Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

To mnie naum robić te kluchy drożdżowe, dobra?:haha:

Ja kupuje gotowce,nie chce mi się robić,ale przepis Ci podrzucę :) I jak już robię,to żeby nie czekać aż wyrosną stawiam miskę na poduszce elektrycznej :haha:śmig,mig :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w kuchni...prznajmniej czesciowo rzadzil moj tranaga....mnostwo kropek plamek itd zostawil ....trz bylo ogarnac...

dzisiaj wymyslilam flammkuchen i salate lodowa ...ja woda zrodlana a toranaga pewnie wine sie wspomoze...pewnie jego polowa to bedzie bekon zapiekany i sos smietanowy a na mojej polowce poloze cukinie papryke i cos tam zielonego....a moze zrobie dwa oddzielne??? hmmm

pytam toranage czy ma ochote na paroweczke na sniadanie na jutro czyli na dzisiaj a on...ze je niezdrowa jest:szydera:...bo tlusta a ja mu na to..."wiesz co...to moze odstawimy bekon, majonez, orzeszki prazone, pieczone mieso"...oczy wybaluszyl i mowi ze z jego cholesterolem jest ok...reki mi opadli....

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i pierdoły popycham ...i nawet obiad na dzisiaj wymyśliłam .Jak Osobisty wstanie ( nockę odsypia,) i jak zapytam :Na obiad co? To mu odpowiem : Jajco !!! ...jak myślicie ,to nie będzie niegrzecznie!?:szydera:

Jajca na twardo w sosie chrzanowym , buraczki na zimno i kartofelki ...ale się urobię :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka w sosie chrzanowym, sałata z pysznym vinegretem, który nie wiem jeszcze z czego będzie, do tego kartofle z koperkiem. Na deser wczorajsze ciacho. Na popitke woda z sokiem z jagody kamczackiej:szydera: oraz kawusia. Bezkofeinowa! Żeby żyłka pierdząca nie pękła:haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fioletowa.mysz napisał:

Jajka w sosie chrzanowym, sałata z pysznym vinegretem, który nie wiem jeszcze z czego będzie, do tego kartofle z koperkiem. Na deser wczorajsze ciacho. Na popitke woda z sokiem z jagody kamczackiej:szydera: oraz kawusia. Bezkofeinowa! Żeby żyłka pierdząca nie pękła:haha:

Zerżnęłaś ze mnie ...lecę na skargę do...Admina ! :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Afryka napisał:

Zerżnęłaś ze mnie ...lecę na skargę do...Admina ! :szydera:

Chciałabyś! Jajca od wczoraj czekają na umieszczenie ich w sosie. Wnoszę więc do Admina o przykładne ukaranie Twojej osoby gdyż nie dość,ze pomysł podkradasz to jeszcze się tego wypierasz:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Afryka napisał:

Tak sobie siedzę i pierdoły popycham ...i nawet obiad na dzisiaj wymyśliłam .Jak Osobisty wstanie ( nockę odsypia,) i jak zapytam :Na obiad co? To mu odpowiem : Jajco !!! ...jak myślicie ,to nie będzie niegrzecznie!?:szydera:

Jajca na twardo w sosie chrzanowym , buraczki na zimno i kartofelki ...ale się urobię :haha:

Jajca i kartofelki, jak to mozliwe?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, ewa14 napisał:

Gulasz wołowy, knedle ziemniaczane i czerwona kapusta z jabłkiem na ciepło.

Do kawy upiekłam ciasto ''Zielony mech".:gazeta:

U mnie to samo .Prawie, bo kopytka zamiast knedli. Odgrzane resztki z niedzieli. 

I usmazylam oponki, bo pdp wczoraj prosila mnie o lody. (Nie ma i nie bedzie:haha:).

Powiedzialam, ze kupie. Jak bedzie pamietac, to powiem, ze zapomnialam.

Na razie (odpukac) nie ma problemow sr...kowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu robiłam kalarepę na ciepło do obiadu .

Starłam pół kalarepy na tartce jarzynowej na grubych oczkach ,ugotowałam w osolonej wodzie .Potem doprawiłam solą ,pieprzem ,sokiem z cytryny i gałką muszkatołową do tego dodałam trochę jogurtu naturalnego .Nawet mi to smakowało dziadkowi też .

Muszę wieczorem zerknąć do książki kucharskiej jakie tam są przepisy na kalarepę na ciepło bo jeszcze połówka mi została .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...