Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Pewnie wszyscy dysponujecie tłuczkiem do mięsa? I cieszcie się że macie? :haha: No...ja nie miałam...:haha: A teraz mam...i powinnam się cieszyć jak wy...:haha: A dlaczego nie skaczę z radości? ;) Zobaczcie sami i zrozumiecie....1039927342_2018-05-1909_20_47.jpg.0d98c677dca4e958978609bd6c5accd5.jpg Ta dam, ta dam....:smutek: I utłucz tym czymś wołowinę....:szydera:

Myślałam w pierwszej chwili ,że to szczotka do włosów tylko trochę wyleniała :haha:A jak nie masz czym utłuc to zrób nie utuczoną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Barbara48 napisał:

 

22 godzin temu, INEZ napisał:

 

Dzisiaj na obiad zrobiłem zupę krem z białych szparagów.

 Pstrąg smażony wolno na maśle z rozmarynem. Pomidor ze szypiorkiem. 

Herbata biała do picia.

Truskawki i morele na deser. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznycelek wlasnej roboty, kartofelki pieczone, kalarepka.

I ciasto popelnilam, czego wiecej nie zrobie, bo goscie zjawili sie dopiero o 15 i jeszcze sa, a po jednym suchym ciasteczku juz by ich nie bylo. Poki co ociagam sie z kolacja, moze zrozumieja:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Ubiłaś prosiaka własnoręcznie? :haha:

Jeszcze nie, ale mam mordercze mysli , bo synek pdp jeszcze na tarasie sie wyleguje zamiast z zonka do domku sie  pobierac. Normalnie cwiczy moja cierpliwosc:przekleństwa:

Kiepski z niego sznycelek bylby, ale zawsze cos na zab:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Maultasche z jajem...nie znam...jakaś podpowiedź? 

Ichnie pierogi z mięsem najczęsciej-gotowiec.Gotuję,obsmażam z cebulką lub szczypiorkiem i na konieć zalewam rozbełatanymi jajami.Fota mi wleźc nie chce I N zjadłam:)MAULTASCHEN.

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielbaski smazone beda, salata, fasolka zielona na cieplo i pieczone ziemniaczki z piekarnika. Na deser budyn gotowiec i szlus.

Lenia mam i spac mi sie chce. Alutka kawy sie opila wieczorem z rodzina i wedrowala po nocy. Nie wstawalam, ale ....ale....:przekleństwa:

Kochana rodzinka pojechala  zostawiajac pobudzona pdp . To sie nazywa pomocna rodzina.

No nic, sa gorsze przypadki. Dzisiaj pijemy tylko soki i lezakujemy. Luzik.Nawet yogi nie ma, bo swieto. Chyba , ze w parku jakis mis z krzakow wylezie:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Ichnie pierogi z mięsem najczęsciej-gotowiec.Gotuję,obsmażam z cebulką lub szczypiorkiem i na konieć zalewam rozbełatanymi jajami.Fota mi wleźc nie chce I N zjadłam:)MAULTASCHEN.

Ichnie pierogi znam...:) Jakoś ubrdało mi się, że jajo jest nadzieniem...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop się skończył, ledwie się zaczął...:smutek: I stanąć przy garach trzeba...:( Narobię się jak....hmmmm....albo i nie...:oklaski: Babka chce lekki obiad...i wymyśliła...melon i wędzony filet z pstrąga...:szok: Na zdrowie jej...:haha: Dla siebie zrobię zapiekankę ziemniaczaną...:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kartofelnsalat i  Puten ze śliwką od wczoraj i szparagi. PoP mówi mi , że żadnych śliwek nie jeO.o. Pokroiłam drobniutko już wczoraj, wymieszałam z zaciągniętym sosem i... Wciągnęła jak odkurzacz. Pytała: dałaś śliwki? A ja na to nie.... nie chciałaś  przecież :d.  Stwierdziła: fantastyczny smak , pierwszy raz takie coś  jadła:oklaski:

Szparagi zielone nie są dobre, to jest dla chłopów:szydera:, my jemy tylko białe :szydera:. Trzeba będzie się zastosować do życzeń:oklaski:

Dzisiaj tenże sos z brukselką dla odmiany

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Heidi napisał:

U mnie Kartofelnsalat i  Puten ze śliwką od wczoraj i szparagi. PoP mówi mi , że żadnych śliwek nie jeO.o. Pokroiłam drobniutko już wczoraj, wymieszałam z zaciągniętym sosem i... Wciągnęła jak odkurzacz. Pytała: dałaś śliwki? A ja na to nie.... nie chciałaś  przecież :d.  Stwierdziła: fantastyczny smak , pierwszy raz takie coś  jadła:oklaski:

Szparagi zielone nie są dobre, to jest dla chłopów:szydera:, my jemy tylko białe :szydera:. Trzeba będzie się zastosować do życzeń:oklaski:

Dzisiaj tenże sos z brukselką dla odmiany

Zielone zawinięte w boczek i zapiekane pod serową pierzynka sa rewelacyjne:)Lubie i te i białe,tylko ten mdły sos holenderski mi nie pasi-dopieszczam go czosnkiem  lub koperkiem.Taki ciepły majonez jak dla mnie.Wolę posypane serem albo bułą z masełkiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Zielone zawinięte w boczek i zapiekane pod serową pierzynka sa rewelacyjne:)Lubie i te i białe,tylko ten mdły sos holenderski mi nie pasi-dopieszczam go czosnkiem  lub koperkiem.Taki ciepły majonez jak dla mnie.Wolę posypane serem albo bułą z masełkiem.

Dla mnie szparagi z wody z odrobiną masełka wystarczą...taki plebejski smak mam...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dla mnie szparagi z wody z odrobiną masełka wystarczą...taki plebejski smak mam...:haha:

a mi same szparagi wystarczą,  i też jest gites :szydera:. Do tej pory nie było mi dan jeść w DE szparagów, biorę co jest:dobrze:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dla mnie szparagi z wody z odrobiną masełka wystarczą...taki plebejski smak mam...:haha:

Też lubię takie z wody z masełkiem. Teraz mamy 2 razy w tygodniu szparagi. Pdp lubi do tego plaster szynki, obojętnie czy wędzona czy gotowana + kartofelki. Zajada się nimi jak żadną inną potrawą. Ja praktycznie dusze szparagi w odrobinie wody z masłem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mycha napisał:

Też lubię takie z wody z masełkiem. Teraz mamy 2 razy w tygodniu szparagi. Pdp lubi do tego plaster szynki, obojętnie czy wędzona czy gotowana + kartofelki. Zajada się nimi jak żadną inną potrawą. Ja praktycznie dusze szparagi w odrobinie wody z masłem. 

Musze kupic, bo sezon minie  i juz nie pojem, a lubie. Co bede sie przejmowac pdp.Kasa jest. Sama nie wie co lubi i co jest dobre. Nie jadla salaty, a dzisiaj wyjadla mi z miseczki. Zapomniala.

I co mam z nia zrobic. Ciesze sie, ze mnie nasladuje, bo to wiele rzeczy ulatwia. Na niedyskretne pytania zawsze odpowiada"juz umylam", ale idzie ze mna do lazienki i ..."podglada" a potem  np. myje zeby.

Sorry przy obiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...