Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Barbara48 napisał:

Rosolek na wiejskim kurczaku z pietruszką i lubczykiem z mojego ogródka :).

Już pachnie w całym domu. 

Moje kubki smakowe się  obudziły jak to przeczytałam:)

Zamówienie wczoraj złożyłam na taki własnie rosołeczek co by tradycji powrotnej zadośćuczynić:)Coś tam Foka mruczał,że czasu nie ma,  ale niechyby spróbował nie ugotować, to marny jego los:):):)A w bonusie domowy makaron od uczynnej sąsiadki:):):)Już mi dawno obiecała:)Aby do soboty następnej:)

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, foczka63 napisał:

Moje kubki smakowe się  obudziły jak to przeczytałam:)

Zamówienie wczoraj złożyłam na taki własnie rosołeczek co by tradycji powrotnej zadośćuczynić:)Coś tam Foka mruczał,że czasu nie ma,  ale niechyby spróbował nie ugotować, to marny jego los:):):)A w bonusie domowy makaron od uczynnej sąsiadki:):):)Już mi dawno obiecała:)Aby do soboty następnej:)

I nie daruj, ma być. 

Też bym z takim makaronem zjadła ale robić mi się nie chce. 

Poproszę mamusię to zrobi jak na urlop pojadę. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Barbara48 napisał:

I nie daruj, ma być. 

Też bym z takim makaronem zjadła ale robić mi się nie chce. 

Poproszę mamusię to zrobi jak na urlop pojadę. 

Foka się co prawda od lat odgraża się nauczy się makaron robić ,ale tylko odgraża:)Dobrze ,że mam moja Marynię na miejscu bo do mamy daleko:( Pewnie ,że nie daruję:)Zawsze jest rosołek:)Raz zamówiłam kapuśniak bo miałąm chcice wielką a on robi pyszny:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Foka się co prawda od lat odgraża się nauczy się makaron robić ,ale tylko odgraża:)Dobrze ,że mam moja Marynię na miejscu bo do mamy daleko:( Pewnie ,że nie daruję:)Zawsze jest rosołek:)Raz zamówiłam kapuśniak bo miałąm chcice wielką a on robi pyszny:)

Tylko na kapuśniak od pana F. miałaś chcicę? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, foczka63 napisał:

Obiadowe dialogi na cztery nogi:)

Kulka-dlaczego ja ZAWSZE w rybie mam ość???

Ja-yyyyyyyyyyy

K- no?????dlaczego ja????

Ja-yyyyyyyyy,nie wiem:(

K-no właśnie!!!A powinnaś!!!

Ja bym tych nóg naliczyła więcej...:haha: Bo to i krzesłowe i stołowe należy jeszcze policzyć...:szydera: Ale dialog przedni...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba w panierce( sugestia Kasi Kulkowej), purre ziemniaczane i warzywa z masłem ziołowym . Tutaj kolejny dom i kolejna „kuchnia” . Póki co zaopatruję się stopniowo w przyprawy, stopniowo pozbywam się takich różnych, z datami nawet poniżej 2010 roku i dostałam już Gwiazdę Michael , chociaż wcale się nie wysilam, a nawet uznałam , że nie wypada i nie wskazane. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Ja bym tych nóg naliczyła więcej...:haha: Bo to i krzesłowe i stołowe należy jeszcze policzyć...:szydera: Ale dialog przedni...:oklaski:

Ano przedni ,ale świadczy o tym ,że na miano Siostry Idealii jednak nie zasługuję.Gdyby tak było, jako idealna opiekunka, znałabym odpowiedź na Kulczyne pytanie,ha ha ha

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Ano przedni ,ale świadczy o tym ,że na miano Siostry Idealii jednak nie zasługuję.Gdyby tak było, jako idealna opiekunka, znałabym odpowiedź na Kulczyne pytanie,ha ha ha

Dobrze, że mnie nie dane było Idealii poznać...:haha:Przy niej czułabym się jak garkotłuk...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak, za jednym zamachem, "se" cały tydzień przelecę. Pierwsze gotowanie było w poniedziałek: tradycyjny schabowy,

- wtorek : bigosik z cukinii na boczku, z papryką i pomidorami,

- środa : sos grzybowy (pieczarkowy),

- czwartek: pieczone piersi z kurczaka,

- piątek: ryba (paluszki rybne),

- sobota: kwaśna kapusta z chudym boczkiem, czyli nasz polski kapuśniak na gęsto :d

- niedziela, czyli jutro: stek z karkówki w cebulce.

Do tego były oczywiście ziemniaki na różne sposoby i różne sałatki (dziś i we wtorek nie); tradycyjnie zielona sałata z pomidorami w sosie winegret (codziennie), marchew z groszkiem, tarta marchew w śmietanie z czosnkiem + pieprz + sól ... Na jutro mam zamówioną sałatkę  z zielonej fasoli też w sosie winegret. :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...