Skocz do zawartości

Rekomendowane posty

3 minuty temu, Blondi napisał:

Francuskie uliczki i sklepiki,,,mają swój urok,,są takie francuskie:święty:

IMG_20171007_161740.jpg

IMG_20171007_161750.jpg

Zmień temat wątku :d Na ciekawostki w EU ;) Fajne zdjątka :d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kawiarenki francuskie,,ta mieści sie w piwnicy,,ale za to jaka cudowna,,dużo kamienia i jakie ma ciepełko w sobie,,obrusy z gazety,,imitacja gazety 

IMG_20171007_163022.jpg

IMG_20171007_163026.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauważyłam też ,ze we Francji każda nawet brama wykorzystana jest na stoliczki i na małą kawiarenkę,,

IMG_20171007_163049.jpg

IMG_20171007_163148.jpg

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Blondi ależ raj dla moich oczu. Dekoracje, wymyślanie aranżacji  to mój konik.Dwaj więcej :serce: i więcej i jeszcze....

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
50 minut temu, Blondi napisał:

Zauważyłam też ,ze we Francji każda nawet brama wykorzystana jest na stoliczki i na małą kawiarenkę,,

IMG_20171007_163049.jpg

IMG_20171007_163148.jpg

Mnie rajcują te czerwone okiennice :d 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 3.12.2017 at 11:22, Blondi napisał:

Pisałam juz wcześniej o wspaniałym kosciele ,,takim innym ,,takim nowoczesnym ,,takim nastrojowym,,więc chętnie udostępnie trochę fotek 

Wszystkie ściany boczne są osadzone w kolorowym szkle betonowym. Na pierwszy 
rzut oka zobaczysz gołębia, osadzonego w niebieskim kamieniu, z 
wielkim trójkątnym okiem Boga i krzyżem 
żółtych i czerwonych kamieni na piersi : "Trójjedyny Bóg" 

koscioł 1.jpg

kosc 2.jpg

kosc3.jpg

Ma w sobie to "coś" - podoba mi się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Blondi wspaniałe zdjęcia. Fajnie, że dzielisz się z nami wrażeniami. Dzięki.

I udanych podróży !

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest  @Serenity tylko malutka cząstka ,,tego gdzie byłam i co widziałam,,,za mało fotek zrobiłam,,a tam gdzie ja jestem to nie bedę siebie reklamowac,,:święty: ale w ciągu tygodnia tylko zwiedziłam ogrom wszystkiego,,dlatego z moim slodziakiem nie ma nudy,,zaciągnie mnie na nawyższe skały,,zawiezie do najwyżej położonych miejsc, a tutaj nawet w De koło mnie ,,tego nie brakuje,, Ale cieszę sie ,,ze wam się podobają te moje może nie udane zdjęcia,,bo przecież nie jestem fotografką:d

A teraz jeszcze trochę kwiata,,bo francuskie miasteczka słyną z bogactwa kwiatowego

IMG_20171007_113351.jpg

IMG_20171007_113754.jpg

• Lubię to 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc polecam innym temat :

No ale się wyświetliło... Aż mi dech zaparło...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, Serenity napisał:

No więc polecam innym temat :

No ale się wyświetliło... Aż mi dech zaparło...

Nie widze bez okularow,, facet czy babeczka maszeruje???????????????????:$

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Blondi niewykwalifikowana fotografko :d Twoje zdjęcia dech zapierają :cześć:. @Blondi niepotrzebnie popadłaś w kompleksy. Jesteś naszymi oczami, naszą emisariuszką Opiekunkowa. Okwiecone balkony proszę przenieść na moją posesję. Będę bardzo wdzięczna. I kto powie, że podróżowanie nie sprawia radości, także  dzielenie się zdjęciami ? No kto ?

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te francuskie drewniane postacie to tez u nich bzik,,,:) ale to takie inne trochę zabawki i też swój urok mają,,ładne są,,

IMG_20171007_111714.jpg

IMG_20171007_111740.jpg

IMG_20171007_111839.jpg

IMG_20171007_111902.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uliczki i drogi kamienne ,,atmosfera nieraz taka ,ze czułam się jakbym w filmie jakimś była,,,:szok::hura:

IMG_20171007_111644.jpg

IMG_20171007_162533.jpg

IMG-20171206-WA0001.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słodziak zrobił fotkę w toalecie męskiej,,no muszą  faceci sortować ,,co pił to ten pisuar wybierać:oklaski: prawie jak z sortowaniem śmieci-hahhaha porządek musi być,,teraz pomyslałam ,ze może potem oni dalej to przerabiają????:grzmotnąć:

IMG-20171206-WA0000.jpg

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj byłam teraz wieczorem już zobaczyc Weihnachtshaus,, zrobiło na mnie wrażenie,,tysiące lampek,,ful przeróżnych Mikołajek,,zdjęcia moje tak nie przekazują tego klimatu jak jest w realu,,wszystko pokryte śniegiem ,,bialutko,,spacerek zrobiliśmy sobie wspaniały,,z tyłu na ogrodzie jeszcze więcej światełek niż na przodzie domu,,,:święty:

IMG_20171209_170445.jpg

IMG_20171209_170530.jpg

IMG_20171209_170625.jpg

IMG_20171209_170644.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skopiowałam z dn.30.11.2017 :)                                                                                               

Hejka witam wszystkich.   Dotarłam na miejsce .     Zmienniczka jak tylko zobaczyła ,że Bus przyjechał szybko wybiegła i mnie przywitała zwracając się do mnie po Imieniu . pytam a skąd wiesz jak ja się nazywam i gdzie mieszkam!!? bo mi Nie udostępniono   do Ciebie kontaktu  ... Wszystko z detalami mi opowiadała.    Zmienniczka pracowała tu 2 m-ce a przed nią była opiekunka co  po tygodniu  zwiała.  .... a w ogóle to  jest tu stała zmienniczka ,która "wypracowała tą sztelę"                   No cóż noc miałam z głowy ,myślałam jak  ja! rozwiąże problem tutaj istniejący ? Najbardziej chodzi o to ,że pdp zaprasza  codziennie swojego brata na obiad/dzisiaj był/   To ,że pdp jest wymagająca i wszystko pokazuje jak ma być to mi nie przeszkadza dostosuję się, muszę gotować tak jak ona lubi, to mi też nie przeszkadza, bo mogę sobie osobno gotować i niczego mi do jedzenia  nie brakuje:) Noce mam spokojne, nie dźwigam to też jest duży plus. Dzisiaj zapytalam czy jest rower  ,i mam też rower:)  Dzisiaj względnie mi się pracowało, byłyśmy wzajemnie dla siebie miłe:) ale  z obsługiwaniem jej brata nie popuszczę!! Będę rozmawiała z córką bo podobno z pdp nic nie wskóram  Na razie nic nie melduję agencji , postaram się sama rozwiązać problem.  ...

..Jestem obecnie w dobrym kontakcie z córka pdp:) jak jedziemy na zakupy  to rozmawiamy na różne tematy lecz w tajemnicy przed jej matką. To córka mi opowiadała ,że niemiecka Agencja , która jest pośrednikiem polskiej nakazali  odesłać opiekunkę po dwóch tygodniach pracy do domu  a  zapłatę dostała tylko za dwa dni !!  bo nic nie robiła :(  , dwie następne też zostały wg niej odesłane  :( a a ja wiem ,że uciekły po tygodniu..     Agencja w umowie i w rozmowie telefonicznej  podaje,ze tu jest tylko jedna osoba do opieki. . Agencja doskonale wie o co chodzi ,ale przekazuje piłeczkę następnej polskiej Agencji   Opiekunka zajeżdża na miejsce i okazuje się ,że trzeba obsługiwać również brata :(  ,nie ma innej opcji :( !   

Kochane opiekunkowo:serce: już Wam tyle nabazgrałam :czytaj:  i obiecuję ,że jak zakończę pracę , to podam miejscowość szteli.. Może niektórym będą odpowiadały takie warunki pracy? ..    

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, erika napisał:

sorry @Blondi  weszłam w paradę:rozpacz:  uprzejmie proszę @Moderator o przeniesienie mojego komentarza do rozmowy przy kawie względnie o usunięcie .Z góry dziękuję :bukiet:

W żadną paradę ,,każdemu się to zdarza ,,zero stresu i zero problemu,,tego sie trzeba trzymać,,twoja pisanina też jest ciekawostką  @erika i to w De:oklaski: już nie płakaj,,bo oczka będa czerwone,,,:love:

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Blondi napisał:

W żadną paradę ,,każdemu się to zdarza ,,zero stresu i zero problemu,,tego sie trzeba trzymać,,twoja pisanina też jest ciekawostką  @erika i to w De:oklaski: już nie płakaj,,bo oczka będa czerwone,,,:love:

@Blonditak się zapatrzyłam w Twoje piękne widoki , że aż mi dech zaparło :oklaski:zwiedzaj i podziwiaj, 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@erikaTak, to przykład problemów na szteli , a nie atrakcji w de, ale każdy problem warto wyodrębnić i może nasz @Moderator zechce twój  wątek umieścić w odrębnym temacie  np

Dodatkowi goście do obsługi ?

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, erika napisał:

pytam a skąd wiesz jak ja się nazywam i gdzie mieszkam!!? bo mi Nie udostępniono   do Ciebie kontaktu  ...

A swoją drogą jeśli agencja uniemożliwia wcześniejszy kontakt ze zmienniczką to można się już z góry obawiać, że coś jest nie tak.... Tutaj zaskakuje to tym bardziej, że zmienniczka wygląda na zadowoloną z tej pracy ? Ja z reguły dzwonię na przyszłą sztelę.

A co do brata Pdp przychodzącego na obiad to przypuszczalnie nie zgadza się to jawnie z Twoją umową ?i masz podstawę, żeby z tym powalczyć.

Co do mnie to zawsze oceniam sztelę całościowo : przede wszystkim ile godzin pracy mi wszystko zajmuje, a nie tak bardzo  co mam robić. I tak jeśli bym miała pracować , czy choćby siedzieć kamieniem z Pdp, dłużej niż 12h na dobę ( w sumie 10h dziennie to już też dużo ) to już protestuję i staram się godziny pracy skrócić lub ...rezygnuję. Ale  gdybym miała trochę czasu dla siebie, dostatecznie snu i nie dżwigała to mogłabym pracować na takiej szteli i nawet  ugotować  dla brata Pdp. Niemniej głośno i wyrażnie zaznaczyłabym, że wykracza to poza moją umowę i może odstraszać inne opiekunki.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to wracam do swoich już przebytych podróży,,,tym razem Czechy,,miasteczko uzdrowiskowe,,Franciszkowe łaznie",,piękne miasteczko i sami emeryci,,sami z ubytkami życiowymi,,i ja tam trafiłam,,ale cała i piekna,,byłam okazem do oglądania,,ale czułam sie cudownie,,:love:

IMG_20170924_132119.jpg

IMG_20170924_132128.jpg

IMG_20170924_132751.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tutaj najzdrowsza woda ,,co za smród i co za ochyda ,,jakbym z kanalizy coś piła, paskudstwo jakich mało,,:święty:

IMG_20170924_132145.jpg

IMG_20170924_132522.jpg

IMG_20170924_132530.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się