Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie wysilę się dzisiaj :haha: Szyneczka, cebulka i kluseczki....razem przesmażę i tyle :haha: Tak mało wybredna pdp to żaden skarb...można się cofnąć w rozwoju kulinarnym :szydera:

Masz rację z tym cofaniem, bo ja chyba to robię :(, choć lubię bardzo gotować, tu nie mogę się popisać umiejętnościami kulinarnym,bo albo gotuję ziemniaki w mundurach, albo ziemniaki z Maślanka i boczkiem :haha:Jedno i drugie danie? podobno bardzo smaczne, tam mówi dziadek :d, ale to jedzenie nie dla mnie. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Magdzie napisał:

Masz rację z tym cofaniem, bo ja chyba to robię :(, choć lubię bardzo gotować, tu nie mogę się popisać umiejętnościami kulinarnym,bo albo gotuję ziemniaki w mundurach, albo ziemniaki z Maślanka i boczkiem :haha:Jedno i drugie danie? podobno bardzo smaczne, tam mówi dziadek :d, ale to jedzenie nie dla mnie. 

Jak dziadek mówi , że smaczne to musi tak jest . Widocznie nie jest uczulony na laktozę , ale dlaczemu " maślanka " przez duże "m " :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie mam nalesniki sztuk 3 z wczoraj i mnie to sytka ale miesozerca laknie bialka wiec dostanie dzisiaj leczo ....z parowkami z naszego polskiego sklepu 

moze ogarne troche troche wiecej bedzie mial na jutro bo WOLNE MAM!!!!!

ostatnio wyczysicil tak lodowke ze mialam obawy czy odpali jak ja znow zaladuje  jedzeniem:haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Magdzie napisał:

Tak miałam w słowniku, piszę i nie patrzę, a to błąd :d

Łeee...myślałam , że sentyment jakiś Tobą kierował :haha:...Nikomu nie gadaj , ale ja dzisiaj patrzyłam na " zdążyłaś " , które napisałam przez " rz " i zastanawiałam się , dlaczego podkreśliło mi się czerwonym wężykiem :szydera:...

Na obiad / na specjalne życzenie mojej Zosieńki / pampuchy i jakiś gulasz . Teraz pampuchy a kiedyś , dawno temu można było nazywać " kluski na firance " i też smaczne były :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co straciłam wenę na tym" projekcie" , Muminkowi jest zupełnie obojętne co je ,a ja przeszłam na praktyczną stronę jedzenia ,ma być papkowate ,zwarte ,pożywne ,aby jak najwięcej lądowało w brzuszku Pdp niż w plastikowym śliniaku , dlatego dziś gulasz wieprzowy , gnocchi i buraczki , wszystko mocno rozgotowane ...no nie mam radości z takiego pitraszenia,brakuje mi zachwytów i mlaskania :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LACH napisał:

Podziel role: on je, Ty mlaskasz i hohasz. :szydera::hura::szydera:

To jest ta Muminka, a tak w ogóle to się nie da bo najpierw muszę ją nakarmić ,ta ksywka to bardziej od mumi :haha:...Al spacyfikował Muminka do podstawowych czynności życiowych ,no jeszcze chodzi że wsparciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Afryka napisał:

że

że jeszcze w komplecie, podczas karmienia, mówię drukowanymi literami, że: JECT IŚ i patrzę jak przesuwająca się łycha koło mojej rozdziawionej paszczy powoduje otwarcie klawesyna pdp. Bezcenne. Mlaskanie dorzucam w komplecie razem z donośnym odbijaniem( mówiąc, że to normalne i że tak trzeba).:szydera::hura::szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jakie racuszki...ruchańce...ruchanki...to jest danie...a nie jakieś tam...racuszki...:szydera:

Ruchańce będą ,a jakże:)Pikantne jednak, bo zapomniałam,że mam francuskie ciasto w lodówce-już się piecze ostatnia porcja z jabłkami.Natomiast na ostro to będą z papryką cebulą,kukurydzą i pokrojoną parówką z sosem czosnkowym i keczupem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blondi napisał:

@foczka63 ło matko ,,jakie zakręcone smaki, slodko,kwaśno i  poważnie ostro,,:pjakie mogą być ruchańce? przeróżne,,:hura: a po nich nie chce się czasami ruch,,,,,hahahahha

Moja droga,toż oczywiste,że francuskie będą na deser:):):)Pikantne jako gra wstępna:)

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH co masz w tej miseczce,,:szok: ale mam dobry pomysł, ja mam lenia jak narazie do gotowania w kuchni,,chętnie spróbuje Twojego, ja dużo nie jem,,3-4 wystarczą,:szydera: ale mam ochotę na placki z serem,,ktoś tutaj podawał przepis ,,z tartym serem żółtym -napewno pycha są,,ale się nakręciłam na te placki już,,jak mnie szybko można zmobilizowac do działania-dzięki wielkie:cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...