Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na obiad był wloski makaron wstążki, sos paprykowo-pomidorowy, krewetki z czosnkiem, duszone krótko na białym winie. Sałata zielona. I dużo zielonej natki pietruszki na dnie talerza. 

Sok z trzech owoców, ale zapomniałem jakich, bo go wyjąłem z lodówki w REWE. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moje miksacje:

Schab potłuczony :d:o  posmarowany majonezem i przyprawiony korzennymi ziołami,a w nim pure marchewkowe, 1/2 cienkiej kiełbaski paprykowej owiniętej serem. 

Rolady wyszły wyśmienite na mój gust, jednak z dziadkami zupełnie rozbiegamy się kubkami smakowymi. Oni konserwatyści (jako restauratorzy OMG O.o), a ja uwielbiam eksperymenty kulinarne. Ciąglę szukam :książka: i nie zawsze błądzę :trele:. Trudno muszą się ze mną jeszcze trochę pomęczyć  xd

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jadłem i zupkę pekińską, i sushi, i sajgonki, i sernik i inną chińszczyznę...Ale aż taki talent nie jestem...Przed południem, wracając ze spaceru, pdp zaprosił mnie na Mittagsbuffet w chińskiej restauracji. Typowy tzw. szwedzki stół. Cena 8 euro od osoby. Poza tą porą to normalnie danie kosztuje ,np kaczka, 15 euro. Więc warto było...Ale nie mogę się już patrzeć na owoce morza i chińszczyznę. Często to jadam w Niemczech, na dłuższą metę to nie moje jednak smaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniechęcona nosa kręceniem męża PoP dmucham na zimne i mam już kuchniowstręt . Uwielbiam gotować i robię to nie od wczoraj. Wszyscy, którzy jedli moje potrawy jeszcze  żyją i mają się dobrze, chętnie wracjają  w gościnę, bo wiedzą, że zawsze czymś smacznym i wyszukanym ich zaskoczę.         Tu dostałam 2 kalarepy i miałam ugotować Kolrabisuppe. Wydawałoby się sprawa najprostsza z najprosztszych ... a jednak O.o . Nie chciałam dać się złapać i zapytałam o recepturę jego żony, obejrzałam dokładnie film na You Tube. Wykonałam wg wskazówek . Dziadzio stwierdził, że młodzi nie umią gotować i obśmiał mnie :przekleństwa::grzmotnąć:.  Żonie wszystko smakuje i jest otwarta na kulinarne  nowe doznania. Teraz wiem dlaczego ich restauracja upadła. Nie dziwota . Tu tylko raz można było wejść na kartofle z solą i pieprzem i już nigdy więcej. Robiłam im weselne wypieki, bo lubię też wypiekać. Koniec tego dobrego, teraz niech dziadzio robi wędrówki do Backerei . Zostało mi już 12 dni ; wytrzymam . A oni będą żyć wspomnieniem, bo mieli podane exklusiv jak w Restauracji 5*. Adieu:cześć3:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

Przymierzam się do tego warzywa, oj przymierzam.... Muszę nad tym popracować :dobrze:

Bardzo lubię soczewicę i robię ją od nastu lat, to chyba moje ulubione strączkowe. Popracuj, bo warto :).

 

Co znaczy: "wejść na kartofle z solą i pieprzem"? :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szaleje z pierogami,,,ale czasu brak,,nakupilam wszystkiego full,,a czasu na jedzenie brak:rozpacz: na gotowanie,,ale nagotowałam wywaru z pięknej wołowinki rosołowej,,,teraz wystarczy coś dodac i zupka szybko jest,,,a wołowinka poszla pod maszynkę i farsz na pierogi,,dodałam sparzonej kapustki kiszonej i tylko robić ale czasu nie ma,, ale żurek też chodzi za mną z bialą kielbasą,,,jeszcze zdąże zjesc,,a mam przeciez trochę zwalić z siebie sadła ,,ni ma jak,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Nie gotuję tu nic.Tylko gotowce z Eissmana.I to ze dwa razy w tygodniu.Pdp buły je na okrągło.

Z braku czasu, gdyz udalam sie podczas pauzy w miasto, byla u mnie pizza ;) Podopieczna wypila do tego szklaneczke piwa. Na deser dostala banana oraz loda orzechowego do kawy. Na jutro chcialam zrobic tiramisu ale krem mi wyszedl za rzadki!! Normalnie sie obrazilam. :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłam dwa duże plastry boczku wędzonego po 0,5 cm grubości i do tego kawałek słoninki.....no tak mi się zachciało chleba ze smalcem i skwarkami a do tego kiszonego ogóra.....mówię wam....niebo w gębie....dziś natomiast kupiłam kawałek kaszanki i przysmażylam ją na resztkach tego wczorajszego smalcu....była chrupiąca i pyszna.....:zdrówko:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Z braku czasu, gdyz udalam sie podczas pauzy w miasto, byla u mnie pizza ;) Podopieczna wypila do tego szklaneczke piwa. Na deser dostala banana oraz loda orzechowego do kawy. Na jutro chcialam zrobic tiramisu ale krem mi wyszedl za rzadki!! Normalnie sie obrazilam. :haha:

I co z kremem się podziało oprócz tego, że focha puściłaś?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...