Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Serenity napisał:

....my tutaj uchodzimy, czy nawet ośmielę się powiedzieć jesteśmy jakby ludźmi znacznie niższej kategorii od innych, bo wykonujemy pracę, której nikt absolutnie w tym kraju  na takich zasadach jak my to robimy  by nie wykonywał. Jest to bolesne, jakby się tam nie oszukiwać.ale tak to jest. i wygląda.

       

 

      

No i dobrze że żaden Niemiec nie chce tak pracować bo dzięki temu my mamy pracę. Mnie to nie boli. Nawet jeśli trafię na kogoś kto potraktuje mnie gorzej bo jestem tylko 24-godzinną opiekunką to tylko źle świadczy o tej osobie i jej kulturze osobistej. Zaboli, pewnie zaboli ale to nie koniec świata. JA wiem że nie jestem gorsza, tylko taką mam pracę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity widze, że ty rozumiesz istotę sprawy.

Ja też nie rozumiem tego komentarza z wyprowadzką z Polski.

Ktoś atakuje bo chce atakować. Metoryka tu się nie trzyma kupy. 

Wystarczy, że ktoś obok ma trochę inne choryzonty i już się wyłaniają kompleksy. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lena i @Serenity jak mi by było gdzieś żle i nie czułabym się u siebie to bym z takiego miejsca wyjechała napisałam tylko,że jeżeli @Lenie jest żle w Polsce i nie czuje się u siebie to zawsze może zmienić miejsce zamieszkania.Już gdzieś napisałam na forum i to chyba nie jeden raz ,ze nigdy nie pozwalam i zawsze bede sie stanowczo przeciwstawiac jak ktos mowi zle o moich rodakach albo o mojej ojczyznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.08.2017 at 16:39, LENA_57 napisał:

FrauMaiu, gdybysmy nie byli na kolanach to nie musielibyśmy za pracą wyjeżać.

Nie mam ani jednej koleżanki, która musi wyjeżdżać za pracą. A ja wyjeżdżam, bo chcę. Bez paszportu,bez wiz, bez tłumaczenia po co i dlaczego.

O 14.08.2017 at 16:39, LENA_57 napisał:

Twoje koleżanki co mają dobrą pracę, to nie dzięki mądrości ale nepotyzmowi. Temu też się sprzeciwiam. 

Takimi argumentami można sobie żyć bez autorefleksji i samokrytycyzmu, bo świat jest zły i tylko przez niego mam źle. Nie Lena, wyobraź sobie, że mają dobre prace bo są dobre w tym co robią. 

O 14.08.2017 at 19:53, LENA_57 napisał:

Zauważyłam jednak, że wiekszość opiekunek czerpie wiedzę chyba z TVN

To złe żydowsko-komunistyczne TVN. :)))))))))) Ale teraz TVP kierowane przez niezłomnych i wyklętych dziennikarzy wreszcie pokazuje nam jak wygląda rzeczywistość. 

Lena na tym polega problem naszego kraju. Transformacja wymagała ofiar i Ty i ja jesteśmy jednymi z nich.

O 14.08.2017 at 16:03, Serenity napisał:

Moja droga, być może miałaś w Polsce możliwości dorobienia się, ale te mają i mieli bardzo  nieliczni, a większość z nas takich możliwości nie miała i jest tak właśnie  ze względu na historię.

Serenity to ja ci tę historię opowiem. Większość z nas ma skończone szkoły średnie, zawodówki a nierzadko i podstawówki. Kiedy inni ciężko pracowali i dopasowywali się do zmiany systemu inni pracowali na ciepłych posadkach bo myśleli, że tak będzie do końca życia. I nagle okazało się, że przychodzą młodsi, lepiej wykształceni, po kursach, szybsi i wtedy rozpoczął się krzyk i płacz. Doszła też wizja niskiej emerytury o której zaczęło się myśleć za późno. Zakłady były prywatyzowane i nagle okazywało się, że przerost pracowników był jednym z powodów ich nierentowności. I ci źli prywaciarze zwalniali. Wy chyba nie rozumiecie, że to możemy pracować za granicą to PRZYWILEJ wolnego kraju, wolnej Europy. Kiedyś o pracy za granicą można było pomarzyć.

Zobacz na kopalnie. Mamy je utrzymywać tylko dlatego, żeby górnicy mieli pracę? Nie. Ten system już się skończył. Zakład nie zarabia = zakład upada. Ale w naszym kraju elita górnicza pali opony i zakłady trwają wbrew ekonomicznej logice, bo górnicy nie mają wykształcenia a ich żony są od lat gospodyniami domowymi i co oni teraz biedni zrobią. Tak nie można. Ale jak już mój zakład likwidował właściciel to nikt się jego pracownikami nie przejmował, bo przecież takie są reguły rynku.I nie mówcie mi tu o obronie kopalni w kontekście paliwa energetycznego czy obronie stoczni w kontekście prestiżu. 

Syn mojej przyjaciółki jest programistą, który zarabia ponad 10 tysięcy miesięcznie mając 27 lat. Ale matka zadbała o wykształcenie a on harował po studiach po 15 godzin dziennie, by dzisiaj w dużej korporacji pracować po 8 godzin za 5 razy większą stawkę. Jego sporo kolegów pracuje w Anglii na zmywakach i mówią to samo w pl jest źle, nie możemy godnie zarabiać.Przy takim podejściu każdy kraj jest zły, bo w Ameryce też nikt nie ma dobrze tylko dlatego że się tam urodził. 

Facet wmawiał Wam, że Polska jest w ruinie. I będzie, bo to nie była ocena teraźniejszości, ale wizja przyszłości.  

O 14.08.2017 at 15:23, Serenity napisał:

Straszna pogarda w Tobie. Źle by mi się żyło z takimi silnymi negatywnymi  emocjami wobec własnych rodaków

Jeżeli nasi rodacy w wyborach działają tak jak działają, to tak, mam do nich silne, negatywne emocje. bo niestety dwóch naszych przeciętnych rodaków ma większą siłę głosu przy urnach niż nieprzeciętny rodak profesor. Bo oni zgotowali nam ten los, mnie również. I nawet nie chodzi mi o światopogląd, który szanuję bez względu na swoje poglądy, ale jeżeli ktoś próbuje mi go narzucić to już warczę.

Ja jestem opiekunką w Niemczech, bo nie mam dobrej pracy, bo się nie zdążyłam utrzymać, nie mam wykształcenia, nie wykorzystałam swojej ścieżki zawodowej tak jak powinnam, nie miałam tyle polotu co moje koleżanki, nie przepracowywałam się, nie ryzykowałam, nie brałam kredytów na własny biznes, nie chciało mi się przebranżowić licząc na to, że jakoś to będzie. Jestem opiekunką, bo jedyne czego ode mnie wymagają to język niemiecki. A Wam po studiach, z analitycznym umysłem, wybitnym ekonomistkom, utalentowanym pracownikom, stypendystkom, badaczom naukowym, wykładowcom akademickim, rekinom biznesu, inteligentom serdecznie współczuję, że w tym chorym kraju musicie robić to co ja. I życzę Wam by dobra zmiana dała wam teraz to czego oczekujecie, czyli pracy w Polsce za 1300 euro, by nie trzeba było wyjeżdżać za chlebem za granicę, by wreszcie Polska wstała z kolan. by to Niemki przyjeżdżały opiekować się nami.

Czytam Was i mam wrażenia, że my z kraju dotkniętego zaborami i wojnami zasługujemy na więcej. My z kraju, którego prezydent jak to mówi Antoni został zamordowany przez Rosjan (mam nadzieję, że jesteście gotowe bronić naszego kraju przed inwazją Rosjan, którzy mają pełne prawo uznać te słowa za początek wojny).

Pozdrawiam myślących inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 14.08.2017 at 10:43, FrauMiau napisał:

Za sprawą naszego obecnego rządu i prawicowych mediów mamy taki oto kwiatek. Telewizja Republika swój materiał o odszkodowaniach okrasiła taką grafiką. Możemy mieć różne zdanie w tym temacie, ale takie sytuacje sprawiają, że jest mi wstyd za to co się dzieje.

DHISG0fXcAAv-pR.thumb.jpg.1828163ee0bb6900cdaa13fafec39480.jpg

Niestety, mnie też jest wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to też powinno być wstyd. " Do Polski latam tylko sztukasem" 

Polacy nie zamierzają nikogo bombardować ani  paskudnie nazywać. Prawdziwi Polacy walczą tylko o prawdę historyczną. Jak ktoś tego nie rozumie i odwraca kota ognem, to Polska się broni przed takimi atakami i propagandą.  

Ja sobie nie dam wmówić, że to moi przodkowie byli nazistami, a to się własnie czyni. 

I nie dam się zastraszyć gadaniem o wprowadzeniu wiz czy czymś podobnym, bo to jest nierealne. 

A PRACĘ OD POLITYKI NALEŻY ODDZIELIĆ. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Pierwsze słyszę by ktoś Polaków nazywał nazistami.

Natomiast dobrze znam nazwę szkop, hitlerowiec, folksdojcz, szwab.

ha ha bo to tak pieszczotliwie niektórzy nazywają Niemców ha ha ja nie uzywam określeń szkop czy szwab a hitlerowiec i folksdojcz to tylko odnosnie czasów wojny dla wyjaśnienia folksdojczami byli Polacy,którzy podpisali folks listę czyli współpracowali z Niemcami i donosili na swoich rodaków Niemcom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że niektórzy widzą i słyszą to co chcą usłyszeć. 

Pisłam o tym wcześniej, że  już Kandzie dzieci się uczą na lekcjach historii, że to polscy nazisci wymorodowali żydów. 

Zagraniczne media np. BBC podaje " Polskie obozy koncentracyje" a ZDF z uporem maniaka tę formę ciągle podtrzymuje. 

Nawet wyrok sądowy nie jest w stanie ich zmusić do sprostowania tego. Niedawno znów na łamach "Die Welt" znów pojawiła się ta forma POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE. 

Ludzie w Ameryce, Kanadzie, Argentynie i Turcji  zapytani kim byli nazisci, odpowiedzieli, że to Polacy. 

Tak Niemcy historią manipulują. 

Niemcy tego wprost nie powidzą, ale powtarzanie w mediach ciągle POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE , 

o czyms chyba swiadczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Pierwsze słyszę by ktoś Polaków nazywał nazistami.

poczekaj na Zdf i wiadomości : obecny polski rząd będzie nazwany nacjonalistycznym, a to w Niemczech, czy dla Niemców   prawie to samo co naziści. Oczywiście, o niemieckim rządzie tak się tu nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrauMiau W Tobie dostrzegam dużo goryczy. I trudno : taka ta praca jest i może rozgoryczyć.

    Niemniej powtórzę, że ja nie uważam opiekunek wyjeżdżających za granicę za jakieś przegrane osoby w Polsce i gromadę nieudacznic. Żeby tu przyjechać trzeba też trochę sił...

    Niemniej nie jest to dany nam przywilej, ale ekonomiczna potrzeba naszych bogatych sąsiadów.

    A historię w tej pracy warto znać i ja ją poznaję, bo inaczej ...może bym miała się za... niezbyt mądrą osobę ? że taką tylko pracę wykonuję ?

Wybacz, ale twoje posty są dowodem na poparcie mojej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 mam koleżankę z córką w Kanadzie i to nieprawda że dzieci uczą że polscy naziści wymordowali Żydów, uczą tylko o Jedwabnem ale również o niemieckich obozach koncentracyjnych.

Zresztą nie będę nikogo przekonywać do swoich racji. Każdy wierzy w to co chce wierzyć i żadne argumenty tego nie zmienią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta popieram Twoje  ostatnie zdanie nie ma co kogoś nawet próbować przekonywać jak ktoś powtarza pewne rzeczy z uporem maniaka.A historii od pracy w danym kraju nie można rozdzielić jak ja bym miała choćby najmniejsze zastrzezenia do jakiegoś narodu to nigdy bym do tego kraju nie pojechała nawet na wczasy a co dopiero pracować i siedzieć tam po kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jolantapl. napisał:

ja bym miała choćby najmniejsze zastrzezenia do jakiegoś narodu to nigdy bym do tego kraju nie pojechała nawet na wczasy a co dopiero pracować i siedzieć tam po kilka miesięcy.

Bardzo w to  wątpię. Wybacz, ale tak myślę .

5 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Pierwsze słyszę by ktoś Polaków nazywał nazistami.

Natomiast dobrze znam nazwę szkop, hitlerowiec, folksdojcz, szwab.

a Zdf to nieistotne żródło informacji ? ani komentować Ci  nie warto, że tam tyle o polskim nacjonaliźmie ?

         Natomiast te słowa określające Niemców pochodzi od pokolenia Polaków, z których prawie każdy tylko przypadkiem przeżył okupacje: utratę najbliższych, głód, choroby i strach przed zezwierzęceniem Niemców.

Bardzo Cię proszę zostaw to Pokolenie w spokoju i nie pouczaj Ich, bo się nie godzi. Oni doświadczyli potwornego zła, o którym Ty ani ja nie mamy na szczęście pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta Przeczytaj swoje poprzednie posty. Może w ogóle coś poczytaj ? Poważniejszego ? Myślę, że dawniej byłaś inteligentną kobietą, ale teraz te wyjazdy do Niemiec Cię spłaszczyły, wybacz.

     A ja nie gorszyłabym się starcem, który i dziś złorzeczy w najgorszych słowach Niemcom, bo pamięta jak mu zabrali ostatnią krowę i zastrzelili sąsiada, bo ...on ,ma prawo, ale

   brzydzą mi się dziennikarze niemieckich mediów, zwłaszcza w Polsce, którzy żgają udręczonych Polaków do niezgody i zacierają łapy, że to się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Pierwsze słyszę by ktoś Polaków nazywał nazistami.

Natomiast dobrze znam nazwę szkop, hitlerowiec, folksdojcz, szwab.

to twój cytat przecież i twoje zgorszenie , a słownictwo jest z pokolenia wojennego przecież ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. Powtórzę, co jest powyżej, że nie wierzę, żebyś nie pracowała dla kogokolwiek - a zwłaszcza dla narodu ! , który  budziłby twoje wątpliwości. Wystarczy, że zabraknie ci środków do życia. Mnie też, i wielu innym.

    Myślę, że czytając te powyższy posty to dostrzegam taki poważny problem jaki mają moje koleżanki z historią : czy można pracować dla Niemców ? Myślę, że,  żeby uśpić te wątpliwości niektórzy próbują usprawiedliwić Niemców, zaatakować Polaków, bo nie święci przecież, a teraz to już Polacy całkiem nic nie warci, a nawet my opiekunki już niewiele warte, bo ...nie zrobiłyśmy kariery w Polsce...

  I te osoby rozgrzeszające tą potworną  historię idą już za daleko, bo w fałsz idą, a falsz zawsze umniejsza człowieka. Nie warto zupełnie, bo za dużo się na tym traci wewnętrznie. I ja widzę po postach koleżanek ewidentnie.

    Myślę, że maksymalnie co może opiekunka  zrobić z  historią to ...milczeć, ale dalej już iść absolutnie  nie warto.

a czy można pracować dla Niemców ? Niektórzy w Polsce wypowiadają się bardzo negatywnie o takiej pracy. Na pewno jest to kwestia posiadanych możliwości ; jaką pracę, w jakiej atmosferze ktoś miałby w Polsce.

      ja myślę, że dla niektórych Niemców jest na prawdę wstyd pracować, ale takich złych klientów porzucam i inni też.  Zresztą pracuję tu zawsze przede wszystkim sama dla siebie. A dla porządnych Niemców nie jest mi wstyd pracować i nie muszę wybielać czy zakłamywać historii, żeby to jakoś znosić. nie mam problemu : rozróżniam państwo od człowieka.

    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...