Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minut temu, Barbara48 napisał:

Kasiu możesz zrobić sos albo udusić z cebulką, kapusniak, mozliwosci jest wiele, nie wiem co lubicie. 

Tak myslę ,ze zrobię w sosie własnie z cebulką,ale szczerze mówiąc to mięcho w ogóle mi się z żeberkami nie kojarzy:(Mam nadzieję,że nie będzie podeszwa,ha ha ha 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, foczka63 napisał:

Tak myslę ,ze zrobię w sosie własnie z cebulką,ale szczerze mówiąc to mięcho w ogóle mi się z żeberkami nie kojarzy:(Mam nadzieję,że nie będzie podeszwa,ha ha ha 

Bo to może tzw. trójkąty, mają grubszą kość i więcej mięsa, tez dobre. 

Najwyżej zacznij wczesniej gotowanie bo trudno ocenic twardość .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Barbara48 napisał:

Bo to może tzw. trójkąty, mają grubszą kość i więcej mięsa, tez dobre. 

Najwyżej zacznij wczesniej gotowanie bo trudno ocenic twardość .

Nie-wygląda dokładnie jak schaboszczak z kością,uduszę w sosie i już.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dzisiaj nie bawilam w gotowanie...tzn nie calkiem...zrobilam tylko buraczki w miodzie z sokiem z cytryny  a maz pdp bawil sie w grilowego wiec wolowa poledwica z bagietka cebulowa...

niestety jutro musze cos wydymac...o sorki...wydumac..jakos mi sie klawisz nacisnal:haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucyna.beata napisał:

a ja sie dzisiaj nie bawilam w gotowanie...tzn nie calkiem...zrobilam tylko buraczki w miodzie z sokiem z cytryny  a maz pdp bawil sie w grilowego wiec wolowa poledwica z bagietka cebulowa...

niestety jutro musze cos wydymac...o sorki...wydumac..jakos mi sie klawisz nacisnal:haha:

Cóż....bym chętnie coś wydymała,ale nic się na wieczór nie kroi:(I tak se siedzę i dumam:):)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze skojarzenia mamy podobne:haha:

ja mam dzisiaj robotki reczne...czyli dunski smorrebrod...mam troche "zaleglosci" w lodowce wiec spoztkuje to i owo...do tego roszponka z orzeszkami pinii cytyrna i miodem..

a na jutro...znow pomyslu brak...jade dzisiaj na miasto chce sprobowa c w polsik sklepie ogarnac ogorasy i zestaw do kiszenia...

dunczyk raczej jesc nie bedzie on slodko kwasno lubi wiec smakuja mu te wymiete korniszony ...a mi sie marzy ogorasek na chlebku zapodany na awokado...sporbowac polecam bo smakuje naprawde dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam te Ripchenn,w smaku takie jak Kassler ,wyszło b smaczne w sosie z cebulą,plus Kartoffelknodel z  pudełka/niedobre:(/ i surówka z sałaty,korniszona,groszku  i kukurydzy,której Kulka nie ruszyła bo kukurydza...a tydzien temu podobną robiłam i jadła,ot foch obiadowy.Będę miała na jutro,o:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzana pomidorówka była , a na drugie mielony, purre z ziemniaków i marchewka z groszkiem na ciepło. Pdp poprosiła  o dokładkę , bo smaczne. A proszę bardzo :d . Na dzień dzisiejszy , wiem już, że tutaj kuchnia prosta, bez wydziwiania i tego się trzymam. Pdp . 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Co to  i dlaczego duński?Jesteś w Danii czy opiekujesz się Duńczykiem,bo coś zgubiłam po drodze chyba,hehe

oboje dunczycy wiec sie bawie z ichnie specjaly..czas trzeba sobie zorganizowac jakos..a to nic innego jak ichnie kanapeczki..ale sa tak ciekawie robione ze az zal potem jesc..smieja sie z talerza wiec jak ich narobie 15scie...szajba krojona na cwiarteczki ..to z niewielkiej ilosci materialu masz caly talerz...takie tartinki..

maz pdp jest miezoerny bekon moze jesc 24 na okraglo chrupiacy itd wszelakiej masci mielone, uwielbia majonez...i tym podobne dipy ..nie moja bajka...wiec on pozeral te kanapusie a ja....salata lodowa, cukinia pieczona i oczywiscie awohado...smial sie to konskie zarcie...

jutro zapodal ze...robi ptaka z rozna..ja mam zrobic dunskie kartofelki na slodko i roszponke z piniowymi orzeszkami..

dziadki mieszkaja w niemcach ponad 30 lat..ale dostrzegam pozytywy ze to nie niemce...inna mentalnosc..

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Jak ja mówię, że trawę jesz, to mi nie wierzysz...:haha:

ale co ja moge...co ja moge...lubie

wczorajsza polediwca pol nocy ze mna walczyla...dobre mieso ale chyba za bogate na nasze polskie warunki..

jutro tego ptaka to jeszcze lykne pod warunkiem ze dostane na talerz jakiego mayo jak to dunczyk ma w zwyczaju

wiesz ze jak mi slina na widok watroby leci to ja jem teraz mam ciag na trawe..minie...

dostalam dzisiaj dwa kilo agrestu ...dziadek sie skrzywil a ja mu zapowiedzialam ze to moje...on smial sie i mowi  ze moge spokojnie spac bo on raczej siegnie do lodowki po plasterek sera ...na zielone ma alergie...na koperek warczy...na pietruszke jeszcze glosniej...szczypior..owszem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj mi została cebulka smażona do steku bo machnęłam cała patelnię, a ponieważ staram się dwa razy w tygodniu o danie bezmięsne to były dla pdp jajka sadzone z ziemniaczkami, a na nich ta cebulka. Do tego zielona sałata z winegret i marchewka z groszkiem na ciepło. Ja zamiast jaj jadłam rest, tj. pierś z kurczaka, którą robiłam w tygodniu. Na jutro planuję gulasz.)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Z wczoraj mi została cebulka smażona do steku bo machnęłam cała patelnię, a ponieważ staram się dwa razy w tygodniu o danie bezmięsne to były dla pdp jajka sadzone z ziemniaczkami, a na nich ta cebulka. Do tego zielona sałata z winegret i marchewka z groszkiem na ciepło. Ja zamiast jaj jadłam rest, tj. pierś z kurczaka, którą robiłam w tygodniu. Na jutro planuję gulasz.)))

ten dziadyga tutejszy sosow nie jada..wa mac...szkoda bo mi sie marzy taki sosik...

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lucyna.beata napisał:

ale co ja moge...co ja moge...lubie

wczorajsza polediwca pol nocy ze mna walczyla...dobre mieso ale chyba za bogate na nasze polskie warunki..

jutro tego ptaka to jeszcze lykne pod warunkiem ze nie dostane na talerz jakiego mayo jak to dunczyk ma w zwyczaju

wiesz ze jak mi slina na widok watroby leci to ja jem teraz mam ciag na trawe..minie...

dostalam dzisiaj dwa kilo agrestu ...dziadek sie skrzywil a ja mu zapowiedzialam ze to moje...on smial sie i mowi  ze moge spokojnie spac bo on raczej siegnie do lodowki po plasterek sera ...na zielone ma alergie...na koperek warczy...na pietruszke jeszcze glosniej...szczypior..owszem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucyna.beata napisał:

ten dziadyga tutejszy sosow nie jada..wa mac...szkoda bo mi sie marzy taki sosik...

 

Ta moja jada wszystko i chwali wszystko ... co za ulga po mojej poprzedniej stelli :hura:Aż zaczęłam się rozwijać kulinarnie :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...