Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień u mnie to ryby ,świeże prostu z kutra,,fajny sklepik rybny,gdzie sami filetują,albo w całosci sprzedają,,codziennie świeże,bo nie ma za dużo ,,rano nie ma wyboru a po południu są np, 3 rodzaje ,,dorsz,flądra,pstrąg,,,super śledzie przyrządzone ,,matjasy,oraz szeroki wybór wędzonych ,,węgorz pycha jak masło,,niedługo ryby będą mi wychodziły oczami i uszami,,a tutaj moje danie,,wegorz smażony,smażone kartofelki z boczkiem i cebulką i surowka z lekko kiszonej kapustki,,obżarłam się tak,że nie mogłam spac,,

IMG_20180802_184539.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham gotować,ale u mnie jest tak,,ja gotuję a naczynia brudne mnie nie interesują,,ale chciałam pomóc,,bardzo pomóc więc poszłam na campingu pomóc,a moja pomoc polegała na towarzyszeniu,,w tym czasie przyszła pani z wiadrem brudnych naczyn do mycia,,tak obserwuje,,facet myje a ja stoję i się przyglądam,,nie wytrzymała i sie pyta ,,skąd jesteśmy,że facet myje a nie kobieta,,hahahha facet z niemiec a kobieta z Polski,,jak się okazuje pani byla też z Polski,,więc takiego gadulca odstawilyśmy,,kupa śmiechu i mówię jej,,ja jestem tylko do dekoracji,,więcej w życiu nie pójdę pomagać,,bo i nie ma po co,,aby ludziska się dziwili,,:szok: w domu jest zmywarka a tam rękomyjka:hura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obiadek się gotuje :haha:Kucharz nie pozwala mi nawet zaglądać a co dopiero spisywać :(. Jak do garnka z zupą zajrzałam to o mało co ścierką przez łepetynę bym dostała :smutek:Ja jednak  tak szybko nie rezygnuje i nie dałam za wygraną powiedziałam ,że po obiedzie ma mi napisać z czego składał się obiad wszystkie składniki ma mi podać bo jak nie to ......;).Przepis podam w odpowiednim miejscu w odpowiednim poradniku :) .Kucharz -kucharzowi widać nie równy :haha:to może będzie  moja sentencja na dziś ?????:dobrze:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo zmusiłam kucharza do podania receptury na dzisiejszy obiad ale napisał mi po niemiecku :przekleństwa:chyba specjalnie to zrobił :smutek:a mój tłumacz tak mi tłumaczy ,że dalej nic z tego nie rozumie:(.Dobrego tłumacza mi chyba potrzeba .

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Martta napisał:

Ryba po grecku,  kartofle i sałata dla dziadka.

Ty mi teraz dałaś pomysł,,,po grecku zrobię następny raz,,,a tak na dzień dzisiejszy mam po kokardę ryb,,dosc bo już zaraz będę żygać nimi,,co za dużo to nie zdrowo,,teraz robię przerwę od ryb,,,ale jeszcze matjasy mnie czekają,,,uff ale na słone ryby też przychodzi ochota,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Margaritka napisał:

Właśnie spożyłyśmy placki ziemniaczane: Pdp z musem oczywiście, a ja z jogurtem greckim i popiłyśmy radlerem . Teraz na rower, albo pobiegać by trzeba , ufff. Żartowałam z tym bieganiem, a z rowerem ani trochę . 

Uwielbiam jogurt grecki,,ta jego aksamitnosc ,,na nim tylko robię sos czosnkowy,,czy zazziki,,,na żadnym innym,,bo są inne i nie ten smak i nie ta aksamitnosc:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

Mam problem bo zmusiłam kucharza do podania receptury na dzisiejszy obiad ale napisał mi po niemiecku :przekleństwa:chyba specjalnie to zrobił :smutek:a mój tłumacz tak mi tłumaczy ,że dalej nic z tego nie rozumie:(.Dobrego tłumacza mi chyba potrzeba .

Napisz co jadłaś,,rybę czy mięso, kurczak czy kaczka,,a może dzik,,a może homo-niewiadomo:hura:ale jakis smak był,,grzybowy czy koperkowy albo śmietankowy,,czekam ,,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Napisz co jadłaś,,rybę czy mięso, kurczak czy kaczka,,a może dzik,,a może homo-niewiadomo:hura:ale jakis smak był,,grzybowy czy koperkowy albo śmietankowy,,czekam ,,,,

Zupa była i na drugie danie kotlety z kostką oczywiście z jelenia :smutek:.Dał mi przepis na zupę i sos do mięsa ale jak zaczęłam tłumaczyć to wyszło,że ropy tam dolał wiesz oni tu tą gwarą mówią a może to winna tego tłumaczenia .Wieczorem jak będzie chłodniej to przetłumaczę na spokojnie .Dobre było jak zwykle :hura:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Ciągle się zastanawiam ,czy ja już jadłam jelenia,,,bo swojego czasu dużo miałam doczynienia z dziczyzną,,ale z jeleniem? nie ważne,,teraz bym chętnie spróbowała,,bo lubię takie inne smaki,,:tak2:

Smaczny jest ten jeleń :tak2:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

Zupa była rozgrzewająca a sos i mięsko było poetycko smaczne co zresztą mu powiedziałam jak pytał czy mi smakuje do tego były dwie przystawki :)

na ten upał zgotowal jeszcze rozgrzewkę:hura:oblało by mnie równo przy tej zupie,,chodz takie rozgrzewacze kocham 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

na ten upał zgotowal jeszcze rozgrzewkę:hura:oblało by mnie równo przy tej zupie,,chodz takie rozgrzewacze kocham 

Może chciał,żebym się porozbierała jak do rosołu :$ .Powiedziałam mu ,że zupa jest cudownie rozgrzewająca i na zimową porę idealna jak  wracamy do domu trochę przemarznięci  .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

na ten upał zgotowal jeszcze rozgrzewkę:hura:oblało by mnie równo przy tej zupie,,chodz takie rozgrzewacze kocham 

Łaskotało gardełko i rozchodziło się po całym ciele lepiej rozgrzało niż alkohol .Może chciał zrobić bo w zimę mnie tu nie będzie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...