Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, LENA_57 napisał:

Z dr Ewy Kurek zrobili antysemitkę. Według mnie jest to osoba, która opiera się tylko na faktach. Bardzo cenię jej opinie. 

 

 

Ale nie ma ani jednego Żyda, który zaprzeczy jej. Opiera się na badaniach i faktach a nie na domysłach i interpretacjach. Każdy kto cokolwiek powie niezgodnego z polityką historyczną wybranego narodu jest antysemitą. 

Nie martw się, my po swoich wypowiedziach też mamy szansę być antysemitkami xd Nie pamiętam który intelektualista powiedział "Mój antysemityzm nie sięga żydowskiego gardła". Przecież to jest chore żeby nie można się było wypowiadać na ten temat. "Morda w kubeł i cicho sza". To jest wręcz histeria. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hawana napisał:

Jeszcze dodam watek osobisty. Moj dziadek trafil do obozu pracy, potem do karnego lagru i zostal najprawdopodobniej rozstrzelany. Trafil za kogos innego. Jego nazwiska nie bylo nawet na liscie, ale dobrze wiedzial czyje bylo i kogo bylo stac na przekupstwo. Uprawiali ten sam zawod, a hitlerowcy brali fachowcow. Pisal o tym do babci.

Czy winni sa tylko Niemcy, bo stworzyli obozy?

 

Tak winni są Niemcy i nazizm. Gdyby nie to, to Żydzi żyliby w Polsce ze swoim antypolonizmem a Polacy ze swoim antysemityzmem. I tak by sobie żyli, jedne gminy w dobrych relacjach a inne w trochę gorszych. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mycha napisał:

Tak winni są Niemcy i nazizm. Gdyby nie to, to Żydzi żyliby w Polsce ze swoim antypolonizmem a Polacy ze swoim antysemityzmem. I tak by sobie żyli, jedne gminy w dobrych relacjach a inne w trochę gorszych. 

Czy wobec mojej postawy twierdzacej, ze Polacy tez sa odpowiedzialni podlegam karze wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Czy wobec mojej postawy twierdzacej, ze Polacy tez sa odpowiedzialni podlegam karze wg Ciebie?

Nie pisz głupot. Odpowiedzialność to powinien ponieść np. Gross. Poza tym co to znaczy "odpowiedzialny". Chcesz powiedzieć, że np. chłopi którzy byli przez Niemców "zgarnięci" do pędzenia Żydów są odpowiedzialni ?? To jaką odpowiedzialność ponosi żydowska policja w gettach ?? Żydowscy kolaboranci ?? Dlaczego kneset zwolnił ich od tej odpowiedzialności twierdząc, że w sytuacji zagrożenia mieli prawo ratować swoje życie. To dlaczego Polacy nie mieli takiego prawa. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mycha denerwuje mnie to epatowanie antysemityzmem. Nie moge patrzeć jak dwie największe frakcje w Polsce włażą w .....  żydom, ze strachu by nie być o ten zaklamany antysemityzm posądzonym. 

Dla nich mogę być ksenfobką i antysemitką, ale chyba nikt nie chciałby by nasz naród był zwyczajnie spychany do roli na jaką sobie nie zasłużył. 

Kiedyś będąc w Izraelu zaptyno mnie " Eifo jesz joter chasirim (gdzie jest więcej świń),  be Polonia li be Israel? Spytałam jakich świń, ludzi czy zwierząt. Na odpowiedź, że chodzi o ludzi odpowiedziałam... oto dawar (tyle samo)... nikt się na mnie nie obraził. 

Najgorsze jest to, że niektórzy z tych co przetrwali Holocaust naprawdę niewiele dostali z tych odszkodowań. Oni się tam między soba też żrą. 

A w Izraelu robi się za ciasno, więc szukają sobie innego miejsca. Chcą się więc wcisnąć do Polski i na Ukrainę, a nasz naród sobie podporządkować. Ja przed nimi pokłonów bić nie zamierzam, każdego żyda traktuję indywidualnie i normalnie, jak człowieka, a ludzie są różni. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LENA_57 napisał:

@Mycha denerwuje mnie to epatowanie antysemityzmem. Nie moge patrzeć jak dwie największe frakcje w Polsce włażą w .....  żydom, ze strachu by nie być o ten zaklamany antysemityzm posądzonym. 

Dla nich mogę być ksenfobką i antysemitką, ale chyba nikt nie chciałby by nasz naród był zwyczajnie spychany do roli na jaką sobie nie zasłużył. 

Kiedyś będąc w Izraelu zaptyno mnie " Eifo jesz joter chasirim (gdzie jest więcej świń),  be Polonia li be Israel? Spytałam jakich świń, ludzi czy zwierząt. Na odpowiedź, że chodzi o ludzi odpowiedziałam... oto dawar (tyle samo)... nikt się na mnie nie obraził. 

Najgorsze jest to, że niektórzy z tych co przetrwali Holocaust naprawdę niewiele dostali z tych odszkodowań. Oni się tam między soba też żrą. 

A w Izraelu robi się za ciasno, więc szukają sobie innego miejsca. Chcą się więc wcisnąć do Polski i na Ukrainę, a nasz naród sobie podporządkować. Ja przed nimi pokłonów bić nie zamierzam, każdego żyda traktuję indywidualnie i normalnie, jak człowieka, a ludzie są różni. 

Jedna z tych "frakcji" swoją postawą wobec ustawy 447 przechlapała się u mnie na amen. Mieliśmy, mamy i obawiam się że dalej mieć będziemy głupich polityków. Partie w PL nie współpracują, walczą o własne tyłki i profity. Przez ostatnie 20 lat nikt nic nie robił, noo chyba że zajmowanie się pijarem to ta "robota". PiS nie jest moją opcją ale coś tam robi. Nieudolnie ale robi. A opozycja z nienawiści do nich pogrąży cały naród, sprzeda ludzi i kamienice powiązane w pęczki. Byle palec w oko wsadzić. To niedojrzałość. Są takie problemy wobec których wszyscy powinni myśleć głową a nie ....... Tego brakuje naszym politykom. Zresztą jest wiele "opcji" które dbają o to żeby właśnie tak było. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mycha, dla mnie nie ma mojej opcji. Brakuje nam niestety prawdziwych polityków, takich co o własny naród by zadbali a nie o ciepłe posadki.  

W sprawie ustawy 447 tylko polonia amerykańska coś zaczeła robić, niestety nie przebili się, są zbyt słabi, mimo że Polaków jest w USA dużo więcej jak Żydów. 

Teraz dopiero nasza Polonia zaczela się zrzeszać w sprawie pomnika katyńskiego w New Jersey. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LENA_57 napisał:

@Mycha, dla mnie nie ma mojej opcji. Brakuje nam niestety prawdziwych polityków, takich co o własny naród by zadbali a nie o ciepłe posadki.  

W sprawie ustawy 447 tylko polonia amerykańska coś zaczeła robić, niestety nie przebili się, są zbyt słabi, mimo że Polaków jest w USA dużo więcej jak Żydów. 

Teraz dopiero nasza Polonia zaczela się zrzeszać w sprawie pomnika katyńskiego w New Jersey. 

Jeżeli się jakimś cudem taki polityk pojawi, to uwierz mi ze wszystkich stron go szybko unieszkodliwią. Cokolwiek to znaczy :szydera:

Idę poczytać. Do napisania. 

Edytowane przez Mycha
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mycha napisał:

Nie pisz głupot. Odpowiedzialność to powinien ponieść np. Gross. Poza tym co to znaczy "odpowiedzialny". Chcesz powiedzieć, że np. chłopi którzy byli przez Niemców "zgarnięci" do pędzenia Żydów są odpowiedzialni ?? To jaką odpowiedzialność ponosi żydowska policja w gettach ?? Żydowscy kolaboranci ?? Dlaczego kneset zwolnił ich od tej odpowiedzialności twierdząc, że w sytuacji zagrożenia mieli prawo ratować swoje życie. To dlaczego Polacy nie mieli takiego prawa. 

Moje pytanie jest kontrowersyjne,ma wywolac smiech(taka jest moja intencja), ale sytuacja jest zalosna, bo wszystko sie dzialo  na arenie miedzynarodowej(dyskusja o ustawie). Ustawa weszla w zycie, a wiec  sad moze karac, a na pozywajacym ciazy obowiazek udowodnienia winy. Mojej winy, zaznaczam,  nie Niemca, Zyda czy Polaka.

Uderza wlasnie w nas, Polakow. Jak?

Gdyby taki Knorek (zum Beispil) dobral mi sie do tylka mowiac brzydko(oskarzyl o szkodliwe dzialanie), to moglabym cienko piszczec, bo w sadzie,jak wiadomo, zeby sprawiedliwosc byla po mojej stronie to musialabym miec granat. Tak glosi madrosc ludowa.

Jestem za madrym prawem, a dzisiejsza wiekszosc parlamentarna nie tworzy przemyslanych podstaw prawnych.

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mycha , Żydzi stosują raz swoje żydowskie prawo a innym razem nasze rzymskie w zależności od tego, ktore prawo działa na ich korzyść. 

A co powiedział Ben Gurion w 1948 do zebranych w Izraelu. "Gdybyście nie byli ostatnimi łotrami, nie stalibyście tutaj przede mną”. 

A za akt 447 ponoszą winę wszystkie rządy po kolei.  Ten ostani próbuje nam jeszcze mydlić oczy, gdyby nie rwetes naszej Polonii nic byśmy o tym nie wiedzieli. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, LENA_57 napisał:

@Mycha , Żydzi stosują raz swoje żydowskie prawo a innym razem nasze rzymskie w zależności od tego, ktore prawo działa na ich korzyść. 

A co powiedział Ben Gurion w 1948 do zebranych w Izraelu. "Gdybyście nie byli ostatnimi łotrami, nie stalibyście tutaj przede mną”. 

A za akt 447 ponoszą winę wszystkie rządy po kolei.  Ten ostani próbuje nam jeszcze mydlić oczy, gdyby nie rwetes naszej Polonii nic byśmy o tym nie wiedzieli. 

O rany, my mamy prawo rzymskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, foczka63 napisał:

W zasadzie tak można to określić ,bo na podwalinach prawa rzymskiego ustanowiono prawo powszechne,które obecnie obowiązuje na świecie.

To napiszcie prawde, ze prawo polskie czerpie z prawa rzymskiego a nie takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, foczka63 napisał:

W zasadzie tak można to określić ,bo na podwalinach prawa rzymskiego ustanowiono prawo powszechne,które obecnie obowiązuje na świecie.

A jezyk mamy polski, chociaz powstal na podwalinach lacinskiego. Co nie znaczy , ze jest lacinski.

I jeszcze bardziej slowianski, a wszystkie slowianskie czerpaly z laciny.

Kurka, nawet indoeuropejski jest? 

Nalezy do rodziny, ale jest niestety albo stety polski.

I sad polski musi stosowac sie do prawa polskiego.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hawana napisał:

sad polski musi stosowac sie do prawa polskiego.

Co nie zmienia faktu,że prawo polskie,powszechne inaczej, wywodzi się od rzymskiego-tyle,że tego określenia w życiu codziennym się po prostu nie używa.Zapytaj znajomych czy w PL obowiązuje prawo rzymskie,to każdy powie ,że nie a jednak jakby nie patrzył, obowiązuje,zmodyfikowane rzecz jasna:)Więc nie sa to wcale bzdury:)

I nie ma się co obrażać:):):)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Co nie zmienia faktu,że prawo polskie,powszechne inaczej, wywodzi się od rzymskiego-tyle,że tego określenia w życiu codziennym się po prostu nie używa.Zapytaj znajomych czy w PL obowiązuje prawo rzymskie,to każdy powie ,że nie a jednak jakby nie patrzył, obowiązuje,zmodyfikowane rzecz jasna:)Więc nie sa to wcale bzdury:)

I nie ma się co obrażać:):):)

Przymiotniki tworzymy od rzeczownikow, a wiec co rzymskie, to do Rzymu nalezy. Nie mozna tak uzywac slowa byle jak. O to mi chodzi.

O poprawnosc jezykowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LENA_57 napisał:

@Mycha , Żydzi stosują raz swoje żydowskie prawo a innym razem nasze rzymskie w zależności od tego, ktore prawo działa na ich korzyść. 

24 minut temu, foczka63 napisał:

Co nie zmienia faktu,że prawo polskie,powszechne inaczej, wywodzi się od rzymskiego-tyle,że tego określenia w życiu codziennym się po prostu nie używa.Zapytaj znajomych czy w PL obowiązuje prawo rzymskie,to każdy powie ,że nie a jednak jakby nie patrzył, obowiązuje,zmodyfikowane rzecz jasna:)Więc nie sa to wcale bzdury:)

I nie ma się co obrażać:):):)

Przytoczylam Lene i foczke, zeby kazdy doczytal.

Foczke rozumiem doskonale , Leny nie. W Izraelu jest prawo jakie? Jakie prawo stosuja Zydzi, inaczej zwani Izraelitami?

Gdzie stosuja?

Jak u siebie to swoje, tak jak my, polskie. Na terenie Niemiec musimy inne, nie bede podpowiadac jakie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hawana napisał:

Przymiotniki tworzymy od rzeczownikow, a wiec co rzymskie, to do Rzymu nalezy. Nie mozna tak uzywac slowa byle jak. O to mi chodzi.

O poprawnosc jezykowa. 

Ja nie widzę tu słowa użytego byle jak. Kombinujesz i tyle

A Żydzi stosują takie prawo jakie im w danej chwili pasuje. Ich prawo nazywa się holokaust. Słowo do 1967 roku praktycznie nie używane. 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mycha napisał:

Ja nie widzę tu słowa użytego byle jak. Kombinujesz i tyle

A Żydzi stosują takie prawo jakie im w danej chwili pasuje. Ich prawo nazywa się holokaust. Słowo do 1967 roku praktycznie nie używane. 

Opierajac sie na takim  rozumowaniu(ze polskie prawo z czegos korzysta, a wiec to jest) mamy tez Kodeks Hammurabiego i nawet jacys Polacy go stosuja.

Na temat prawa w Izraelu sie nie wypowiadam , bo nie wiem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...