Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji dzisiejszego Geburtstagu obiad świąteczny . Już jestem po , zjadłam w ciszy u siebie na dolinach a były : ziemniaki , marchewka świeżo prużona ( cud ...normalnie cud , że nie z zamrażarki ! :szydera:) i gęsię udo . Bardzo smaczne ...a spodziewałam się , że może być tradycyjna , zimna kuchnia w dzisiejsze święto . Mile jestem zaskoczona :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie ryba , bo to piątek i musi być . Nic nie stoi na przeszkodzie , że na kolację podaję kanapki z szynką , czy inną wędliną , ale  obiad musi być postny ...piątek , więc doktor pości . Do wieczora mu przejdzie :szydera:...A ...jadam używając noża i widelca , ale rybę muszę sobie zagarnąć tak , żeby doktor nie widział , że ją nożem ciapnęłam zagarniając ją sobie na widelec . On jada tylko widelcem ...ewentualnie palcami sobie pomoże . To nic , że to filet , ale rybą kiedyś był ...zanim go ości pozbawiono . Nóż równa się profanacji ...zbezczeszczeniu ...tego czegoś na talerzu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zapewne będzie ryba , bo to piątek i musi być . Nic nie stoi na przeszkodzie , że na kolację podaję kanapki z szynką , czy inną wędliną , ale  obiad musi być postny ...piątek , więc doktor pości . Do wieczora mu przejdzie :szydera:...A ...jadam używając noża i widelca , ale rybę muszę sobie zagarnąć tak , żeby doktor nie widział , że ją nożem ciapnęłam zagarniając ją sobie na widelec . On jada tylko widelcem ...ewentualnie palcami sobie pomoże . To nic , że to filet , ale rybą kiedyś był ...zanim go ości pozbawiono . Nóż równa się profanacji ...zbezczeszczeniu ...tego czegoś na talerzu :szydera:

Moglby jesc dwoma widelcami, lapka to kurczaka...No, ale dam spokoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly placki ziemniaczane z musem jablkowym. Wzielam dwa i poszlam do siebie, tymczasem babcia zjadla trzy, a potem...cala reszte. Na zdrowie:d Znac smakowaly:d

Ja zjem, ale dla mnie szalu nie ma.Zabezpieczylam sie przed glodem wpierniczajac zupke przed. 

Babcia zup nie lubi, przetestowalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzik w śmietanie, zakupiony w delikatesach ;)  ,,Aldi", oraz bratkartofelki dazu. Babcia jest przekonana, że samodzielnie tego śledzika przyrządzam i ujeść się kobita nie może, taki dobry ten sledzik. Dziś mnie pytała, jak ja takiego dobrego sledzika robię , no to jej podałam przepis , czyli cebulkę, jabłuszko, oraz ogoreczka zalewam śmietaną słodką, oraz kwaśną. To ma postać 24 godziny w lodówce i do tego dodaję filety śledziowe, tez prima sort kwalitet i znów musi odstać 12 godzin :d . No babcia po prostu zachwycona :d . Polecam śledzie w śmietanie z Aldiego, no ale to jest mozliwe tylko wówczas, jak PDP wchodzi do kuchni tylko na posiłki :d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

No wiem:szydera:

Wiem , że Ty wiesz , ale do doktora nie może dotrzeć , że nóż podczas konsumowania potrzebny mi jest do " podgarniania " na widelec . Nie przetłumaczysz mu za cholerę ...Już nawet nie próbuję . On , żebym mu na to pozwoliła to by swoich palców użył , żeby mi pomóc zagarnąć na widelec i udowodnić , że nóż podczas jedzenia wcale potrzebny mi  nie jest .... Na szczęście nasze miejsca przy stole są w bezpiecznej odległości ....nie dosięgnie za ....sosny walca :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Wiem , że Ty wiesz , ale do doktora nie może dotrzeć , że nóż podczas konsumowania potrzebny mi jest do " podgarniania " na widelec . Nie przetłumaczysz mu za cholerę ...Już nawet nie próbuję . On , żebym mu na to pozwoliła to by swoich palców użył , żeby mi pomóc zagarnąć na widelec i udowodnić , że nóż podczas jedzenia wcale potrzebny mi  nie jest .... Na szczęście nasze miejsca przy stole są w bezpiecznej odległości ....nie dosięgnie za ....sosny walca :szydera:

Tez bym nie dala:szydera: Co moje to nie rusz:haha:

Ja z pdp nie jadam(i to jest b. dobre rozwiazanie), bo w kuchence miejsca nie ma, a na stojaco przy blacie nie bede.No.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...