Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lucyna.beata napisał:

no tak...to ja jestem z mysliwych ...fakt...:haha:..kochana zerowka

:oklaski:....Zupina na obiad musi być zasilona bodaj tortellini z mięsem .....a tego mięsa w nich tyle co kot napłakał ....ale nazwa sama w sobie piękna ...My ...zerówy wiemy co dobre :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gotuje tylko dla siebie.PDP ma zapas gotowców tylko odgrzewam w mikrofalli - ziemniak szt 2 ,2 kawałki ryby w sosiei cukinie gotuje - tak podobno od 7 lat.Dla mnie jest okazja aby sobie nie gotować i tak od jutra przechodzę na dietę jajeczną.towar zakupionyxd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, geronimo napisał:

Mam do was konkretne pytanie

Jak przyrządzacie szpinak?:)

Podgrzej trochę oliwy na patelni,jak lubisz to również czosnek.Dodaj świeży szpinak ,chwilkę podduś (zrobi się taki "zwiędnięty" i znacznie zmniejszy objętość) W tym momencie daj sól i pieprz ew inne zioła które lubisz ,posyp serem i _smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Joy napisał:

Podgrzej trochę oliwy na patelni,jak lubisz to również czosnek.Dodaj świeży szpinak ,chwilkę podduś (zrobi się taki "zwiędnięty" i znacznie zmniejszy objętość) W tym momencie daj sól i pieprz ew inne zioła które lubisz ,posyp serem i _smacznego :)

Ja czasem dolewalam troche smietanki slodkiej , ale teraz zrezygnowalam czosnek i sol .A i zamiast oliwy dawalam troche maselka , ale juz nie daje :d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

:oklaski:....Zupina na obiad musi być zasilona bodaj tortellini z mięsem .....a tego mięsa w nich tyle co kot napłakał ....ale nazwa sama w sobie piękna ...My ...zerówy wiemy co dobre :haha:

z zupa problem bo jak juz pisalam....dziadek zupowy nie jest, ale za miesem sie trzesie a jak jeszcze ma te swoje ukochane  minifrikadelki mam go z bani...ja jakos nietypowo...uwielbiam zielone, miesko ...owszem ale musze uwazac...wiec zagryzam kanapke z cukinii z....buraczkiem..smakuje dobrze...naprawde dobrze....ale zerowka fakt...uwielbia miesiwo...takie staropolskie nawyki:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj niedzielnie wiec....znow dunskie danie...czerwona kapusta, ziemniaczek ...po jednym na leb, zapiekany w piekarniku, no i pieczen z chrupiaca skorka...ktora natychmiast zostanie pozarta:szydera:

jak podejrzewalam moj sos do lasagne zostal w czasie nocnych wedrowek w wiekszej czesci wchloniety przez miesojada...czyli musze sie poglowic co zrobicO.o na jutro...jak zaserwuje faszerowanego buraka albo cukiine to w domu bede miala nieszczesliwego czleka w domu:szydera:...

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, geronimo napisał:

Mam do was konkretne pytanie

Jak przyrządzacie szpinak?:)

rozmrazam, potem albo na sicie odsaczam albo wrzucam na patellnie i wolno do odparowuje...jak widze suchosc na teflonie:szydera: odrobina oleju rzepakowego albo ryzowego, chociaz dodaja rowniez oliwe, posiekany czosnek. sol pieprz...mozna sie bawic jeszcze z serkiem topionym wtedy szpinak ma wyrazisty smak...ja odpuszczam...i na baaaaardzo wolnym ogniu jeszcze go redukuje mieszajac jest wtedt taki wlasnie mazisty...gotowe..

moze stac w lodowce nawet 3 dni, nie zmienia smaku i mozna go wykorzstac praktycznie do wszystkiego...np faszerowac miesko

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziemy dzisiaj na proszoną kolację...urodziny psipsiółki mojej Chici...Które...nie pytałam...Ale wypas w restauracji będzie. Więc Chicia zaordynowała lekki obiadek...bez mięska...Zatem wystąpią dzisiaj na stole pelkartofelki i pieczarki z cebulką...czyli wegańsko dzisiaj...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Idziemy dzisiaj na proszoną kolację...urodziny psipsiółki mojej Chici...Które...nie pytałam...Ale wypas w restauracji będzie. Więc Chicia zaordynowała lekki obiadek...bez mięska...Zatem wystąpią dzisiaj na stole pelkartofelki i pieczarki z cebulką...czyli wegańsko dzisiaj...:haha:

zostaw mi troche...wpadne do was na kawe tylko lot sobie zamowie na cito...obroce w trzy godziny...a ciasto jakies masz??:haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucyna.beata napisał:

zostaw mi troche...wpadne do was na kawe tylko lot sobie zamowie na cito...obroce w trzy godziny...a ciasto jakies masz??:haha:

Mam...na wypiekach domowych umieściłam foto...:tak2: Zachadi...ino szybko, bo pitoleńce dzisiaj przyszli i mogą zeżreć, sorki za trywializm...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, geronimo napisał:

Toż chyba Cię lepiej ubierać jak żywić:szydera:

Nie zakumał? Trojga imion LBE jest trawożerna...:haha: I naśmiewa się ze mnie, że dzisiaj na mnie trawożerność też spadła...:szydera: A słodkości w moim wykonaniu lubi, oj lubi...taką gadzinę na łonie mym wyhodowałam...cukier jeść nauczyłam...bo to też trawa...znaczy roślina...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Nie zakumał? Trojga imion LBE jest trawożerna...:haha: I naśmiewa się ze mnie, że dzisiaj na mnie trawożerność też spadła...:szydera: A słodkości w moim wykonaniu lubi, oj lubi...taką gadzinę na łonie mym wyhodowałam...cukier jeść nauczyłam...bo to też trawa...znaczy roślina...:szydera:

no burak to burak...nawet taki cukrowy..wiec....

no to zajade na te lodeczki...poplywamy  oj poplywamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...