Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Blondi napisał:

Szynki już dochodzą do siebie,,kielbaski też, zapasik z Pl mam jeszcze,,nie rozdał jeszcze wszystkiego:płacz:,a żarta ,,żarta i byle czego nie będzie jadła, 

O Ty gadzino jedna ...chcesz w dziób....Zapomniała , że tutaj niektórzy na robotach popitalają  ?!:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

O Ty gadzino jedna ...chcesz w dziób....Zapomniała , że tutaj niektórzy na robotach popitalają  ?!:szydera:

Na robotach dżem i dzęm i dżem, na obiad kluski  kluski kluski, jadłam i marzyłam o kiełbasie ,,o szynce ,,i tak do następnego dnia ,,dobrze trochę pojesc innych rarytasków,, @Baśka powtarzająca się a Ty jestes u doktorka i się zdrowo odżywiasz,,,:szydera:  no chyba nie,,bo zupa z puszki,,ja to się dziwię co niektórym ludziom, bo ciemnota to ciemnota ale doktor to nie ciemnota, i je takie chemiczne paskudstwa,,

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Na robotach dżem i dzęm i dżem, na obiad kluski  kluski kluski, jadłam i marzyłam o kiełbasie ,,o szynce ,,i tak do następnego dnia ,,dobrze trochę pojesc innych rarytasków,, @Baśka powtarzająca się a Ty jestes u doktorka i się zdrowo odżywiasz,,,:szydera:  no chyba nie,,bo zupa z puszki,,ja to się dziwię co niektórym ludziom, bo ciemnota to ciemnota ale doktor to nie ciemnota, i je takie chemiczne paskudstwa,,

Raz w tygodniu nie grzech ....Sama zastanawiam się , czy one ...te jego baby potrafiły jakakolwiek zupę same ugotować ...córka i jego śp. małżonka.....W tygodniu obiady są galante ...w piatki mam obawy przed rybą , bo już kilka razy zdarzyło się , że Elka nierozmrożoną do końca ...zak ..zak ..na patelni z jednej i z drugiej strony i ....w środku surowa była ...aż mnie wstrząchało jak ujrzałam . Nie zjadałam jej ...jadłam ziemniaki i coś tam do nich .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą mi sie pomysły na wegetariańskie obiady.Podrzucicie może coś?

Robiłam juz placki ziemniaczane,naleśniki,zupy oczywiście na samych warzywach,zapiekanki na bazie makaronu,ryżu lub ziemniaków.

Zrobiłam też tartę,ale to był niewypał nie udała sie.Wina piekarnika ( wole tak myśleć,niż że ja coś sknociłam).

Nie wiem co jeszcze wymyśleć....Jeszcze 7 obiadów...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, awe59 napisał:

Golabki wege z kasza i grzybami

Ratatuji

Placki z bananami polane sosem malinowym ( w buteleczce do lodów )

Kotlety z kaszy jaglanej z sosem grzybowym

O właśnie! Kotlety warzywne...i ktoś robił takie z gotowanych jajek,jak to szło...jaja i co tam jeszcze?

Gołąbki troche mi sie nie chce z kapuchą uganiać

Kalafiora mam,jakiś pomysł żeby z tego obiad był?....W panierce w piekarniku ale znowu nie wiem jak to sie robiło uffff

Wkurza mnie juz to wege ,zrobiłabym schabowe....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marta B napisał:

Kończą mi sie pomysły na wegetariańskie obiady.Podrzucicie może coś?

Robiłam juz placki ziemniaczane,naleśniki,zupy oczywiście na samych warzywach,zapiekanki na bazie makaronu,ryżu lub ziemniaków.

Zrobiłam też tartę,ale to był niewypał nie udała sie.Wina piekarnika ( wole tak myśleć,niż że ja coś sknociłam).

Nie wiem co jeszcze wymyśleć....Jeszcze 7 obiadów...

1/sos pieczarkowy z ryżem,ziemniakami albo makaronem

2/leczo warzywne

3/panierowany kalafior z ziemniakami

4/kotlety z jajek,ziemniaki surówka

5/kotlety ziemniaczane ,sos pomidorowy,buraczki

6/camembert panierowany/gotowiec/ziemniaki,surówka

7/papryka nadziewana ryżem i warzywami,sos serowy

8/kalarepka nadziewana jw.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marta B napisał:

O właśnie! Kotlety warzywne...i ktoś robił takie z gotowanych jajek,jak to szło...jaja i co tam jeszcze?

Gołąbki troche mi sie nie chce z kapuchą uganiać

Kalafiora mam,jakiś pomysł żeby z tego obiad był?....W panierce w piekarniku ale znowu nie wiem jak to sie robiło uffff

Wkurza mnie juz to wege ,zrobiłabym schabowe....

Marta...obgouj tego kalafiora króciutko w osolonej wodzie....najpierw podziel na różyczki, marchewkę w plasterki, kartofle w ósemki i co tam jeszcze masz z warzyw ( ja to wszystko razem obgotowuje i sie nie cackam ), wysmaruj formę do zapiekania masłem, warzywa do formy, posyp jakimis ziolami, troche pieprzu, soli, zalej to beszamelem, trochę sera na wierzch i do piekarnika na 180° pół godziny do 40 min. Do tego micha sałaty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marta B napisał:

O właśnie! Kotlety warzywne...i ktoś robił takie z gotowanych jajek,jak to szło...jaja i co tam jeszcze?

Gołąbki troche mi sie nie chce z kapuchą uganiać

Kalafiora mam,jakiś pomysł żeby z tego obiad był?....W panierce w piekarniku ale znowu nie wiem jak to sie robiło uffff

Wkurza mnie juz to wege ,zrobiłabym schabowe....

Ugotowane jaja ...reszta jak do mielonych ...cebulka ..i te inne . Jeśli nie masz maszynki albo chcesz szybciej ...bez pitolenia się to jajka rozgnieść jak mięso mielone ...rękami ...Nawet dodawałam bułkę lub chleb namoczony - odcisniete . Na koniec wbijalam surowe jaja ...tak , żeby lepiej lepić , formować kotlety . Obtaczalam w bułce tartej i na patelnię ...tyle , że nie tak długo jak z mięsa ...aby na złoty kolor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marta B napisał:

O właśnie! Kotlety warzywne...i ktoś robił takie z gotowanych jajek,jak to szło...jaja i co tam jeszcze?

Gołąbki troche mi sie nie chce z kapuchą uganiać

Kalafiora mam,jakiś pomysł żeby z tego obiad był?....W panierce w piekarniku ale znowu nie wiem jak to sie robiło uffff

Wkurza mnie juz to wege ,zrobiłabym schabowe....

Ja z kalafiorem spróbował bym tak:

Ugotować w osolonej wodzie,

Ładnie na równiutko przyciąć dół - to będzie raczej ważne,

zrobić ciasto naleśnikowe i zalać do wewnątrz kalafiora, (odczekując chwile aż wpłynie jak najgłebiej)

odwrócić  i położyć na papierze na blaszce (i tu był ważny równy dół żeby ciasto nie wyciekło)

Minimalnie zagęścić resztę ciasta i równomiernie polać kalafiora z zewnątrz

do piekarnika i czekać aż się zarumieni

Zaznaczam, że to przepis autorski, nigdy czegoś takiego nie robiłem!!!!!!

 

Edytowane przez Darekr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barbara48 napisał:

Rolady wołowe faszerowane cebulą, boczkiem, ogórkiem kiszonym, duszone w sosie z dodatkiem grzybków suszonych. 

Czerwona kapusta i kluski śląskie.

Ziemniaki się już gotują to machnę parę sztuk. 

received_250296455660970.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...