Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

....Ludzieee.....Nie będzie tradycyjnej zupy z puszki ...będą frytki :oklaski:...W związku z nadchodzącym świętem Hubertusa ...dziś są u nas jakieś jarmarki ...jak zwał tak zwał ...ale właśnie u wystawców jadła wszelakiego mają być zakupione FRYTKI na obiad . Puszki w piwnicy przetrzymają ...nie zepsują się ...najwyżej metal wgniotki od stania będzie miał .....Ale , żeby nie było , że tradycji zaniechano ....frytki lub placki ziemniaczane w dniu takowego jarmarku to też tradycja ...rodzinna tradycja :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

....Ludzieee.....Nie będzie tradycyjnej zupy z puszki ...będą frytki :oklaski:...W związku z nadchodzącym świętem Hubertusa ...dziś są u nas jakieś jarmarki ...jak zwał tak zwał ...ale właśnie u wystawców jadła wszelakiego mają być zakupione FRYTKI na obiad . Puszki w piwnicy przetrzymają ...nie zepsują się ...najwyżej metal wgniotki od stania będzie miał .....Ale , żeby nie było , że tradycji zaniechano ....frytki lub placki ziemniaczane w dniu takowego jarmarku to też tradycja ...rodzinna tradycja :szydera:

Ten Hubertus to chyba coś z mysliwstwem ma wspólnego ? Powinna Elka jakąś dziczyzne przyrządzić....no w najgorszym razie bigos....:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awe59 napisał:

Ten Hubertus to chyba coś z mysliwstwem ma wspólnego ? Powinna Elka jakąś dziczyzne przyrządzić....no w najgorszym razie bigos....:szydera:

Wystarczą frytki ....w mych oczach już dzikość jest .Taka szalona jestem ...oszalałam z radości , że puszki z zupą rozdziewiczać nie będę .:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gołąbki z sosem pomidorowym ,do tego ziemniaki i mizeria .Kompot truskawkowy .Gołąbki podam na liściu kapusty polane sosem dodatkowo udekoruje ten liść przecierem pomidorowym z tubki .Ciekawe czy sposób podania się dziadkowi spodoba no i czy będzie mu smakowało :)Pierwszy raz w życiu tak zaserwuje gołąbki a pomysł wpadł mi do głowy w trakcie gotowania .Dzisiaj na przygotowanie obiadu poświęciłam 1 godz i 40 minut :|.Po obiedzie przerwa do 16 potem tylko kilka rzeczy do wyprasowania mam to muszę to zrobić ,żeby w niedzielę tradycyjnie prawie nic nie robić :haha:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę jak "podejść"do:podopieczni przez całe życie jedli smażeniny i inne ciężkostrawne jedzonko.Wiadomo iż stary człek nie trawi już jak drzewiej.I co ? o chorobach typu cukrzyca czy inne-gdzie potrzebna jest jakaś /nazwijmy to /dieta-to jak karmić?Koncert życzeń czy rozsądek?:sos:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

Powiedzcie mi proszę jak "podejść"do:podopieczni przez całe życie jedli smażeniny i inne ciężkostrawne jedzonko.Wiadomo iż stary człek nie trawi już jak drzewiej.I co ? o chorobach typu cukrzyca czy inne-gdzie potrzebna jest jakaś /nazwijmy to /dieta-to jak karmić?Koncert życzeń czy rozsądek?:sos:

Trzeba połączyć jedno z drugim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Dzisiaj gołąbki z sosem pomidorowym ,do tego ziemniaki i mizeria .Kompot truskawkowy .Gołąbki podam na liściu kapusty polane sosem dodatkowo udekoruje ten liść przecierem pomidorowym z tubki .Ciekawe czy sposób podania się dziadkowi spodoba no i czy będzie mu smakowało :)Pierwszy raz w życiu tak zaserwuje gołąbki a pomysł wpadł mi do głowy w trakcie gotowania .Dzisiaj na przygotowanie obiadu poświęciłam 1 godz i 40 minut :|.Po obiedzie przerwa do 16 potem tylko kilka rzeczy do wyprasowania mam to muszę to zrobić ,żeby w niedzielę tradycyjnie prawie nic nie robić :haha:

Ciekawa jestem czy dziadkowi smakowały te gołąbki ? Tu zrobiłam z sosem pieczeniowym bo tak tu jedzą....jak powiedziałam, ze w PL jemy z sosem pomidorowym to babcia zrobiła dziwną minę. To już wolałam nie ryzykować. Córka i synowa to potwierdzily.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BabaJagusia napisał:

Powiedzcie mi proszę jak "podejść"do:podopieczni przez całe życie jedli smażeniny i inne ciężkostrawne jedzonko.Wiadomo iż stary człek nie trawi już jak drzewiej.I co ? o chorobach typu cukrzyca czy inne-gdzie potrzebna jest jakaś /nazwijmy to /dieta-to jak karmić?Koncert życzeń czy rozsądek?:sos:

Moze wiecej duszonego zamiast smazonego ? 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, awe59 napisał:

Ciekawa jestem czy dziadkowi smakowały te gołąbki ? Tu zrobiłam z sosem pieczeniowym bo tak tu jedzą....jak powiedziałam, ze w PL jemy z sosem pomidorowym to babcia zrobiła dziwną minę. To już wolałam nie ryzykować. Córka i synowa to potwierdzily.

Smakowały .Dziadek lubi pomidory codziennie na śniadanie i kolację je swój ulubiony chleb z ulubionym serem i ulubionymi plasterkami pomidorów :haha:Jak bym zrobiła gołąbki  z sosem grzybowym też by pewnie zjadł bo grzyby też lubi i nawet się na nich zna pisałam o tym nie dawno .Gołąbki były niestety bez ryżu bo dziadek ryżu nie jada >:(

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BabaJagusia napisał:

Moje pytanie wynika z tego,iż usłyszałam mięcho,miecho i jeszcze raz to samo.A "tam"neresie niekoniecznie"-czyli niskobiałkowa! No i bądź tu mądry i...:(

Nic się nie przejmuj .Mięso też ma swoje "zalety" .Możesz robić różne zapiekanki i faszerowaną paprykę oraz gołąbki .Niby mięsne ale mięso nie jest smażone tylko można powiedzieć,że gotowane :)Trzeba ich trochę "wziąć "sposobem czyli elegancko podejść :haha:

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, BabaJagusia napisał:

Moje pytanie wynika z tego,iż usłyszałam mięcho,miecho i jeszcze raz to samo.A "tam"neresie niekoniecznie"-czyli niskobiałkowa! No i bądź tu mądry i...:(

Masz takie zalecenia rodziny lub lekarza żeby zmienić te dietę czy tobie się wydaje, ze za dużo mięsa ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awe59 napisał:

Masz takie zalecenia rodziny lub lekarza żeby zmienić te dietę czy tobie się wydaje, ze za dużo mięsa ?

Ja tutaj gdzie jestem też muszę robić codziennie mięsne obiady i nie ma problemu .Przyzwyczajeń dziadka nie zmienię nawet nie zamierzam .Jego ulubiony ser to prawdziwa "bomba" chyba 45%tłuszczu i co mam zrobić.Przy zmienniczce miał problemy "trawienne" przy mnie żadnych "sensacji" ze strony układu trawiennego :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja -siedząc jeszcze w domu przed wtorkowym wyjazdem-pytam o Wasze zdanie. No bo :z jednej strony-nie mogę udawać,że nie znam wpływu jedzenia na zdrowie. Z drugiej strony-czy u schyłku życia/chyba/ jeszcze czegokolwiek mam odmawiać/w sensie jedzenie!/pacjentowi.A z trzeciej strony...na miejscu się okaże:telefon:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BabaJagusia napisał:

Ja -siedząc jeszcze w domu przed wtorkowym wyjazdem-pytam o Wasze zdanie. No bo :z jednej strony-nie mogę udawać,że nie znam wpływu jedzenia na zdrowie. Z drugiej strony-czy u schyłku życia/chyba/ jeszcze czegokolwiek mam odmawiać/w sensie jedzenie!/pacjentowi.A z trzeciej strony...na miejscu się okaże:telefon:

No i masz zdrowe podejście do tematu....uważam, że bez specjalnych zaleceń nie należy robić rewolucji w diecie. Jeśli przez 80 lat dziadkowie jedli niezdrowo to teraz już Swięty Boże nie pomoze.....niech mają staruszkowie przyjemność chociaż w jedzeniu :d

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, awe59 napisał:

No i masz zdrowe podejście do tematu....uważam, że bez specjalnych zaleceń nie należy robić rewolucji w diecie. Jeśli przez 80 lat dziadkowie jedli niezdrowo to teraz już Swięty Boże nie pomoze.....niech mają staruszkowie przyjemność chociaż w jedzeniu :d

:oklaski:w każdej sytuacji należy zachować "zdrowy "rozsądek :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

Powiedzcie mi proszę jak "podejść"do:podopieczni przez całe życie jedli smażeniny i inne ciężkostrawne jedzonko.Wiadomo iż stary człek nie trawi już jak drzewiej.I co ? o chorobach typu cukrzyca czy inne-gdzie potrzebna jest jakaś /nazwijmy to /dieta-to jak karmić?Koncert życzeń czy rozsądek?:sos:

Jeśli całe życie tak jedli i sędziwego wieku dożyli,znaczy przyzwyczajeni inaczej dawno padliby na marskośc wątroby albo inne cholerstwo .Uważaćtrzeba przy cukrzycy to wiadomo,ale jak nie mają a chcą jeść po swojemu,niech jedzą.Ile im jeszcze przyjemności z tego życia zostało?Jedzenie i TV.....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BabaJagusia napisał:

Ja -siedząc jeszcze w domu przed wtorkowym wyjazdem-pytam o Wasze zdanie. No bo :z jednej strony-nie mogę udawać,że nie znam wpływu jedzenia na zdrowie. Z drugiej strony-czy u schyłku życia/chyba/ jeszcze czegokolwiek mam odmawiać/w sensie jedzenie!/pacjentowi.A z trzeciej strony...na miejscu się okaże:telefon:

Życzę Ci żeby innych "kłopotów " na tym zleceniu nie było jak tylko ten z żywieniem podopiecznych .Dodam od siebie ,że zapewniając odpowiednie wyżywienie podopiecznym  również  sami możemy uniknąć dodatkowej pracy .O co chodzi nie będę pisać bo pewnie się domyślasz :)

Kiedy wyjeżdżasz ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...