Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zupa z dyni (od wczoraj nie chwaląc się:haha:). Przykro mi, ale nasza dekoracyjna Princessa była wczoraj pocięta na kawałki, przyprawiona wszystkim co było od ręką , w kąpieli z mlekiem kokosowym. Tak nas wczoraj zrogrzała, że obie chodziłyśmy w porze poobiedniej jak dwa buhaje na hiszpańskiej korridzie :szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dziadek mnie wkurzył przy obiedzie :przekleństwa:bo nie dawno pytałam go czy je kartofel salat to powiedział ,że je i lubi .Dzisiaj jak zrobiłam do obiadu to powiedział ,że ziemniaki nie dobre bo zimne więc go pytam "Jadłeś kiedyś sałatkę ziemniaczaną z gorących kartofli? to nic mi nie odpowiedział cwaniak jeden .W odwecie zaraz mu powiedziałam ,że za 2 tygodnie wyjeżdżam i przyjedzie zmienniczka,która na pewno lepsze obiady robi niż ja :trele:.Też mi nic nie odpowiedział :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Heidi napisał:

Zupa z dyni (od wczoraj nie chwaląc się:haha:). Przykro mi, ale nasza dekoracyjna Princessa była wczoraj pocięta na kawałki, przyprawiona wszystkim co było od ręką , w kąpieli z mlekiem kokosowym. Tak nas wczoraj zrogrzała, że obie chodziłyśmy w porze poobiedniej jak dwa buhaje na hiszpańskiej korridzie :szydera:

Schade,,tylko teraz z choinek czegoś nie wymodz:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzisiaj nic nie zaplanowalam wiec bedzie improwizacja....mam wprawdzie sznycle z indyka i zrobilabym roladki ze sliweczkami ale toranaga nie je...bawic sie w jedzenie dla siebie samej nie mam ochoty wiec pewnie ja walne sobie talerz zieleniny a jemu zapodam jakas padline....

zapiekanka z makaronem juz byla w tym tygodniu, kurcze mysl mysl mysl..ale to tak bolikreatywnie-dobromir.gif.29d876c46ee91dbdf22fedca93a21a27.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gulasz dzisiaj mam zamiar zrobić i do tego ziemniaki dla dziadka a dla siebie te ich szpecle .Nad dodatkiem się nie zastanawiałam ale chyba sałata bo cykoria z mandarynkami była wczoraj .Ciekawostka jak robiłam ostatnio sałatę do obiadu to zamiast białego pieprzu trochę czosnku mi się sypło nie wiem o czym ja myślałam ale to białe i to białe więc można pomylić :$.Zebrałam wierzchnią warstwę tam gdzie był czosnek ,dodałam pieprzu ,soli ,oleju i octu i wymieszałam .Sałata miała jednak posmak czosnkowy i o dziwo dziadkowi bardzo smakowała bo sobie nawet kazał dokładkę zrobić :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Barbara48 napisał:

Ryba panierowana, ziemniaki, sałatka z fasolki szparagowej z cebula, szczypiorkiem i kwasna smietana.

Opuściła mnie wena do gotowania jak i do wszystkiego, nawet cwiczyc mi sie nie chce :(

Fasolka słoikowa?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Z ziemniakami???A gdzie makaronik albo micha ryżyku?Dyć profanacja:(

He.wiedziałam,że to ty.Tylko z karofelkami.No gdzieś na obcym terenie ewentualnie co mają,ale w domu tylko kartofelki.Ty wiesz ,że tu na Mazowszu to większość z ziemniakami je rosoły , pomidorówki,czarniny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Teresadd napisał:

He.wiedziałam,że to ty.Tylko z karofelkami.No gdzieś na obcym terenie ewentualnie co mają,ale w domu tylko kartofelki.Ty wiesz ,że tu na Mazowszu to większość z ziemniakami je rosoły , pomidorówki,czarniny .

Rosół czy barszcz czerwony z ziemniakami to znam z poznanskiego/ojczym/,ale pomidorówka:szok:hi hi hi.Co kraj to byczaj:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10.10.2018 at 17:24, Blondi napisał:

A to moje gołąbki jak o nich dzisiaj mowa ,,,przygotowane do zalania i gotowania,,,

Sony-Vaio 010.jpg

@Blondi ten wypas chyba zrobiłas nie z kapusty , tylko z globusa . O matusiu !!! , alez Wy macie apetyty w ilości hurtowej:szok:. Dawno nie robiłam gołąbków, jak tylko wróce do domu, to je też  upitraszę . Tylko, że ja wkładam do dużego gara , zalewam smażochą z patelni i je gotuję .  Jak długo trzymasz na blaszce i ile stopni ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Heidi napisał:

@Blondi ten wypas chyba zrobiłas nie z kapusty , tylko z globusa . O matusiu !!! , alez Wy macie apetyty w ilości hurtowej:szok:. Dawno nie robiłam gołąbków, jak tylko wróce do domu, to je też  upitraszę . Tylko, że ja wkładam do dużego gara , zalewam smażochą z patelni i je gotuję .  Jak długo trzymasz na blaszce i ile stopni ?

@Heidi gołąbki są w takim żeliwnym garze,bo to wygodne dla mnie ,ułożone i kapusta się nie rozwali,,zalewam gorącą wodą z kostkami rosołowymi i innymi przyprawami,, jak kapustka jest miękka to dodaję koncentrat pomidorowy,,robię sos pomidorowy , one w tym sosie pomidorowym się gotują,,bardzo lubię gołąbki podpiekane,ale zawsze jadłam takie u tesciowej, u mnie lubią w sosie to robię w sosie,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Teresadd napisał:

He.wiedziałam,że to ty.Tylko z karofelkami.No gdzieś na obcym terenie ewentualnie co mają,ale w domu tylko kartofelki.Ty wiesz ,że tu na Mazowszu to większość z ziemniakami je rosoły , pomidorówki,czarniny .

Na Kaszubach ziemniaczki do rosołu....pomidorówka z ryżem lub makaronem, ale czernina to tylko z kluchami...Pierwszy raz słyszę o pomidorówce z kartofelkami :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Blondi napisał:

@Heidi gołąbki są w takim żeliwnym garze,bo to wygodne dla mnie ,ułożone i kapusta się nie rozwali,,zalewam gorącą wodą z kostkami rosołowymi i innymi przyprawami,, jak kapustka jest miękka to dodaję koncentrat pomidorowy,,robię sos pomidorowy , one w tym sosie pomidorowym się gotują,,bardzo lubię gołąbki podpiekane,ale zawsze jadłam takie u tesciowej, u mnie lubią w sosie to robię w sosie,,

U mnie gołąbki pieką się w piekarniku...na blasze...pod przykryciem z liści...i zalewane są wodą z gotowanej kapusty...A sos robimy na bazie beszamelu z pastą pomidorową....

Co dom, to inny sposób....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

U mnie gołąbki pieką się w piekarniku...na blasze...pod przykryciem z liści...i zalewane są wodą z gotowanej kapusty...A sos robimy na bazie beszamelu z pastą pomidorową....

Co dom, to inny sposób....

To prawda,,jak mamusia gotowała tak córusia gotuje, nauka poszła ,,ale wodę z kapusty też używam, nieraz jak mam wywar z warzyw , rosół ugotowany to wykorzystuje jako zalewę,, ale ważne aby były dobre i dobrze smakowały, 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

To prawda,,jak mamusia gotowała tak córusia gotuje, nauka poszła ,,ale wodę z kapusty też używam, nieraz jak mam wywar z warzyw , rosół ugotowany to wykorzystuje jako zalewę,, ale ważne aby były dobre i dobrze smakowały, 

O to chodzi...ma smakować...i basta...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...