Skocz do zawartości

Czy chcielibyście procować w spóldzielni opiekunów i jak taka spółdzielnia miałaby wg was funkjonować


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Blondi napisał:

@jolantapl. fajnie ,że taki temat założyłaś,,nie jednemu oczy się otworzyły ,że nie jest to takie hop siup,,Wczoraj wszyscy popracowaliśmy w spółdzielni opiekunek a dzisiaj też chcę gdzieś popracować? tylko gdzie? firma puzfrau? też już była,:płacz:,kochchef? jest codziennie,,:hahaha: przewozowa? to jak opiekunkowo -nie!:płacz:zostajemy przy swoim,,palenie głupa na ofercie:święty: udawanie pracownicy roku-hahahha  albo turysci turystki z Polski,,,wczasy pod dachem PDP,,:love:

Ta forma zatrudnienia tez mi odpowiada szczególnie palenie głupa na zleceniu:rozpacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kris napisał:

Poczytaj tu: http://mojafirma.infor.pl/poradniki/1135,Jak-zalozyc-i-prowadzic-spoldzielnie.html

 

Trochę więcej niż kilka...:p

 

W PL czy DE?

 

Delikatnie mówiąc, to się chyba wyklucza!:rozpacz:

 

Jak już coś konkretnego wymyślisz, to nam zaserwuj. Struktura, pozyskiwanie zleceń, kontrola zleceń, kiedy zapłata za pracę? Po zakończeniu okresu rozliczeniowego? Jak będą zyski? Bez biurokracji? Gdzie będzie siedział prezes? W PL czy DE?

Mysle, ze pierwse takie grupy samopomocowe będą nieformalne i być moze nawet juz działają. Te cale formalnosci nie sa najwazniejsze i nie od tego ktos zacznie, choc warto przyjrzec sie moxliwym opcjom, bo jakas oferta spoldzielni mozr sie na rynku pojawic.

 Bez watpienia juz teraz wspoldzialaja opiekunki po dwie czy trzy osoby, choc to przewaznie rodzina lub dobrr znajome.

    Najistotniejsze jest tu wzajemne

zaufanie i wsoolne wyszukiwanie ofert.

    Osoby prowadzace juz dzialalnosc tzeczywista, a nie rzekoma przez agencje nawet musza wspolprscowac z innymi opiekunkami i je dobrze poznac i dlatego one wlasnie maja najwiecej szans na rozwiniecie swoich dzialalnosci w wieksza firme jak spolka czy spoldzielnia.

    Taka dzialalnosc moze byc zarejestrowans w Polsce lub Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. mysle, ze warto sie zastanawiac i nawiazywac kontskty w swojej okolicy albo dalej, ale koniecznie bezpostednie. Wspolna dzialalnosc to nie jest zadna mrzonka, ale po prostu przyszlosc

    Piszesz o ryzyku wyszukania oferty. Ono jest wszedzie i zawsze.

Madra opiekunka wie, ze nawet sama sobie. nie wynajdzie na 100% dobregomiejsca. Ryzyko jest zawsze.

     I dlatego probujac cos takiego zbudowac trzeba poznawac opiekunki i znalezc do wspolpracy osobynastawione realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebałam temat zresztą sama go kiedyś dawno temu założyłam :) Szczególnie zachęcam do poczytania @foczka63 jak również Wszystkich ,szczególnie tych ,których w tym czasie nie było na forum bo Ci co byli powinni pamiętać jak wyglądała fajna dyskusja w ciekawym moim zdaniem temacie ,który można potraktować trochę  "z przymrużeniem oka" :)

@foczka63 cieszę się ,że są na tym  osoby ,które zauważają ,że coś jest "nie halo " na tym forum i cały czas mam nadzieję na "powrót do przeszłości " tylko w większym gronie forumnowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEZ A dlaczego mnie szczególnie?Ja się przecież w tym temacie w ogóle nie wypowiadałam.

Temat rzeczywiście ciekawy,poczytałam,tyle że nierealny.Nie widzę tego.Poza tym dziś jest wyjątkowo niedobry czas na rozkręcanie jakiegokolwiek interesu w kraju.Przepisy sa jak nigdy wyjątkow przeciwko przedsiębiorcom.A dla ZUS,US i jeszcze paru urzędów taka spółdzielnia to niezrozumiały twór,ni to zakłąd pracy ni to stowarzyszenie.Takie nie wiedziec co,co to najlepiej kontrolować na okragło.

Druga sprawa to kasa na rozruch-kto wyłoży z własnej kieszeni?Bo w ramach wolontariatu to raczej ochotników się  nie znajdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63  chodziło mi o to ,żebyś poczytała i nie tylko Ty jak kiedyś było na tym forum. Potrafiliśmy Wszyscy kulturalnie dyskutować i dobrze się przy tym bawić :) a że temat nie realny to w niczym nie przeszkadza temat jak temat nie raz ze znajomymi dyskutujemy na różne tematy .Panowie najchętniej wiesz o czym?:haha:

Tematów związanych z wiarą i politycznych staram się unikać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie.

Podzielam zdanie @foczka63, nikt nie wylozy duzej kasy na rozruch a taka musi byc zdromadzona, po to , zeby wziac kredyt na dzialalnosc.

Jesli opiekunki , czlonkinie spoldzielni beda pracowac za granica, to trzeba zatrudnic ludzi w Polsce.

Bystrych i odpowiedzialnych, znajacych sie na temacie.A to kosztuje.

Zatrudniona kadra odpowiada tylko pensja,  a klienci niemieccy nie zawsze placa, wiec

kasa zgromadzona moze  sie rozleciec i kredytu nie bedzie mial kto splacac...

To czarny scenariusz, ale tez codziennosc, bo dobre agencje padaja na naszych oczach.

Podsumowujac: na jednym trzeba sie kontentowac: albo dzialalnosc albo praca w opiece.

Co z tego, ze opiekunka bedzie w spoldzielni, jak nawet na walne zgromadzenie nie bedzie mogla przybyc(bo bedzie w de). Nie bedzie  miala zadnego wplywu na to,  co robi spoldzielnia czy spolka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...