Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mycha napisał:

Lasencjo, odnośnie powiązań ustawy 447 z naszą jakąkolwiek polityką, to nie masz racji. Już bodajże w 1999 roku Światowa Organizacja Żydów zapowiedziała, że jak Polska nie da, to będzie grillowana. A to dlatego, że nowo mianowany kanclerz Niemiec orzekł, że koniec z dojeniem Niemiec przez Żydów. Spłacili swoje i szlusss. A organizacje żydowskie, zwłaszcza te amerykańskie, muszą mieć dochód a do roboty nie są chętni. Samo domaganie się majątków bezspadkowych jest sprzeczne z prawem obowiązującym na całym świecie. To nie nasza wina, że u nas mordowano Żydów - chociaż ostatnimi laty Żydzi twierdzą inaczej. Polska oddaje majątki tym, którzy mają do tego prawo. Jeżeli ta ustawa będzie obowiązywać nas to i Amerykanie powinni zacząć płacić Indianom. Bo ich wymordowali, okradli i zepchnęli na margines. A to rdzenni właściciele amerykańskiej ziemi. Prawo ma obowiązywać wszystkich a nie wybrańców. 

Czasami warto poczytać "drugą stronę" a nie tylko tę właściwą politycznie teraz. Tu jest bardzo jasno wytłumaczone. 

http://wprawo.pl/2017/12/29/zydowskie-roszczenia-wobec-polski-proba-przestepczego-wyludzenia-65-mld-dolarow-prokurator/

Jestem patriotka, ale jak mozesz oceniac grupowo Polakow? Ocenia sie indywidualnie, tak jak majatki oddaje indywidualnie.

Nie wybielajmy historii, bo epoke komunizmu mamy za soba.Byli Polacy, ktorzy Zydow wydawali, donosili znaczy sie i to dla pieniedzy, albo zeby sie podlizac, byli tacy co mordowali,bo obwiniali Zydow o wszystko(czytaj. chcieli zawlaszczyc majatki jak hitlerowcy) i byli tacy co ratowali. Jaka postawa jest chwalebna kazdy wie. Mam nadzieje.

Nie wstydze sie za Polakow, bo to bylby falszywy wstyd.

W kazdym narodzie sa takie jhednostki.

I jesli tylko jednostki, to mozna byc dumnym.

Nie ma co sie wypierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Afryka napisał:

Tak ,masz rację Mysiu i jednocześnie nie ( chodzi o podpisy) . Gdyby nie sprzyjająca sytuacja polityczna w naszym kraju ," świetna polityka zagraniczna" ,to do uchwalenia tej ustawy 447 w ogóle by nie doszło ,co skutecznie blokowaliśmy ,przy wsparciu naszych zagranicznych przyjaciół ,przez wiele lat po odzyskaniu niepodległości po 89 . Doskonale wiesz,że najlepiej kopie się leżącego . Zaprzepaszczono lata mozolnej pracy mnóstwa osób ,w poprawianiu stosunków z Izraelem.

I tyle mam do powiedzenia w tym temacie...a tak na marginesie ,czy my jako Polacy nie żądalibyśmy oddania tych majątków , gdybyśmy byli na ich miejscu !? Przecież pisdziejstwo wyliczyło już ile należy się nam reparacji wojennych od Niemiec , choć ta sprawa jest prawnie zamknięta ,pomimo innej rzeczywistości politycznej ,w której to było rozpatrywane.

Masz racje. Sam Jan Pawel II uczynil krok w kierunku Zydow udajac sie do Jerozolimy, krok symboliczny, w imieniu chrzescijan i katolikow. Szkoda, ze nie wszyscy wiedza co to przenosnia i symbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hawana napisał:

Jestem patriotka, ale jak mozesz oceniac grupowo Polakow? Ocenia sie indywidualnie, tak jak majatki oddaje indywidualnie.

Nie wybielajmy historii, bo epoke komunizmu mamy za soba.Byli Polacy, ktorzy Zydow wydawali, donosili znaczy sie i to dla pieniedzy, albo zeby sie podlizac, byli tacy co mordowali,bo obwiniali Zydow o wszystko(czytaj. chcieli zawlaszczyc majatki jak hitlerowcy) i byli tacy co ratowali. Jaka postawa jest chwalebna kazdy wie. Mam nadzieje.

Nie wstydze sie za Polakow, bo to bylby falszywy wstyd.

W kazdym narodzie sa takie jhednostki.

I jesli tylko jednostki, to mozna byc dumnym.

Nie ma co sie wypierac.

Czegoś tu nadużyłaś. A gdzie ja oceniam Polaków ? Poczytaj więcej na ww. temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mycha napisał:

Czegoś tu nadużyłaś. A gdzie ja oceniam Polaków ? Poczytaj więcej na ww. temat. 

Nie traktuj tego wpisu personalnie. Ja przeciez nie o Tobie.

Podpiecie sie pod Twoj post to glos w dyskusji.

Ocena czlowieka w swiecie wirtualnym jest zwykle gleboko mylaca, bo ktos moze specjalnie kreowac sie np. na  zdemoralizowanego zula. Mnie smieszy, gdy ktos sie na te jaja lapie(a fuj):p

Wyrazam swoje poglady a inni moga miec inne.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym wszystkim interesuje dlaczego nie było i nie ma takiego rabanu, gdy to Niemcy domagają się zwrotów swoich majątków pozostawionych w PL,głównie na Mazurach i Kaszubach.Było parę lat temu sporo reportaży nt temat i jakoś ucichło .Obiektywnie rzecz biorąc skoro Nimcom oddajemy to dlaczego nie Żydom.?Osobiście nie mam zdania w temacie bo za mało wiem na oba tematy ,taka mnie tylko refleksja naszła....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

Mnie w tym wszystkim interesuje dlaczego nie było i nie ma takiego rabanu, gdy to Niemcy domagają się zwrotów swoich majątków pozostawionych w PL,głównie na Mazurach i Kaszubach.Było parę lat temu sporo reportaży nt temat i jakoś ucichło .Obiektywnie rzecz biorąc skoro Nimcom oddajemy to dlaczego nie Żydom.?Osobiście nie mam zdania w temacie bo za mało wiem na oba tematy ,taka mnie tylko refleksja naszła....

Bo ci Niemcy żyją nadal, mają spadkobierców. A w przypadku Żydów to jest mienie bezspadkowe. I to jest ta różnica. Nie jest winą Polski, że całe rodziny zostały wymordowane.  Prawo jest prawem i tyle. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, foczka63 napisał:

Mnie w tym wszystkim interesuje dlaczego nie było i nie ma takiego rabanu, gdy to Niemcy domagają się zwrotów swoich majątków pozostawionych w PL,głównie na Mazurach i Kaszubach.Było parę lat temu sporo reportaży nt temat i jakoś ucichło .Obiektywnie rzecz biorąc skoro Nimcom oddajemy to dlaczego nie Żydom.?Osobiście nie mam zdania w temacie bo za mało wiem na oba tematy ,taka mnie tylko refleksja naszła....

Poza tym Kasiu, co do mienia bezspadkowego mają amerykańscy Żydzi ?? Zrób chociaż tyle i przeczytaj to co wkleiłam powyżej. Tam jest wyjaśnione. 

Ja na ten temat też mało wiedziałam. Ale aby wyrobić sobie zdanie poczytałam "prawą" stronę i "lewą" stronę. Potem siadłam na tyłku i się zastanowiłam. Bo słuchając tylko jednej strony ma się zdeformowaną opinie. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mycha, ależ oczywiście że do tego bezspadkowego mienia Żydzi nie mają praw (według naszego prawa rzymskiego). Problem w tym, że te organizacje żydowskie poprzez amerykański kongres potrafią używać różnych forteli. Takie żądania wyglądają jak płacenie haraczu.  Amerykańskie wojska nie stacjonują na terenie naszego kraju bezinteresownie.  Tak nawiasen stacjonują tam, gdzie są złoża tytanu i wanadu.

Teraz dużo zależy czy nasz rząd się ugnie czy nie. Z tego co widac już się ugina. Przepraszają Żydów za coś czego Polacy nie zrobili. Kupa kasy idzie na żydowskie cmentarze, na muzeum "Polin" , na żydowskie teatry, które szkalują Polaków. przedwczorajj na  70 - tą  rocznicę  niepodległości Izraela  "Jom HaAzmaut", Warszawa była oświetlona na biało niebiesko. W Auschwitz polski pawilon praktycznie nie funkcjonuje, na teren obozu nie można  wejśc z Polską flagą. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyraziłam swoje zdanie w tym temacie , każdy z Nas ma inne ,ale z powyższych postów i tak wyłania się konkluzja,że właśnie teraz nastąpiła " korzystna" sytuacja do przeforsowania tej ustawy przez amerykański kongres i za to możemy podziękować" dobrej zmianie" .

A tak na marginesie , "naród ,"który wypiera się swojej historii ,zaprzecza jej i tworzy ją na potrzeby polityczne , nie ma nic wspólnego z " narodem wielkim"... Naród , specjalnie w cudzysłowie . Dla mnie to przykre i upokarzające . No niestety nie potrafimy zmierzyć się z własną historią i prawdą i , żeby nie było nie my jedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LENA_57 napisał:

@Mycha, ależ oczywiście że do tego bezspadkowego mienia Żydzi nie mają praw (według naszego prawa rzymskiego). Problem w tym, że te organizacje żydowskie poprzez amerykański kongres potrafią używać różnych forteli. Takie żądania wyglądają jak płacenie haraczu.  Amerykańskie wojska nie stacjonują na terenie naszego kraju bezinteresownie.  Tak nawiasen stacjonują tam, gdzie są złoża tytanu i wanadu.

Teraz dużo zależy czy nasz rząd się ugnie czy nie. Z tego co widac już się ugina. Przepraszają Żydów za coś czego Polacy nie zrobili. Kupa kasy idzie na żydowskie cmentarze, na muzeum "Polin" , na żydowskie teatry, które szkalują Polaków. przedwczorajj na  70 - tą  rocznicę  niepodległości Izraela  "Jom HaAzmaut", Warszawa była oświetlona na biało niebiesko. W Auschwitz polski pawilon praktycznie nie funkcjonuje, na teren obozu nie można  wejśc z Polską flagą. 

Dotychczas żadna opcja nie prostowała relacji polsko-żydowskich. Żadna. To latami uzbierane zaniedbania. To że PiS zburzył "starania" wielu poprzedników to totalna bzdura. Od czasów końca II wojny Polska nie miała w tej sprawie głosu. Z wielu zresztą powodów. 

Ja nie mam zamiaru wybielać historii jak niektórym przychodzi do głowy. Ja chcę aby mówiono prawdę. Prawdę jaka obowiązywała obie strony w czasie wojny i po niej. Brzydzi mnie ta mafijna działalność USA Żydów. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

@Afryka, akt 447, to  konsekwencja układu teresińskiego podpisanego w 2009 roku. 

Owszem , jest to pokłosie tego ,ale była to deklaracja ( zaniechania rządu Po- PSL także ,kwestie reprywatyzacji) ,ale przynajmniej udawało się im te zapędy skutecznie blokować . O związkach żydowskich obecnych władz,to nawet nie wspomnę ,bo zakrawa to chichot losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

Owszem , jest to pokłosie tego ,ale była to deklaracja ( zaniechania rządu Po- PSL także ,kwestie reprywatyzacji) ,ale przynajmniej udawało się im te zapędy skutecznie blokować . O związkach żydowskich obecnych władz,to nawet nie wspomnę ,bo zakrawa to chichot losu.

Widać im wystarczy dać opuszuszek palca a będą tak dłuo drążyć az dopną swego. 

Fakt, to wszystko jest nielogiczne, ale nie wróży dobrze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mycha napisał:

Dotychczas żadna opcja nie prostowała relacji polsko-żydowskich. Żadna. To latami uzbierane zaniedbania. To że PiS zburzył "starania" wielu poprzedników to totalna bzdura. Od czasów końca II wojny Polska nie miała w tej sprawie głosu. Z wielu zresztą powodów. 

Ja nie mam zamiaru wybielać historii jak niektórym przychodzi do głowy. Ja chcę aby mówiono prawdę. Prawdę jaka obowiązywała obie strony w czasie wojny i po niej. Brzydzi mnie ta mafijna działalność USA Żydów. 

 

A ja się z tym nie zgadzam ,co piszesz i co mi zrobisz ? :p ...:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Afryka napisał:

 Odmienne zapatrywania i poglądy , nie w jednej rodzinie dały do wiwatu....:cmok:

Eeee tam Ja nie z tej rodziny widocznie. To jest rozmowa. Od jakiegoś czasu akurat czytam dużo na ten temat. Teraz jestem na etapie czytania "Archiwum Ringenbluma". To jest konspiracyjne archiwum Getta Warszawy. Chcę wiedzieć a nie opierać się na gazetach, które lubią pisać "zamawiane" artykuły. W zależności do kogo należą. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mycha napisał:

Czegoś tu nadużyłaś. A gdzie ja oceniam Polaków ? Poczytaj więcej na ww. temat. 

Jeszcze raz Cie zacytuje, zeby byla jasnosc. Mam na mysli ustawe o IPN. To dla mnie prowokacja i wybielanie historii.

A teraz przytocze kopiowane to, co mnie burzy.

W myśl ustawy „kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie (...) lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega karze grzywny lub karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Dla mnie tekst ustawy to hipokryzja, bo byli Polacy szubrawcy i wiedza o tym nie tylko Zydzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Jeszcze raz Cie zacytuje, zeby byla jasnosc. Mam na mysli ustawe o IPN. To dla mnie prowokacja i wybielanie historii.

A teraz przytocze kopiowane to, co mnie burzy.

W myśl ustawy „kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie (...) lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega karze grzywny lub karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Dla mnie tekst ustawy to hipokryzja, bo byli Polacy szubrawcy i wiedza o tym nie tylko Zydzi.

Powiedz mi tylko Hawana skąd czerpiesz swoją, tak pewną wiedzę. Ciekawa jestem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mycha napisał:

Powiedz mi tylko Hawana skąd czerpiesz swoją, tak pewną wiedzę. Ciekawa jestem. 

Z netu. Tekst ustawy jest dostepny. Z moim rozumowaniem mozesz sie nie zgodzic, tak jak kazdy,ale mam prawo  do swojego zdania.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mycha napisał:

Powiedz mi tylko Hawana skąd czerpiesz swoją, tak pewną wiedzę. Ciekawa jestem. 

Jeszcze dodam watek osobisty. Moj dziadek trafil do obozu pracy, potem do karnego lagru i zostal najprawdopodobniej rozstrzelany. Trafil za kogos innego. Jego nazwiska nie bylo nawet na liscie, ale dobrze wiedzial czyje bylo i kogo bylo stac na przekupstwo. Uprawiali ten sam zawod, a hitlerowcy brali fachowcow. Pisal o tym do babci.

Czy winni sa tylko Niemcy, bo stworzyli obozy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Z netu. Tekst ustawy jest dostepny. Z moim rozumowaniem mozesz sie nie zgodzic, tak jak kazdy,ale mam prawo  do swojego zdania.

Hawana podstawą do jakiejkolwiek dyskusji/rozmowy jest rozbieżne zdanie na jakiś temat. Bo gdybyśmy się zgadzały to o czym tu mowa ?? Temat relacji polsko-żydowskich jest trochę "pokręcony". Za to "pokręcenie" odpowiedzialne są różne naciski i kombinacje nie tylko ze strony polskiej czy żydowskiej płynące. Jest taki ciekawie komentujący wydarzenia facet.  Wypowiada się na antenie różnych, czasami dziwnych stacji a to dlatego, że taki tvn na 500% nie zaprosi go do siebie. Tak samo jak nie zaprosi dr Ewy Kurek. Tak że nie trzeba patrzeć skąd "nadaje" tylko co mówi. Warto przełamać tę "cofkę". Ciekawie skomentował rzeczywistość w Polsce po "zwycięskiej" wojnie. Jak ktoś lubi historię to go cierpliwie posłucha a jak nie, to niech ominie. Bo mało z tego zrozumie. Ja nie lubię nawiedzonych naganiaczy, lubię słuchać faktów, faktów, faktów. 

Twojego zdania Ci nikt nie odmawia, tylko dobrze jest więcej w necie poszukać. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hawana napisał:

Jeszcze dodam watek osobisty. Moj dziadek trafil do obozu pracy, potem do karnego lagru i zostal najprawdopodobniej rozstrzelany. Trafil za kogos innego. Jego nazwiska nie bylo nawet na liscie, ale dobrze wiedzial czyje bylo i kogo bylo stac na przekupstwo. Uprawiali ten sam zawod, a hitlerowcy brali fachowcow. Pisal o tym do babci.

Czy winni sa tylko Niemcy, bo stworzyli obozy?

 

Czas wojny nie jest łatwy. W każdym narodzie ujawniają się wtedy mendy i bohaterowie. To normalne. Takie warunki stwarza walka o przetrwanie. Polacy nie byli kryształowi, Żydzi też nie. Dlaczego Żydzi w USA nie trąbią wszem i wobec, że tylko w Polsce jakakolwiek pomoc Żydom była karana śmiercią, często śmiercią całej rodziny. To warunki szczególne, bo nigdzie w okupowanej Europie nie było takich obostrzeń. A to zmienia sytuację. Każdy ma prawo walczyć o swoje życie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...