Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, ava napisał:

Mnie uczono, że są 3 prawdy, prawda, święta prawda i gówno prawda

Nie zauważyłam, aby ktoś próbował udowadniać, że my jesteśmy czy byliśmy  święci. Dokumenty mówią za siebie.

Długo byliśmy za żelazną kurtyną , mieliśmy zakneblowane usta. Żydzi napisali swoją bajkę. Historia to nie  to, co ktoś sobie napisze, ale fakty. Jest cała masa dokumentów, które zadają kłam żydowskiej bajce. Furii dostają, ze ktoś śmie  ich bajce zaprzeczać

Przetrwa, musi żeby się nic takiego nie powtórzyło.

To jest film dokumentalny z getta warszawskiego. Był na kanale historycznym, kanał znikł jak wiele innych kanałów. Teraz pojawia się tu i ówdzie. Kto to wie, jak długo będzie dostępny.

Czy wiesz, że na terenie getta był obóz koncentracyjny dla polaków? KL Warschau.

W getcie  łódzkim był obóz dla dzieci i młodzieży polskiej. Dzieciątka od 2 do 16 lat. Żydzi ich doskonale pilnowali. Udało się uciec tylko kilku, podczas prac przy wycince trzciny poza obozem. Uciekinierów na terenie getta wyłapywali Żydzi.

 

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam, to co napisałaś i obejrzałam film. Film pokazujący jak "niewiele" trzeba, by zachwiać wiarą w drugiego człowieka...Wyrządzono nam ogromną krzywdę w czasie II wojny światowej zadając cierpienie i ból , a także niszcząc, grabiąc nasz dorobek, dobra materialne. To są fakty. Nie mniejszą "krzywdę", choć już w zupełnie innych kategoriach wyrządzono nam w Jałcie, kiedy to bez naszej zgody podporządkowano nas totalitarnemu imperium sowieckiemu. To wszystko są potwierdzone fakty. Fakty, z którymi się nie dyskutuje. Mnie również szokują roszczenia "narodu wybranego" względem naszej Ojczyzny. Zresztą określenie "naród wybrany", przyjmuję jedynie w odniesieniu do Biblii, zaś jeśli chodzi o martyrologię wojenną w takim samym stopniu może być (wg mnie) Polsce przypisany. Myślę, że dzięki takim osobom jak Ty i jeszcze wielu, wielu innych nie musimy martwić się o przyszłe pokolenia...."Prawda obroni się sama"...tylko dlaczego tak wielkim kosztem...

Przesyłam Ci pozdrowienia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ. No Lach pisze do mnie, że nie mam odpuścić bo się źle skończy.  To wygląda tak jakby mnie straszył. 

@Agata 1008 , prawda jest tylko jedna, tylko każdy niewygodne fakty od siebie odrzuca. Każda strona też inaczej fakty interpretuje. 

Prawda nie obroni się sama, fałsz jest zawsze bardziej przekonujący, bo przygotowany przemyślanie. Socjotechnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LENA_57 napisał:

@INEZ a co tu się kłóić miedzy nami, toć to wiedza podstawowa. Chyba każdy Polak to wie. 

 

 

No właśnie my jesteśmy wszyscy świadomymi i wykształconymi ludżmi i mamy również wiedzę historyczną więc nikt nie musi tu nikogo uświadamiać.Polska to nasza ojczyzna i nikomu jej los nie powinien  być obojętny .Ty raz piszesz ,że się martwisz bo nic już się nie da się zrobić a raz ,że prawda się sama obroni i się nie martwisz .Ja uważnie czytam to co piszesz ale już sama się w tym wszystkim pogubiłam i nie wiem o co ci naprawdę chodzi.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inez nie pisałam, że prawda się sama obroni, chyba pomyliłaś posty.

To pisała Agata 1008

31 minut temu, LENA_57 napisał:

@INEZ. No Lach pisze do mnie, że nie mam odpuścić bo się źle skończy.  To wygląda tak jakby mnie straszył. 

@Agata 1008 , prawda jest tylko jedna, tylko każdy niewygodne fakty od siebie odrzuca. Każda strona też inaczej fakty interpretuje. 

Prawda nie obroni się sama, fałsz jest zawsze bardziej przekonujący, bo przygotowany przemyślanie. Socjotechnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

@INEZ chciałaś mnie zaatakować i nie wyszło. xd

Nie atakuje cie absolutnie napisałam,że trochę gubię się w twoich rozważaniach post przeczytałam dokładnie bo interesuje mnie ten temat .@Lach cię straszy ja atakuje ale jak tak uważasz to trudno to jest twoje zdanie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LENA_57 napisał:

@INEZ. No Lach pisze do mnie, że nie mam odpuścić bo się źle skończy.  To wygląda tak jakby mnie straszył. 

@Agata 1008 , prawda jest tylko jedna, tylko każdy niewygodne fakty od siebie odrzuca. Każda strona też inaczej fakty interpretuje. 

Prawda nie obroni się sama, fałsz jest zawsze bardziej przekonujący, bo przygotowany przemyślanie. Socjotechnika. 

@LENA_57 ja nie mam czasu się nawet w dupę podrapać a co dopiero bym Ci groził. Czytaj moje posty uważnie.

APELUJĘ I PROSZĘ JAK WŁADYSŁAW KOSINIAK KAMYSZ.

Wyluzuj trochę. Nie miejsce, ludze i pora na spinki.  :)

Popatrz ! Tu każdy chce ciut odsapnąć od bagażu życia, co taszczy że sobą.

Mówi Ci to Ślimak, Jarząbek.

I (łubu dubu) ×2 , niech żyje nam prezes naszego klubu...

Cieplutko pozdrawiam.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LENA_57 napisał:

Wyluzowac się? Tutaj?  Wyluzuje się jak wygodnie usiądę na swojej kanapie i pogadam z ludzmi widząc ich twarz. 

To po co tu bywasz? Po to by wylewać pomyje na wszystko i wszystkich? Po to by swoje ego podbudować? Sorki, ale nie znoszę pieniactwa, a to własnie tutaj uprawiasz. I słowami swoimi ubliżyłaś wszystkim LUDZIOM Z TEGO FORUM, których twarzy nie widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

To po co tu bywasz? Po to by wylewać pomyje na wszystko i wszystkich? Po to by swoje ego podbudować? Sorki, ale nie znoszę pieniactwa, a to własnie tutaj uprawiasz. I słowami swoimi ubliżyłaś wszystkim LUDZIOM Z TEGO FORUM, których twarzy nie widzisz.

Ależ @Mirelka1965 :szok: ja Ciebie nie poznaję :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To po co tu bywasz? Po to by wylewać pomyje na wszystko i wszystkich? Po to by swoje ego podbudować? Sorki, ale nie znoszę pieniactwa, a to własnie tutaj uprawiasz. I słowami swoimi ubliżyłaś wszystkim LUDZIOM Z TEGO FORUM, których twarzy nie widzisz.

Mirello, nie wypowiadaj się w moim imieniu proszę:)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lach na siłę szukasz zwady.  Ja lubię dyskutować na argumenty, jeśli ci ich zabrakło to nie ciskaj się na mnie. Nie podoba ci się co pisze to nie czytaj, masz tu do wyboru wiele innych tematów. 

 

@Lach idz sobie na kawkę te tematy cię przerastają. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...