Skocz do zawartości

Rekomendowane posty

Pracuję w opiece od 12 lat.Głównie w Polsce.Pracowałam w domach prywatnych i w domach opieki.Wyjeżdżać zaczęłam w tym roku.W sumie sobie chwalę.Miałam ofertę z karami dla opiekunki w umowie-nie wzięłam.Pani z agencji pytała czemu rezygnuję i była zdziwiona moja odp.Bo to przecież umowa zlecenie i musza się jakoś zabezpieczyć.A na pytanie jakie jest moje ubezpieczenie-powiedziała,że w firmie ubezpieczeniowej.Są agencje,które nie wpisują kar do umowy.

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Dorota61 napisał:

Pracuję w opiece od 12 lat.Głównie w Polsce.Pracowałam w domach prywatnych i w domach opieki.Wyjeżdżać zaczęłam w tym roku.W sumie sobie chwalę.Miałam ofertę z karami dla opiekunki w umowie-nie wzięłam.Pani z agencji pytała czemu rezygnuję i była zdziwiona moja odp.Bo to przecież umowa zlecenie i musza się jakoś zabezpieczyć.A na pytanie jakie jest moje ubezpieczenie-powiedziała,że w firmie ubezpieczeniowej.Są agencje,które nie wpisują kar do umowy.

Brawo :serce: Robię dokładnie tak samo :d

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brawo@Violka i @Dorota od następnego zlecenia też odrzucę umowy gdzie są wpisane jakieś kary za nie wiadomo co a do tej pory podpisywałam takie umowy tylko,że zawsze pytałam ile oni mi zapłacą jak np.rodzina nie zgodzi się,żebym została u nich bez ważnego powodu? A co lubię pracowników agencji trochę po denerwować :hahaha:No i nie zdarzyło mi się,żeby agencja jakąś karę mi dowaliła wyjątkiem jest przed ostatnie zlecenie gdzie zostało mi potrącone niesłusznie i bez żadnego wyjaśnienia 75 euro .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Dziewczęta, jedyną karą w moich umowach to ta o zakazie konkurencji. A co Wy jeszcze miałyście?

Długo by o tym pisać ,praktycznie za wszystko nawet za to ,że nie tak spojrzysz na podopiecznego czy jego rodzinkę to już wystarczy a najgorzej ,że mnie np.ukarali za coś na co nie mieli żadnych dowodów w sumie bez uzasadnienia.Jak pracownik ma nałożoną jakąś karę chociażby w formie upomnienia musi dostać od pracodawcy uzasadnienie na piśmie i może się od tego odwołać ale to pracownik nie opiekunka.

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Dziewczęta, jedyną karą w moich umowach to ta o zakazie konkurencji. A co Wy jeszcze miałyście?

Mam jedną umowę , której nie podpisałam , ale zostawiłam sobie na pamiątkę :hahaha: Caaała strona kar ,które wynosiły od 4000 do 5000 zł . Tą umowę dostałam od agencji , która reklamuje się na swojej stronie , że nie jest tak obwarowana karami jak inne agencje .:hahaha:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Długo by o tym pisać ,praktycznie za wszystko nawet za to ,że nie tak spojrzysz na podopiecznego czy jego rodzinkę to już wystarczy a najgorzej ,że mnie np.ukarali za coś na co nie mieli żadnych dowodów w sumie bez uzasadnienia.Jak pracownik ma nałożoną jakąś karę chociażby w formie upomnienia musi dostać od pracodawcy uzasadnienie na piśmie i może się od tego odwołać ale to pracownik nie opiekunka.

Przeleciałam jeszcze raz umowy i znalazłam taki kwiatek jak samowolne opuszczenie miejsca pracy. Ale nic o hipotetycznych szkodach OC i NNW. A w tym Twoim przypadku to skandal nad skandale. My nie jesteśmy "tylko" opiekunkami. Jesteśmy pracownikami kontraktowymi. I pewnie gdyby to była większa kwota warto by pokusić się o jej wyegzekwowanie. Myślę, że ta agencja wiedziała co robi. Niska szkodliwość czynu i komu się będzie chciało iść z tym do sądu? I koszta i czas. Na tym bazują. A parę osób oskubanych z 75 ojrasów to pensja dla jednego etatowego pracownika ze składkami od najniższej krajowej. I już agencja jest do przodu :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, violka napisał:

Mam jedną umowę , której nie podpisałam , ale zostawiłam sobie na pamiątkę :hahaha: Caaała strona kar ,które wynosiły od 4000 do 5000 zł . Tą umowę dostałam od agencji , która reklamuje się na swojej stronie , że nie jest tak obwarowana karami jak inne agencje .:hahaha:

O rzesz :( Daj na priv ostrzeżenie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Przeleciałam jeszcze raz umowy i znalazłam taki kwiatek jak samowolne opuszczenie miejsca pracy. Ale nic o hipotetycznych szkodach OC i NNW. A w tym Twoim przypadku to skandal nad skandale. My nie jesteśmy "tylko" opiekunkami. Jesteśmy pracownikami kontraktowymi. I pewnie gdyby to była większa kwota warto by pokusić się o jej wyegzekwowanie. Myślę, że ta agencja wiedziała co robi. Niska szkodliwość czynu i komu się będzie chciało iść z tym do sądu? I koszta i czas. Na tym bazują. A parę osób oskubanych z 75 ojrasów to pensja dla jednego etatowego pracownika ze składkami od najniższej krajowej. I już agencja jest do przodu :(

Sama napisałaś,że nie warto się w g .... grzebać i tak to właśnie działa.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Sama napisałaś,że nie warto się w g .... grzebać i tak to właśnie działa.

Właśnie. I niestety dlatego tak robią, wiedząc, że nie będzie się chciało "za tak małą kwotę"...:( To samo z dniem przyjazdu i odjazdu. Jedni płacą za jeden albo za drugi, jedni po pół dniówki za oba. A tak szczerze mówiąc dzień rozpoczęty powinien być zapłacony w całości, czy nie? I kto jest znowu "w plecy"? ........... A kto na tym wygrał? ......... Reszta bez komentarza.

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, violka napisał:

Wszystko w temacie :płacz::płacz: fałsz,obłuda i zakłamanie na dzień dobry:(

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam - pracuje w opiece od 3 lat i jestem bardzo zadowolona z tej pracy - Ja i moi podopieczni ! Szanuje ich a oni szanują mnie! Traktuje ich serdecznie - jak własną ukochaną babcie lub dziadka! Zapewniam im spokojny i miły domowy nastrój ! Nigdy nie podnoszę głosu ani nie okazuje niezadowolenia z normalnych ludzkich zachowań ludzi w podeszłym wieku! ... A ONI odpłacają mi tym samym !!! i jeszcze jedno - chodzę z wysoko podniesioną głową ! - Bo ta praca - to powołanie ! 

Podejmując taką pracę należy zdawać sobie sprawę - że to nie jest odwalenie papierkowej roboty przy biurku itp.i tylko myślenie - kasa ! kasa! ...- Jest stary schorowany człowiek nierzadko po traumatycznych przejściach!

Pozdrawiam  Aśka

• Lubię to 1
  • Nie zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość joy

Anatalia nikt tego nie podważa, ale tu chodzi o to, żeby pracować z podniesioną głową, ale jednocześnie dobrze zarabiać i być przez agencje traktowaną z szacunkiem i zgodnie z prawem. A z tym bywa różnie niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Gość joy napisał:

Anatalia nikt tego nie podważa, ale tu chodzi o to, żeby pracować z podniesioną głową, ale jednocześnie dobrze zarabiać i być przez agencje traktowaną z szacunkiem i zgodnie z prawem. A z tym bywa różnie niestety.

To prawda z tym bywa różnie niestety.W dodatku narażeni jesteśmy na choroby z których ciężko jest się wyleczyć  jak i co najważniejsze na utratę swego drogocennego życia.Agencje powinny o tym wiedzieć i stawki powinny być wyższe i to dużo.Pracujemy przecież non stop 24 na godzinę bo każda agencja pisze gotowość niesienia pomocy całą dobę.Tak więc czy za te marne pieniądze mamy tracić swoje życie i narażeni być na choroby przecież mamy tylko jedno zdrowie.Co na to agencje?

Edytowane przez czarnulka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Anatalia napisał:

Witam - pracuje w opiece od 3 lat i jestem bardzo zadowolona z tej pracy - Ja i moi podopieczni ! Szanuje ich a oni szanują mnie! Traktuje ich serdecznie - jak własną ukochaną babcie lub dziadka! Zapewniam im spokojny i miły domowy nastrój ! Nigdy nie podnoszę głosu ani nie okazuje niezadowolenia z normalnych ludzkich zachowań ludzi w podeszłym wieku! ... A ONI odpłacają mi tym samym !!! i jeszcze jedno - chodzę z wysoko podniesioną głową ! - Bo ta praca - to powołanie ! 

Podejmując taką pracę należy zdawać sobie sprawę - że to nie jest odwalenie papierkowej roboty przy biurku itp.i tylko myślenie - kasa ! kasa! ...- Jest stary schorowany człowiek nierzadko po traumatycznych przejściach!

Pozdrawiam  Aśka

Tak to są starsi schorowani ludzie potrzebujący pomocy od Nas opiekunek jak i od rodzin swoich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 13.10.2017 at 17:02, Mirelka1965 napisał:

Właśnie. I niestety dlatego tak robią, wiedząc, że nie będzie się chciało "za tak małą kwotę"...:( To samo z dniem przyjazdu i odjazdu. Jedni płacą za jeden albo za drugi, jedni po pół dniówki za oba. A tak szczerze mówiąc dzień rozpoczęty powinien być zapłacony w całości, czy nie? I kto jest znowu "w plecy"? ........... A kto na tym wygrał? ......... Reszta bez komentarza.

Masz rację jak jesteś na zleceniu jak i jedziesz do poodpiecznego/ej czy zjeżdżasz to za te dni wyjazdu i zjazdu powinna być stawka 100% a nie połowa.

A co do wynagrodzenia to naprawdę to woła o pomstę do nieba nie jest adekwatne do wykonywanej pracy w końcu to 24 godzin na dobę non stop pracujesz pod dużąpresją co nie da się ukryć.Do tego możesz od poodpiecznych załapać jakieś choroby a nawet możesz stracić życie tak życie.Wiele już opiekunek/ów o tym mówiło i pisze .Życie mamy jedno czy agencje to rozumią?Czy dbają o swoje opiekunki?

• Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 13.10.2017 at 18:42, jolantapl. napisał:

Wszystko w temacie :płacz::płacz: fałsz,obłuda i zakłamanie na dzień dobry:(

Masz rację reklamują ale jak kontaktujez się z nimi to jednak stawki wołają o pomstę do nieba.

Przecież jadę na dane zlecenie i nie wiem co mnie czeka .Nie zawsze opisy zgadzająsię z rzeczywistym stanem na miejscu. Nas weryfikują dokładnie lecz nie wiedzą jak jaki jest stan faktyczny na miejscu.

Stawki wyższe bo dobry niemiecki ale w rzeczywistości opiekunka musi tam fizycznie pracować cały czas a rozmawia hm z tym to różnie bywa często jest tak że nie ma prawa głosu.Ma robić i tyle i nie narzekać bo jak coś powiesz to zaraz nie odpowiadasz i masz gwarantowany zjazd do kraju.No i se nagrabiłam .

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie nagrabiłaś, bo tu masz tę możliwość swobodnej wypowiedzi pod nick'iem :cool: No i za dywagacje i życzenia jeszcze do pierdla nie wsadzają ;)

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Anatalia napisał:

Pozdrawiam  Aśka

Wszyscy opiekują się swoimi podopiecznymi jak swoimi dziadkami ( nie mniej i nie więcej ) .  Ciesze się ,że ta praca daje Tobie radość . Jednak zdecydowana większość , podejmując decyzje o wyjezdzie myśli o kasie . Chcemy dobrze i godnie zarabiać ponieważ mamy takie umowy o pracę , że musimy sami zadbać o naszą przyszłość . Wielu musi dobrze zarabiać , bo tą kasą dzieli się ze swoimi  rodzicami , którzy siedząc teraz na zasłużonej emeryturze , zastanawiają się czy wykupić lekarstwa , czy zapłacić czynsz .  Zawsze kiedy słyszę jak opiekunka mówi , że jezdzi nie dla kasy tylko z powołania , to zastanawiam się co takiego zrobili jej seniorzy w Polsce , że ta musi jechać aż do De , żeby spełnić swoje powołanie .

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, czarnulka napisał:

Masz rację reklamują ale jak kontaktujez się z nimi to jednak stawki wołają o pomstę do nieba.

Przecież jadę na dane zlecenie i nie wiem co mnie czeka .Nie zawsze opisy zgadzająsię z rzeczywistym stanem na miejscu. Nas weryfikują dokładnie lecz nie wiedzą jak jaki jest stan faktyczny na miejscu.

Stawki wyższe bo dobry niemiecki ale w rzeczywistości opiekunka musi tam fizycznie pracować cały czas a rozmawia hm z tym to różnie bywa często jest tak że nie ma prawa głosu.Ma robić i tyle i nie narzekać bo jak coś powiesz to zaraz nie odpowiadasz i masz gwarantowany zjazd do kraju.No i se nagrabiłam .

Powinny być kary dla agencji za niezgodnośc miejsca/stanu pdp. z opisem w ofercie ;-)

• Zgadzam się 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość wkurzona
53 minut temu, violka napisał:

Chcemy dobrze i godnie zarabiać ponieważ mamy takie umowy o pracę

DOOOOKŁAAAAADNIE! Ja pracuję a nie udzielam się charytatywnie. W większości jeździmy 2 na 2 bo nikt normalny dłużej w tej pracy nie wytrzyma więc czy na 4 miesiące to my tak dużo zarabiamy, bo mnie wychodzi 600euro na miesiąc. SZEŚĆSET 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
44 minut temu, Gość wkurzona napisał:

DOOOOKŁAAAAADNIE! Ja pracuję a nie udzielam się charytatywnie. W większości jeździmy 2 na 2 bo nikt normalny dłużej w tej pracy nie wytrzyma więc czy na 4 miesiące to my tak dużo zarabiamy, bo mnie wychodzi 600euro na miesiąc. SZEŚĆSET 

Już to omawialiśmy wielokrotnie. W systemie 2 na 2  nie opłaca się jeździć do Niemiec. Tak robią tylko desperaci albo ludzie którzy mają o wiele więcej. Te 600 euro w przeliczeniu na złotówki dostaniesz w Polsce w Lidlu albo w innym markecie. A nawet więcej. I socjal na miejscu masz. Więc spróbuj zmiany.

• Zgadzam się 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Beata Giz napisał:

Powinny być kary dla agencji za niezgodnośc miejsca/stanu pdp. z opisem w ofercie ;-)

Z agencją jeszcze nikt nie wygrał mają swoich prawników 

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

Już to omawialiśmy wielokrotnie. W systemie 2 na 2  nie opłaca się jeździć do Niemiec

W jakim systemie jeździcie? Gdzie jest ten ten temat? Dziękuję z góry za naprowadzenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się