Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

....dziś w kuchni poległam, polędwica wieprzowa, robiłam jak zawsze a okazało się nie zjadliwe, twarde,suche, jednym słowem nigdy więcej....dla pdp zmiksowałam i miała papkę,zjadła ze smakiem :D ja się namęczyłam, do tego był ryż i surówka z białej kapusty ze sklepu (gotowiec)...

Nawiedzona perfekcyjna córka przywiozła ciasto, którym babka mało co się nie udusiła...co za dzień...oby do po kolacji :D 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ania39 napisał:

....dziś w kuchni poległam, polędwica wieprzowa, robiłam jak zawsze a okazało się nie zjadliwe, twarde,suche, jednym słowem nigdy więcej....dla pdp zmiksowałam i miała papkę,zjadła ze smakiem :D ja się namęczyłam, do tego był ryż i surówka z białej kapusty ze sklepu (gotowiec)...

Nawiedzona perfekcyjna córka przywiozła ciasto, którym babka mało co się nie udusiła...co za dzień...oby do po kolacji :D 

Musi stara świnka była:(

Ja sobie dziś wszamałąm frytki w hurtowych ilościach i ciasto,reszteczki.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Musi stara świnka była:(

Ja sobie dziś wszamałąm frytki w hurtowych ilościach i ciasto,reszteczki.

Frytek nie cierpię wręcz i po prostu zrozumieć nie mogę, po co to produkują i jak to to w ogóle smakować może. Takie kartoflane wióry. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Knorr napisał:

Frytek nie cierpię wręcz i po prostu zrozumieć nie mogę, po co to produkują i jak to to w ogóle smakować może. Takie kartoflane wióry. 

Wiórowate nie były:)Były mniamuśne z keczupem:)Niezdrowe,tuczące i mniamuśne:)O!

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadlysmy z Alutka na miescie.

Wzielam zeberka, krokiety, dip serowy, salate maslowa z marchewka.

Zeberka byly pyszne, lekko slodkawe, krokiety odgrzewane z supermarketu, fuj(to byl moj blad, moglam sie tego spodziwac, ale przypalone, smazone kartofle dla mnie jeszcze gorsze), do salaty sos majonezowy( to tez nie moj ulubiony) ale nie narzekam, bo gotowac nie musialam a to jest plus dodatni:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Andreaa napisał:

O zjadlabym placka..

Przedwczoraj robilam placki z cukini. Takie tez lubie,no i nie trzeba tak ciezko trzec.

Dzisiaj ryz,warzywa i rybka :-)

Drugi wariant to była właśnie ryba,ale Kulka za placki dałąby się pokroić:)Ja też:)Wiedziałam,ze pierwszy wybierze:)Czemu ciężko trzeć,rachu ciachu i utarte.Ja połowę na dużych,połowę na małych oczkach,cak cak i gotowe.10 kartofelków obrałam,średnich.Będzie jakieś 18-20 placuszków,nieduzych:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andreaa napisał:

O zjadlabym placka..

Przedwczoraj robilam placki z cukini. Takie tez lubie,no i nie trzeba tak ciezko trzec.

Dzisiaj ryz,warzywa i rybka :-)

Andreyko ja ziemniaki blenderem traktuję, tez nie lubię trzeć na tarce. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybke jadlysmy na miescie.

Skorzystalam rzutem na tasme, bo elektryk srubokretowy instrukcje zdobyl, przybyl i elektronike ustawil. Palcami!!!

Cud nad Ostsee normalnie.

Alutka przeszczesliwa kawe mu zrobila i kawal placka z rabarbarem przyniosla (ten co ja na jutro kupilam:grzmotnąć:).

Masz ci los.

Cudak placek pozarl, a Alutce powiedzial, ze jutro caly dzien bedzie mogla gotowac i piec. Az klaskala z uciechy. 

Juz to widze:przekleństwa: 

Dwa razy dziennie na piechote do parku ciagne, zeby ten zywiol opanowac i nie szukac ciagle czegos, co ona gubi a w poludnie jedziemy do miasta i zalatwiamy rozne sprawy i dzieki temu panuje jakis lad w tym domu a pani opiekunka ma wzgledny spokoj. 

Ale troche sie nacieszylam wymarzona stella.

Byle do wakacji:oklaski:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Odstępstwa od menu nie ma -sobota ,czyli zupa jarzynowa.

Jutro na 10 osob bedzie gotowal maz drugiej corki. Zakupy wczoraj zrobil. 

Miesiwa nakupil,salat przeroznych z 8 kalarepek i,2 kg marchewki i dwa wina.

Ciekawe co to z tego bedzie...........niespodzianka :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Prościzna na stole królować będzie... Cycki kurczakowe bez panierki, lekko obsmażone i podduszone...W charakterze trawy wystąpi pełna ze świeżym ogórkiem,  papryką, cebulką i koperkiem...fertig...:oklaski:

Pekinka wystąpi na scenie ..a nie jakaś "pełna"...:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszyscy dysponujecie tłuczkiem do mięsa? I cieszcie się że macie? :haha: No...ja nie miałam...:haha: A teraz mam...i powinnam się cieszyć jak wy...:haha: A dlaczego nie skaczę z radości? ;) Zobaczcie sami i zrozumiecie....1039927342_2018-05-1909_20_47.jpg.0d98c677dca4e958978609bd6c5accd5.jpg Ta dam, ta dam....:smutek: I utłucz tym czymś wołowinę....:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolowalysmy sie na miescie. Kurczak , gratin ziemniaczany, groszek z marchewka.

Mialam duzo pracy.Po sniadaniu tradycyjnie poszlysmy na spacer, potem kapiel, ukladanie fryzury(suszarka mi spadla na marmury i nie dziala, bedzie po premii) a przeciez zakupy trzeba bylo zrobic, bo dwa swieta. A z Alutka wszedzie to wiadomo... trwa. 

Pora obiadowa sie zrobila.  Trza bylo jesc.

Jakby co,  to sie bede tlumaczyc i szlus. Niech sie ciesza, ze po paczke do punktu DHL pojechalam, bo to nie moja wina, ze domofon nie dziala. 

A na deser, juz w domu truskawki:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...