Skocz do zawartości

Ciekawostki z pobytu w De!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 3.12.2017 at 11:22, Blondi napisał:

Pisałam juz wcześniej o wspaniałym kosciele ,,takim innym ,,takim nowoczesnym ,,takim nastrojowym,,więc chętnie udostępnie trochę fotek 

Wszystkie ściany boczne są osadzone w kolorowym szkle betonowym. Na pierwszy 
rzut oka zobaczysz gołębia, osadzonego w niebieskim kamieniu, z 
wielkim trójkątnym okiem Boga i krzyżem 
żółtych i czerwonych kamieni na piersi : "Trójjedyny Bóg" 

koscioł 1.jpg

kosc 2.jpg

kosc3.jpg

Ma w sobie to "coś" - podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest  @Serenity tylko malutka cząstka ,,tego gdzie byłam i co widziałam,,,za mało fotek zrobiłam,,a tam gdzie ja jestem to nie bedę siebie reklamowac,,:święty: ale w ciągu tygodnia tylko zwiedziłam ogrom wszystkiego,,dlatego z moim slodziakiem nie ma nudy,,zaciągnie mnie na nawyższe skały,,zawiezie do najwyżej położonych miejsc, a tutaj nawet w De koło mnie ,,tego nie brakuje,, Ale cieszę sie ,,ze wam się podobają te moje może nie udane zdjęcia,,bo przecież nie jestem fotografką:d

A teraz jeszcze trochę kwiata,,bo francuskie miasteczka słyną z bogactwa kwiatowego

IMG_20171007_113351.jpg

IMG_20171007_113754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi niewykwalifikowana fotografko :d Twoje zdjęcia dech zapierają :cześć:. @Blondi niepotrzebnie popadłaś w kompleksy. Jesteś naszymi oczami, naszą emisariuszką Opiekunkowa. Okwiecone balkony proszę przenieść na moją posesję. Będę bardzo wdzięczna. I kto powie, że podróżowanie nie sprawia radości, także  dzielenie się zdjęciami ? No kto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam teraz wieczorem już zobaczyc Weihnachtshaus,, zrobiło na mnie wrażenie,,tysiące lampek,,ful przeróżnych Mikołajek,,zdjęcia moje tak nie przekazują tego klimatu jak jest w realu,,wszystko pokryte śniegiem ,,bialutko,,spacerek zrobiliśmy sobie wspaniały,,z tyłu na ogrodzie jeszcze więcej światełek niż na przodzie domu,,,:święty:

IMG_20171209_170445.jpg

IMG_20171209_170530.jpg

IMG_20171209_170625.jpg

IMG_20171209_170644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowałam z dn.30.11.2017 :)                                                                                               

Hejka witam wszystkich.   Dotarłam na miejsce .     Zmienniczka jak tylko zobaczyła ,że Bus przyjechał szybko wybiegła i mnie przywitała zwracając się do mnie po Imieniu . pytam a skąd wiesz jak ja się nazywam i gdzie mieszkam!!? bo mi Nie udostępniono   do Ciebie kontaktu  ... Wszystko z detalami mi opowiadała.    Zmienniczka pracowała tu 2 m-ce a przed nią była opiekunka co  po tygodniu  zwiała.  .... a w ogóle to  jest tu stała zmienniczka ,która "wypracowała tą sztelę"                   No cóż noc miałam z głowy ,myślałam jak  ja! rozwiąże problem tutaj istniejący ? Najbardziej chodzi o to ,że pdp zaprasza  codziennie swojego brata na obiad/dzisiaj był/   To ,że pdp jest wymagająca i wszystko pokazuje jak ma być to mi nie przeszkadza dostosuję się, muszę gotować tak jak ona lubi, to mi też nie przeszkadza, bo mogę sobie osobno gotować i niczego mi do jedzenia  nie brakuje:) Noce mam spokojne, nie dźwigam to też jest duży plus. Dzisiaj zapytalam czy jest rower  ,i mam też rower:)  Dzisiaj względnie mi się pracowało, byłyśmy wzajemnie dla siebie miłe:) ale  z obsługiwaniem jej brata nie popuszczę!! Będę rozmawiała z córką bo podobno z pdp nic nie wskóram  Na razie nic nie melduję agencji , postaram się sama rozwiązać problem.  ...

..Jestem obecnie w dobrym kontakcie z córka pdp:) jak jedziemy na zakupy  to rozmawiamy na różne tematy lecz w tajemnicy przed jej matką. To córka mi opowiadała ,że niemiecka Agencja , która jest pośrednikiem polskiej nakazali  odesłać opiekunkę po dwóch tygodniach pracy do domu  a  zapłatę dostała tylko za dwa dni !!  bo nic nie robiła :(  , dwie następne też zostały wg niej odesłane  :( a a ja wiem ,że uciekły po tygodniu..     Agencja w umowie i w rozmowie telefonicznej  podaje,ze tu jest tylko jedna osoba do opieki. . Agencja doskonale wie o co chodzi ,ale przekazuje piłeczkę następnej polskiej Agencji   Opiekunka zajeżdża na miejsce i okazuje się ,że trzeba obsługiwać również brata :(  ,nie ma innej opcji :( !   

Kochane opiekunkowo:serce: już Wam tyle nabazgrałam :czytaj:  i obiecuję ,że jak zakończę pracę , to podam miejscowość szteli.. Może niektórym będą odpowiadały takie warunki pracy? ..    

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, erika napisał:

sorry @Blondi  weszłam w paradę:rozpacz:  uprzejmie proszę @Moderator o przeniesienie mojego komentarza do rozmowy przy kawie względnie o usunięcie .Z góry dziękuję :bukiet:

W żadną paradę ,,każdemu się to zdarza ,,zero stresu i zero problemu,,tego sie trzeba trzymać,,twoja pisanina też jest ciekawostką  @erika i to w De:oklaski: już nie płakaj,,bo oczka będa czerwone,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

W żadną paradę ,,każdemu się to zdarza ,,zero stresu i zero problemu,,tego sie trzeba trzymać,,twoja pisanina też jest ciekawostką  @erika i to w De:oklaski: już nie płakaj,,bo oczka będa czerwone,,,:love:

@Blonditak się zapatrzyłam w Twoje piękne widoki , że aż mi dech zaparło :oklaski:zwiedzaj i podziwiaj, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, erika napisał:

pytam a skąd wiesz jak ja się nazywam i gdzie mieszkam!!? bo mi Nie udostępniono   do Ciebie kontaktu  ...

          A swoją drogą jeśli agencja uniemożliwia wcześniejszy kontakt ze zmienniczką to można się już z góry obawiać, że coś jest nie tak.... Tutaj zaskakuje to tym bardziej, że zmienniczka wygląda na zadowoloną z tej pracy ? Ja z reguły dzwonię na przyszłą sztelę.

    A co do brata Pdp przychodzącego na obiad to przypuszczalnie nie zgadza się to jawnie z Twoją umową ?i masz podstawę, żeby z tym powalczyć.

    Co do mnie to zawsze oceniam sztelę całościowo : przede wszystkim ile godzin pracy mi wszystko zajmuje, a nie tak bardzo  co mam robić. I tak jeśli bym miała pracować , czy choćby siedzieć kamieniem z Pdp, dłużej niż 12h na dobę ( w sumie 10h dziennie to już też dużo ) to już protestuję i staram się godziny pracy skrócić lub ...rezygnuję. Ale  gdybym miała trochę czasu dla siebie, dostatecznie snu i nie dżwigała to mogłabym pracować na takiej szteli i nawet  ugotować  dla brata Pdp. Niemniej głośno i wyrażnie zaznaczyłabym, że wykracza to poza moją umowę i może odstraszać inne opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracam do swoich już przebytych podróży,,,tym razem Czechy,,miasteczko uzdrowiskowe,,Franciszkowe łaznie",,piękne miasteczko i sami emeryci,,sami z ubytkami życiowymi,,i ja tam trafiłam,,ale cała i piekna,,byłam okazem do oglądania,,ale czułam sie cudownie,,:love:

IMG_20170924_132119.jpg

IMG_20170924_132128.jpg

IMG_20170924_132751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...