Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ava wiem jak wycyckali Szwajcarów teraz na Polskę kolej. Już po cichu się rozpoczyna inwentaryzacja mienia bezspadkowego. U mnie połowa centrum miasta. Uwaga dla tych co mieszkają w kamienicach, trzeba się upewnić jaka jest hipoteka. Jak Żydzi to przejmą nikogo nie będzie stać na czynsz. Polak ma remontowac dbać, pracowac i płacić. Nowa szlachta nam nastanie.  Będzie to samo co w W-wie przy reprywatyzacji kamienic. 

A tu artykuł może z innej beczki, ale pokazujący do czego ma służyć Polak.

https://www.mypolacy.de/niemcy,0/newsy/niemcy-zalamani-polacy-nie-chca-juz-jezdzic-za-odre-na-szparagi

Przeczytajcie komentarze pod artykułem.

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.05.2018 at 17:16, geronimo napisał:

No tak, jeden lubi ser szwajcarski, drugi jak mu nogi śmierdzą:szydera:

Hej Kolego, mozemy nogi moczyc razem w Wisle 27 czerwca. Bede w Tarnobrzegu. Napisz czy dotrzesz:d

Wszyscy bedacy w okolicy w tym czasie mile widziani:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.05.2018 at 11:56, ava napisał:

Przepraszam, ale ja zawsze w temacie.

 

Lena optymistka z Ciebie. Na konferencji w Sejmie Schudrich jasno powiedział, że ci co nie lubią Żydów mogą wyjeżdżać z kraju.

 

Tutaj około 38 minuty

 

 

Jest tyle odłamów Żydów, że z nich da się utworzyć kilka kategorii obywateli. Ostatnią kategorią mogą być szabesgoje.

A tutaj artykuł jak „wyszlamowali” Szwajcarów.

https://wpolityce.pl/polityka/393679-jak-moze-wygladac-wojna-z-polska-o-pozydowskie-mienie-w-zwiazku-z-ustawa-447-widac-po-ataku-na-szwajcarskie-banki

 

Serbowie  płaca

https://rs.usembassy.gov/united-states-welcomes-serbias-passage-holocaust-restitution-law/

Jakby ktoś pytał, to ja daję "Nie zgadzam się" :). 

 

Przeczytałam artykuł o kontach w Szwajcarii i dziwi mnie współczucie, które okazuje autor bankom i bankierom. Nie wierzę, że mają czyste ręce i w czasie wojny i po niej zachowali się właściwie. 

 

Możesz przetłumaczyć drugi artykuł? Będę wdzięczna :). 

 

I jeszcze jedno, co znaczy "wyszlamowali" użyte w tym kontekście? 

 

Telewizja, która nazywa siebie/się "Sumienie narodu" budzi mój odruch wymiotny, bleee.

 

Edytowane przez salazar
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salazar tak w skrócie. Wyszlamowani. Przyszedł żyd do banku w Szwajcarii i poprosił o wypłatę wszystkich aktywów jakie pozostawili zmarli żydzi. Banki szwajcarkie  oczywiście odmówiły. Wtedy rząd amerykański zaczął wywierać presje na Szwajcarię, Powiedzieli, że im zamrożą wszystkie aktywa na terenie USA i poprosili o okreslona kwotę. Szwajcaria wyłaciła bez otwierania kont Żydowskich. Dopiero później okazało się, że wypłacili 10 razy więcej niż tych pieniędzy po zmarłych Żydach w tych bankach było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LENA_57 napisał:

@Salazar tak w skrócie. Wyszlamowani. Przyszedł żyd do banku w Szwajcarii i poprosił o wypłatę wszystkich aktywów jakie pozostawili zmarli żydzi. Banki szwajcarkie  oczywiście odmówiły. Wtedy rząd amerykański zaczął wywierać presje na Szwajcarię, Powiedzieli, że im zamrożą wszystkie aktywa na terenie USA i poprosili o okreslona kwotę. Szwajcaria wyłaciła bez otwierania kont Żydowskich. Dopiero później okazało się, że wypłacili 10 razy więcej niż tych pieniędzy po zmarłych Żydach w tych bankach było. 

Ladna bajeczka dla naiwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LENA_57 napisał:

Amerykanie nic nie kupili. To Szwajcarzy pod groźbą zamrożenia aktywów, wypłacili żądaną kwotę.  

Ta sprawa pokazuje jakich metod potrafią użyć roszczeniowcy, by otrzymać to co chcą.

A to Szwajcarzy kupili kota w worku ? przepraszam ciężko się w tym wszystkim połapać.Amerykanie posunęli się do szantażu .

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1bozka napisał:

ja tez moge być w Tarnobrzegu:haha:

Super:oklaski:Jak nam Geronimo odmowi towarzystwa to bedziemy sie bawic we dwie.Jak moje plany sie wyklaruja to dogadamy sie dokladnie. Jesli dotre 27., a robote zaczne 28. to caly wieczor nasz:dMilo mi bedzie poznac kogos w realu:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

A to Szwajcarzy kupili kota w worku ? przepraszam ciężko się w tym wszystkim połapać.Amerykanie posunęli się do szantażu .

Zydzi przed wojną mieli pieniądze w Szwajcarskich bankach. Zgineli -Holocaust. Po te pieniądze zglosiła się organizacja żydowska z USA. Szwajcarzy początkowo odmówili wypłaty tych pieniędzy gdyż według naszego prawa rzymskiego, pięniądze i mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa. 

Jednakże lobby żydowskie w USA jest bardzo prężne i mają duże wpływy w kongresie amerykańskim. Wtedy Ameryka zagroziła zamrożeniem aktywów  szwajcarskich na terenie USA. Dla Szwajcarii to oznaczało przynajmniej częsciowe bankructwo, więc wypłacili tym organizacjom amerykańskim (żydowskim) kwotę jaką żądali. Później dopiero zweryfikowano te konta po zmarłych Żydach i okazało się, że wypłacono kilkakrotnie więcej niż tych pieniędzy co zmarli zydzi w bankach szwajcarskich pozostawili.

Tak ze strony USA to był cichy szantaż. 

Podobnie teraz jest z ustawą 447 dotyczącą bezpadkowego mienia pożydowskiego w Polsce. 

A niby dlaczego tak Polska jest szykanowana na świecie? Mamy płacić lub oddać w naturze. Problem w tym, że kwota jaką żądają te amerykńskie organizacje żydowskie przekracza nasze możliwości. Polska zbankrutuje.  Będziemy więc oddawać w naturze, kamienice, ziemię, lasy.  Jakiego szantażu użyją w stosunku do Polski, to oficjalnie nie wiemy. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LENA_57 napisał:

Zydzi przed wojną mieli pieniądze w Szwajcarskich bankach. Zgineli -Holocaust. Po te pieniądze zglosiła się organizacja żydowska z USA. Szwajcarzy początkowo odmówili wypłaty tych pieniędzy gdyż według naszego prawa rzymskiego, pięniądze i mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa. 

Jednakże lobby żydowskie w USA jest bardzo prężne i mają duże wpływy w kongresie amerykańskim. Wtedy Ameryka zagroziła zamrożeniem aktywów  szwajcarskich na terenie USA. Dla Szwajcarii to oznaczało przynajmniej częsciowe bankructwo, więc wypłacili tym organizacjom amerykańskim (żydowskim) kwotę jaką żądali. Później dopiero zweryfikowano te konta po zmarłych Żydach i okazało się, że wypłacono kilkakrotnie więcej niż tych pieniędzy co zmarli zydzi w bankach szwajcarskich pozostawili.

Tak ze strony USA to był cichy szantaż. 

Podobnie teraz jest z ustawą 447 dotyczącą bezpadkowego mienia pożydowskiego w Polsce. 

A niby dlaczego tak Polska jest szykanowana na świecie? Mamy płacić lub oddać w naturze. Problem w tym, że kwota jaką żądają te amerykńskie organizacje żydowskie przekracza nasze możliwości. Polska zbankrutuje.  Będziemy więc oddawać w naturze, kamienice, ziemię, lasy.  Jakiego szantażu użyją w stosunku do Polski, to oficjalnie nie wiemy. 

Totalna bzdura. Powtarzasz bzdety, ktore ktos zamieszcza w sieci, zeby podsycac antysemityzm.

Zawsze winni sa bogaci albo wyksztalceni. To zazdrosc, bardzo podle i prymitywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LENA_57 napisał:

Zydzi przed wojną mieli pieniądze w Szwajcarskich bankach. Zgineli -Holocaust. Po te pieniądze zglosiła się organizacja żydowska z USA. Szwajcarzy początkowo odmówili wypłaty tych pieniędzy gdyż według naszego prawa rzymskiego, pięniądze i mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa. 

Jednakże lobby żydowskie w USA jest bardzo prężne i mają duże wpływy w kongresie amerykańskim. Wtedy Ameryka zagroziła zamrożeniem aktywów  szwajcarskich na terenie USA. Dla Szwajcarii to oznaczało przynajmniej częsciowe bankructwo, więc wypłacili tym organizacjom amerykańskim (żydowskim) kwotę jaką żądali. Później dopiero zweryfikowano te konta po zmarłych Żydach i okazało się, że wypłacono kilkakrotnie więcej niż tych pieniędzy co zmarli zydzi w bankach szwajcarskich pozostawili.

Tak ze strony USA to był cichy szantaż. 

Podobnie teraz jest z ustawą 447 dotyczącą bezpadkowego mienia pożydowskiego w Polsce. 

A niby dlaczego tak Polska jest szykanowana na świecie? Mamy płacić lub oddać w naturze. Problem w tym, że kwota jaką żądają te amerykńskie organizacje żydowskie przekracza nasze możliwości. Polska zbankrutuje.  Będziemy więc oddawać w naturze, kamienice, ziemię, lasy.  Jakiego szantażu użyją w stosunku do Polski, to oficjalnie nie wiemy. 

To ja żeby nasz kraj ratować chyba bym oddała w naturze oczywiście gdyby to ode mnie zależało ale to rola polityków a ja się do polityki nie mieszam szczególnie tej na wysokim szczeblu .A tak na poważnie to Szwajcarii chyba i tak to się opłacało chociaż prowizorycznie stracili.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hawana napisał:

Zaluje, ale Putin mi sie nie podobal. A u mnie przyjemnosc na pierwszym miejscu.

To czemu mi nie napisałaś,że jedziesz to  bym z tobą pojechała  on w moim typie jest :haha:

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

To czemu mi nie napisałaś,że jedziesz to  bym z tobą pojechała  on w moim typie jest :haha:

Szkoda , faktycznie, ale Mundial za pasem, na pewno bedzie. Sprawdz terminarz meczy w necie i znajdziesz go.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, INEZ napisał:

To ja żeby nasz kraj ratować chyba bym oddała w naturze oczywiście gdyby to ode mnie zależało ale to rola polityków a ja się do polityki nie mieszam szczególnie tej na wysokim szczeblu .A tak na poważnie to Szwajcarii chyba i tak to się opłacało chociaż prowizorycznie stracili.

Ja tez, ja tez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...