Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, INEZ napisał:

Bo nic ode mnie nie zależy więc co mi to da jak będę się nie potrzebnie nakręcać i denerwować .Są sprawy naszego kraju ,które też mnie bolą jako obywatelkę tegoż kraju nie są mi obojętne na prawdę.

@Inez każdy człowiek powinnien wiedzieć, co go otacza w jakim świecie żyje. Faktem jest, że politykę możemy kreować tylko przez oddanie głosu, ale to też jest wielka niewiadoma. 

Nie mamy za wiele wyboru. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, geronimo napisał:

Czyżby dokumenty na temat " Bolka " kłamały?

To są fakty:d

Ja nie uważam ,żeby te dokumenty   kłamały ale żeby ocenić człowieka  powinno się brać pod uwagę i to co zrobił dobrego i to co mu trochę nie wyszło .Odniosłam takie wrażenie ,że niektórzy byliby gotowi twierdzić ,że zrobił to co zrobił ,żeby większe mieszkanie dostać:)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Ja nie uważam ,żeby te dokumenty   kłamały ale żeby ocenić człowieka  powinno się brać pod uwagę i to co zrobił dobrego i to co mu trochę nie wyszło .Odniosłam takie wrażenie ,że niektórzy byliby gotowi twierdzić ,że zrobił to co zrobił ,żeby większe mieszkanie dostać:)

On nic nie zrobił, zrobili to jego oficerowie prowadzący, on był tylko twarzą kierowaną przez SB

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby co dobrego zrobił Wałesa???  

Dokonał przewrotu.

Dogadał się w Magdalence.

Zlikwidował polski przemysł.

Wysłał ludzi na bezrobocie i zza granicę. 

Zabrał  ludziom nawet wędkę, by nie mogli nic złowić (tylko wybrańcy ją dostali). 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

A niby co dobrego zrobił Wałesa???  

Dokonał przewrotu.

Dogadał się w Magdalence.

Zlikwidował polski przemysł.

Wysłał ludzi na bezrobocie i zza granicę. 

Zabrał  ludziom nawet wędkę, by nie mogli nic złowić (tylko wybrańcy ją dostali). 

Masz racje 100%

SB wzieła gospodarke a żydostwo politykę

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak smutno Was się czyta :( Jak ma być dobrze na świecie , skoro ludzie nie potrafią merytorycznie ze sobą rozmawiać , nie obrażając innych narodów przy okazji  . W tym problemie , nie  różnimy się niczym od Żydów . Oni chcą od nas rekompensaty za utratę swoich dóbr podobnie jak my od Niemców . Tak samo należy się im jak i nam ale dla dobra ogółu byłoby lepiej , gdyby wszyscy  po tylu latach przestali liczyć straty i uznali temat za zamknięty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się Was wszystkich cytować.Dyskusja zaczęłą się od "co ja mogę"dlatego podałam za przykład Wałęsę.Nie mógł,nic,nic nie musiał,ale mu się chciało a nam się nie chce.I taka jest rzeczywistość dziś,niestety:(

Co do tego kim był czy nie był i tak się nie dowiemy prawdy za naszego życia.I nie o tym rozmowa.

Rozmowa o tym jacy jesteśmy bezwolni....jak cielęta prowadzone na rzeź.Czasem się zastanawiam co musi się stać takiego ,żeby ludzie naprawdę się ruszyli i gremialnie zaprotestowali.Chyba się tak stanie dopiero wtedy,gdy  granicę zamkną ,paszporty wprowadzą i odetną internet-wcześniej tego nie widzę.Jako naród jesteśmy leniwi, wręcz uwielbiamy byc w czarnej dupie   i się w niej urządzać tak,jakby się nic nie działo złego.Bo przecież nam ,personalnie się nie dzieje,prawda?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy ja się na polityce aż tak bardzo nie znam i wypowiadając się w tym temacie próbowałam rozładować atmosferę ale widzę,że mi się to nie udało :(.Kiedyś moja wieloletnia koleżanka powiedziała ,że według niej do uchodżców przypływających na łodziach powinno się strzelać i wtedy to nasza przyjażń zawisła na włosku .Doszłyśmy jednak do porozumienia i od tego momentu rozmawiamy tylko o mężczyznach i o modzie :d Tym sposobem nasza przyjażń trwa dalej ;)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

A jak możesz pracować dla Niemców ? Zabili miliony Polaków i jakoś to nikomu już nie przeszkadza.

Wiele państw ma zapędy totalitarne ale jakoś tylko Żydzi wszystkim solą w oku.  Nie widzisz tego ? 

 

Tez zawsze mnie to  zastanawialo. 

Polska na pewno jeszcze skutkow terroryzmu nie odczula.

Europa tak, a Amerykanom chyba nie trzeba mowic, kto jest odpowiedzialny za terroryzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

Jakoś tak smutno Was się czyta :( Jak ma być dobrze na świecie , skoro ludzie nie potrafią merytorycznie ze sobą rozmawiać , nie obrażając innych narodów przy okazji  . W tym problemie , nie  różnimy się niczym od Żydów . Oni chcą od nas rekompensaty za utratę swoich dóbr podobnie jak my od Niemców . Tak samo należy się im jak i nam ale dla dobra ogółu byłoby lepiej , gdyby wszyscy  po tylu latach przestali liczyć straty i uznali temat za zamknięty .

Mam podobne zdanie.Tyle lat po wojnie a Polska jako kraj nie potrafi i nie chce rozliczyć przeszłości,wciąż się w niej grzebie.Jest nadzieje ,że to się skończy kiedy umrze ostatni świadek.

Kiedyś się mówiło ,że Polska to najbardziej tolerancyjny naród w Europie ,dziś jesteśmy postrzegani jako najbardziej ksenofobiczny,zaściankowy,średniowieczny i antyeuropejski kraj,z którym i nie warto i niepolitycznie zawierać sojusze.Samotna wyspa w środku kontynentu:(I to zaledwie w dwa lata zapracowaliśmy na tę opinię:(

I smutno i straszno:( I żal,że jesteśmy tacy głupi:(

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, INEZ napisał:

Moi drodzy ja się na polityce aż tak bardzo nie znam i wypowiadając się w tym temacie próbowałam rozładować atmosferę ale widzę,że mi się to nie udało :(.Kiedyś moja wieloletnia koleżanka powiedziała ,że według niej do uchodżców przypływających na łodziach powinno się strzelać i wtedy to nasza przyjażń zawisła na włosku .Doszłyśmy jednak do porozumienia i od tego momentu rozmawiamy tylko o mężczyznach i o modzie :d Tym sposobem nasza przyjażń trwa dalej ;)

Moda i seks , łączy obyczaje :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Mam podobne zdanie.Tyle lat po wojnie a Polska jako kraj nie potrafi i nie chce rozliczyć przeszłości,wciąż się w niej grzebie.Jest nadzieje ,że to się skończy kiedy umrze ostatni świadek.

Kiedyś się mówiło ,że Polska to najbardziej tolerancyjny naród w Europie ,dziś jesteśmy postrzegani jako najbardziej ksenofobiczny,zaściankowy,średniowieczny i antyeuropejski kraj,z którym i nie warto i niepolitycznie zawierać sojusze.Samotna wyspa w środku kontynentu:(I to zaledwie w dwa lata zapracowaliśmy na tę opinię:(

I smutno i straszno:( I żal,że jesteśmy tacy głupi:(

Prawda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, violka napisał:

Jakoś tak smutno Was się czyta :( Jak ma być dobrze na świecie , skoro ludzie nie potrafią merytorycznie ze sobą rozmawiać , nie obrażając innych narodów przy okazji  . W tym problemie , nie  różnimy się niczym od Żydów . Oni chcą od nas rekompensaty za utratę swoich dóbr podobnie jak my od Niemców . Tak samo należy się im jak i nam ale dla dobra ogółu byłoby lepiej , gdyby wszyscy  po tylu latach przestali liczyć straty i uznali temat za zamknięty .

Polska nie dostała złamanego grosza i nie dostanie bo nie potrafimy działać tak podstępnie. Idąc tym tokiem myślenia należą nam się dobra po zmarłych bezpotomnie wszystkich Polaków na świecie. 

Za szkody wojenne też nic dostaniemy, choć nam się słusznie należy.

Żydzi już dostali wielokrotnie. Izrael otrzymał po wojnie 85 mld $, choć w czasie wojny państwo Izrael nie istniało. 

A Żydzi w USA dostali od Polski 40 mld $ (1960). 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...