Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Afryka napisał:

A ja sobie podsumuję tę "burzliwą" dyskusję cytując ks. Józefa Tischnera 

" Ani katolik, ani Polak, nie mogą mieć w państwie większych praw, niż ma człowiek. "... 

Bardzo madre słowa.Nic dodac,wystarczy je rozumieć i stosować na codzien.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Noo...a ja żądna wiedzy  biegusiem w wątek , bo ktoś , coś mądrego napisał a tu ....mało co a doopa , bo  ":szydera:"...No to i ja se walnę :szydera:

Nienasycona istoto :haha: Po tej stronie Odry to już jest inny świat, więc ciesz się, że ktoś ma powód do radości...toż to też informacja :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, salazar napisał:

Zapisałam...obejrzę z pewnością. W ubiegłym tygodniu na Planette+ był dwuodcinkowy film o molestowaniu zakonnic...przez księży. Wstrząsający. Wiemy, że dewiacje, gwałty, molestowanie, pedofila wśród kleru mają miejsce, a jednak każdy taki program stawia włosy na głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zapisałam...obejrzę z pewnością. W ubiegłym tygodniu na Planette+ był dwuodcinkowy film o molestowaniu zakonnic...przez księży. Wstrząsający. Wiemy, że dewiacje, gwałty, molestowanie, pedofila wśród kleru mają miejsce, a jednak każdy taki program stawia włosy na głowie. 

Ten film Sekielskiego też postawi włosy na głowie, niektórzy tego nie udźwigną... widziałam zwiastun i czytałam wczorajsze komentarze po pokazie dla dziennikarzy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24770108,miliony-z-ue-miesiacami-lezaly-na-rzadowych-kontach-wciaz-nie.html#a=339&c=145&s=BoxBizImg2

 

Ta informacja powinna być rozklejana wszędzie gdzie się tylko da,slupy,drzewa,przstanki itp.,aby mieszkancy tamtych terenow mogli się przekonać jaka wladza się o nich troszczy.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jurek50 Nie jestem zwolenniczka PiSu ,PO , Nowoczesnej tez nie.

Ale tez nie bardzo rozumiem dlaczego gazeta ta,ktorej informacje wkleiles robi takie halo! I Tutaj cytaty z Gazeta.pl  :

¨Unia Europejska osiem miesięcy temu przekazała polskiemu rządowi 12 mln euro na walkę ze skutkami nawałnic z 2017 roku. Pieniądze nie trafiły do poszkodowanych - przeleżały na kontach 8 miesięcy. Jeśli władze się nie pospieszą, środki trzeba będzie zwrócić.

Według przepisów dofinansowanie rozliczyć trzeba w ciągu 18 miesięcy. Likwidacja szkód spowodowanych nawałnicami wymaga tymczasem długotrwałych procedur - zorganizowania przetargów i przeprowadzenia robót. Chodzi m.in. o infrastrukturę drogową.¨

    

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jurek50 napisał:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24770108,miliony-z-ue-miesiacami-lezaly-na-rzadowych-kontach-wciaz-nie.html#a=339&c=145&s=BoxBizImg2

 

Ta informacja powinna być rozklejana wszędzie gdzie się tylko da,slupy,drzewa,przstanki itp.,aby mieszkancy tamtych terenow mogli się przekonać jaka wladza się o nich troszczy.

Jeśli mieszkańcy oglądają qurwizję, żadne plakatowanie nie pomoże....i tak nie uwierzą >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jeśli mieszkańcy oglądają qurwizję, żadne plakatowanie nie pomoże....i tak nie uwierzą >:(

Pieniadze nie sa dla Kowalskiego czy Nowaka Pieniądze sa przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z porządkowaniem lasów, dróg, kolei oraz naprawę uszkodzonej infrastruktury. .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alina0610 napisał:

Pieniadze nie sa dla Kowalskiego czy Nowaka Pieniądze sa przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z porządkowaniem lasów, dróg, kolei oraz naprawę uszkodzonej infrastruktury. .

Owszem. Jednakże jeśli te pieniądze przepadną, to trzeba będzie te wydatki pokryć z budżetu państwa...pustego zresztą. I o to chodzi. Jeśli ktoś coś daje, to nie po to, by leżały odłogiem. Dają po to, by naprawić, unowocześnić...a tu takie marnotrawstwo. I kwękanie, że nie mamy...na to, czy na tamto...to czysta obłuda >:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Owszem. Jednakże jeśli te pieniądze przepadną, to trzeba będzie te wydatki pokryć z budżetu państwa...pustego zresztą. I o to chodzi. Jeśli ktoś coś daje, to nie po to, by leżały odłogiem. Dają po to, by naprawić, unowocześnić...a tu takie marnotrawstwo. I kwękanie, że nie mamy...na to, czy na tamto...to czysta obłuda >:( 

Na zagospodarowanie i rozliczeniie tej unijnej dotacji jest jeszcze 10 miesięcy więc nie ma co siać paniki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.05.2019 at 13:20, Mycha napisał:

Ciekawe co by było, gdyby ta pani zrobiła taki eksperyment np. z symbolami żydowskimi ? Boje się w takim przypadku myśleć ......

Chciałam Cie trochę „naprostować", siebie już naprostowałam:d

Eksperyment został wykonany, tylko jeszcze nie wiem czy Gwiazda Dawida została rozklejona po sraczach i śmietnikach. Zobaczymy jak zareagują religijni Żydzi. Teraz czekam aż wystroją w tęczę Mahometa i Koran :d

 

https://www.facebook.com/monika.niedzwiecka.754?__tn__=%2CdlC-R-R&eid=ARCTqFpbSCEvl6F-iogcFQ2G2RGzUYwvoQn2txMHGD9Rml4RV3S_TPYiz2moux9nAP15xWMpV1GhWkZK&hc_ref=ART-tTM_mCSpGRaQVsVIL52iYBefQSZxhI2FmYmtakYupr2tL315mJiaGoXZhfsqouk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎2019‎-‎05‎-‎08 at 00:10, fioletowa.mysz napisał:

Jeszcze nie słyszałam, żeby przy znęcaniu się nad niehomoseksualnymi ludźmi, padały słowa " ty heterusie" czy cos na podrób. Ale w drugą stronę jak najbardziej padają wyrazy cudnej urody, brzmiące dźwięcznie i bogato, " ty pedale, ty zboku, ty lesbo", etc. Dlatego znajduję różnicę w znęcaniu się a znęcaniu z powodu tożsamości płciowej. 

Edytowane przez alina0610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Afryka napisał:

To Ty pewnie nie obrazisz się za : Ty Dupomyjcu, Wycieruchu niemieckich dup... wszak tym jesteśmy czyż nie!? 

Wyobraź sobie,że się nie obrazam.Dlaczego mam raptem zaczac udawać,ze gej to nie pedal?Nie interesuje mnie poprawność polityczna.Jestem nietolerancyjna w stosunku do osób ,które narzucają i wymagają w stosunku do siebie tolerancji,wręcz przejmowania ich poglądów.Nikt mnie nie zmusi żebym tolerowala awantury miłośników LGBT,żebym zachwycala się ich tęczowymi paradami.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Afryka napisał:

To Ty pewnie nie obrazisz się za : Ty Dupomyjcu, Wycieruchu niemieckich dup... wszak tym jesteśmy czyż nie!? 

Z tą różnicą że  Dupomyjec, Wycieruch niemieckich dup to jest zawód a lesbijka zawodem nie jest. To stan osobowości

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alina0610 napisał:

Wyobraź sobie,że się nie obrazam.Dlaczego mam raptem zaczac udawać,ze gej to nie pedal?Nie interesuje mnie poprawność polityczna.Jestem nietolerancyjna w stosunku do osób ,które narzucają i wymagają w stosunku do siebie tolerancji,wręcz przejmowania ich poglądów.Nikt mnie nie zmusi żebym tolerowala awantury miłośników LGBT,żebym zachwycala się ich tęczowymi paradami.

Nikt nie każe się zachwycać. Mowa o tolerancji, jako takiej. Znam pary homoseksualne. To są normalni ludzie. Tacy jak ty i jak ja. Dlaczego mam ich obrażać, skoro oni nie obrażają mnie? A do twojej wiadomości: gej to nie pedał. To homoseksualista. I nie jestem poprawna politycznie. Ja nazywam rzeczy po imieniu, bo nie jestem homofobem. I, sorki, ale nie zauważyłam, żeby ktoś namawiał kogokolwiek do przejmowania poglądów osób homoseksualnych. To samo można powiedzieć o świadkach Jehowy. Głoszą słowo Boże, ale czy namolnie namawiają do przyjęcia ich wiary? Chętny zmieni, a ten kto jest niezainteresowany grzecznie podziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alina0610 napisał:

Wyobraź sobie,że się nie obrazam.Dlaczego mam raptem zaczac udawać,ze gej to nie pedal?Nie interesuje mnie poprawność polityczna.Jestem nietolerancyjna w stosunku do osób ,które narzucają i wymagają w stosunku do siebie tolerancji,wręcz przejmowania ich poglądów.Nikt mnie nie zmusi żebym tolerowala awantury miłośników LGBT,żebym zachwycala się ich tęczowymi paradami.

Możesz przytoczyć choć jeden przykład w którym osoby homoseksualne narzucają się ze swoimi poglądami ? 

Natura stworzyła ludzi bardzo różnorodnych . Rodzą się również osobniki o bardzo niskim ilorazie inteligencji i nigdy nie przyszłoby mi do głowy nazwać takiego człowieka debilem , ale w tym momencie ciśnie mi się na usta .... Ty d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...