Skocz do zawartości

Wiadomości z kraju i ze świata


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak znam dobrze własny kraj,  kraj w którym się wychowałem.
Jesteśmy wspaniali, niezwykle zmobilizowani w czasach kryzysu i zagrożenia.
Pozornie skłóceni i niezorganizowani, ale gdy przychodzi co do czego, Mistrzowie sytuacji kryzysowych.
Warszawa, teraz:

Screenshot_20200313-222236_Twitter.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja jestem łatwowierna, mało analityczna, ...może

Ale po przeczytaniu tego poniżej jakoś daję się przekonać. Wg mnie mądrze, racjonalnie choć być może do odrzucenia bo od lewackiego doradcy. Przeczytajcie:

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/bierzynski-nie-epidemia-ale-wywolana-epidemia-panika-moze-zmiesc-wladze-pis-opinia/8zjq7d6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krista napisał:

Może ja jestem łatwowierna, mało analityczna, ...może

Ale po przeczytaniu tego poniżej jakoś daję się przekonać. Wg mnie mądrze, racjonalnie choć być może do odrzucenia bo od lewackiego doradcy. Przeczytajcie:

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/bierzynski-nie-epidemia-ale-wywolana-epidemia-panika-moze-zmiesc-wladze-pis-opinia/8zjq7d6

To teraz proszę pokuś się i przedstaw nową Radę Ministrów, kolejnego rządu, kto będzie pieścił, którą tekę?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH Nima mądrych, każden może się wyłożyć. Każden też może mieć swoj ogląd. Mnie nie tyle w artykule porwała krytyka rządu ile spojrzenie na problem w skali makro, podejścia do istniejącego problemu chorób społecznych. Są przyczyny zachorowalnosci ale nikt nie kładzie nacisku na likwidację lub zmniejszenie tych przyczyn. Smog, onkologia, po prostu cywilizacyjne choroby. A to, że wszystkie poprzednie rządy i ten teraz też nie jest wydolny to nie da się ukryć. O to mi chodzi. Nie da się ukryć, że pod troską o obywateli w tym rzadzie (niewatpliwie), kryje się działanie pod publiczkę i zbijanie kapitału politycznego. "Po owocach ich poznacie"

Egzamin trwa, wyniki ogłosi społeczeństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH No coooo? Szkoda mi ich bo pewnie po nocach nie śpią nie tylko z powodu wzmożonej pracy sytuacyjnej ale też z powodu, czy to się spodoba. Są to populisci i nawet czyniąc coś w ^powiedzmy dobrej wierze to przede wszystkim nie tracą z oczu koła ratunkowego dla siebie, koło ratunkowe ma nazwę "elektorat" i  im większe tym bezpieczniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, hawana napisał:

Dziś większość tez z artykułu rzuciłam w prywatnej rozmowie i dodałam, że przez gros ludzi (tu i tam) pewnie uznane byłyby za cyniczne i nie do przyjęcia. Myślę jak autor artykułu, choć to myślenie w obecnym momencie jest na pewno bardzo niepopularne i niechętnie widziane.

Polska unosi się na fali chwilowej solidarności, strachu i zachwytu z powodu działań rządu, a mnie się czkawką odbija, jak po raz kolejny słyszę, że jesteśmy pierwsi, wybrani, mądrzy przed szkodą, cała Europa  nam zazdrości i stara się dorównać, ale dla nich już za późno, bo to my w tym nieszczęściu pozostajemy awangardą Europy i pokażemy, że można. Amen.

Trzymam kciuki, naprawdę bardzo mocno je trzymam :|.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Dziś większość tez z artykułu rzuciłam w prywatnej rozmowie i dodałam, że przez gros ludzi (tu i tam) pewnie uznane byłyby za cyniczne i nie do przyjęcia. Myślę jak autor artykułu, choć to myślenie w obecnym momencie jest na pewno bardzo niepopularne i niechętnie widziane.

Polska unosi się na fali chwilowej solidarności, strachu i zachwytu z powodu działań rządu, a mnie się czkawką odbija, jak po raz kolejny słyszę, że jesteśmy pierwsi, wybrani, mądrzy przed szkodą, cała Europa  nam zazdrości i stara się dorównać, ale dla nich już za późno, bo to my w tym nieszczęściu pozostajemy awangardą Europy i pokażemy, że można. Amen.

Trzymam kciuki, naprawdę bardzo mocno je trzymam :|.

Moze chociaz raz robia cos dobrego, czyli podnosza starszych(seniorow ) na duchu, a to jest im bardzo potrzebne.

Zawsze staram sie byc optymistka:d:haha:To tak na marginesie.

Ale straty beda, bo te dzialania to lapanie wirusa siatka na motyle.

Nie ma przed nim ucieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Moze chociaz raz robia cos dobrego, czyli podnosza starszych(seniorow ) na duchu, a to jest im bardzo potrzebne.

Zawsze staram sie byc optymistka:d:haha:To tak na marginesie.

Ale straty beda, bo te dzialania to lapanie wirusa siatka na motyle.

Nie ma przed nim ucieczki.

Optymistą żyje się lepiej, ja tyż

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł wstawiony przez @hawana troszkę koresponduje z tym wstawionym przeze mnie ale ten jest dojrzalszy, bardziej analityczny i niestety bardziej kasandryczny. Niestety oczywiście, bo nikt nie życzy sobie spełnienia.

Ciekawa byłabym jakiejś riposty, złagodzenia tonu tej wypowiedzi, pokazania innych, mocniejszych argumentów. Ciekawe czy ktoś się odważy, czy znajdzie się śmiałek:(

Tak czy siak smutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krista napisał:

Artykuł wstawiony przez @hawana troszkę koresponduje z tym wstawionym przeze mnie ale ten jest dojrzalszy, bardziej analityczny i niestety bardziej kasandryczny. Niestety oczywiście, bo nikt nie życzy sobie spełnienia.

Ciekawa byłabym jakiejś riposty, złagodzenia tonu tej wypowiedzi, pokazania innych, mocniejszych argumentów. Ciekawe czy ktoś się odważy, czy znajdzie się śmiałek:(

Tak czy siak smutno.

Tam jest wiele argumentów,  które mnie przekonują. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Krista napisał:

Tak czy siak

...znów ostatnia linijka. Każdy precedens potrzebuje czasu i cierpliwości. A ta druga, jak wiemy jest cnotą królewnów. 

Złagodzę ton moim buziakiem na dobranoc. Będzie on ot taki zwykły, niewyszukany ale mój.

:cmok:

Edytowane przez LACH
Czy choć trochę weselej?
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LACH napisał:

...znów ostatnia linijka. Każdy precedens potrzebuje czasu i cierpliwości. A ta druga, jak wiemy jest cnotą królewnów. 

Złagodzę ton moim buziakiem na dobranoc. Będzie on ot taki zwykły, niewyszukany ale mój.

:cmok:

No przeca, weselej. Nie wiem czy z wysiłkiem, poświęceniem ale dziękuję:d drobne, dobre gesty szczególnie w trudnych momentach BEZCENNE:tak2::d

Powinnam odwzajemnic?:cmok::d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, salazar napisał:

Dziś większość tez z artykułu rzuciłam w prywatnej rozmowie i dodałam, że przez gros ludzi (tu i tam) pewnie uznane byłyby za cyniczne i nie do przyjęcia. Myślę jak autor artykułu, choć to myślenie w obecnym momencie jest na pewno bardzo niepopularne i niechętnie widziane.

Polska unosi się na fali chwilowej solidarności, strachu i zachwytu z powodu działań rządu, a mnie się czkawką odbija, jak po raz kolejny słyszę, że jesteśmy pierwsi, wybrani, mądrzy przed szkodą, cała Europa  nam zazdrości i stara się dorównać, ale dla nich już za późno, bo to my w tym nieszczęściu pozostajemy awangardą Europy i pokażemy, że można. Amen.

Trzymam kciuki, naprawdę bardzo mocno je trzymam :|.

:zwyciezca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...