Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Afryka napisał:

Kartofle w " mundurkach Wermachtu" :haha: i własnoręcznie zrobione śledziki z buraczkami , cebulką , koperkiem i jogurtem.

He he..nie podglądałam, a podobnie było :haha:

Mundurowe ziemniaki i śledzik- dla mnie tylko z cebulką, dla pdp z jogurtowym sosem ziołowym (też sama zrobiłam).

Pdp jeszcze deser ofkors.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hawana napisał:

Po takim obiadku zjadlabym na deser kawal rybki albo kotlet.

Zupa była z ryżem i wkładka mięsna. Sama woda to nie obiad.

Dzisiaj placki ziemniaczane, z gulaszem. Surówka z białej kapusty. Lody na deser ( dziadka ulubiony deser)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.gif.6d5f56e07a021ca314796c5fea2f3f87.gifdzaidek bawi sie karkowka...wcisne mu pora cebulke i pare ziemniaczkow do tego..niech ma radoche

on pozre padline a ja zielone..on chlupnie piwko ja wode 

i po obiadku

naj jutro nie ma pomyslu bo jak dziewczyna przyjedzie to jakos ja te trzeba przyjac...mam filety z podeszwicy ..moze to????

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, INEZ napisał:

Dzisiaj pieczeń przyrządza szef kuchni ;) sos też będzie .Ja do tego knedle kupne ugotuje w osolonej wodzie i fasolka szparagowa bedzie też przez niego przyrządzona:hura:

no fasolka....o wlasnie ..mam przeciez caly woreczke. moze sobie ugotuje i bede miala frytki:haha:...szogun chce tylko ziarenka ze straczkow ale mnie nie bawi ich luskanie zwlaszcza ze mloda jest i szkoda bylaby ogromna co nie:haha:?

mam dla niego czerwona fasole wciepie w to pomidora i czerwona cebule..bedzie mial ala meksyk:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szoku doznalam wczoraj w netto...nie maja ciasta francuskiego! NIE MAJA:kopara:

pytam szoguna a ten ze to...nie jest niemieckie netto tylko dunskie , patrz czarne...moze w niemieckiej wersji moge kupic... na to ja a gdzie mnie pedalowac w takim skwarze po rolke ciasta zeby trafic na netto czerwone...

mam przelezaly ser plesniowy i chce szogunowi zrobic to co lubi...tlusto ...prosic i tlumaczyc wiecej nie bede...parowki w ciescie, ser w ciescie, bekon chrupiac, steki z grilla, karkowa z grilla...taka jego dieta..ale ja nie jestem tu od tego zeby mu menu...czasami cos przemyce ale z reguly to sie konczy tym, ze u mnie talerz w kolorach wiosny u niego czerwieni sie od miesa lub brazowieje od panierki na miesie

ale...znalazlam na niego sposob zeby rybe jadl..oczywiscie paniera musi byc..najlepiej podwojna:szydera:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze podobnie aczkolwiek ona uwielbiala ponoc ryby pod wszelaka postacia...ona z grenlandii pochodzi..nie toleruje ciepla, nie toleruje codziennego szorowania cala ichnia myjka...inezko udalo mi sie to ich kocie lizanie czyli mycie w lozku zredukowac z 4ch do...1go  w ciagu dnia...i rumien byl zniknal...podobnie z przegrzewaniem...

on tez jest skandynawem a jak poczytalam upodobania...to ich narodowa tradycja...

wiesz...przewartosciowal swoje poglady na ile sie dalo...i zyje tak zeby kazdy dzien byl dla niego cudowny,,,on jest pogodnym wesolym czlowiekie..irytujacym czasami bardziej niz bym chciala ale 

za mieso i bekon da sie pokroic na zywca:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

No co....no co....zapytać nie wolno? :haha: PODESZWICY nigdy nie jadłam...:szydera:

przestan jaja se robic po po naszemu to sola przecie ....tu scholle 

ale ja szogunowi powiedzialam to oczy takie zrobil ze...racemiopadly..wiec zostala podeszwica..

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucyna.beata napisał:

przestan jaja se robic po po naszemu to sola przecie ....tu scholle 

ale ja szogunowi powiedzialam to oczy takie zrobil ze...racemiopadly..wiec zostala podeszwica..

 

Wcale mu się nie dziwię....:haha: Ja osobiście tego czegoś nie jadam...:haha: Mrożona jest ohydna, a świeżej nie spotkałam...:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Wcale mu się nie dziwię....:haha: Ja osobiście tego czegoś nie jadam...:haha: Mrożona jest ohydna, a świeżej nie spotkałam...:tak2:

mirus..on z zasady nie lubi ryb..jezeli juz to pokazuje zeby nawet na te niby rybne paluszki rybne

mam swieza bo sam zakupil na obiad kiedy mieslismy gosci z danii do tych beligtych kanapek

smakuje naprawde dobrze..to taka...egzotyczna fladra:szydera:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że zakupiłam dzisiaj tłuczek do mięsa i tłuczek do ziemniaków, to był kotlet schabowy , purre z ziemniaków i sałaty. Szafki kuchenne są tutaj zapełnione wszelakim sprzętem i przyborami kuchennymi , ale tłuczków niet. Zakupiłam, użyłam obiad był smaczny , wypowiedziane prawie po każdym gryzie. :dobrze:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...