Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tomas1965 napisał:

To jest tak nieprawdopodobne, że ... chyba jest prawdziwe. Z tym, że najsmutniejsza część tej historii wydarzyła się w Polsce. 

Kobieta przed 70-tką jest u nas na emeryturze, a co oznacza że ma prawo do darmowego leczenia na terenie Niemiec. Może jakieś tam dopłaty nie wchodzące w standard.., ale na pewno nie 13 tys. Ja w ten list nie wierzę i tyle ))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Kobieta przed 70-tką jest u nas na emeryturze, a co oznacza że ma prawo do darmowego leczenia na terenie Niemiec. Może jakieś tam dopłaty nie wchodzące w standard.., ale na pewno nie 13 tys. Ja w ten list nie wierzę i tyle ))))

Być może masz rację. Nie wiem tego. Nie wiem jakie prawa ma w Polsce i poza Polską osoba siedemdziesięcioletnia. Czy ochrona zdrowia nie jest uzależniona od wcześniejszych składek też nie wiem.

Po prostu podejrzewam ZUS i pochodne instytucje o najgorsze. Zawsze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomas1965 napisał:

Być może masz rację. Nie wiem tego. Nie wiem jakie prawa ma w Polsce i poza Polską osoba siedemdziesięcioletnia. Czy ochrona zdrowia nie jest uzależniona od wcześniejszych składek też nie wiem.

Po prostu podejrzewam ZUS i pochodne instytucje o najgorsze. Zawsze.

Znam gorsze przypadki niż te opisane w tym liście ... Między innymi zgwałcenie i pobicie 27 letniej opiekunki, którą poznałam na terenie Niemiec osobiście... A ZUS działa nawet wtedy gdy nie masz przy sobie karty EKUZ tylko trochę wolniej i papierów sporo do wypełnienia... Ja przede wszystkim nie wierzę, że kobieta przed siedemdziesiątką, kompletnie bez języka, zdecydowała się na wyjazd w nieznane sama i to taka, którą kiedyś dominował mąż alkoholik. Takie pęta nie zrzuca się tak łatwo i nie jedzie się zdobywać świat krok przed starością... Zawsze byłam mało łatwowierna, a ta robota jeszcze wyostrzyła ten mój zmysł...))))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 Rozkradają co się da,bawią się Polską jak zabawką i nikt nic z tym nie robi.Opozycji praktycznie nie ma i jesienne wybory widzę w czarnych barwach.Do tego rozpasane rozdawnictwo:(Kamień na kamieniu po tej złodziejskiej sekcie z naszego biednego kraju nie zostanie:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, foczka63 napisał:

@NNNdanuta Desperacja często przesłania umiejętnośc logicznego myslenia i ostrożność.Ja wierzę,już różne nieprawdopodobne przypadki poznałam.Szczególnie gdy jedzie się na czarno.

Zawszę biorę pod uwagę, że w internecie pokażą się różne informacje preparowane przez firmy, zniechęcające do zatrudniania się na czarno bo... to jest w interesie tych firm. A im bardziej "osobiste" takie wynurzenia tym bardziej przekonywujące... Mnie nie trzeba przekonywać bo też poznałam różne przypadki,  od których włos mi się jeżył na głowie ... W powyższym przypadku nie było mowy o żadnej desperacji, lecz o silnej woli pomocy wnuczkom, które jak się okazało później miały taką wydolność finansową, że nie miały problemu z uzyskaniem kredytu w takiej wysokości, a główna bohaterka była niewątpliwie na emeryturze bo nie pisała o swoich kłopotach finansowych, ale o chęci wsparcia bliskich. Dla mnie to się kupy nie trzyma i tyle, ale to że nie przekonuje mnie akurat ten list nie znaczy jednocześnie, że nie wierzę we wszystko inne ))))

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, foczka63 napisał:

@sayonara 52 Rozkradają co się da,bawią się Polską jak zabawką i nikt nic z tym nie robi.Opozycji praktycznie nie ma i jesienne wybory widzę w czarnych barwach.Do tego rozpasane rozdawnictwo:(Kamień na kamieniu po tej złodziejskiej sekcie z naszego biednego kraju nie zostanie:(

Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sayonara 52 napisał:

A ja uważam za skandal, że wczorajsze obchody 50 rocznicy lądowania Apollo 11 na księżycu nie odbyły się pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego!

Oj polecą łby w kancelarii, oj polecą...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas1965 napisał:

A ja uważam za skandal, że wczorajsze obchody 50 rocznicy lądowania Apollo 11 na księżycu nie odbyły się pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego!

Oj polecą łby w kancelarii, oj polecą...

@Tomas1965 wiesz przy takiej okazji byloby ciezko wkleic apel smolenski:czytaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sayonara 52 napisał:

wiesz przy takiej okazji byłoby ciężko wkleić apel smoleński:czytaj:

Aj tam, aj tam, nie znasz pisiorów? Wkleją się wszędzie! Ale, ale, przecież ukradli księżyc. To w końcu na czym lądowali amerykanie?:d

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sayonara 52 napisał:

@Tomas1965 wiesz przy takiej okazji byloby ciezko wkleic apel smolenski:czytaj:

Mam dla Ciebie przykrą diagnozę. Nie ma już dla Ciebie ratunku. To przypadłość nieuleczalna.

Próbujesz przy pomocy logiki zrozumieć działanie polskich polityków. To płaszczyzny równoległe. Za cholerę się nie przetną.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...