Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge odnalezc tematu , wiec zakladam nowy.

 

Czy jest  ktos na forum, kto ma Gewerbe?

Rozwazamy z rodzina taki ,,deal,, 

Tylko ze ja jestem niekumata, 

a i nie chce byc zrobiona w konia ,jesli pojde na to.

Potrzebuje dokladnych informacji.

Zapraszam tez na priv,

Rodzina ma skontaktowac sie z prawnikiem,

A ja ,no coz licze na Wasza pomoc.

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałam taką możliwość, ale klientka wtedy ..zmarła, apotem już nie miałam chętnych.

Ale na pewno możesz tak zrobić i to doskonały pomysł. Na własnej działalności pracuje @Betty i może ona coś bliżej napisze.

     Oby Ci się udało !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Nie moge odnalezc tematu , wiec zakladam nowy.

 

Czy jest  ktos na forum, kto ma Gewerbe?

Rozwazamy z rodzina taki ,,deal,, 

Tylko ze ja jestem niekumata, 

a i nie chce byc zrobiona w konia ,jesli pojde na to.

Potrzebuje dokladnych informacji.

Zapraszam tez na priv,

Rodzina ma skontaktowac sie z prawnikiem,

A ja ,no coz licze na Wasza pomoc.

Dziekuje.

Nie lepiej minijob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Czarno nie wchodzi w rachube...

sa okropnie praworzadniO.o

kurcze, dopiero teraz widze, ze mnie @Serenity wywolala do odpowiedzi.... juz Ci @sayonara 52 wszystko wykladam co i jak, bo najpierw mialam Gewerbe zalozoną w Austrii, a teraz pracuje od 10 dni w De, jak wiecie. zakladanie Gewerby: trzeba z Polski z sądu przywiezc zaswiadczenie o niekaralnosci, wypelnia sie je w sądzie na ich specjalnym druczku, pozniej dokupuje sie znaczek oplaty skalrbowej za 50 zl i z tym idze sie do pokoju, gdzie to podbijają, ze nie bylas karana, pozniej z tym do tlumacza przysieglego i gotowe. Pozniej chcac miec Gewerbe rodzina niemiecka, czy tez austriacka musi sie u siebie zameldowac, no i pozniej z tym zasw po niem i z Meldezetel idzie sie do WKO, czyli Wirtschatskammer i gotowe, oni tam otwieraja Gewerbe dla Ciebie jako opiekunki, pozniej co 3 miesziace przychodza na niemiecki adres rachunki do placenia za ubezpieczenie i podpisujac z Toba umowe zobowiazuja sie do placenia Twoich skladek... no i to chyba tyle.... jak cos to pytaj, bede odpowiadac, a jak cos to pisz na priv to dam nr tel i podzwonimy, jesli tak bedzie dla Ciebie wygodniej :)

a teraz na swoim wyjezdzie na 6 tyg do Niemiec mam umowe podpisana z niemiecka Agentura na zasadzie uznania austriackiej Gewerby.... mnie to bardzo pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty czy znamy już sposób postępowania przy Gewerbe,

ale istotne jest jakiej wysokości wymagane są skladki na ubezpieczenie w Niemczech ? bo przecież to należy sobie wykalkulować. Te skladki bywają chyba różne ? A jedyne co wiem pewne, że nie ma obowiązku opłacania składek emerytalno-rentowych w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Serenity napisał:

@Betty czy znamy już sposób postępowania przy Gewerbe,

ale istotne jest jakiej wysokości wymagane są skladki na ubezpieczenie w Niemczech ? bo przecież to należy sobie wykalkulować. Te skladki bywają chyba różne ? A jedyne co wiem pewne, że nie ma obowiązku opłacania składek emerytalno-rentowych w Niemczech.

tu sie kochana nie wypowiem, bo nie mam pojecia... wiem, ze w Austrii na Gewerbie jest taki obowiazek i nie da sie tego obejsc, a tutaj w De to nie wiem nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sayonara 52 napisał:

Betty dzieki, ale co z tym ze trzeba miec 2 ,,klientow,, w ciagu roku_

wg mnie jesli to prawda, to glupio, bo jak PDP nie zejdzie,,,

to drugiej trzeba szukac?

to chyba niemieckie warunki, bo w austrii spokojhnie tak mialam i ksiegowa noc nie mowila, ze jest jakis problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Warto skorzystać z pośrednictwa przy zakładaniu Gewerbe.

Specjalizuje się w tym duzo kancelarii adwokackich i radcowskich w Niemczech.

Jest to wygodne, bo oprócz kompleksowej obsługi - rejestracja, księgowość, reprezentacja, tłumaczenia, rozliczenia podatkowe itd., oferują tez tzw. adres i serwis biurowy w Niemczech.

Jeżeli Gewerbe nie wymaga posiadania fizycznej siedziby, a tak jest przy sprawowaniu opieki, rejestrowana jest ona na adresie kancelarii i nie jest konieczne stale zameldowanie.

Koszty takiej obsługi nie są wygórowane, a można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów przy załatwianiu wielu spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie , że zakładając Gewerbę musimy zadać sobie pytanie , czy nam się to opłaca . Jeżeli chcemy założyć Gewerbę , ponieważ rodzina nam to proponuje i zarabiamy u nich godziwą kasę , to można na tym pomyśleć , pod warunkiem , że skorzystamy z doradców o których wspomniał @MisiekFfm. Jeżeli ktoś myśli , że popracuje na Gewerbie 5 lat i dostanie niemiecką emeryturę , to może się bardzo rozczarować  . Zakładanie Gewerby pracując dla agencji uważam za najgorszy pomysł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.08.2017 at 15:09, sayonara 52 napisał:

Nie moge odnalezc tematu , wiec zakladam nowy.

 

Czy jest  ktos na forum, kto ma Gewerbe?

Rozwazamy z rodzina taki ,,deal,, 

Tylko ze ja jestem niekumata, 

a i nie chce byc zrobiona w konia ,jesli pojde na to.

Potrzebuje dokladnych informacji.

Zapraszam tez na priv,

Rodzina ma skontaktowac sie z prawnikiem,

A ja ,no coz licze na Wasza pomoc.

Dziekuje.

Powiem ci tak szczerze,ze jak piszesz,zes nie ,,kumata"  z ta Gewerbe,to wcale  w nia nie wchodz.

 Pracowalam juz na wszystkim ,procz umowy o prace z rodzina niem. I szczerze napisze,ze najlepsza jest dzialalnosc w Pl.

Tam ci wszystko wytlumacza po naszemu. Bierzesz sobie kancelarie,ktora ci wszystkie papiery robi,masz A1 i Ekuz.

Zawiesilam swoja dzialalnosc,ale wznawiam od pierwszego lipca.

Jestem tej dzialalnosci pewna,bo w Zollu w Monachium tak mi ja przeswietlili,wszystkie rachunki itp.. ze dostalam odpowiedz,ze moge na tej dzialalnosci pracowac. Corka dobrej siostry tez taka wiadomosc dostala,ze moze mnie zatrudniac.

Na dzialalnosci musisz miec tez rachunki z Pl. 

Wogole zakladajac ja musisz najpierw miec umowe z kims w Pl,bo na podstawie tej umowy bedziesz mogla do Zus-su wystapic o A1 a dalej dostaniesz Ekuz.

Ja mam 25% dzialalnosci  w Pl i 75%  w De. Do druch lat placisz maly Zus. 

Jak rodzinka chce dla ciebie dobrze i jest  moze placic wiecej ,to sie oplaca.

U siostr mialam 2850euro  Z tego miesiecznie placilam maly Zus,kancelarie,bus w dwie strony i podatek,jak mi wyszedl w danym miesiacu.

Wszystko tez zalezy jak sobie umowe ulozysz. Ja swoja skrupulatnie z foczka63 tworzylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Andreaa napisał:

Powiem ci tak szczerze,ze jak piszesz,zes nie ,,kumata"  z ta Gewerbe,to wcale  w nia nie wchodz.

 Pracowalam juz na wszystkim ,procz umowy o prace z rodzina niem. I szczerze napisze,ze najlepsza jest dzialalnosc w Pl.

Tam ci wszystko wytlumacza po naszemu. Bierzesz sobie kancelarie,ktora ci wszystkie papiery robi,masz A1 i Ekuz.

Zawiesilam swoja dzialalnosc,ale wznawiam od pierwszego lipca.

Jestem tej dzialalnosci pewna,bo w Zollu w Monachium tak mi ja przeswietlili,wszystkie rachunki itp.. ze dostalam odpowiedz,ze moge na tej dzialalnosci pracowac. Corka dobrej siostry tez taka wiadomosc dostala,ze moze mnie zatrudniac.

Na dzialalnosci musisz miec tez rachunki z Pl. 

Wogole zakladajac ja musisz najpierw miec umowe z kims w Pl,bo na podstawie tej umowy bedziesz mogla do Zus-su wystapic o A1 a dalej dostaniesz Ekuz.

Ja mam 25% dzialalnosci  w Pl i 75%  w De. Do druch lat placisz maly Zus. 

Jak rodzinka chce dla ciebie dobrze i jest  moze placic wiecej ,to sie oplaca.

U siostr mialam 2850euro  Z tego miesiecznie placilam maly Zus,kancelarie,bus w dwie strony i podatek,jak mi wyszedl w danym miesiacu.

Wszystko tez zalezy jak sobie umowe ulozysz. Ja swoja skrupulatnie z foczka63 tworzylam.

Mam pytanie , czy znacie jakąś stronę w necie z której można pobrać  wzór umowy  ? oczywiście po niemiecku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.08.2017 at 13:21, ABC napisał:

kurcze, dopiero teraz widze, ze mnie @Serenity wywolala do odpowiedzi.... juz Ci @sayonara 52 wszystko wykladam co i jak, bo najpierw mialam Gewerbe zalozoną w Austrii, a teraz pracuje od 10 dni w De, jak wiecie. zakladanie Gewerby: trzeba z Polski z sądu przywiezc zaswiadczenie o niekaralnosci, wypelnia sie je w sądzie na ich specjalnym druczku, pozniej dokupuje sie znaczek oplaty skalrbowej za 50 zl i z tym idze sie do pokoju, gdzie to podbijają, ze nie bylas karana, pozniej z tym do tlumacza przysieglego i gotowe. Pozniej chcac miec Gewerbe rodzina niemiecka, czy tez austriacka musi sie u siebie zameldowac, no i pozniej z tym zasw po niem i z Meldezetel idzie sie do WKO, czyli Wirtschatskammer i gotowe, oni tam otwieraja Gewerbe dla Ciebie jako opiekunki, pozniej co 3 miesziace przychodza na niemiecki adres rachunki do placenia za ubezpieczenie i podpisujac z Toba umowe zobowiazuja sie do placenia Twoich skladek... no i to chyba tyle.... jak cos to pytaj, bede odpowiadac, a jak cos to pisz na priv to dam nr tel i podzwonimy, jesli tak bedzie dla Ciebie wygodniej :)

a teraz na swoim wyjezdzie na 6 tyg do Niemiec mam umowe podpisana z niemiecka Agentura na zasadzie uznania austriackiej Gewerby.... mnie to bardzo pasuje :)

Teraz zaswiadczenie kosztuje 30 zlotych,a poza tym bez zmian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, violka napisał:

Mam pytanie , czy znacie jakąś stronę w necie z której można pobrać  wzór umowy  ? oczywiście po niemiecku :)

Kiedy zabieralam sie do tworzenia umowy,to poczytalam takie przerozne umowy  opiekuncze  i co dla mnie najwazniejsze bylo,to zapozyczylam. Mialam tez umowe wczesniejsza z agencja i z ttamtej umowy tez troche zapozyczylam. Kasia to samo robila i tak na skypie usiadlysmy i ulozylysmy ja cala w kupe.

Tylko  w jez. polskim,a potem kasia dala do przysieglego i nam na niem. przetlumaczyl,zeby solidnie bylo.

Takze takiego gotowego wzoru,ktory mi byl tu do pracy potrzebny nie widzialam,albo zle szukalam.

Edytowane przez Andreaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MisiekFfm napisał:

Warto skorzystać z pośrednictwa przy zakładaniu Gewerbe.

Specjalizuje się w tym duzo kancelarii adwokackich i radcowskich w Niemczech.

Jest to wygodne, bo oprócz kompleksowej obsługi - rejestracja, księgowość, reprezentacja, tłumaczenia, rozliczenia podatkowe itd., oferują tez tzw. adres i serwis biurowy w Niemczech.

Jeżeli Gewerbe nie wymaga posiadania fizycznej siedziby, a tak jest przy sprawowaniu opieki, rejestrowana jest ona na adresie kancelarii i nie jest konieczne stale zameldowanie.

Koszty takiej obsługi nie są wygórowane, a można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów przy załatwianiu wielu spraw.

Dziekuje Violu .... Mam info z jednej Agencji ze moge byc zatrudniona na GEWERBE ... i co mi takie zatrudnienie daje ???..o to mi chodzi ..kiedys znajoma mowila ze POLKOM to sie nie oplaci ... Jakie ew dokumenty taki posrednik powinien zalatwic ...moze ktoras z kolezanek -OPIEKUNEK tak pracuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andreaa napisał:

Kiedy zabieralam sie do tworzenia umowy,to poczytalam takie przerozne umowy  opiekuncze  i co dla mnie najwazniejsze bylo,to zapozyczylam. Mialam tez umowe wczesniejsza z agencja i z ttamtej umowy tez troche zapozyczylam. Kasia to samo robila i tak na skypie usiadlysmy i ulozylysmy ja cala w kupe.

Tylko po w jez. polskim,a potem kasia dala do przysieglego i nam na niem. przetlumaczyl,zenby solidnie bylo.

Takze takiego gotowego wzoru,ktory mi byl tu do pracy potrzebny nie widzialam,albo zle szukalam.

No właśnie szukam , szukam i znależć nie mogę O.o Rachunki masz dwujęzyczne , czy wystarczą w jęz. polskim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, violka napisał:

No właśnie szukam , szukam i znależć nie mogę O.o Rachunki masz dwujęzyczne , czy wystarczą w jęz. polskim ?

Normalny bloczek rachunkow polskich.

 tam wpisuje sie tylko miasto  w ktorym praujesz,adres osoby,opiekuna z,z ktorym umowe podpisujesz,potem po niem  

opieka nad ta i ta osoba od dnia tego  do tego,wpisujesz sume wynagrodzenia,na dole numer  konta swojego banku ,do kiedy maja zaplacic ,stempel firmowy z imieniem ,nazwiskiem,regonem  i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, anna5826 napisał:

Dziekuje Violu .... Mam info z jednej Agencji ze moge byc zatrudniona na GEWERBE ... i co mi takie zatrudnienie daje ???..o to mi chodzi ..kiedys znajoma mowila ze POLKOM to sie nie oplaci ... Jakie ew dokumenty taki posrednik powinien zalatwic ...moze ktoras z kolezanek -OPIEKUNEK tak pracuje ???

Nie widzę sensu pracy na Gewerbie dla agencji , chyba , że znalazłaś taką , która ma super platne zlecenia i to Ci się kalkuluje . Mając własną działalność , to cała odpowiedzialność spoczywa na Tobie a podpisując umowę z agencją pracujesz pod ich dyktando i nie jesteś tą która ustala swoje zasady . To jest idealny układ tylko dla agencji , która co miesiąc pobiera  kasę praktycznie za nic , bo ich praca kończy się na znalezieniu rodziny i podpisaniu umowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andreaa napisał:

Normalny bloczek rachunkow polskich.

 tam wpisuje sie tylko miasto  w ktorym praujesz,adres osoby,opiekuna z,z ktorym umowe podpisujesz,potem po niem  

opieka nad ta i ta osoba od dnia tego  do tego,wpisujesz sume wynagrodzenia,na dole numer  konta swojego banku ,do kiedy maja zaplacic ,stempel firmowy z imieniem ,nazwiskiem,regonem  i gotowe.

:cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...