Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godzin temu, Afryka napisał:

Nie wiedziałam gdzie o to zapytać. Ale to chyba odpowiednie miejsca.

Wczoraj w gronie przyjaciół doszło do przekomarzań, których efektem jest zakład ( mój i onych :haha:),że można zrobić przyjątko na 9 osób ,z ciepłym daniem + parę przystawek w kwocie ...100 zł.Parę pomysłów mam i czekam na Wasze propozycje . Pomożecie!? :d

 

Zrób roladki : zielone naleśniki z serkiem homo w środku.

Naleśniki bajecznie dobre z jabłkami z cynamonem w środku. Taniocha i pyszota. Przepis już kiedyś  podawałam

Też z 1 ogórka , trochę ryżu, odrobina papryki, plastry łososia lub wędzonej wędliny , zrobisz roladki a'la sushi. Każdy po nie sięga :) powodzenia 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Afryka napisał:

Nie wiedziałam gdzie o to zapytać. Ale to chyba odpowiednie miejsca.

Wczoraj w gronie przyjaciół doszło do przekomarzań, których efektem jest zakład ( mój i onych :haha:),że można zrobić przyjątko na 9 osób ,z ciepłym daniem + parę przystawek w kwocie ...100 zł.Parę pomysłów mam i czekam na Wasze propozycje . Pomożecie!? :d

 

Tarta na kruchym ciescie ze szpinakiem i serem feta 

Placki z maki jaglanej z bananami polane syropem klonowym

Grillowane warzywa z bagietką ( można w piekarniku upiec ) posolić, popieprzyć, skropić octem balsamicznym i oliwą

Carpaccio z buraka z rukolą i serem feta lub kozim.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Maria Jolanta napisał:

 

Daj przepis do książki kulinarnej. Ciekawa jestem jak zrobić bo nie jadłam.

Nie znalazłam książki kulinarnej a przepis jest bardzo prosty.

Średniej wielkości buraki pieczesz 2 godz w piekarniku. Po wystudzeniu obierasz i cieniutko kroisz w plasterki.

Ukladasz na talerzu, szczypta soli i pieprzu ( ser feta jest słony ), rzucasz trochę rukoli, kropisz octem balsamicznym i oliwą, posypujesz wszystko pokruszonym serem feta i fertig.

Ja długo piekę buraki bo wtedy cukier się w nich krystalizuje i są lepsze w smaku. :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, awe59 napisał:

Nie znalazłam książki kulinarnej a przepis jest bardzo prosty.

Średniej wielkości buraki pieczesz 2 godz w piekarniku. Po wystudzeniu obierasz i cieniutko kroisz w plasterki.

Ukladasz na talerzu, szczypta soli i pieprzu ( ser feta jest słony ), rzucasz trochę rukoli, kropisz octem balsamicznym i oliwą, posypujesz wszystko pokruszonym serem feta i fertig.

Ja długo piekę buraki bo wtedy cukier się w nich krystalizuje i są lepsze w smaku. :d

Na stronie głównej są "Poradniki". Otwierasz...Książka kulinarna klikasz...jesteś...:hura:A teraz poproszę tam przepis umieścić :tak2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lisa_Ona napisał:

''Ulubiony'' obiad miałam wczoraj, czyli miały być kartofelki z sosem pieczarkowym, ''gadałam'' przez telefon i pieczarki się spaliły ha,ha, ha.Zostały same kartofle.  :szydera:

 

Lisa obiad przypaliła

Sama Nam się pochwaliła,,,

Patelnię do kosza wywaliła ,

Bo cała się spaliła.

W brzuchu jej burczało

A w głowie huczało,

Oj działo się,

działo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lisa_Ona napisał:

Lisa obiad przypaliła

Sama Nam się pochwaliła,,,

Patelnię do kosza wywaliła ,

Bo cała się spaliła.

W brzuchu jej burczało

A w głowie huczało,

Oj działo się,

działo.

Kto Lisie w ten sposób obiadu zabroni gotować?

Kto Lisie zabroni patelnie nowe kupować?

Nauka z sytuacji wynika taka, że gdyby Lisa tę sytuację przewidziała

pewnie by obiadek w restauracji wszamała...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...