Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Przegięcie.

Po pierwsze primo masz racje. 

Po drugie piszac  o Zydach , ze stosuja holocaust co autorka(Mycha) ma na mysli? Niby skladaja sie w ofierze calopalnej? Takie jest znaczenie tego slowa.

Po raz kolejny przekonuje sie, ze ktos tu nie wie o co halo, myli pojecia, albo ma klopot z semantyka. 

Na sprawach politycznych sie nie znam i nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, hawana napisał:

Po pierwsze primo masz racje. 

Po drugie piszac  o Zydach , ze stosuja holocaust co autorka(Mycha) ma na mysli? Niby skladaja sie w ofierze calopalnej? Takie jest znaczenie tego slowa.

Po raz kolejny przekonuje sie, ze ktos tu nie wie o co halo, myli pojecia, albo ma klopot z semantyka. 

Na sprawach politycznych sie nie znam i nie wypowiadam.

I to wyjaśnia wszystko. O polityce nic nie wiesz, natomiast dużo o semantyce. Polityki nie da się rozebrać semantycznie. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Maria Jolanta napisał:

A jak możesz pracować dla Niemców ? Zabili miliony Polaków i jakoś to nikomu już nie przeszkadza.

Wiele państw ma zapędy totalitarne ale jakoś tylko Żydzi wszystkim solą w oku.  Nie widzisz tego ? 

 

No właśnie, ciekawe dlaczego tak się dzieje. Niemcy za wojnę przeprosili, nie wypierają się tego co zrobili. Odpokutowali za swoje. Nie zakłamują historii chociaż i takie zapędy niektórzy tutaj mają. To zupełnie inna bajka. Nie są agresywni. Żydzi gdziekolwiek się nie pojawią wcześniej czy później coś zmajstrują. To co robią na Bliskim Wschodzie wywołuje od lat nienawiść. Palestyna jest wielką plamą na ich rodzącej się, agresywnej państwowości. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mycha napisał:

I to wyjaśnia wszystko. O polityce nic nie wiesz, natomiast dużo o semantyce. Polityki nie da się rozebrać semantycznie. 

Rozbieram kazdy wyraz, to prawda, bo to jest bardzo seksowne:d

Rozbior semantyczny to inaczej znaczeniowy. Kazdy wyraz ma znaczenie, wiec zeby dyskutowac o czymkolwiek trzeba znaczenie slow znac. Przez odpowiednie uzycie mozna udowodnic, ze sie je rozumie.

Odpowiedz swoimi slowami czym jest dla Ciebie holocaust, bo wiem co w necie lata, chociaz nie czytam wszystkiego , bo...jestem madra i juz:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mycha napisał:

No właśnie, ciekawe dlaczego tak się dzieje. Niemcy za wojnę przeprosili, nie wypierają się tego co zrobili. Odpokutowali za swoje. Nie zakłamują historii chociaż i takie zapędy niektórzy tutaj mają. To zupełnie inna bajka. Nie są agresywni. Żydzi gdziekolwiek się nie pojawią wcześniej czy później coś zmajstrują. To co robią na Bliskim Wschodzie wywołuje od lat nienawiść. Palestyna jest wielką plamą na ich rodzącej się, agresywnej państwowości. 

Nie mozna tak generalizowac.

Mowiac Niemcy przeprosili, kogo masz na mysli? Angele Merkel?

Czy nazisci, ktorzy sa w Niemczech tez przeprosili, albo maja zamiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

A jak możesz pracować dla Niemców ? Zabili miliony Polaków i jakoś to nikomu już nie przeszkadza.

Wiele państw ma zapędy totalitarne ale jakoś tylko Żydzi wszystkim solą w oku.  Nie widzisz tego ? 

 

Żydzi to naród wybrany więc muszą być na świeczniku ;) Więcej szumu koło tego wszystkiego niż to warte to jest moje zdanie a po za tym oni rodzą się podobno ze smykałką do interesów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

Żydzi to naród wybrany więc muszą być na świeczniku ;) Więcej szumu koło tego wszystkiego niż to warte to jest moje zdanie a po za tym oni rodzą się podobno ze smykałką do interesów .

Haha, wszystko zalezy jak kto patrzy: ironicznie, cynicznie czy komicznie.

Polacy to podobno cwaniacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, INEZ napisał:

Żydzi to naród wybrany więc muszą być na świeczniku ;) Więcej szumu koło tego wszystkiego niż to warte to jest moje zdanie a po za tym oni rodzą się podobno ze smykałką do interesów .

Nie wiem czy ze smykałką do interesów. Żydzi jakich znam nie prowadzą żadnych interesów tylko pracują na etatach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawana napisał:

Haha, wszystko zalezy jak kto patrzy: ironicznie, cynicznie czy komicznie.

Polacy to podobno cwaniacy.

Ja podchodzę do tego tematu z dystansem  i traktuje z przymrużeniem oka bo jeszcze by tego brakowało,żeby opiekunka polityką się zaczęła zajmować :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Nie wiem czy ze smykałką do interesów. Żydzi jakich znam nie prowadzą żadnych interesów tylko pracują na etatach.

Ja też tego nie wiem  dlatego napisałam podobno a Żydów osobiście znali moi dziadkowie i trudnili się wtedy właśnie handlem .Całkiem dobrze im szło podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Ja podchodzę do tego tematu z dystansem  i traktuje z przymrużeniem oka bo jeszcze by tego brakowało,żeby opiekunka polityką się zaczęła zajmować :haha:

Hihi , ja tez. Uwazam , ze Ci, ktorzy w polityce i rzadach nie siedza w sensie doslownym i tak wiedza tylko to, co podaja media.

A  media to wiadomo, czwarta wladza:szydera:

O  rzad dusz trzeba walczyc, a wiec pisac  pod publike, zeby poczytnosc lub popularnosc wzrosla. 

To nie to co ja, ktora dbam tylko o poczytalnosc:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Hihi , ja tez. Uwazam , ze Ci, ktorzy w polityce i rzadach nie siedza w sensie doslownym i tak wiedza tylko to, co podaja media.

A  media to wiadomo, czwarta wladza:szydera:

O  rzad dusz trzeba walczyc, a wiec pisac  pod publike, zeby poczytnosc lub popularnosc wzrosla. 

To nie to co ja, ktora dbam tylko o poczytalnosc:szydera:

:haha:bo piszesz pod publikę .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

A niby dlaczego nie?Bo?

Bo nic ode mnie nie zależy więc co mi to da jak będę się nie potrzebnie nakręcać i denerwować .Są sprawy naszego kraju ,które też mnie bolą jako obywatelkę tegoż kraju nie są mi obojętne na prawdę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

Bo nic ode mnie nie zależy więc co mi to da jak będę się nie potrzebnie nakręcać i denerwować .Są sprawy naszego kraju ,które też mnie bolą jako obywatelkę tegoż kraju nie są mi obojętne na prawdę.

Otóż,nieprawda!!!Wszystko zależy włąśnie od nas,obywateli,zwykłych Polaków.Tylko jeśli 80% prezentuje takie włąśnie poglądy ,typu "co ja mogę" ,to mamy co mamy.Właśnie dlatego,ze nie chce się nam angażować,bo wychodzimy z założenia ,że nic się nie zmieni,nawet nie podejmując minimalnej  próby zaangażowania.Gdyby się kiedyś Wałęsie nie zachciało zaangażować do dziś by w PL dzika komuna była.A był tylko zwykłym prostym chłopakiem,elektrykiem i odważył się przeciwstawić rzeczywistości.A my,nasze pokolenie i pokolenie naszych dzieci, rozleniwieni demokracją  wciąż nie potrafimy ani szeroko oczu otworzyć ani zmobilizować się na tyle ,żeby stanącwobronie sądów,demokracji,trubunału,niepełnosprawnych,normalności.Bo to przecież jakby nas nie dotyczy.My sobie jeździmy do D ,zarabiamy euraski i nam dobrze a polityką to niech się inni zajmują...Kiedy obudzimy się w 100% państwie kato-totalitarnym,zadłużonym  w dodatku na kilka pokolen naprzód ,  będzie już późno za późno.Róbmy coś,choćby na naszym ,kobiecym poletku.Przecież te przerażające ustawy ,jakie dla kobiet szykuje ten rząd godzi w zdrowie ,życie ,szacunek i godność kobiet.Dlaczego to kobiet-opiekunek nie interesuje np.?Bo już rodzić nie będą?B co one mogą?A nie mają aby czasem córek,wnuczek????Nie trzeba od razu rzucać się na wielką politykę,choć jest to dozwolone:) Ale na swoim małym podwórku można przynajmniej spróbować coś zmieniać.Tylko trzeba chcieć się ruszyć gdzieś dalej niż biurko z kompem:)

Żeby nie było ,jestem w takie własnie działania zaangażowana,nie na tyle na ile bym chciała,ale z boku nie stoję!!

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie stoję z boku , napisałam przecież,że sprawy Polski i jej dobro no i oczywiście dobro wszystkich obywateli leży mi na sercu tylko właściwie co ja miałabym robić według Ciebie ? na manifestacje zacząć chodzić ? bo drugim Wałęsą się niestety nie urodziłam no i jego walka a to co jest teraz to zupełnie inna historia .Jak by mnie tak mieli zeszmacić jak jego to ja chyba jednak wolę się nie angażować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...