Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Heidi napisał:

1/2 kg  mielonego -smażysz w garnku ( będą  małe  rumiane skwareczki ). DO tego dodajesz pokrojone  w kosteczkę białe  części  dużego pora ( do momentu złotego koloru ). Teraz wrzucasz 1/2 kg bialutkich pieczarek pokrojonych w plasterki. Dolewasz ok 1,5 litra wody.  W osobnym naczyniu w 0,5 litra wody blendujesz: 2 serki Hochland ziołowe + 1 śmietankowy + 2 lub 3 kostki rosołowe. Ważne : ponad to ci powyżej żadnych innych przypraw!!!!.  To dolewasz do gara, doprowadzasz  do wrzenia  i koniec.  

U mnie w domu każda ilość  tego płynu jest spożywana w mig. Do tego stopnia, że talerzy nie trzeba myć . Na moich impreazach są albo flaki, albo zupa porowa. Menu zawsze się sprawdza . Powodzenia w pichceniu

Dopiero do swojego kalendarza zacznę przepisywać, Kupiłam taki fikusny z przepisami i miejscem na nowe . Zebym tylko nie przypaliła. :cześć3:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obiadek wyjazdowy, ale, że u nas z "pustą ręką" się w gościnę nie jeździ, to zabraliśmy gołąbki w ilości 12 sztuk. Małżonek zrobił 36 pięknych, średniej wielkości ptaszków.  Zatem na dzisiaj i jutro również serwujemy gołąbki :haha: Sos pomidorowy na bazie beszamelu i ziemniaczki dazu. Na podwieczorek jabłecznik. Dopiero jutro wieczorem będę zastanawiać się co na kolejne dni przygotować. Może żurek? Hmmmm...dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Brawo @RADEK :oklaski: Twoje zdjęcia? Bo my tu mamy permanenty problem ze zmniejszaniem i nikomu się nie chce wstawiać swoich :$ Masz może jakiś łatwy patent na zdjątka?

najprostszy sposób na zmniejszanie, niestety brak czasu na dodatkowe zajęcia. Wkleję mój letni kwiat z tarasu.

IMG-20170712-WA0000.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa receptura " Sos fenkułowy" :Do gara z wrzącą wodą wrzuciłam małe klopsiki + 1 fenkuł i marchew pokrojone w plastry+kostka rosołowa zaciągnięte mascarpone. Makaron rurki jako baza. Koniec. Pierwszy raz testowałem fenkuł. Udało się . Spałaszowane do zera. :oklaski:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie pochwale.... pewnie wiecie, ze kooooocham kuchnie chinska, uwielbiam. w zwiazku z tym postanowilam sama zadzialac i w 2 dzien Bozego Narodzenia razem z Bogdanem zrobilismy sushi... wyszlo mniam, poracja na 2 dni jedzenia, oto fotka, robione z lososiem i z tunczykiem, oraz kilka z paluszkami krabowymi surimi: 

sushi.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos mnie zalajkowal? czyli? czyli nie wszyscy spią.... kurcze, rano bedzie ciezko wstac, ale ja nie umiem chodzic wczesnie spac.... zawsze kolo 1 w nocy zasypiam.... a wstaje tu na tej Stelli o 8:30, a pdp budze o 9:30... zmienniczka mowila, ze jej nie budzila nigdy i dawala jej sie wyspac nawet do godz 11-nastej.... mnie by nie przeszkadzalo, ze chce pospac, ale przeciez leki? no a jak leki to musi byc sniadanie, bo na pusty żoladek to przeciez nie bardzo....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Betty napisał:

kurcze, boooosko wyglada to, co jest tam oprocz pomidorkow koktajlowych? zdradz przepis... mniam to wyglada

Ździwisz się: sałata lodowa, jogurt naturalny i przyprawy a jeszcze troszkę kwaśnego jabłuszka w drobną kostkę, posypane mrożonym koperkiem.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...