Skocz do zawartości

Pytania do dr Sylwii Timm


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiscie zmienialem dwie kobiety na stelli , na prosbe firmy, ze wzgledu na to ze staruch dobieral sie do opiekunek. Ja rozumiem w przypadku starszych kobiet do opieki ,  ktore wstydza sie rozbierac przy facecie. Ale jak slysze ze facet potrzebuje opiekunki na stare lata, to jest rownoznaczne ze raczej potrzebuje prostytuki niz opiekunki . A po drugie szlag mnie trafia, jak przyjezdaja babska z wioch po PGRach do opieki, ledwo na kursach nauczyly sie niemickiego . albo wcale , i przywoza ze soba bagaz dewocjonalii katolickich, i to w kraju protestanckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, andersson3 napisał:

Ale jak slysze ze facet potrzebuje opiekunki na stare lata, to jest rownoznaczne ze raczej potrzebuje prostytuki niz opiekunki . A po drugie szlag mnie trafia, jak przyjezdaja babska z wioch po PGRach do opieki, ledwo na kursach nauczyly sie niemickiego . albo wcale , i przywoza ze soba bagaz dewocjonalii katolickich, i to w kraju protestanckim

Widzieć samemu, a tylko słyszeć to dwie różne sprawy. A z drugiej strony, co taki 90-letni staruszek z Parkinsonem, Alzheimerem czy demencją może? Po drugie obrażasz wszystkie opiekunki na tym forum!>:( Uważasz że "babskom z wioch po PGR- ach" nie należy się odrobina szacunku? Nie przeginaj!>:( A co do religii w Niemczech to katolików i protestantów jest mniej więcej po połowie! Najwięcej, bo 33% jest ateistów!:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj Marianek . Ja nikogo nie obrazam, poprostu stwierdzam fakty. Podrozuje czasami z takimi osobami, ktore nawet nie potrafia sie zachowac, zeby odpowiedziec na powitanie :Dzien Dobry, ktore nalezy do podstawowych zasad oglady i kultury . Moze ty tolerujesz takie zachowanie , bo ja nie . Chamstwo i brak oglady to u mnie  negatywne zachowanie. Nie pisze tego bez podstaw , ale podrozuje na stelle pewnymi srodkiem komunikacji i wyciagam wnioski. Tak ze Marianek zamiast robic za adwokata, obserwuj i wyciagaj wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce Szanowny Marianku otoz chyba masz za male doswiadczenie w tym fachu. Otoz w trzech wypadkach , zmienialem , kobiety zmienniczki ktore zostaly molestowane i co ciekawe przez facetow wlasnie 90-letnich, ktorzy podlapywali w miejcach intymnych opiekunki. Po tych wypadkach, firma wycofywala kobiety, i wprowadzali facetow. Jesli Ty uwazasz ze podlapywanie w intymnych miejscach , jest dopusczalne bo nic innego taki 90-latek nic nie moze wiecej zrobic, to nie mamy o czym rozmawiac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andersson3 napisał:

 

Skoro starszy mężczyzna na pewno nie potrzebuje opiekunki tylko prostytutki to kogo potrzebuje starsza kobieta ?

Upraszczasz.

I gratuluję wysokiego mniemania o sobie i wiary we własną doskonałość i nieomylność.

Edytowane przez Maria Jolanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andersson3 napisał:

Tak ? -  Akurat z moich infomracji wynika ; Firma wysyla kandydatury do rodziny podopiecznego /faceta/ kandytatury obejmuja opiekunki i opiekunow w koncowej fazie wybiera sie do dziadka -kobiete . Klania sie doswiadczenie

W moim przekonaniu nie wynika to z preferencji "seksualnych" podopiecznego czy rodziny, tylko z faktu, że mężczyzna-opiekun nie jest postrzegany jako ktoś, kto potrafi ugotować, posprzątać, wyprać, wyprasować...po po prostu ludzie kierują się stereotypami, że to kobieta prowadzi dom... Dodatkowym czynnikiem jest, że mężczyzna, podopieczny, chce mieć namiastkę "żony". W kontekście wcześniejszych postów nadmienię, że czasami nadmiernie tę "namiastkę" interpretuje...stąd forma dotykania, obłapiania itd. Jest to karygodne, bez dwóch zdań... I wtedy faktycznie jedynym wyjściem jest zatrudnić opiekuna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, andersson3 napisał:

Wielce Szanowny Marianku otoz chyba masz za male doswiadczenie w tym fachu

13 lat pracy (moja żona też pracuje jako opiekunka 14 lat) to faktycznie żadne doświadczenie. Ile lat muszę pracować żeby według Ciebie być doświadczonym?

 

54 minut temu, andersson3 napisał:

Podrozuje czasami z takimi osobami, ktore nawet nie potrafia sie zachowac, zeby odpowiedziec na powitanie :Dzien Dobry, ktore nalezy do podstawowych zasad oglady i kultury . Moze ty tolerujesz takie zachowanie , bo ja nie . Chamstwo i brak oglady to u mnie  negatywne zachowanie

Może Twój wygląd i zachowanie nie zachęca do jakiejkolwiek konwersacji. Też dużo podróżuję i wiesz ile nawiązałem kontaktów z opiekunkami? I które procentowały?

 

37 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Skoro starszy mężczyzna na pewno nie potrzebuje opiekunki tylko prostytutki to kogo potrzebuje starsza kobieta ?

Upraszczasz.

I gratuluję wysokiego mniemania o sobie i wiary we własną doskonałość i nieomylność.

Po prostu pisze człowiek pełen kompleksów, niespełniony, narcyz, obrażający inne opiekunki, wszystkowiedzący i nieomylny.>:( Praca w opiece to nie czarne i białe. I to trzeba uszanować. I nie pisać z pogardą o "babskom z wioch po PGR- ach" i prostytutkach. Bo co winna jest opiekunka jak podopieczny próbuję ją tam za coś złapać? @andersson3 w swoich wypowiedziach jesteś po prostu żałosny i w opiece "nie czujesz bluesa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marianek- co do wygladu i zachowania kogos, to najpierw spojz na siebie w lustro. Pisze z czystych zyciowych obserwacji nic innego. Ja akurat zakonczylem ten krotki epizod w moim zyciu jako opiekun, w przeciwienstwie do Ciebie Marianek , skoro sie chwalisz ze pracujesz 14-lat w tym fachu, to znaczy ze nic innego w zyciu nie potrafisz robic,  i jestes d...pa nie facet  ,podobnie jak Maria Jolanta , dla ktorej szczytem osiagniec zyciowych jest ocieranie d...py, starszym osobom. A poniewaz sytuacja sie u mnie zmienila , wracam do Szwecji na produkcje, bo w przeciwienstwie do Was cos potrafie w zyciu robic. To Ty Maria-Jolanta jestes smieszna i zalosna, bo w zyciu nic wiecej nie potrafisz robic., w przeciwnienstiw do Ciebie nie mam kompleksow,. Podrozujac z opiekunkami bylem swiadkiem wielokrotnie jak sie klocily o zarobki, jak jedna druga najchetniej by wywallila ze stelli, zeby sie pozbyc konkurentki. Albo po przybyciu do Niemiec, raptownie zapominaja polskiego jezyka, aby sie nie kontaktowac z innymi opiekunami, aby nie zdradzic polozenia swojej stelli, aby druga osoba nie wyzara z miejsca. Co wy myslicie, ze sobie to ubzduralem ? To sa zyciowe obesrwacje. Bo ktos kto wyciaga zyciowe w wnioski z obserwacji, ma jeszcze jakis poziom, w przeciwienstwie do zniewiescialego Marianka i specjalistki od opieki Marii-Jolanty. Prawda boli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Widzisz Marianek ja mam 58 -lat , i jeszcze chca mnie na produkcje w firmie w Szwecji, bo cos w zyciu potrafie jeszcze robic. i jestem doceniany  Tak ze Twoja obecna praca nie jest powodem do dumy. Przez krotki okres mojej pracy w opiece, ktory uznalem za krotki epizod w mojej pracy zdobylem uznaniem na pismie od rodzin niemieckich, i sie tym nikomu nie chwale, bo w tym wypadku niema sie czym chwalic . Pozdrawiam i Zegnam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, andersson3 napisał:

skoro sie chwalisz ze pracujesz 14-lat w tym fachu, to znaczy ze nic innego w zyciu nie potrafisz robic,  i jestes d...pa nie facet  ,podobnie jak Maria Jolanta , dla ktorej szczytem osiagniec zyciowych jest ocieranie d...py, starszym osobom

Dziękujemy za obecność na forum. Chyba nie muszę tłumaczyć powodu.

Moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
O 27.01.2018 at 02:59, Moderator napisał:

Dziękujemy za obecność na forum. Chyba nie muszę tłumaczyć powodu.

Moderator

Uklon w strone moderatora,takie posty powinny byc usuwane ,lub ostro skrytykowane, tym bardziej ze pisza to osoby co same pracuja w tym fachu. Zawsze pisze lepsze to jak żebrac w kraju o kawalek chleba. Wszedzie sa ludzie i " świnie" co nie doceniaja pracy opiekuna . Dlaczego tak sie stalo .,to kazdy wie ,duzo pisania.Swego czasu jedna z opiekunek napisala ...mam juz dosc podcierania *wulgaryzm* i wygladu starych jaj.....gdybym był Kanclerzem ,ta osoba juz by nie widziala Niemiec.Mocno ,ale uczciwie do sytuacji.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adamos6 napisał:

Uklon w strone moderatora,takie posty powinny byc usuwane ,lub ostro skrytykowane, tym bardziej ze pisza to osoby co same pracuja w tym fachu. Zawsze pisze lepsze to jak żebrac w kraju o kawalek chleba. Wszedzie sa ludzie i " świnie" co nie doceniaja pracy opiekuna . Dlaczego tak sie stalo .,to kazdy wie ,duzo pisania.Swego czasu jedna z opiekunek napisala ...mam juz dosc podcierania *wulgaryzm* i wygladu starych jaj.....gdybym był Kanclerzem ,ta osoba juz by nie widziala Niemiec.Mocno ,ale uczciwie do sytuacji.Pozdrawiam.

adamos w branży są różne osoby, które z różnych powodów są gdzie są. Gdyby nie sytuacja to też nie wybrałabym tego zawodu. Nie oszukujmy się, ale już podstawowa znajomość języka i chęć jego nauczenia się wystarcza do podjecia pracy niemal od ręki i to za kilka tysięcy złotych. Pokażcie mi takie możliwości w polsce. Nie dziwmy się że część z nas robi to wyłącznie dla pieniędzy co oczyiwscie nie uprawnia ich do obrażania swoich podopiecznych czy innyhc opiekunów. Po osobach poznanych w busach widzę grupę która jeździ, bo:

chce dorobić, bo ma długi lub długi mają członkowie rodziny

nie może liczyć na dobrą emeryturę

bo tyle w polsce jej nikt nie płaci w jej zawodzie lub innym (tu zaliczam siebie, ale z zastrzeżenim że lubię tę pracę)

choroby członków rodziny

jest samotna

ucieka przed kłopotami w domu

chce być aktywna zawodowo i lubi pracę ze starszymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wawrzynka napisał:

adamos w branży są różne osoby, które z różnych powodów są gdzie są. Gdyby nie sytuacja to też nie wybrałabym tego zawodu. Nie oszukujmy się, ale już podstawowa znajomość języka i chęć jego nauczenia się wystarcza do podjecia pracy niemal od ręki i to za kilka tysięcy złotych. Pokażcie mi takie możliwości w polsce. Nie dziwmy się że część z nas robi to wyłącznie dla pieniędzy co oczyiwscie nie uprawnia ich do obrażania swoich podopiecznych czy innyhc opiekunów. Po osobach poznanych w busach widzę grupę która jeździ, bo:

chce dorobić, bo ma długi lub długi mają członkowie rodziny

nie może liczyć na dobrą emeryturę

bo tyle w polsce jej nikt nie płaci w jej zawodzie lub innym (tu zaliczam siebie, ale z zastrzeżenim że lubię tę pracę)

choroby członków rodziny

jest samotna

ucieka przed kłopotami w domu

chce być aktywna zawodowo i lubi pracę ze starszymi

Po czesci masz racje,sa rozne sytuacje opikunów,nie kazdy i nie zawsze sie trafia tak jak by sie chcialo..samo zycie.P..sam.Poamietaj jednak ,,,nigdy nie dalem soba pomiatać,jak trzeba to i podniose głos,jestesmy wszyscy tylko ludzmi.Czy wiesz w jakiej sytuacji Ty sie znajdziesz?  Wiem tutaj jeszczesa nalecialosci historyczne ,chociaz juz powoli to zanika ,bo tych dziadkow  z okresu wojny jest coraz imniej a znimi byly nieraz przejscia.Teraz Pandemia i conie ktorych uczy " rozumu" i tutaj i u  nas!.Generalnie masz racje.

O 27.01.2018 at 02:59, Moderator napisał:

Dziękujemy za obecność na forum. Chyba nie muszę tłumaczyć powodu.

Moderator

Uklon w strone moderatora,takie posty powinny byc usuwane ,lub ostro skrytykowane, tym bardziej ze pisza to osoby co same pracuja w tym fachu. Zawsze pisze lepsze to jak żebrac w kraju o kawalek chleba. Wszedzie sa ludzie i " świnie" co nie doceniaja pracy opiekuna . Dlaczego tak sie stalo .,to kazdy wie ,duzo pisania.Swego czasu jedna z opiekunek napisala ...mam juz dosc podcierania *wulgaryzm* i wygladu starych jaj.....gdybym był Kanclerzem ,ta osoba juz by nie widziala Niemiec.Mocno ,ale uczciwie do sytuacji.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

2017 rok! 4 lata temu pani Timm pisze

Cytuj

Na dzień dzisiejszy, znając realia tej pracy i sytuację prawną osób świadczących tę pracę i formy ich zatrudnienia odradzam podejmowania tej pracy dopóty, dopóki na rynku opieki domowej nie zostaną wprowadzone skuteczne mechanizmy nadzoru i kontroli pracy i zatrudnienia opiekunów domowych.

rok 2021 żadnych skutecznych mechanizmów, żadnej kontroli nic. Mam wrażenie, że to pisanie w internecie przynosi większe efekty niż ci wszyscy eksperci z politykami łącznie. Wiecie co powiedziała prezes jednej z agencji że oni powinni podawać stawkę bez jedzenia i zakwaterowania to wtedy opiekuni docenią że nie mają źle. O! Ja się zgadzam, ale wtedy niech te paniusie zapłacą za całodobową dyspozycyjność i wtedy mogą sobie odliczać resztę!!!! Ta bezczelność wynika tylko z tego że oni mogą wszystko a opiekuni nic, bo za 1500 euro wezmą wszystko nawet kosztem zdrowia. Kto normalny spędza cały miesiąc pracy poza domem w miejscu pracy za 6000? To dużo piszecie i ok ale dużo w jakim sensie? Jak na nasze realia ale w normalnych realiach jest to wyzysk!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 8.10.2017 at 21:41, Warte uwagi! napisał:

Na dzień dzisiejszy, znając realia tej pracy i sytuację prawną osób świadczących tę pracę i formy ich zatrudnienia odradzam podejmowania tej pracy dopóty, dopóki na rynku opieki domowej nie zostaną wprowadzone skuteczne mechanizmy nadzoru i kontroli pracy i zatrudnienia opiekunów domowych.

Pani Timm, minęły 4 lata czy nadal pani odradz tej pracy bo nic się nie zmieniło i gdybym słuchała pani rad to bym tak siedziała w domu. Nikt nikogo nie zmusza do pracy więc jak nie wiecie jak pomóc i zmienić to przynajmniej nie gadajcie głupot bo tak to głupoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego macie pretensje do pani Timm? To tak jakby oskarżać pielegniarkę, że nie wynalazła leku na raka. Oboje mają pomagać i działać w systemie, za który odpowiada ktoś inny. Chyba że dacie im narzędzia i kompetencje.

P.s. warunki i zasady to zło ale lepsze to niż nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłam sprawę do ZUSu pipu i skarbówki i nic agencja działa zgodnie z prawem. Wsadźcie sobie gdzieś walki z agencjami jak oni doskonale widzą co robią i mają dobrych prawników którzy wiedzą jak się poruszać na granicy prawa. Wszyscy psiocza na agencje na P i od lat idzie im dobrze i nikt im krzywdy nie zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

2022 rok i taki komentarz znalazłam o innej agencji

Wypłaty miały być 1200 ,a na koncie 500 euro było. Jak zadzwoniły to koordynatorki wyzywały je od tumanów i nieudaczników i powiedziały ,że na więcej nie zasłużyły.

JAK TAKIE AGENCJE MOGĄ ISTNIEĆ? Wszyscy gadają a te mają nas i nasze prawa w głębokiej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...