Skocz do zawartości
Reklama:

Gość otylia

kamień w czajniku

Rekomendowane posty

Gość otylia

Proszę Was o pomoc. Mam bardzo dużo kamienia w czajniku elektrycznym i nie wiem jak się go pozbyć. Próbowałam drapać tą zieloną częścią gąbki, ale to nic nie daje. Macie jakieś sprawdzone sposoby na kamień??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Reklama:

Otylia, jeśli kamień nie jest zbyt duży to możesz odkamienić czajnik za pomocą octu. Wlewasz do czajnika roztwór 1:1 wody i octu. Roztwór zagotować i odstawić na jakiś czas aż kamień odejdzie od ścianek czajnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A dlaczego nie kupisz odkamieniacza do czajników? Jest bardzo skuteczny! Na pewno dużo bardziej niż ocet i soda.

Oj nie zgodziłabym się... z mojego doświadczenia wynika, że ocet usunie każdy kamień... jeszcze sie na nim nie zawiodlam. Po co wszedzie pchać te chemie :)

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi ocet nie usunał kiedyś kamienia z toalety... zostawiłam go na cała noc a rano chciałam wyczyscic i nic. Dopiero sklepowy odkamieniacz pomógł. Ale woda w tamtym miejscu była wyjątkowo twarda a toaleta stała baaardzo długo nieużywana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mi ocet nie usunał kiedyś kamienia z toalety... zostawiłam go na cała noc a rano chciałam wyczyscic i nic. Dopiero sklepowy odkamieniacz pomógł. Ale woda w tamtym miejscu była wyjątkowo twarda a toaleta stała baaardzo długo nieużywana.

to wtedy rzeczywiscie mozliwe, ze nie dał rady. Ale taki zwykły kamień to usunie bez najmniejszego problemu. A te sklepowe odkamieniacze to tricizny, w koncu nie oczyscimy wody z tej calej chemii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A podgrzałaś ten ocet wcześniej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kamień w czajniku usuwam tabletkami kukidentu, tego do czyszczenia protez zębowych .Na noc wrzucam tabletkę jedną czy dwie rano wodę wylewam płuczę czajnik i po robocie. 

Tą metodą usuwam też kamien z muszli, nawet taki co jeszcze prababke pamięta. Kilka tabletek na noc ( może za pierwszym razem nie za działać )  rano wodę spuszczam i po ptokach. Bardzo dobrze myje się  też kryształy w wodzie z kukidentem. Połysk murowany .

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, aga1 napisał:

Kamień w czajniku usuwam tabletkami kukidentu, tego do czyszczenia protez zębowych .Na noc wrzucam tabletkę jedną czy dwie rano wodę wylewam płuczę czajnik i po robocie. 

Tą metodą usuwam też kamien z muszli, nawet taki co jeszcze prababke pamięta. Kilka tabletek na noc ( może za pierwszym razem nie za działać )  rano wodę spuszczam i po ptokach. Bardzo dobrze myje się  też kryształy w wodzie z kukidentem. Połysk murowany .

Potwierdzam...każda tabletka do protez zębowych tak działa.....chociaż zdarzyło mi się wlać do muszli Clorix....ale to była masakra pamiętająca czasy Habsburgów :cool:

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupuję najtańszy kwasek cytrynowy , razem z wodą wlewam do czajnika ( pół na pół ) zagotowuję i czekam jeszcze godzinkę , po wylaniu płynu czajnik jest jak nowiutki :d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeszcze przypomniał mi się jeden sposób :oklaski: Coca cola albo Pepsi Cola :oklaski: Te to nawet odrdzewiają i plomby rozpuszczają :haha:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A jeszcze przypomniał mi się jeden sposób :oklaski: Coca cola albo Pepsi Cola :oklaski: Te to nawet odrdzewiają i plomby rozpuszczają :haha:

No , a jak nitowany garnek ? albo czajnik 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, aga1 napisał:

No , a jak nitowany garnek ? albo czajnik 

Nie widziałam od lat takich nitowanych, czy spawanych geszirów :haha: Żeliwne owszem, takie ponad 100-letnie widziałam, ale myślę że chociaż te dwa "uniwersalne" produkty działają z siłą wodospadu, to tym żeliwnym stareńkim antykom nie dadzą rady :haha:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Nie widziałam od lat takich nitowanych, czy spawanych geszirów :haha: Żeliwne owszem, takie ponad 100-letnie widziałam, ale myślę że chociaż te dwa "uniwersalne" produkty działają z siłą wodospadu, to tym żeliwnym stareńkim antykom nie dadzą rady :haha:

Jak sa tacy oszczedni jak nasza violka, co to najtanszy kwasek cytrynowy kupuje :) to i garnki mają lutowane :oklaski:.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, aga1 napisał:

Jak sa tacy oszczedni jak nasza violka, co to najtanszy kwasek cytrynowy kupuje :) to i garnki mają lutowane :oklaski:.

Na pewno nie :kopara: Ten naród preferuje rzeczy wieczne....jak tysiącletnia Rzesza :haha:Czyli żeliwo dawniej, a teraz stal chirurgiczna :szydera: A nie dość że wieczne,to jeszcze droooooogie :haha: Bo cena świadczy o Qualitat :haha:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się