Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Beata Giz napisał:

Dokładnie Lenko - historia często się powtarza. A Polski naród po szkodzie, jak przed szkodą.... tak samo głupi.

A co mogli byli dawniej zrobić ? Jak mnie napadnie dwóch bandytów i w moim domu jaką mądrością mam się wykazać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sprawą naszego obecnego rządu i prawicowych mediów mamy taki oto kwiatek. Telewizja Republika swój materiał o odszkodowaniach okrasiła taką grafiką. Możemy mieć różne zdanie w tym temacie, ale takie sytuacje sprawiają, że jest mi wstyd za to co się dzieje.

DHISG0fXcAAv-pR.thumb.jpg.1828163ee0bb6900cdaa13fafec39480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrauMiau

Tę walkę o reparacje  uważam za  przegraną, ale wstyd ? mnie ? Polsce ?

Grecy też zażądali i nagłaśniali sprawę tak, że przestano tu chociaż  piać o ich nibydługach. A piali Niemcy  bez ustanku.

Tematy polskie tu też ostatnio przycichły,

  A Wstyd to powinno być odnośnie niezapłaconych reparacji -   innym, bo niby dlaczego by Polska się miała zrzekać ? Francji zapłacono słono za małe straty, bo silniejsza.

Tu w Niemczech się jednak o tym - o reparacjach -  właściwie nie mówi wcale i w naszej pracy to raczej problemu nie stwarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Serenity napisał:

Tę walkę o reparacje  uważam za  przegraną, ale wstyd ? mnie ? Polsce ?

Nie jest Ci wstyd, że ktoś wykorzystuje wszystkim dobrze znany napis, który kojarzy się z setkami tysięcy zabitych? Napis, którego minięcie nie oznaczało wolności? 

55 minut temu, Serenity napisał:

A Wstyd to powinno być odnośnie niezapłaconych reparacji -   innym, bo niby dlaczego by Polska się miała zrzekać ?

Jakich niezapłaconych? Niemcy wszystko zapłacili, a że były rządy jakie były to sporo zaoszczędzili. My też sporo zyskaliśmy. Jak kolega 40 lat temu pożyczył od Ciebie 100 zł i oddał to zadzwoń do niego teraz i powiedz, że musi oddać jeszcze 40 zł bo wtedy nie znałaś się na ekonomii. Zobaczymy czy cię zrozumie. Jak by tak działała polityka to mielibyśmy niekończące się wojny, bo zawsze kiedyś ktoś zyskał lub stracił. A wiesz dlaczego prawo nie działa wstecz? Po to by była normalność. Po to by ktoś za dwa lata nie uznał, że powinnaś 6 lat temu płacić podatek dwa razy większy i musisz go wyrównać. Ale to trzeba zrozumieć. Kaczyński nadal uważa, że można ukraść księżyc. Koniec końców na nim wyląduje z hukiem. A co jeżeli ktoś przyjdzie i uzna jego rządy za szkodliwe i wszystkich urzędników pracujących za pisu pozbawi większych emerytur i poodbiera ludziom 500+. Wtedy zrozumiałabyś co znaczy odpowiedzialna polityka. Tyle, że ktoś mądrzejszy zrobi grubą kreskę i nie będzie robił tym podobnych szopek. Czyli każdy tylko nie pis. Mamy tu i teraz a najważniejszą wartością jest przyszłość. Gdyby Niemcy żyli przeszłością to nie byli tu gdzie są tylko dalej wszystkich przepraszali i żyli na kolanach. A przypominam Ci, że to my jeździmy do nich, by zarabiać więc musimy się jeszcze sporo nauczyć. Po co wchodzić do strefy euro jak można dekomunizować ulice, odbierać generałom stopnie, walczyć o odszkodowania, walczyć z uchodźcami, aborcjami, invitro, Wałęsą.

58 minut temu, Serenity napisał:

Tu w Niemczech się jednak o tym - o reparacjach -  właściwie nie mówi wcale i w naszej pracy to raczej problemu nie stwarza.

Serenity to zacznij mówić i daj znać co na to Twoi podopieczni i ich rodziny. A może głupio Ci o tym mówić? Nie ma znaczenia? Jak to, przecież pracujemy z ludźmi, którzy wojnę pamiętają lub ich potomkami i to oni powinni wymuszać na swoich rządach odszkodowania.

Obiecuję, że nie zabiorę już głosu o polityce, bo to jedyny temat, w którym emocje biorę górę. Dziewczyny nie obrażajcie się na mnie, bo możemy mieć różne polityczne gusta, a i tak jedziemy na tym samym wózku i powinnyśmy być szczęśliwe w życiu prywatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FrauMiau napisał:

Gdyby Niemcy żyli przeszłością to nie byli tu gdzie są tylko dalej wszystkich przepraszali i żyli na kolanach. A przypominam Ci, że to my jeździmy do nich, by zarabiać więc musimy się jeszcze sporo nauczyć. Po co wchodzić do strefy euro jak można dekomunizować ulice, odbierać generałom stopnie, walczyć o odszkodowania, walczyć z uchodźcami, aborcjami, invitro, Wałęsą.

2 godziny temu, Serenity napisał:

A co my jesteśmy jacyś niedorozwinięci, że Polska jest krajem biedym?

Polska nie nakradła w czasie II wojny. Niemcy juz w 1943 roku mieli mase zrabowanego złota, które lokowali w Szwajcarii, Turcji, Argentynie. Na taj zwanego słupa kupowali firmy w Szwecji. 

Wygrali gospodarczo. A za bombardowania dostali duże odszkodowanie w ramach Planu Marshalla (Program Odbudowy Europy). Niemcy przed wojną byli w kryzysie gospodarczym, a dzięki wojnie stanęli na nogi.  Nasze babcine rodzine kosztowności też są w Niemczech. 

Polska z jednej niewoli wpadła w drugą; sowiecką.  Nie mieliśmy nic do gadania. Jesli ktoś coś wziął coś od Niemców to byli Rosjanie, my nie dostaliśmy nic. To co podpisał Bierut nie ma żadnej wartości prawnej.  Od Rosjan w ramach reparacji dostaliśmy dzieła Lenina i Stalina. Oj bardzo to nam było potrzebne.

Mówi się, że Niemcy obecnie w Polsce inwestują. Tak to prawda, ale zyski z tych inwestycji nie należą do nas tylko w pełni są wyprowadzane. 80% srodków z UE to idzie na rozwój zagranicznych firm na terenie Polski. Zyski z tych firm też są wyprowadzane z naszego kraju. A naszynm rolnikom nie potrzebne dotacjie tylko rynki zbytu.

Nałożyli embargo na Rosję, zakazali Polsce z nimi handlować a sami za naszymi plecami się układają. 

Środki na autostrady tak, to się zgadza, ale nie do końca. Wielu polskich podwykonawców, zbankrutowało poprzez budowę tych autostrad. Niemiecki wykonawca zwyczajnie im nie zapłacił. 

Teraz Polska chce budować Via Carpatia ale na to z UE nie dostanie nawet centa.

 A4 i A2 było Niemcom potrzebne do transportu na wschód, do Rosji na Ukrainę. 

Trzeba być naiwnym, że Polska kiedyś coś dostała. Gdyby oni nie mieli w tym interesu to na autstrady nie daliby nawet centa. 

Nie rozumiem jak można twierdzić, że Polska wzieła odszkodowania, skąd takie informacjie?

Czy chodzi o 1953 rok? Za Bieruta.  To jakaś pomyłka. 

Może ktoś wziął za to czy tamto odpowiedną łapówę, ale nie za reparacje. 

A przede wszystkich żądając reparacji,przetniemy tę sieć paskudnej propagandy, że to my jestesmy tymi okrutnymi nazistami co wymorodowali żydów, sami siebie i własne miasta zbombardowali. 

No tak Niemcy niechętnie do własnej historii sięgają, bo tę niechlubną historię usiłują przypisać NAM POLAKOM.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrauMiau Polska nie dostała należnych reparacji, bo jak sama przeczytasz gdzieś na boczku jakiejś niemieckiej gazety - myśmy się ich zrzekli. A skoro żeśmy się niby zrzekli to przecież nawet sami nie twierdzą, że zapłacili ?

         Jeżeli zniszczę ci samochód, a Ty się zrzekniesz to chyba nie będzie znaczyć , że zapłaciłam ?

    Niemcy żyją do dziś głównie  z zysków z drugiej wojny, ale nie tyle z dokonanych grabieży, co ze zniszczenia konkurencji i rozbudowania swojego przemysłu zbrojeniowego plus obecnie  posiadania taniego niewolnika. Decydujący był oczywiście  plan Marshala  :  Amerykanie wpompowali w Niemcy Zachodnie kasę jako w przeciwwagę dla ZSSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dobra znajomość historii jest bardzo ważna dla każdej  Polki  opiekunki osób starszych w Niemczech, bo tylko wtedy możemy zachować własne poczucie godności narodowej, albo go nie stracić -

poczucie swojej wartości.

       Po naszej ojczyżnie przejechał walec historii z obu stron i wyjeżdżamy za granicę z biedy, ale ta biedy nie jest spowodowana polską skrajną głupotą i niegodziwośćią  jak wmawia się nam , a co najgorsze - niektórzy z nas dali sobie wmówić i innym wmawiają.

       Bez poczucia własnej wartości dobrze się nikomu nie żyje. A i Niemcy mają tańszego niewolnika .

Moja zmienniczka, która doskonale tu funkcjonuje jednocześnie zna dobrze historię i nie zajmuje się rozgrzeszaniem Niemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity walaka o reparacje to walka nie tylko o pieniądze ale i naszą godność.  Przecież jesli czegoś nasz rząd nie zrobi to niedługo będziemy pracować za darmo. 

Taka Namibia, Afrykanski kraj (dawna Kolonia Niemiecka) się upomina  o odszkodowania. Czy my jestesmy gorsi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Serenity napisał:

Po naszej ojczyżnie przejechał walec historii z obu stron i wyjeżdżamy za granicę z biedy, ale ta biedy nie jest spowodowana polską skrajną głupotą i niegodziwośćią  jak wmawia się nam , a co najgorsze - niektórzy z nas dali sobie wmówić i innym wmawiają.

I co z tego? Wypowiemy wojnę Niemcom i Rosji, bo nie bardzo rozumiem dokąd zmierzamy. Ja czuję się Europejką, jak Niemcy. I to jest nasze najważniejsze zwycięstwo. To Niemcy muszą mierzyć się z przeszością i tym co robili ich dziadkowie. Ja głowę w de noszę wysoko.

14 minut temu, Serenity napisał:

Bez poczucia własnej wartości dobrze się nikomu nie żyje. A i Niemcy mają tańszego niewolnika .

Mam duże poczucie wartości i zarabiam tyle co my wszystkie. Ani mniej, ani więcej. Moje poczucie niczego nie zmienia oprócz tego że dobrze mi kim jestem i gdzie jestem.

Dla naszych dzieci ważne jest jak im urządzimy nasz wspólny dom. A na razie to widzę starca machającą szabelką i wywołującego uśmiech politowania naszych sąsiadów, którzy za chwilę pokażą mu gdzie jego miejsce.

I przestańcie pisać o godności, bo nasi dziadkowie gdyby wiedzieli co teraz robimy to by nas wysłali na kolonię karną i nic tego nie zmieni. A tym bardziej pierdzielenie o godności i wartości. Pracujemy dla tych, którzy zabijali nasze rodziny i jeździmy tam dobrowolnie. Troszczymy się jak o swoich i jeszcze czekamy na świąteczne lub wyjazdowe gifty. Taki to obraz dumnego Polaka. Miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FrauMiau, dlatego należy dążyć to tego by to zmienić. Za naszego życia jeszcze niewiele się zmieni, ale musimy coś zrobić by naszym pokoleniom żyło się lepiej.  Nie dać się stłamisić. Bo udawanie, że jest wszystko ok. na dłuższą metę nas zmęczy. I to nie chodzi o godność osobistą ale o godność narodową. Wtedy i na każdą czy każdego z nas, zachodnia Europa  i nie tylko Europa zacznie patrzeć inaczej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FrauMiau napisał:

A na razie to widzę starca machającą szabelką i wywołującego uśmiech politowania naszych sąsiadów, którzy za chwilę pokażą mu gdzie jego miejsce.

 

3 minuty temu, FrauMiau napisał:

Pracujemy dla tych, którzy zabijali nasze rodziny i jeździmy tam dobrowolnie.

Straszna pogarda w Tobie. Źle by mi się żyło z takimi silnymi negatywnymi  emocjami wobec własnych rodaków.

 

7 minut temu, FrauMiau napisał:

Ja czuję się Europejką, jak Niemcy. I to jest nasze najważniejsze zwycięstwo.

oszukiwać się ? to jakieś zwycięstwo ?

Ja jestem Polką, nie czuję się w żaden sposób Niemką, czy kimś do wzięcia w jeden nawias z Niemcami - to zresztą jest niemożliwe, bo wspólnoty tu nie ma. . Nie dostrzegam żadnego zysku z takiej postawy samooszukiwania się.

     A zwycięstwem jest to że żyję i walczę o godne życie, ale nie oszukuję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, 

8 minut temu, Serenity napisał:

  A zwycięstwem jest to że żyję i walczę o godne życie, ale nie oszukuję się.

Popieram, nie oszukujmy się i nie dajmy sobie wmówić, że na nic więcej nie zasługujemy. 

Jesteśmy inteligentni, pracowici i nie dajmy sobie wmówić, że nie nadajemy się do niczego więcej jak do fizycznej pracy na rzecz silniejszego sąsiada. My też możemy być silni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 My już jesteśmy bardzo silni - każda jako jednostka, bo udżwignąć taką niezdrową sytuację jaką ma polska opiekunka osób starszych w Niemczech -  tylko silna osoba zdoła.

       Nieznajomość historii nic tu nie pomoże, a jedynie stwarza silne kompleksy i poczucie ogromnej niższości, bo przecież nikt z nas nie da rady wmówić sobie, że pracuje 24 h  tu w Niemczech jako Europejka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity to trzeba tak robić ,żeby nie pracować 24h i nie pozwolić sobą pomiatać ja tak robię i jest mi z tym dobrze nie mam poczucia niższości bo nigdy go nie miałam jako człowiek i jako Polka.Jestem dumna ze swojego kraju i się nie wstydzę,ze jestem z Polski a wręcz się tym chwalę i obojętne jakie mamy rządy nic nikomu do tego niech kazdy pilnuje swojego nasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Serenity, czasem trzeba się okłamywać by przetrwać. :hahaha:

Ja teraz nie narzekam, trafiłam na dobrą Niemiecką rodzinę. Nie wszyscy Niemcy to nazisci, tak jak nie wszyscy Polacy to pijacy. 

@Jolantapl jestem znów w Niemczech w tym samym miejscu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity @LENA_57 odpowiedzcie sobie dlaczego jesteśmy opiekunkami. Tylko bez oszukiwania się. Dlaczego nie mamy własnych biznesów, wysokiej emerytury lub dobrze płatnej pracy. W Polsce się nie da? System? Taki klimat? Nie! W Polsce można dobrze zarabiać, ale niczego za darmo nie dają. Moje niektóre koleżanki tak mają, ale pokończyły studia, miały ambicje i dzisiaj czerpią z tego korzyści, a ja muszę jeździć do de. Jeszcze inne mają bogatych mężów. Ale najłatwiej jest winić wojnę, kataklizmy niż spojrzeć prawdzie w oczy. Polska w ruinie to propaganda pokazująca ruinę umysłową rządzących i ich wyborców. Ja znam woje miejsce w szeregu i z tym się pogodziłam, bo to ja sobie sama zgotowałam ten los i muszę dorabiać. Czy nie ma pracy dla mnie w Polsce? Jest, ale wolę zarabiać dwa razy więcej w Niemczech.To mój wybór. Ale ok, przytakujcie, cieszcie się, na pewno będzie lepiej. Już jest lepiej. Mamy apele smoleńskie, których brakowało, kobieta nie może decydować o sobie, wiadomości mamy  nareszcie po swojej stronie. Wstaliśmy z kolan. Ja nie bo na nich nie byłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                 Musimy rozumieć przyczyny biedy, która nas do tej pracy skłania czy wręcz zmusza. I wiedzieć to co tu widzimy bardzo jasno : że nie jesteśmy ani jako jednostki ani jako  naród :leniwsi i głupsi i gorsi pod każdym względem  od naszych klientów, choć ci to sugerują nie raz. Bo różnice ekonomiczne są rażące.

4 minuty temu, FrauMiau napisał:

Ja znam woje miejsce w szeregu i z tym się pogodziłam, bo to ja sobie sama zgotowałam ten los i muszę dorabiać.

Moja droga, być może miałaś w Polsce możliwości dorobienia się, ale te mają i mieli bardzo  nieliczni, a większość z nas takich możliwości nie miała i jest tak właśnie  ze względu na historię. Niemcy nie są bogaci ze względu na swoje zalety duchowe, a wręcz przeciwnie.

Bo to chyba też widzisz ? Ja tu pracowitości, oszczędności czy jakiejś mądrości wielkiej u poznanych jednostek nie widzę.  O wiele więcej widzę tego w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ FrauMaiu studia niczego nie gwarantują.  Twoje koleżanki co mają dobrą pracę, to nie dzięki mądrości ale nepotyzmowi. Temu też się sprzeciwiam. 

@FrauMiau, kobiety jak nie zaczną rodzić dzieci to za dwiescie lat nas nie będzie. 

Ja boleję, że mam tylko jedną córkę i jedną wnuczkę.

Ja rodziłam w stanie wojennym, było naprawdę ciężko, mimo to, w tych latach rodziło się najwięcej dzieci. Chyba zamiast zakazów trzeba znów wyłączyć prąd. :hahaha:

FrauMaiu, gdybysmy nie byli na kolanach to nie musielibyśmy za pracą wyjeżać. 

Poczytaj co tu wcześniej pisałam. Nie chce się powtarzać. 

Własnie teraz nas tak zagranica atakuje, bo się odradzamy. 

Ja na marsze KOD nie pójdę. Mnie emerytury nie zmniejszają bo jej jeszcze nie mam. Pracuję dotąd dopóki zdrowia starczy, ale pełnoprawną Europejką to ja się nie czuję, bo nie wiem czy przy obecnym zajęciu dotrwam w zdrowiu do 67 roku życia. 

Miesięcznice  Smoleńskie mnie nie przeszkadzają, mamy przecież demokrację.  Każdy może maszerować, demonstrować, czcić pamięć. Najważniejsze by sobie nawzajem nie przeszkadzać. 

Jak ktoś daje sobą manipulować i wierzyć w to, że ktoś tam stoi na straży naszego porządku prawnego to się grubo myli. Im zależy by nas skłócić, bo skłóconym narodem lepiej manipulować. 

A moje poglądy wynikają z troski o Polskę, bo patrzę szeroko i widzę co się święci. 

Ja nie chcę by Polska znikneła z mapy. Ja nie chcę by nasi młodzi musieli znów wyjeżdżać. Ja już nie myślę o sobie, ja myślę o przyszłych pokoleniach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LENA_57 , to co napisałaś tutaj, to zakrawa na demagogię, cytuję Ciebie "A4 i A2 było Niemcom potrzebne do transportu na wschód, do Rosji na Ukrainę".

To jak wytłumaczysz sens powstania i budowy A1 i A3 ?  Chyba dobrze pamiętasz,jakie było natężenie ruchu na polskich drogach choćby przed 30-40 laty a teraz. Ciekawe, gdzie zmieściłabyś cały ten ruch z autostrad, gdyby ich nie było. Więc nie ma co bzdur opowiadać, jak wyżej. A że są i były środki unijne, to cieszmy się. Bo inaczej żylibyśmy jak w jakiejś dawnej, azjatyckiej republice poradzieckiej. I nawet dziesięciu kaczorów, i nawet dziesięciu tusków, nie sprawiłoby, żeby było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz czy Ty masz dzisiaj zły dzień? a już myślałam ,że to Twój dobry dzień wracasz jutro do domu masz w perspektywie urlop z najblizszymi osobami a Ty z jakąś głodową płacą wyjeżdżasz i jeszcze przymusem wyjazdów tylko głową pokręciłam jak to przeczytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...