Skocz do zawartości

szybki powrót do domu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Przeważnie cytuje się czyjąś wypowiedż po to ,żeby ją skomentować

Wielce Szanowna Pani @jolantapl. Z tego co widzę, jest Pani opiekunką bardzo doświadczoną i jak to się mówi "kuta na 4 nogi" Jak chce Pani pomóc opiekunce która chce zrobić karierę w opiece, a nie może podnieść 5 kg? Jak? Prawo, prawem co podpisała to ma. Od dziś będę się zwracał do Pani "Wielce Szanowna Pani @jolantapl." i unikał cytowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolantapl. napisał:

Tylko czemu dopiero teraz szuka u nas rady i pomocy!!!!!! ja się już po 100 kroć o to pytam do cholery >:(

Spójrz na siebie kobieto, uważasz się tu za najważniejszą.. Mów za siebie a nie za wszystkich.! Cholerować to możesz u siebie w domu.. Już niejednemu tu dokopałaś, że zniknął.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za dość ciekawą dyskusję. :d

Dla wyjaśnienia: nie wolno mi podnościć max 5 kg jedną ręką, drugą mam zdrową. Zdrowy mam również kręgosłup. Jednakże szanuje swoje zdrowie i swój kręgosłup i nie mam zamiaru jego nadwyrężać bo ktoś mnie oszukał. Z zakupami też nie mam problemu, zawsze można rozłożyć na kilka mniejszych toreb.Ciekawa jestem ilu opiekunów jest 100 %  zdrowych i sprawnych?, Każdy z nasz ma jakąś "pamiątkę" po chorobach lub urazach.

 Zadałam tylko pytanie jak długo się czeka na zmienniczkę ( mniej więcej , bo wiem że każda agencja działa inaczej).

 życzę miłego  13-go w poniedziałek:d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magocha...witaj. Dziś jest roboczy dzień, więc powinnaś już coś wiedzieć...agencje uruchamiają procedurę poszukiwania opiekunki w portalach, albo szukają wśród swoich. Więc musisz się uzbroić w cierpliwość. A co do zdrowia innych opiekunów ? myślę, że większość z nas ma większe czy mniejsze problemy zdrowotne i pod tym kątem staramy się dobierać zlecenia zwłaszcza pod kątem transferu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, magocha napisał:

Witam

Dziękuję za dość ciekawą dyskusję. :d

Dla wyjaśnienia: nie wolno mi podnościć max 5 kg jedną ręką, drugą mam zdrową. Zdrowy mam również kręgosłup. Jednakże szanuje swoje zdrowie i swój kręgosłup i nie mam zamiaru jego nadwyrężać bo ktoś mnie oszukał. Z zakupami też nie mam problemu, zawsze można rozłożyć na kilka mniejszych toreb.Ciekawa jestem ilu opiekunów jest 100 %  zdrowych i sprawnych?, Każdy z nasz ma jakąś "pamiątkę" po chorobach lub urazach.

 Zadałam tylko pytanie jak długo się czeka na zmienniczkę ( mniej więcej , bo wiem że każda agencja działa inaczej).

 życzę miłego  13-go w poniedziałek:d

 

 Pewnie miałabyś w 100 % racje gdybys powiadomiła przed wyjazdem agencje o swoim stanie zdrowia. Może postaraliby sie o lżejszą sztele. Szczerość opłaca sie i dotyczy to obu stron.  Monituj w agencji . To jedyna droga, żeby osiagnąć cel. Tu żadne rady/porady nie pomogą. Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Spójrz na siebie kobieto, uważasz się tu za najważniejszą.. Mów za siebie a nie za wszystkich.! Cholerować to możesz u siebie w domu.. Już niejednemu tu dokopałaś, że zniknął.

 

 

Przepraszam Wszystkich za użycie tego niecenzuralnego i wulgarnego słowa cholera no i za to,że trochę mnie emocje poniosły ale było to spowodowane tym,że kiedyś znalazłam się w sytuacji 100 razy gorszej niż założycielka tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, aga1 napisał:

 Pewnie miałabyś w 100 % racje gdybys powiadomiła przed wyjazdem agencje o swoim stanie zdrowia. Może postaraliby sie o lżejszą sztele. Szczerość opłaca sie i dotyczy to obu stron.  Monituj w agencji . To jedyna droga, żeby osiagnąć cel. Tu żadne rady/porady nie pomogą. Powodzenia .

 A czy ja napisałam, że coś ukryłam? Poinformowałam agencje, ze mam problem z ręką i nie przyjmę zlecenia z transwerem. Zlecenie opisano mi, że pani trzeba tylko pomóc przy przejściu na wózek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, magocha napisał:

 A czy ja napisałam, że coś ukryłam? Poinformowałam agencje, ze mam problem z ręką i nie przyjmę zlecenia z transwerem. Zlecenie opisano mi, że pani trzeba tylko pomóc przy przejściu na wózek.

Pozdrawiam

No tak , Ale nie napisałaś tez, że jedną ręką pracujesz i to za zgoda agencji . Jeśli taka sytuacja to sprawa prosta jak nic. Zjeżdżaj ze szteli, bo to nie Ty zawiniłaś. Napisałabym maila do agencji i pojechała do domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, aga1 napisał:

No tak , Ale nie napisałaś tez, że jedną ręką pracujesz i to za zgoda agencji . Jeśli taka sytuacja to sprawa prosta jak nic. Zjeżdżaj ze szteli, bo to nie Ty zawiniłaś. Napisałabym maila do agencji i pojechała do domu .

Aga1 pracuje dwoma rekami  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz wracamy do tematu pielęgnacji paznokci stóp :d Strona Arbeitlandii opisuje zakres czynności , które może wykonywać ALTEPFLEGERIN . Wszystkie informacje , które tam są podane , zaczerpnięto z niemieckich przepisów dotyczących pracy  Altenpflegerin . Na stronie Arbeitlandii  znajduje się definicja słowa Altenpflegrin , która wyraznie mówi o tym , że my nie możemy figurować pod nazwą tego zawodu , gdyż nie mamy do tego uprawnień https://www.arbeitlandia.eu/2011/05/19/altenpflegerin-definicja-zawodu-opiekunki-nad-osobami-starszymi-w-niemczech/ Dla uspokojenia swojego sumienia  że nie wprowadzam ludzi w błąd zadzwoniłam dzisiaj do trzech agencji z zapytanie w jakim charakterze jezdzimy do opieki . Za każdym razem odpowiedz była taka sama ... pracujemy jako Pflegekraft . Więc nasz zakres pracy daleko odbiega od tego co wykonuje Alterpfleger . Dla jeszcze większej pewności  zadzwoniłam do znajomej Niemki , która pracuje jako Pflegekraft w niemieckiej agencji i ona powiedziała , że im absolutnie nie wolno obcinać paznokci u stóp ....... Czekam na Twoją odpowiedz :d:całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, violka napisał:

@Łukasz wracamy do tematu pielęgnacji paznokci stóp :d Strona Arbeitlandii opisuje zakres czynności , które może wykonywać ALTEPFLEGERIN . Wszystkie informacje , które tam są podane , zaczerpnięto z niemieckich przepisów dotyczących pracy  Altenpflegerin . Na stronie Arbeitlandii  znajduje się definicja słowa Altenpflegrin , która wyraznie mówi o tym , że my nie możemy figurować pod nazwą tego zawodu , gdyż nie mamy do tego uprawnień https://www.arbeitlandia.eu/2011/05/19/altenpflegerin-definicja-zawodu-opiekunki-nad-osobami-starszymi-w-niemczech/ Dla uspokojenia swojego sumienia  że nie wprowadzam ludzi w błąd zadzwoniłam dzisiaj do trzech agencji z zapytanie w jakim charakterze jezdzimy do opieki . Za każdym razem odpowiedz była taka sama ... pracujemy jako Pflegekraft . Więc nasz zakres pracy daleko odbiega od tego co wykonuje Alterpfleger . Dla jeszcze większej pewności  zadzwoniłam do znajomej Niemki , która pracuje jako Pflegekraft w niemieckiej agencji i ona powiedziała , że im absolutnie nie wolno obcinać paznokci u stóp ....... Czekam na Twoją odpowiedz :d:całus:

>:( palić Ci się czasami nie chce ;):hahaha: Jak dwóch uparciuchów się spotka to mogą się spierać aż do rana :hahaha: mamy link i wiemy co można a co nie a jak ktoś robi inaczej to na własną odpowiedzialność .Zatrudniać opiekunki do ludzi bez przyznanej grupy i do tych co mają powyżej 3 też nie wolno i kto tego przestrzega ? a przepis na to w niemieckim prawie jest też to wyczytałam na arbeitlandii jakbyś miała chwilę to moze warto by ten temat poruszyć i link wrzucić na temat tego przepisu :):całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

violka, violka...:hahaha: przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza....:hahaha: 

a odnośnie Twojego wpisu... Przeczytaj sobie DOKŁADNIE to co jest napisane  poniżej, a zawarte jest w linku dotyczącym, co można,a czego nie można ...itd. Treść tego fragmentu linku dotyczy Pflegekraft,a nie Alterpfleger...

Jakie czynności pielęgnacyjne mogą więc wykonywać opiekunki, które mają legalną pracę w opiece w Niemczech?

I przeczytaj to sobie...

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

>:( palić Ci się czasami nie chce ;):hahaha: Jak dwóch uparciuchów się spotka to mogą się spierać aż do rana :hahaha: mamy link i wiemy co można a co nie a jak ktoś robi inaczej to na własną odpowiedzialność .Zatrudniać opiekunki do ludzi bez przyznanej grupy i do tych co mają powyżej 3 też nie wolno i kto tego przestrzega ? a przepis na to w niemieckim prawie jest też to wyczytałam na arbeitlandii jakbyś miała chwilę to moze warto by ten temat poruszyć i link wrzucić na temat tego przepisu :):całus:

U osób bez przyznanej grupy wolno nam pracować , jako pomoc domowa . Link wprowadza ludzi w błąd , bo mówi o tym co można a co nie można Altepflegerin . MY NIE PRACUJEMY JAKO ALTEPFLEGERIN >:( a teraz idę zajarać :d:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

U osób bez przyznanej grupy wolno nam pracować , jako pomoc domowa . Link wprowadza ludzi w błąd , bo mówi o tym co można a co nie można Altepflegerin . MY NIE PRACUJEMY JAKO ALTEPFLEGERIN >:( a teraz idę zajarać :d:p

Ja mam podopieczną ze średnio zaawansowaną demencją bez grupy  i co mam tam tylko prać ,sprzątać i gotować? te czynności to pikuś w porównaniu z opieką nad nią:( a co z tymi z 4 i5 grupą zleceń do takich jest sporo też tylko pomoc domowa?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja mam podopieczną ze średnio zaawansowaną demencją bez grupy  i co mam tam tylko prać ,sprzątać i gotować? te czynności to pikuś w porównaniu z opieką nad nią:( a co z tymi z 4 i5 grupą zleceń do takich jest sporo też tylko pomoc domowa?:(

Każda osoba z demencją ma przyznaną pflegestufe . Widocznie nikt Cię o tym nie poinformował :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

W umowie jest okres wypowiedzenia. A pisałaś maile z pytaniem o transfer? Bo jak nie, to musisz czekać do końca okresu wypowiedzenia. Co prawda bardziej stanowczy opiekunowie "grożą" agencji, że zjeżdżają natychmiast i wtedy agencja natychmiast znajduje zastępstwo. Spróbuj tej sztuczki. A taką agencję olej. Jest innych bez liku.

@magocha Okres wypowiedzenia w twoim przypadku jest nieistotny i nie musisz się go trzymać.

Masz absolutne prawo odmówić wykonywania oboiwiązków, które grożą Ci utratą zdrowia.

Piszesz wypowiedzenia z terminem biueżacym z uwagoi na poważne zagrożenie zdrowia  i ono jest ważne i legalne i skuteczne.. Agencja nie wygra tej sprawy w sądzie i o tym doskonale wie.

Możesz pozostać na miejscu, ale transferu musisz odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraźnie pisze, co wolno, a czego nie wolno...przecież Alterpfleger nie zabranialiby robić zastrzyków:( ...

kończąc wątek...chyba wiecie, w jakim stanie są (przeważnie) paznokcie u nóg...brzydkie, zaniedbane, z objawami chorobowymi...Ja też nie zajmuję się takimi paznokciami, a rodzina jeśli to widzi, to albo ma to serdecznie gdzieś, albo zamawia cykliczne wizyty u Fussflege. Koniec.

 

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Każda osoba z demencją ma przyznaną pflegestufe . Widocznie nikt Cię o tym nie poinformował :( 

Moja babcia na 100% nie ma bo dopiero złożyli wniosek i jak była moja zmienniczka to mówiła,że był ktoś z socjalu czy nie wiem skąd w tej spawie no i jest problem ze zamontowaniem windy rodzina czeka na przyznanie tej grupy bo podobno wtedy można się starać o dofinansowanie a z tą grupą też nie jest chyba tak łatwo bo uważam,że w tym przypadku powinna być przyznana od ręki bez żadnego ale :( A  opiekunkę zatrudniają już od lutego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Łukasz napisał:

violka, violka...:hahaha: przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza....:hahaha: 

a odnośnie Twojego wpisu... Przeczytaj sobie DOKŁADNIE to co jest napisane  poniżej, a zawarte jest w linku dotyczącym, co można,a czego nie można ...itd. Treść tego fragmentu linku dotyczy Pflegekraft,a nie Alterpfleger...

Jakie czynności pielęgnacyjne mogą więc wykonywać opiekunki, które mają legalną pracę w opiece w Niemczech?

I przeczytaj to sobie...

Artykuł na stronie opisuje zakres czynnosci zawarty w Socialgesetzbuch i dotyczy pracy Altepflegerin . Żadna agencja nie napisze w umowie , że do Twoich obowiązków należy pielęgnacja stóp . Czepiam się tych stóp , bo wiem ,że można narobić seniorowi kłopotów i bólu i nie dotyczy to tylko pacjentów z cukrzycą . :( Możemy zajmować się pielęgnacją paznokci dłoni . Nagelpflege to nie to samo co Fusspflege . A nasza praca w De jest na pół legalna i w to już nie będę wnikać , bo sama w niej pracuję i zamierzam to robić dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magocha Agencje próbują naciskać osoby niedoświadczone i niepewne ale dobrze wiedzą , że nie są na prawie. Każda umowa - nieważne jaka - traci ważność w obliczu zagrożenia zdrowia.

        w praktyce jednak najlepiej jest nastraszyć nieco rodzinę Pdp. Niemcy o wiele bardziej boją się konsekwencji prawnych niż agencje.  Jeśli powiesz im o swoich bólach kręgosłupa i o wypowiedzeniu to rodzina Pdp zareaguje szybciej niż agencja.

Podejmowanie jednak tego transferu przez Ciebie - wybacz, ale jest błędem, bo rodzina Pdp widzi, żę jednak to robisz. Odmowa i wyraźne narzekanie na ból jest konieczne. Reakcja rodziny będzie szybka.

Ja miałam takie sytuacje i w jednym przypadku odjeżdżałam dosłownie tego samego dnia.

Niemcy bardzo boją się odpowiedzialności finansowej za takie sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja mam podopieczną ze średnio zaawansowaną demencją bez grupy  i co mam tam tylko prać ,sprzątać i gotować? te czynności to pikuś w porównaniu z opieką nad nią:( a co z tymi z 4 i5 grupą zleceń do takich jest sporo też tylko pomoc domowa?:(

Moja babcia na 4 PG, jest chodząca,  stan psychiczny dobry. Ja jestem tu jako pomoc domowa z elementami pielęgnacyjnymi jak pomóc przy myciu, rozbierniu, ubieraniu,  dojściu do toalety, aktywizacji. I tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Moja babcia na 4 PG, jest chodząca,  stan psychiczny dobry. Ja jestem tu jako pomoc domowa z elementami pielęgnacyjnymi jak pomóc przy myciu, rozbierniu, ubieraniu,  dojściu do toalety, aktywizacji. I tyle. 

Jest jak jest przepisy swoje a życie swoje normalne ;) Tylko powinno być jasno określone ja mogę pracować jako pomoc domowa z elementami pielęgnacyjnymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Moja babcia na 4 PG, jest chodząca,  stan psychiczny dobry. Ja jestem tu jako pomoc domowa z elementami pielęgnacyjnymi jak pomóc przy myciu, rozbierniu, ubieraniu,  dojściu do toalety, aktywizacji. I tyle. 

To kto tej babci przyznał aż taki stopień ?:o czasami trafia się na podopiecznych w dużo gorszym stanie i mają niższą grupę >:( a 4 to przeważnie osoby z SM tak myślałam :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

To kto tej babci przyznał aż taki stopień ?:o czasami trafia się na podopiecznych w dużo gorszym stanie i mają niższą grupę >:( a 4 to przeważnie osoby z SM tak myślałam :$

Moja PoP ma początkującą demencje , fizycznie zdrowa i ma pflegestufe 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Moja PoP ma początkującą demencje , fizycznie zdrowa i ma pflegestufe 3. 

:o to tam też chyba po znajomości przyznają albo chociaż jak rodzina bardziej obrotna to załatwi ja miałam 2 babcie po 96 lat zniedołężniałe jedna na wózku transfer całkowity bez grupy:( nie wiem o co w tym wszystkim chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...