Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, INEZ napisał:

Miałam już zamknąć mordeczkę na klucz ale po tym co napisałaś nie mogę wystawiasz świadectwo nam Wszystkim i sobie też .Żaden naród tak żle o sobie nie mówi ani o swoich rządach ani o kraju i chyba w tym tkwi największy problem nas Polaków .

:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Uciekam z tego tematu , bo nie chcę się kłócić z ludzmi , których lubię :tak2: Mogę dopisać tylko , że dla mnie Żyd , Polak , czy Niemiec nie stanowi różnicy . W każdym narodzie są ludzie i ludziska . W sporze o którym teraz piszemy , każda strona ma rację i my i Żydzi , niestety nie jestem dyplomatą ani politologiem i nie podsunę rozwiązania tego problemu . Amen 

Nikt z nas nie pisze, że nie lubi Żydów czy Niemców. Co innego ludzie a zupełnie co innego polityka. Jakby nie było to politycy wywołują konflikty, nie przeciętni obywatele. Ci mogą sobie po mordzie w knajpie dać ;)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hawana napisał:

Przegladnelam Wikipedie. Mysle, ze nie jest przez Zydow sfalszowana. Podaje, ze procentowo Polska poniosla straty w ludziach niecale 18 %. W tym byla ludnosc zydowska.

Populacja Zydow w calej Europie zmniejszyla sie o 78 %.

Te liczby do mnie przemawiaja.

Mysle tez, ze uzycie terminu holcaust w odniesieniu do Zydow ma sens, bo wygineli "prawie" cali i to w ogniu.

W dodatku znajduje kontekst kulturowy, bo w Starym testamencie Kain i Abel skladaja ofiary palone, a Abraham tez ma zamiar.

A to link do Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_II_wojny_światowej

Hawano tu nie chodzi o licytację. Ja bardzo lubię historię. 

Przeszło 30 lat temu ktoś pochodzący z narodu wybranego powiedział mi "za niedługo będzie się mówiło, że w Oświęcimiu ginęli tylko Żydzi". Wtedy nie przywiązałam uwagi do tej wypowiedzi. Teraz zdumiewa mnie ona. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, geronimo napisał:

Powiem Ci jeszcze tyle że skłócono naród celowo i z premedytacją tylko po to aby nie powstał taki ruch jak"S"

ale jak kolwiek by nie było ja jestem dumny z tego że jestem Polakiem.

Mimo tego ze stoję na rozdrożu

Tylko,że dziś ta duma mnie się miesza ze wstydem:(I to mnie najbardziej boli:(

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, geronimo napisał:

Oczywiście że nie,

Nie jestem ani za jednymi ani za drugimi, w ostatnim 25 leciu nie było rządów pro narodowych

Obawiam się, że jeszcze długo nie będzie rządu pro narodowego. Nikomu, poza Polską, nie jest to na rękę. Polska nie jest graczem, Polska jest rozgrywana. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mycha napisał:

Hawano tu nie chodzi o licytację. Ja bardzo lubię historię. 

Przeszło 30 lat temu ktoś pochodzący z narodu wybranego powiedział mi "za niedługo będzie się mówiło, że w Oświęcimiu ginęli tylko Żydzi". Wtedy nie przywiązałam uwagi do tej wypowiedzi. Teraz zdumiewa mnie ona. 

Kiedys myslalam, ze babcia Kargulowa z tym granatem zartowala, a teraz mysle ze miala racje, skoro krasc moze  osoba pracujaca w sadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hawana napisał:

Kiedys myslalam, ze babcia Kargulowa z tym granatem zartowala, a teraz mysle ze miala racje, skoro krasc moze  osoba pracujaca w sadzie.

Dokladnie sedzia i to z powodu roztargnienia. Strach,  co jeszcze moze zrobic. Z roztargnienia:szydera:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Mycha napisał:

Obawiam się, że jeszcze długo nie będzie rządu pro narodowego. Nikomu, poza Polską, nie jest to na rękę. Polska nie jest graczem, Polska jest rozgrywana. 

Tak. I tylko trzymanie się nas Polaków razem i w zgodzie, mogłoby to zmienić. Ale jak można na tym małym podwórku zaobserwować, nie było, nie jest i nie będzie to możliwe. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LENA_57 napisał:

A nasz Duda jest w USA. Zgromadzonym kazano schować polskie flagi. 

Dziwne. Bardzo dziwne zarządzenie. I Oni wszyscy grzecznie posłuchali i te flagi schowali. Ciekawe, gdzie je schowali?? Może  zdjęli tylko flagi a reszta za podpórki do stania posłuży. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Barbara48 napisał:

Brawo Ty 

Dzisiaj sie smieje caly dzien. Szukalam z Alutka czerwona kurtke, ktora sie okazala pomaranczowym pulowerkiem bez guzikow, bez zamka, klasyczny polgolf:szydera: Wazne ze sie znalazla.

A teraz szukalam babci. Polozylam ja w niebieskiej sypialni, a ona teraz  spi w rozowej:szydera:Dobrze, ze dziadka tam nie znalazlam:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Knorr napisał:

Dziwne. Bardzo dziwne zarządzenie. I Oni wszyscy grzecznie posłuchali i te flagi schowali. Ciekawe, gdzie je schowali?? Może  zdjęli tylko flagi a reszta za podpórki do stania posłuży. 

Racja! Jesli schowali_ to co to za patrioci?? Jesli wstydzi sie flagami powitac nasza glowe panstwa to nie ma o czym mówić

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, LENA_57 napisał:

A nasz Duda jest w USA. Zgromadzonym kazano schować polskie flagi. 

Nasz?????Mój  na pewno nie!Na wycieczkę sobie pojechał za pieniądze podatników.Z nikim ważnym się nie spotkał,a raczej nikt dla niego czasu nie znalazł.Takie rajzy za ocean, tylko po to ,żeby zobaczyć pomnik to się urządza za prywatną kasę!

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

Miałam już zamknąć mordeczkę na klucz ale po tym co napisałaś nie mogę wystawiasz świadectwo nam Wszystkim i sobie też .Żaden naród tak żle o sobie nie mówi ani o swoich rządach ani o kraju i chyba w tym tkwi największy problem nas Polaków .

Chyba trochę przesadzasz :) 

Wystawianie świadectwa i takie tam.. Za bardzo w patos uderzasz, ale fakt, Patriotyzm, ten przez duże Pe,  do tego zobowiązuje, co widać, słychać i czuć w tym wątku ;). A że pod rękę idzie z ksenofobią, to już chyba tak być musi, żeby się liczyło i żeby było Nasze. 

Mam pytanie, jedno. Na jakie podstawie twierdzisz, że "Żaden naród tak żle o sobie nie mówi ani o swoich rządach ani o kraju i chyba w tym tkwi największy problem nas Polaków ."? Jakieś badania przeprowadzono i wygraliśmy w tym wyścigu, czy co?

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, salazar napisał:

Chyba trochę przesadzasz :) 

Wystawianie świadectwa i takie tam.. Za bardzo w patos uderzasz, ale fakt, Patriotyzm, ten przez duże Pe,  do tego zobowiązuje, co widać, słychać i czuć w tym wątku ;). A że pod rękę idzie z ksenofobią, to już chyba tak być musi, żeby się liczyło i żeby było Nasze. 

Mam pytanie, jedno. Na jakie podstawie twierdzisz, że "Żaden naród tak żle o sobie nie mówi ani o swoich rządach ani o kraju i chyba w tym tkwi największy problem nas Polaków ."? Jakieś badania przeprowadzono i wygraliśmy w tym wyścigu, czy co?

Salazarku, nie dociekaj. Ja nie wiem czy  pisane tutaj wielokrotnie "my" znaczy narod , panstwo czy rzad.

Nie utozsamiam sie  z takim  bardzo niescislym "my" absolutnie. Zaden Zyd mnie nie terroryzuje, zaden Niemiec za nazizm nie musi przepraszac i uwazam,  ze w Polsce mamy prawo polskie.

Dziwna jestem. Chyba.

Albo dziwny jest ten swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawana napisał:

Salazarku, nie dociekaj. Ja nie wiem czy  pisane tutaj wielokrotnie "my" znaczy narod , panstwo czy rzad.

Nie utozsamiam sie  z takim  bardzo niescislym "my" absolutnie. Zaden Zyd mnie nie terroryzuje, zaden Niemiec za nazizm nie musi przepraszac i uwazam,  ze w Polsce mamy prawo polskie.

Dziwna jestem. Chyba.

Albo dziwny jest ten swiat.

Masz rację, dziwny jest ten świat, nie mogę tego tez zrozumiec

wróciły dawne wspomnienia, na dopalaczu,:zdrówko:

jednak nie na to jak dobry zimny Gines:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Salazarku, nie dociekaj. Ja nie wiem czy  pisane tutaj wielokrotnie "my" znaczy narod , panstwo czy rzad.

Nie utozsamiam sie  z takim  bardzo niescislym "my" absolutnie. Zaden Zyd mnie nie terroryzuje, zaden Niemiec za nazizm nie musi przepraszac i uwazam,  ze w Polsce mamy prawo polskie.

Dziwna jestem. Chyba.

Albo dziwny jest ten swiat.

Mnie na wstępie zemdliło od pana z telewizji, który nazwał ją "Sumienie narodu", czy jakoś tak w ten deseń i nie czuł, że coś nie teges z tym nazewnictwem jest, a potem poszło :D.

W sumie dobrze, że zarobiona jestem i nie mam czasu na dyskusje, choć trochę ubolewam, bo lubię poznawać ludzi w taki sposób. Niektórzy mnie zaskakują, a inni wcale ;).

 

 

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Knorr napisał:

Dziwne. Bardzo dziwne zarządzenie. I Oni wszyscy grzecznie posłuchali i te flagi schowali. Ciekawe, gdzie je schowali?? Może  zdjęli tylko flagi a reszta za podpórki do stania posłuży. 

Schowali w majtki. Przy okazji chowania,  ten kto mial majtki bialo-czerwone tez musial zdjac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...