Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@hawana ...Czipeczko ...gdybym nie wstrzymywała się przed wychodzeniem przed szereg to nawet nie wiesz jakbym chętnie coś po swojemu ugotowała . Tutaj jednak nie można pokazać całej doopy i trzeba brać na klatę jak jest i nie pokazywać się z " mróweczkowej " strony , bo by zjedli z kopytami :szydera:

Chwalili i klepali po plecach chcialas powiedziec, no bo po kieszeni nie za bardzo:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, hawana napisał:

Chwalili i klepali po plecach chcialas powiedziec, no bo po kieszeni nie za bardzo:haha:

No właśnie . Już poklepywana ...przytulana bywałam . Tam , gdzie najwięcej klepali / u Pusi / ... w kieszeń na urlop też ... to chociaż pamiętają i życzenia urodzinowe , świąteczne przesyłają ...dobre i to . W niektórych to pewnie nawet moje imię zapomnieli ....i też pięknie ...Nie mam najmniejszego zamiaru wychodzić przed konia jak koń wóz ciągnie ...Robię to co do mnie należy i szluss ...nic poza tym . Leniwa okropnie jestem , ale z tym mi do twarzy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie gotowałam...:oklaski: Pizza była, a właściwie dwie, wielkości koła młyńskiego każda i to w czterech smakach :haha:Pięć osób nie dało rady zjeść...i zostało...oj zostało sporo...na dzisiaj :haha: I luzik w kuchni :oklaski: Leniuchuję do jutra :szydera:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam "polecenie służbowe" i... ziemniaki + jakaś taka ni to mortadela ni  to pies z budą skręcony+sos "pieczeniowy".Do tego pikle ogórkowe ,czerwona kapusta.Przynajmiej do deseru dodałam gruszkę i winogrona.Jednym słowem obiad "cycuś":szok: dla tubylców!

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BabaJagusia napisał:

A ja dostałam "polecenie służbowe" i... ziemniaki + jakaś taka ni to mortadela ni  to pies z budą skręcony+sos "pieczeniowy".Do tego pikle ogórkowe ,czerwona kapusta.Przynajmiej do deseru dodałam gruszkę i winogrona.Jednym słowem obiad "cycuś":szok: dla tubylców!

Fuj, dla mnie to tylko deser w porzasiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dzisiaj carpaccio...mialo byc wczoraj ale....zmiana na langosz....

juz mnie leb sie gotuje od wymyslania dan ....dobrze ze jeszcze tylko do srody bo potem gotowaniem zajmie sie moja zmiana.....caaaaly tydzie az do mojego wyjazdu

pewne cos z pflancow pojem.....a szogun miecho miecho miecho miecho...

jutro krewetki zrobie ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucyna.beata -mnie się wydaje,że ci ludzie wcześniej jedli to co my nie wzięlibyśmy do tzw.pyska. Z chwilą pojawienia się opiekunki, podniebienia ich "wydelikatniły się".

Kiedy czytam jakie dania serwuje się na co dzień to -delikatnie mówiąc-jestem zaskoczona:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

@lucyna.beata -mnie się wydaje,że ci ludzie wcześniej jedli to co my nie wzięlibyśmy do tzw.pyska. Z chwilą pojawienia się opiekunki, podniebienia ich "wydelikatniły się".

Kiedy czytam jakie dania serwuje się na co dzień to -delikatnie mówiąc-jestem zaskoczona:haha:

i tak i nie...bywalam w domach gdzie serwowalam...marchewke z puszki z ugotowanymi i rozgniecionymi ziemniakami...dalo sie ? dalo..

a bywalam i w domu gdzie podawano zupe krem z homara...ekstra z hamburga na okazje sprowadzona....

tu mam okazje sie uczyc innej kuchni....czas trzeba czyms zajac..to odskocznia od pompy babki itd..ale i tego mam czasami juz dosyc..

toranaga zna biede i zarl wszystko co nadawalo sie zjedzenia...to  1942 rocznik...a teraz pozwala sobie na to czego byc moze wczesniej nie jadl albo jadl bardz dawno temu...w koncu nie moze wydac kasy na podroze bo nie ma z kim  -  to jego zona lezy jak rozslina, wiec ...miewa zachcianki...

grunt ze ja nie chodze glodna

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Niedziela ...na obiad ciasto , ale coś na lepsze poszło , bo Elka nakazywała mi sobie zrobić kiełbaski na ciepło . Ciasto zjadłam na deser ...tym razem  :szydera:

Moze na ten ciasteczkowy obiad tez ktos ponarzekal?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mamy...robaki z morza..zawsze to jakas opcja inna niz miecho...dla szoguna to ryba...

gadka z wczoraj

lucy usmaz mi troche frydalekow co?

szogun ale ty musisz troche na diete uwazac

no to usmaz z polowy porcji...tylko prosze...malutkie i ...na gleboki oleju bo wtedy sa chrupiace...bedzie ok? polowa porcji to tylko...300gram ...a na wyjazd w czwrtek zrobisz mi reszte i jeszcze boczek ze skroka ok? 

i znow reki mialam na glebie....:mur:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Obiad przyniosą więc tylko zjemy.Ale na kolację ostatnià tutaj , chcialabym  się zrewanżować za wczorajszy wieczór i będę robić ..muszle  makaronowe nadziewane mięsem, pieczarkami czesc z mozzarellą a część z parmezanem. Z sosem  pomidorowym .Oczywiście nie muszę tego robić ale gości wczorajszych już zaprosiłam więc będzie replay. Jak się będziemy tak żegnać co dzień to haha nie wiem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ulubiony jadlospis....nic...

kuchnia zamknieta

samoobsluga

a lucy spada na miasto pobyc wsrod straganow itd..

zabieram mojego alberta -  zdjec troche porobic ..bede sobie potem deagowac co zostawic a co...przechowac

szkoda ze mam wolne za dnia bo oswietlone karuzele to piekny widok.ale to niebawem...u mnie ...w gdansku...dluga z choinka, latarenki....i nabrzeze z zurawiem i moje powietrze, moj gwar i moj zapach plazy....

czyli przedostatnia sroda ...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...