Skocz do zawartości

wypowiedzenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam problem. Złożyłam wypowiedzenie (2 tygodnie), które mija 23 lipca. Agencja do tej pory nikogo nie znalazla na moje miejsce. I nie wiadomo czy znajdzie.

Pdp nic nie wie. Ani koordynator ani agencja jej nie informują. Mi tylko napisali ze nikogo nie znalezli i nie ma chetnych. Został jeszcze tydzien ale mnie to niepokoi.

I co? Mam zostawić podopieczną samą i wyjechac? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stary numer agencji na przeciąganie zjazdu. Ty dałaś wypowiedzenie i to jest ich problem. Kiedyś tak czekałam 3 tygodnie i nawet nie powiedzieli mi przepraszam i dziękujemy. Masz prawo zjechać gdy wypowiedzenie będzie już skuteczne i agencja nic nie może zrobić. Zapytaj ich czy to może niska stawka sprawia że nikt nie chce i ciebie to nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałam taką sytuację agencja dała ogłoszenie i drugi raz prosi o wydłużenie terminu zjazdu więc zaczęłam szukać ich ogłoszeń i co widzę oferta z moją babcią 200 euro mniej niż ja. No to mnie nie dziwiło że nie ma chętnych do transferu i zadzwoniłam zrobiłam awanturę i za 4 dni była zmienniczka. Agencje...

jaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, myszkamiki napisał:

Gdyby... To nie zjechalabym stąd. Ma rodzine ale wszyscy zajeci swoim zyciem. 

Rozumiem, że   współpraca z tą Pdp układa się  niedobrze ? Być może bym jej nie powiedziała, że wyjeżdżam, żeby nie popsuć do końca atmosfery.

 a zajęcie się  Pdp jest  obowiązkiem rodziny albo niemieckiej opieki społecznej a nie moim. Nie czułabym się zobowiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Serenity napisał:

Rozumiem, że   współpraca z tą Pdp układa się  niedobrze ? Być może bym jej nie powiedziała, że wyjeżdżam, żeby nie popsuć do końca atmosfery.

 a zajęcie się  Pdp jest  obowiązkiem rodziny albo niemieckiej opieki społecznej a nie moim. Nie czułabym się zobowiązana.

mysle podobnie... bo jak poinformujesz rodzine i samego pdp, ze zlozylas wypowiedzenie, czy tez, ze wyjezdzasz to nic to Tobie nie pomoze, a jedynie pogorszy relacje w pracy... bo beda zli, rodzina zestresowana, ze nie ma zmienniczki i zamiast pretensje wyladowac do agentury to wszytsko sie skupi na Tobie... niby nic nie moga zrobic, zmienic, powiedziec, ale to, jak potrafia dac odczuc psychicznie niezadowolenie to wystarczy... w wielu miejscach, gdzie bylam, jak ktos chcial zmienic Stelle to przezornie nie informowal... zegnal sie i mowil kiedy wraca, po czym nie wracal i tyle tematu... mam nawet kolezanke, ktora teraz sie przynala, ze to bylo wymyslone, bo malo mnie znala, ale wymyslila, ze miala wypadek samochodowy w Polsce, ma kolnierz ortopedyczny i po 2 tyg nie moze niestety przyjechac mnie zmienic.... musi dojsc do siebie... to samo zreszta zglosila agenturze.... mialam podejrzenia jakies, ze cos ubarwia przebieg tego wypadku, ale co mi tam, nie moja sprawa byla, teraz juz znam prawde.... 

a co do tematu wypowiedzenia to jest jeszcze cos: mam podpisana umowe prywatna z rodzina, bez agentury.... no i? tam nie ma nic o terminach wypowiedzenia... nie ma tez niczego, ze w wyniku pogorszenia sie stanu zdrowia pdp bede dostawac wyzsza stawke... wspomnialam ostatnio o tym corce pdp i poweidziala mi, ze: to bedziemy pozniej na bieżąco o tym rozmawiac... juz ja to widze.... brrrr... ale umowy na dozywocie tu nie podpisywalam... zawsze moge te umowe wypowiedziec.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Betty napisał:

a co do tematu wypowiedzenia to jest jeszcze cos: mam podpisana umowe prywatna z rodzina, bez agentury.... no i? tam nie ma nic o terminach wypowiedzenia... nie ma tez niczego, ze w wyniku pogorszenia sie stanu zdrowia pdp bede dostawac wyzsza stawke... wspomnialam ostatnio o tym corce pdp i poweidziala mi, ze: to bedziemy pozniej na bieżąco o tym rozmawiac... juz ja to widze.... brrrr... ale umowy na dozywocie tu nie podpisywalam... zawsze moge te umowe wypowiedziec.... 

      z pewnością można i tu złożyć wypowiedzenie, a szczególnie gdy praca zaczęłaby zagrażać twojemu zdrowiu, bo nie wyobrażam sobie , żeby prawo austriackie stanowiło inaczej niż polskie czy niemieckie.

   Niemniej potrzebne jest zasięgnięcie informacji u prawnika.

Osoby prowadzace własną działalność są oczywiście w innej sytuacji niż osoby zatrudnione przez inne firmy, generalnie mniej korzystnmie to wygląda dla opiekunki. Dlatego Niemcy np głównie tak chcą zatrudniać opiekunki ( piszę o niemieckich firmach działających bezpośrednio bez polskich partnerów ). Dają niby trochę więcej pieniędzy, ale   np wyśmiano moje pytanie o godziny pracy ! to co tu o wypowiedzeniu mówić ?

     Opiekunka występująca jako firma nie ma takich praw jakie ma pracownik oddelegowany , choćby na tym śmiesznym zleceniu. Chyba , że sama podpisze umowę z rodziną Pdp i pewne rzeczy sama sobie zaznaczy w umowie, ale - jak łatwo się domyśłić - trudno sobie znależć taką rodzinę. Wszyscy wolę mętną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Serenity napisał:

   Opiekunka występująca jako firma nie ma takich praw jakie ma pracownik oddelegowany , choćby na tym śmiesznym zleceniu. Chyba , że sama podpisze umowę z rodziną Pdp i pewne rzeczy sama sobie zaznaczy w umowie, ale - jak łatwo się domyśłić - trudno sobie znależć taką rodzinę. Wszyscy wolę mętną wodę.

zebys wiedziala.... zebys wiedziala... kurcze.... ja wolalabym miec wszytsko okreslone czarno na bialym w umowie.... a ze mimo wspolnej umowy miedzy opiekunka posiadajacą Gewerbe, czyli jakby nie bylo bedącą selbstaendig, czyli samodzielnym pracownikiem, nie czyims pracownikiem, nie najemnikiem, to i tak austriacy zachowuja sie w stylu: ja place, ja wymagam, ja ustalam... ja, ja, ja..... a ze gdzies trzeba pracowac to co poradzimy... niewiele... aha, wiem, ze Wy to w realiach niemieckich jestescie, nie austriackich, ale jak i gdzie sprawdzic to, ze od przyszlego roku ma byc zakaz pracy opiekunek bez agentur, na tzw prywatnych umowach z rodzinami.... hm... to dla mnie byloby duuuuze pole do popisu i mozliwosc przejecia pracujacych prywatnie gdybym miala agenture... tylko czy sie w to pchac... hm.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty taiie przepisy mogą jedynie zwiększyć szarą strefę. W Niemczech tak pracuję co najmniej  3/4 opiekunek. I absolutnie nikt tego nie kontroluje ze strony państwa, bo to się nie opłaca.

    Ano zobaczymy co dalej....

     A o własnej działalnośći zawsze warto pomyśleć, ale to trzeba znależć porządnych klientów i dobre zmienniczki. O porządnych klientów ciężko, bo agentury obiecują im nieoficjalnie zupelną samowolę : odeślą niby kiedy zechcą, opiekunka zrobi absolutnie wszystko i z radością, godziny pracy będą elastyczne itp itd.

Krew mnie zalewa jak czytam reklamy pośredników w Niemczech: wszędzie tylko bat na opiekunki.

   Z drugiej strony żal mi nielicznych porządnych Niemców, którzy i tak nie wyciskają opiekunek, a płacą za takie firmy, bo niby legalni ( he he he ). Chory jest ten system, który produkuje złe warunki pracy, wyzysk i rozwydrzenie klienta,   gdzie tracą opiekunki i  porządni klienci  a tuczą się niegodziwcy. Jedynie co dobre to konkurencja między agencjami : niektórzy rzucą coś więcej.

    My też musimy się uczyć wydrzeć agencji coś więcej. I nie tylko o kasie myśleć, ale i o godziwszych warunkach pracy.

      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity mysle identycznie jak Ty... jak czytam na forum opisy ile placi rodzina agenturze, a ile jako ochłap zarabia opiekunka to krew mnie zalewa... ja rozumiem, ze trzeba znalezc rodzine, trzeba napisac i podpisac umowe, jasne.. ale co robie pozniej w trakcie trwania umowy taka agentura? czasem sie pol roku nie kontaktuje ani z opiekunkami, ktore same w porozumieniu z rodzina okreslaja dlugosc terminow i same zapierniczaja dniami i czesto nocami... tu gdzie jestem spotkalam sie z agenturą, ktora pobiera od kazdej opiekunki nie dosc, ze stawke 450 euro rocznie za przynaleznosc do agentury to jeszcze za kazda nowa znaleziona Stelle opiekunka musi agenturze haracz 200 euro zaplacic... a jak to w rzeczywistosci wyglada? ze rodzina bez sensu, pdp zle zdiagnozowany, opiekunka wytrzyma gora 2 tyg, odchodzi, przyjdzie nastepna nieuswiadomiona, wali haracz, tyra, a agentura zbiera haracze... znam miejsca, gdzie nigdy nie wrocila zadna poprzednia opiekunka...co 2-3 tyg byla nowa.... w mojej poprzedniej agenturze ja placilam rocznie 180 euro, natomiast rodzina pdp placila agenturze co miesiac 360 euro... uwazam, ze duzo, mimo, ze mniej niz w Niemczech... mysle, ze jakies 150 euro w zupelnosci by wystarczylo... przy 10 rodzinach byloby to 1500 euro co miesiac...kurcze... musze sie wybrac w dniu mojego wyjazdu na rozmowe z prawniczka i poprosze ją zeby mi pospradzala wszytsko co i jak i pora dzialac... przeciez jakby byly fajne oferty i dobre stawki to co jezdzic do Niemiec? opanowalibysmy wszyscy Austrie... no i oszty podrozy nizsze... za podroz jest 140-160 euro, a w rzeczywistosci bus do Wiednia z Rzeszowa 25 euro kosztuje, a z Krakowa 20... i blizej.... wiesz @Serenity ja to chyba sama siebie probuje przekonac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty Od dobrej prawniczej informacji w Austrii  trzeba by zacząć. Po pierwsze jak napisać sobie dobrze umowę ? Okres wypowiedzenia z obu stron i jego ewentualne przyczyny i skutki muszą być uwzględnione i oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami w danym kraju.

        Warto zdobywać umowy, które agentury podpisują z klientami.

To przecież dobrzy wyżeracze. I na tym trzeba by się wzorować

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...