemniaczki purre  i sałata,,mam takich sąsiadów obak co to chodzą na obiady do restauracji i dzisiaj miny były nie zadowolone, wszystko było nie dobre,, nie zawsze postarają się aby było świeże i dobre, a kasują sporo,Ja to tak trochę po polsku myślę,widze piękne mięso czy piękne ryby,to nie szukam po restauracjach tylko ciągnę wszystko na chatę i szaleję przy garach,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłam warzywka na patelnię z przewagą cukinii, ale sama kroiłam. Świeżą cukinię, pomidory i kolorowe papryczki + pieczarki ze słoika. Do tego ryż i garść mrożonych warzywek. Było to na bardzo chudym boczusiu i smakowało :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pobyt w Polsce właściwie nie gotowałam. Urlopowałam się od codziennych obiadków, a ponieważ święta spędziliśmy rodzinnie w Białym Dunajcu to i o tej porze zakasanych rękawów nie miałam xd Teraz gotuję chętnie, bez jakiegoś zmęczenia i nudy. Dziś w planie bratwurst  z patelni, przysmażaną z wyciśniętym czosnkiem. Do tego puree z ziemniaków i selera, oczywiście miska zielonej sałaty (rzymskiej) z pomidorami koktajlowymi w sosie winegret + łyzka ćwikły. Na puree przysmażana cebulka. mniam-mniam :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Nie strajkujemy :haha:Jedni dania z puszek robią, inni z mikrofali, jeszcze inni się odchudzają, a u mnie były racuszki z jabłkami :haha:

Leniuchy. Dobrze, ze ja mam apetyt i jeszcze mi sie chce:haha:

Racuszki to moze kiedys do kawy zrobie. Jutro mam  w planie smazone kartofle, kielbaea i buraczki(moze z chrzanem, jak zrobie wypad do Teguta,  a jak nie,  to zasmazane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana @hawana dzisiaj byl rosol. 

Wczoraj kartofle w plastrach smazone,piers z kuraka, salata 

W niedziele sznycle, ziemniaki, sałatka z burakow z cebulka. 

W sobote grunkhol.

W piatek ryba, puree ziemniaczane i surówka z kiszonej kapusty. 

W czwartek i srode zupa gulaszowa.

W poniedzialek i wtorek pomidorowa, raz z makaronem a raz z ryzem. 

Na jutro gotuje Linsensuppe, tez na dwa dni bo w czwartek jade na balety na caly dzien. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym przejrzeniu zapasów jutro placki ziemniaczane.Ku memy zdziwieniu obie lodówki i zamrażarka prawie puste,a niby zakupy były ,ale jak mówiła zmienniczka, bardzo oszczędne:( Pierwszy raz tak nędznie zastałam.Nie wiem czy to planowana oszczędność czy z myślą o zakupach,które zrobię ja..Mhm......

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Barbara48 napisał:

@hawana @hawana dzisiaj byl rosol. 

Wczoraj kartofle w plastrach smazone,piers z kuraka, salata 

W niedziele sznycle, ziemniaki, sałatka z burakow z cebulka. 

W sobote grunkhol.

W piatek ryba, puree ziemniaczane i surówka z kiszonej kapusty. 

W czwartek i srode zupa gulaszowa.

W poniedzialek i wtorek pomidorowa, raz z makaronem a raz z ryzem. 

Na jutro gotuje Linsensuppe, tez na dwa dni bo w czwartek jade na balety na caly dzien. 

Jak na spowiedzi:dCos musze z tego wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...