Skocz do zawartości

Czy nowy związek 50 +/- ma sens ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Marianek napisał:

@Serenity w każdym wieku można zbudować trwały związek! Naprawdę! Czy 50+ to coś innego? Może, bo 50+ to bagaż jakichś doświadczeń życiowych, mniej lub bardziej bolesnych, dostosowanie się do partnera, lub nie.

I będę powtarzał jak mantrę. Każdy związek, w każdym wieku polega na akceptacji cudzych wad! Jak nie, to wszystko się później rozsypie. Przyzwyczajeń nie zmienisz, a tym bardziej po 50+

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czy Wy tu piszecie przecież jak się kogoś kocha to nie dostrzega się u niego żadnych wad ta osoba w naszych oczach ma tylko same zalety a jak ktoś widzi u drugiej osoby wady już na początku związku to na zbudowanie czegoś trwałego nie ma żadnych szans .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolantapl. napisał:

O czy Wy tu piszecie przecież jak się kogoś kocha to nie dostrzega się u niego żadnych wad ta osoba w naszych oczach ma tylko same zalety a jak ktoś widzi u drugiej osoby wady już na początku związku to na zbudowanie czegoś trwałego nie ma żadnych szans .

:zdrówko: Bo to jak szukanie dziury w.....nosie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolanta.pl. Od razu widać, że jesteś zdolna do porywów serca :1007_hearts:. Piszesz bowiem o zauroczeniu i to takim młodzieńczym.

Zazdroszczę spacerowania z głową w chmurach. Nie każdy około 50 tki tak potrafi, wręcz przeciwnie-nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami jesteśmy ostrożni i pragmatyczni.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Carmen1 napisał:

Jolanta.pl. Od razu widać, że jesteś zdolna do porywów serca :1007_hearts:. Piszesz bowiem o zauroczeniu i to takim młodzieńczym.

Zazdroszczę spacerowania z głową w chmurach. Nie każdy około 50 tki tak potrafi, wręcz przeciwnie-nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami jesteśmy ostrożni i pragmatyczni.

A to poważny błąd .Do porywów serca każdy jest zdolny obojętnie ile ma lat przecież życie i tak to wszystko koryguje i sprowadza nas  przeważnie na ziemię :serce:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolantapl. napisał:

A to poważny błąd .Do porywów serca każdy jest zdolny obojętnie ile ma lat przecież życie i tak to wszystko koryguje i sprowadza nas  przeważnie na ziemię :serce:

Masz rację. Trochę spontaniczności nikomu nie zaszkodziło a może wprowadzić barwy do szarego życia.Ale pozwolić się porwać sercu to też kwestia zaufania, a z tym może być trudno. :tak2:

Edytowane przez Carmen1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Carmen1 napisał:

Masz rację. Trochę spontaniczności nikomu nie zaszkodziło a może wprowadzić barwy do szarego życia.Ale pozwolić się porwać sercu to też kwestia zaufania, a z tym może być trudno. :tak2:

Porywy serca jak to określiłaś to po prostu miłość nie da się tego opanować w żaden sposów na to jeszcze nikt mądry się nie znalazł  a zaufanie nie ma z tym nic wspólnego :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Carmen1 napisał:

Jolanta.pl. Od razu widać, że jesteś zdolna do porywów serca :1007_hearts:. Piszesz bowiem o zauroczeniu i to takim młodzieńczym.

Zazdroszczę spacerowania z głową w chmurach. Nie każdy około 50 tki tak potrafi, wręcz przeciwnie-nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami jesteśmy ostrożni i pragmatyczni.

Trzeba mieć te lata, żeby przekonać się, że serce bije mocniej na widok osoby, którą darzy się uczuciem .A zakochany człowiek myśli " tu i teraz" . I nie ważne są konsekwencje, bo kocha. Jeśli coś knuje, planuje tzn, że jest tylko zauroczony daną osobą. Miłość w każdym wieku jest wskazana - bo łatwiej i przyjemniej się żyje. I grzech z niej rezygnować .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aga1 napisał:

Trzeba mieć te lata, żeby przekonać się, że serce bije mocniej na widok osoby, którą darzy się uczuciem .A zakochany człowiek myśli " tu i teraz" . I nie ważne są konsekwencje, bo kocha. Jeśli coś knuje, planuje tzn, że jest tylko zauroczony daną osobą. Miłość w każdym wieku jest wskazana - bo łatwiej i przyjemniej się żyje. I grzech z niej rezygnować .

:oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj. Rzuciłyście zupełnie inne spojrzenie na te sprawy związkowe :d

Dla mnie osobiście miłość ma wiele wspólnego z zaufaniem i myślę sobie w ten sposób, że bez zaufania nie może istnieć. Bo właśnie cóż zostaje , jak porywy serca, czy motyle w brzuchu się wyciszą?

Co wtedy?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, aga1 napisał:

Czyżby strzała "amoreczka"  dosięgła koleżankę ????? . Najlepiej być permanentnie zakochaną wtedy zmarszczek się nie ma , wrzodów żołądka i innych przypadłości zdrowotnych.

Moje wpisy w tym temacie świadczą co najwyżej o tym ,że zawsze potrafiłam kochać i nigdy w grę nie wchodziła żadna chłodna kalkulacja w tym temacie a jak już napisałam wcześniej korektę do tego robi życie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aga1 napisał:

Moherowy beret 10 cm nad głową :) tak daje czadu :) ciśnienie oczywiście.

O to tak :haha:Wtedy nawet nie nadąża się formułowac pytań w stosunku do otrzymywanych odpowiedzi :d

Wracając do tematu- niestety muszę napisać, że mężczyzna potrafi kłamać z takim wdziękiem, że trudno go po prostu pogonić xd, ale sama nie wiem, może to własnie chemia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

Moje wpisy w tym temacie świadczą co najwyżej o tym ,że zawsze potrafiłam kochać i nigdy w grę nie wchodziła żadna chłodna kalkulacja w tym temacie a jak już napisałam wcześniej korektę do tego robi życie .

I to bardzo dobrze. Jeśli kochać to prawdziwie i szczerze.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, aga1 napisał:

Czyżby strzała "amoreczka"  dosięgła koleżankę ????? . Najlepiej być permanentnie zakochaną wtedy zmarszczek się nie ma , wrzodów żołądka i innych przypadłości zdrowotnych.

Na pytanie nie odpowiem ;) Zmarszczki dalej mam zresztą od początku je akceptuje a nawet lubię i wcale się nimi nie przejmują a o przypadłościach zdrowotnych to prawdę mówiąc jeszcze nie słyszałam żeby miłość z nich kogoś uwolniła :haha:

 

19 minut temu, aga1 napisał:

Moherowy beret 10 cm nad głową :) tak daje czadu :) ciśnienie oczywiście.

Beret mi się nad głową nie umosi a ciśnienia nie mierzę tak dla własnego spokoju hm czasami wydaje mi się ,że dziwnie ziemia mi się spod nóg usuwa ale to chyba tylko takie wrażenie optyczne :$:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Carmen1 napisał:

O to tak :haha:Wtedy nawet nie nadąża się formułowac pytań w stosunku do otrzymywanych odpowiedzi :d

Wracając do tematu- niestety muszę napisać, że mężczyzna potrafi kłamać z takim wdziękiem, że trudno go po prostu pogonić xd, ale sama nie wiem, może to własnie chemia?

A to już chyba trochę inny temat .Tak :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aga1 napisał:

 Ja pisze trochę w formie żartobliwej i nie mam nikogo na myśli oprócz siebie .

aga1. Ja nie wziełam niczego do siebie:) wiem , że nasze poglądy są uformowane też przez doświadczenie i to naturalne, że rozmówca ma inne zdanie.

Humor we wpisach jest bardzo pożądany-tak miło się wtedy czyta :cmok:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Carmen1 napisał:

aga1. Ja nie wziełam niczego do siebie:) wiem , że nasze poglądy są uformowane też przez doświadczenie i to naturalne, że rozmówca ma inne zdanie.

Humor we wpisach jest bardzo pożądany-tak miło się wtedy czyta :cmok:

Dziekuję. Taką łobuzerska naturę mam :) chodź beret moherowy ")

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...