Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ja ugotowałam  gar rosołku z wołowiny i wołowina mięciutka ,więc częsc pójdzie na knedle,częśc zjem ugotowaną, a jak zostanie to gulasz w sosie,wołowiny dużo więc obiady mam z głowy do końca tygodnia,może babcia się na jakiś załapie obiad jak będzie głodna.Ale rosół z dobrym makaronem to już super obiadek dla mnie.

Bardzo chętnie bym gotowała ale nie mam komu gotować,wiecie jak to się chce gotować tylko dla siebie.a potem na siłę jesc? a potem myśleć jak schudnąc? 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, adamos1 napisał:

teraz o "żarciu"  ha ha nie zasnę  ,,,ja zrobiłem tą zapiekanke gołąbkową ,bardzo dobra wyszła a teraz zrobie tzn.nie teraz ha ha ,ale w najbliższym czasie zapiekanke makaronową ,jeszcze zobacze z czym.

adamos co tam będziesz robił ,ja nie jestem chytra i proszę bardzo ,,podano do stołu"smacznego 

nie można głodnemu chodzić do łóżka

zapiekanka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamos1 napisał:

nie gadaj   ha ha jak ,ja je lubię

a tutaj jak wpieprzają wszyscy ,aż im  uszy stają,i tylko pytają jak ja to robię ,że takie smaczne,a no ,,,to nic trudnego ,ja też je bardzo lubię,nie mogę się tutaj wykazać kulinarnie bo i nie mam dla kogo,ale ja siedzę przy takiej kuchni domowej i takiej prostej i smacznej,aby jak najmniej chemi i aby było jak u mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie

7 minut temu, adamos1 napisał:

 w EDEKU  KIeDYŚ BYŁY (POLSKIE)  teraz nie widze----a to dużo roborty

nie nie nie -tylko nie kupne i jakie one by nie były czy polskie czy niemieckie to ochyda ,mięso w środku to nie mięso tylko jakaś paćka i pies jeden wie co tam zmielone w środku,

wcale nie ma dużo roboty-wcale 

fakt ze kupuje ich ciasto na knedle już gotowe -ale dobre ciasto ,tylko mięso a mięso z rosołu ugotowane i zmielić i cebulkę podsmażyć i i przesmażyć trochę razem i dodać ciutkę rosolku aby mięso nie było za suche i sol i pieprz i może jakaś inna w.g upodobania przyprawa i gotowe...szybko się robi,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj ugotowałem nie zgadniecie   ha ha -grochówke a co tam ,przy niedzieli    ha ha oj dawno nie jadłem ,nawet mi smakowała.Mój PDP  nie przepada za zupami ,ale  ja bez zupy to jak........raz w tygodniu a muszę mieć .

  Blondi ---musze kiedyś te knedle z mięsem zrobić ,bo chodzą za mną  ha ha

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, adamos1 napisał:

a ja dzisiaj ugotowałem nie zgadniecie   ha ha -grochówke a co tam ,przy niedzieli    ha ha oj dawno nie jadłem ,nawet mi smakowała.Mój PDP  nie przepada za zupami ,ale  ja bez zupy to jak........raz w tygodniu a muszę mieć .

  Blondi ---musze kiedyś te knedle z mięsem zrobić ,bo chodzą za mną  ha ha

adamos to dzisiaj będzie pierdziawka:hahaha::hahaha: ,ale ja kocham grochówki i fasolówki ,strąki lubię.I też tutaj raz w tygodniu uda mi się rosół ugotowac ,a jutro ugotuje zupę gulaszową na tej smacznej wołowince-dużo mięcha i parę kartofelków i trochę papryczki i pomidorka i bazyli -palce lizac!

knedle szybko -najpierw rosół ugotujesz i będziesz miał zupę ,a mięso tak jak pisałam wcześniej i gotowe ciasto ze sklepu i cyk myk i jesz. Czy Ty wiesz ,że właśnie zjadłam takie 4 knedle i babcia zjadła i zachwala ,jakie smaczne,bo są smaczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos1-wiesz ile się naszukałam tego ciasta co kupuje ,ale znalazłam 

http://muenchen.bringmeister.de/nudeln-reis-kartoffelprodukte/kartoffelprodukte/knodel/nurnberger-klossteig.html

bo jest bardzo dobre,w lidlu też jest ,ale nie takie dobre jak te,,,lepi się świetnie i nie rozpada w garnku,,,

to ciasto jest w worku foliowym -ono jest świeże,od razu do robienia,,,ono w sklepach leży w chłodziarkach ,gdzie nabiał albo wędliny-w każdym sklepie trzeba szukać,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zapachy na całą chałupę -zupa gulaszowa ,kupa mięcha -wołowinki ,trochę dodałam kartofla -trochę papryki ,pomidorka ,bazyli, cebulki, przyprawki i gotowe...już nic nie kombinowałam aby nie przekombinować a tak  poezja smaku   jest,,,na 100% będę sama jadła tą gulaszową i dlatego muszę gotować mało aby potem nie wyrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze wpisy, i aż się zrobiłam głodna. :) A może ktoś wie jak się nazywa taka potrawa, która knedle przypomina, ale są to dużo większe kluski i w kształcie podłużnym? Takie troszkę bardziej pikantne? Jadłam kiedyś u znajomych i nie mogę przypomnieć sobie jak się nazywają, a że znajomość się urwała, to tym bardziej się nie dowiem. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...