Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@foczka63 , nie cytuje Ciebie ale tez się podpinam.

Rozumiem, ze kopalnie to jeden wielki problem, bo tez sa stare i potrzebują inwestycji, a kasy nie ma. Elektrownie weglowe maja po 30 lat i się sypia, energia z wegla najdrozsza z możliwych a skutki spalania wegla szkodzą ludziom i srodowisku w sposób niewymierny, bo trudno oszacować koszty utraty zdrowia.

Dlaczego wiec rząd upiera się przy węglu, nie inwestuje w inne, czyste  zrodla energii?

Moim zdaniem trzeba zacząć już teraz, bo  odwrotu nie ma i  albo koszty nas zjedza, albo się wcześniej podusimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Tylko pomyśl o umieraniu miast. Już po zamknięciu kilku kopalń zrobiło się nieciekawie. Górny Śląsk to miliony ludzi żyjących z kopalń bezpośrednio lub pośrednio.

To naprawde nieciekawa perspektywa, ale wg mnie koniecznosc. Odwlekanie problemu wcale go nie rozwiaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hawana napisał:

Dlaczego wiec rząd upiera się przy węglu, nie inwestuje w inne, czyste  zrodla energii?

Bo nikt nie myśli nawet na 5 lat do przodu, nie mówiąc o 30-50 latach! Liczy się elektorat i kolejne wybory...>:(  A to, co kombinują PISdzielcy w sprawie wiatraków:

http://wyborcza.pl/7,155287,21569678,rzad-pis-dobija-farmy-wiatrowe-niektore-banki-drza-o-kredyty.html?disableRedirects=true

No koment!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, kris napisał:

Najbardziej mnie cieszyło uzdrowisko Szczawno Zdrój leżące koło koksowni Wałbrzycha...:)

W tym miejscu dodam galerie zdjec, bo jest tam naprawde pieknie, a nie wszyscy widzieli:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczawno-Zdrój#/media/File:10_671-WŁ_z_22.02.1977_Zespół_zabudowań_zdrojowych,_1822-1894._Szczawno-Zdrój_jass_sw.jpg

Na koncu sa dolnoslaskie herby, a co, niech beda:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, hawana napisał:

Nawet otwierać mi się nie chce, tytuł  wystarczy :/.

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, salazar napisał:

Nawet otwierać mi się nie chce, tytuł  wystarczy :/.

A ja przeczytalam i bulwersuje mnie fakt, ze najwieksza kase otrzymuje szkola niepubliczna, ktora nie ksztalci kadry sedziowskiej. Takie pieniadze rozwijaja tez uczelnie, wiec dlaczego zaniedbuje sie te panstwowe, renomowane i z najwyzszym poziomem ksztalcenia?

To tak jakby absolwenci Harvardu pojechali sie doksztalcac w Pipidowie.

Pipidowa na pewno zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, hawana napisał:

A ja przeczytalam i bulwersuje mnie fakt, ze najwieksza kase otrzymuje szkola niepubliczna, ktora nie ksztalci kadry sedziowskiej. Takie pieniadze rozwijaja tez uczelnie, wiec dlaczego zaniedbuje sie te panstwowe, renomowane i z najwyzszym poziomem ksztalcenia?

To tak jakby absolwenci Harvardu pojechali sie doksztalcac w Pipidowie.

Pipidowa na pewno zyska.

Właśnie dlatego nie otworzyłam, żeby nie podnosić sobie ciśnienia. To co napisałaś, to oczywista oczywistość. I jest to nie pierwszy fopek, czyli wyrzucanie pieniędzy w błoto. I pewnie takich kuriozów jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Właśnie dlatego nie otworzyłam, żeby nie podnosić sobie ciśnienia. To co napisałaś, to oczywista oczywistość. I jest to nie pierwszy fopek, czyli wyrzucanie pieniędzy w błoto. I pewnie takich kuriozów jest więcej.

To tylko przekupstwo, bo ojczulek moze sie jeszcze przydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

To tylko przekupstwo, bo ojczulek moze sie jeszcze przydac.

Oczywiście. Tym bardziej mam "nerwa". Na bzdety typu Świątynia Opatrzności, która pochłonęła miliony, kasa jest, a tam, gdzie można by spożytkować je z sensem, to brakuje. Dlatego nie czytam takich "news'ów". Mierzą (mierzią?) mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maras1 napisał:

a co myslicie o wyrżnięciu populacji dzików w polsce?nawet koła łowieckie sie buntują

Kretyński pomysł na walkę z ASF:( Rzeź ciężarnych loch,mordowanie warchlaków......Jak zwykle jakiś kretyn na stanowisku miał "gienialnego"pomysła:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...