Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Mirelka1965 masz100% rację,jestem tu nowa,fajnie Was słuchać(czytać) wiele informacji podajecie w rozmowie miedzy wierszami.Nie znam żadnej agencji nie wiem ile jest dobrze zarobić i gdzie,ale...postawiłam kilku agencjom swoje oczekiwania .Po przewertowaniu forum wiedziałam czego oczekuje wpisałam to na kartce i w rozmowie przedstawiłam: Primo- język to jest dla mnie najważniejsza rzecz angielski i znaleźli mi taką rodzinę ,sekundo wyeliminowałam choroby PDP z którymi na początek nie chce mieć do czynienia .NEXt time miejsce wies lub miasto wybralam miasto.NEXT How much :grzmotnąć: i tu też znaleźliśmy porozumienie mogłabym tak wyliczac dalej i...jestem na miejscu dziadek cos tam powiedział po niemiecku cos tam jak herzliś cos tam a ha mu Moring taką mam umowę na piśmie ze opiekunka jest anglojęzyczna i tak będzie nie bedevtego zmieniać.

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 1bozka napisał:

@Mirelka1965 masz100% rację,jestem tu nowa,fajnie Was słuchać(czytać) wiele informacji podajecie w rozmowie miedzy wierszami.Nie znam żadnej agencji nie wiem ile jest dobrze zarobić i gdzie,ale...postawiłam kilku agencjom swoje oczekiwania .Po przewertowaniu forum wiedziałam czego oczekuje wpisałam to na kartce i w rozmowie przedstawiłam: Primo- język to jest dla mnie najważniejsza rzecz angielski i znaleźli mi taką rodzinę ,sekundo wyeliminowałam choroby PDP z którymi na początek nie chce mieć do czynienia .NEXt time miejsce wies lub miasto wybralam miasto.NEXT How much :grzmotnąć: i tu też znaleźliśmy porozumienie mogłabym tak wyliczac dalej i...jestem na miejscu dziadek cos tam powiedział po niemiecku cos tam jak herzliś cos tam a ha mu Moring taką mam umowę na piśmie ze opiekunka jest anglojęzyczna i tak będzie nie bedevtego zmieniać.

j

Jak pierwszy raz jechałam to mówiłam po angielsku...ciut, ciut słówek niemieckich znałam, ale chcieć to móc. Zeszyt, słownik, internet....i za pół roku zapomnisz angielskie słówka, jak ja zapomniałam, a będziesz komunikować się po niemiecku... Dziadek przywitał cię słowami "herzlich willkommen"- serdecznie witam...zatem już coś wiesz. W jakim mieście wylądowałaś? Pytam, bo w zależności od regionu witamy się odmiennie...inaczej na dole, inaczej u góry, a jeszcze inaczej w środku Niemiec :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1bozka napisał:

Mirelko jestem w Berlinie na przedmiesciah od dzis.Co oni jedzą na sniadanie? Widziałam płatki owsiane w szafce,miód jakiś drzem 

Zapytaj dziadka. On ci wytłumaczy. Masz głosowy translator google'a? Jeśli nie, to ściągnij darmową aplikację. Mówisz po polsku, on tłumaczy na niemiecki, dziadek happy (zufrieden), a ty się uczysz. Nie eksperymentuj. Pytaj. Pod Berlinem jest @lucyna.beata. Napisz do niej na priv, może macie niedaleko do siebie, to dałoby się kawkę wypić. W Berlinie nigdy nie byłam. Z moich doświadczeń wynika, że jadłospis zależy od upodobań. Jedni jedli wszystko, inni bułeczkę z miodem, inni z dżemem, jeszcze inni płatki na mleku. Pytaj, bo kto pyta, nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zapytaj dziadka. On ci wytłumaczy. Masz głosowy translator google'a? Jeśli nie, to ściągnij darmową aplikację. Mówisz po polsku, on tłumaczy na niemiecki, dziadek happy (zufrieden), a ty się uczysz. Nie eksperymentuj. Pytaj. Pod Berlinem jest @lucyna.beata. Napisz do niej na priv, może macie niedaleko do siebie, to dałoby się kawkę wypić. W Berlinie nigdy nie byłam. Z moich doświadczeń wynika, że jadłospis zależy od upodobań. Jedni jedli wszystko, inni bułeczkę z miodem, inni z dżemem, jeszcze inni płatki na mleku. Pytaj, bo kto pyta, nie błądzi.

:zdrówko: many thanks 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee...  Ja tam nie narzekam na moje 1100 euro. Po prostu zwróciłem uwagę na fakt, że te agencje cwaniakują jak mogą. I też wiem, że nie ma jakichś bajkowych agencji, które mówią 100% prawdy co do joty, z samymi dobrymi adresami i zarobkami od 1600€ w górę. Nawet ta moja agencja ma zapewne dobre sztele za 1700€, tylko.... no właśnie....Nie każdemu jest dane w taką się załapać. Ogólnie to nie jestem jakiś łasy na większy pieniądz. Wolę mojego przewspaniałego obecnego dziadka za 1100€ niż rezygnować z tego i ryzykować wyjazd w nieznane za 1600€ czy tam ile :) A nóż bym trafił na patologię, szybko wracał, a tu poprzedni dziadek już by nie był dostępny.  Wiem wiem, pesymistyczne podejście, ale życie już mnie nauczyło, że trzeba jednak brać pod uwagę możliwe czarne scenariusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1bozka napisał:

@Mirelka1965 masz100% rację,jestem tu nowa,fajnie Was słuchać(czytać) wiele informacji podajecie w rozmowie miedzy wierszami.Nie znam żadnej agencji nie wiem ile jest dobrze zarobić i gdzie,ale...postawiłam kilku agencjom swoje oczekiwania .Po przewertowaniu forum wiedziałam czego oczekuje wpisałam to na kartce i w rozmowie przedstawiłam: Primo- język to jest dla mnie najważniejsza rzecz angielski i znaleźli mi taką rodzinę ,sekundo wyeliminowałam choroby PDP z którymi na początek nie chce mieć do czynienia .NEXt time miejsce wies lub miasto wybralam miasto.NEXT How much :grzmotnąć: i tu też znaleźliśmy porozumienie mogłabym tak wyliczac dalej i...jestem na miejscu dziadek cos tam powiedział po niemiecku cos tam jak herzliś cos tam a ha mu Moring taką mam umowę na piśmie ze opiekunka jest anglojęzyczna i tak będzie nie bedevtego zmieniać.

j

@1bozka filmiki tej pani są bardzo pomocne w nauce jęz niemieckiego . Masz tutaj całe zdania jak zwracać się do Pdp .

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał845 napisał:

Ja to jak jeździłem w nieznane to trafiałem w takie patologie, że nie wiem. Oczywiście agencja nigdy nie powie: "Szanowny Panie, na proponowanym adresie znajduje się bardzo agresywny podopieczny skąd uciekło już wielu opiekunów. Czy jest Pan zainteresowany?".  Tutaj gdzie jestem to mój pierwszy adres gdzie pojechałem wiedząc jak jest na miejscu dzięki rozmowom ze znajomym.   Co do wyjazdów na adresy z lepszymi zarobkami to nie wiem jak to by było u mnie. Jestem facet, bez super języka, z gotowaniem średnio, bez prawa jazdy. :$

Z takim nastawieniem zawsze dasz się wykorzystać i będziesz godził się na grosze . Znajomość  języka  jest ważna , ale mało kto z nas , zna go super . Jeżeli rozumiesz co się do Ciebie mówi i potrafisz się w miarę komunikować , to zasługujesz na normalny zarobek .              Każdy obcokrajowiec w De powie tobie , że nie ma czegoś takiego jak niemiecka kuchnia :haha: i nawet jeżeli gotujesz tak beznadziejnie jak moja teściowa :haha:ale masz jakieś pojęcie o kuchni polskiej , to i tak w De jesteś prawie jak szef kuchni .       Jeżeli chodzi o prawo jazdy , to ja posiadam ale zawsze agencji tłumaczę , że mają tego nie brać pod uwagę bo w Niemczech nie jeżdżę ( nie chcę ryzykować sytuacją , że będę w pracy wykorzystywana na maksa , bo fakt , że za prawko płacą więcej , można sobie między bajki włożyć ). Jeżeli masz już jakieś doświadczenie w tej pracy i jesteś odpowiedzialnym człowiekiem , to zasługujesz na godziwe pieniądze i tego się trzymaj . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał845 napisał:

Niee...  Ja tam nie narzekam na moje 1100 euro. Po prostu zwróciłem uwagę na fakt, że te agencje cwaniakują jak mogą. I też wiem, że nie ma jakichś bajkowych agencji, które mówią 100% prawdy co do joty, z samymi dobrymi adresami i zarobkami od 1600€ w górę. Nawet ta moja agencja ma zapewne dobre sztele za 1700€, tylko.... no właśnie....Nie każdemu jest dane w taką się załapać. Ogólnie to nie jestem jakiś łasy na większy pieniądz. Wolę mojego przewspaniałego obecnego dziadka za 1100€ niż rezygnować z tego i ryzykować wyjazd w nieznane za 1600€ czy tam ile :) A nóż bym trafił na patologię, szybko wracał, a tu poprzedni dziadek już by nie był dostępny.  Wiem wiem, pesymistyczne podejście, ale życie już mnie nauczyło, że trzeba jednak brać pod uwagę możliwe czarne scenariusze.

Zmieniasz zdanie Michale , wczoraj narzekałeś, że agencja cie kiwa na 100€ .  No, ale wygodnictwo kosztuje. Z  drugiej strony zaś nie można  mobilizować kogoś kto nie ma ochoty na zmiany. Każdy/a z nas ma swoją granicę i trzeba to uszanować. Jeśli dobrze tam się czujesz i jesteś zadowolony to trzymaj się szteli i powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.01.2018 at 22:11, Amico napisał:

My,które pracujemy już  długo i mamy znajomość  jeżyka   ,oczywiście przy tym superr referencje to musimy mieć  również  swoje wymagania co do płacy i szanować  SIEBIE i swoje zmienniczki. Powiem wprost nie srac..do swojego gniazda.Sami wiemy jak jest rodziny niejednokrotnie chcą nas wykorzystać do suchej nitki.miałam taką sytuację,gdzie OMA UPARLA się na mycie okien w piwnicy.Dużo  mnie to kosztowało, bo to nie należy  do obowiązków, ,,tego nie było w umowie.........I co???? Po rozmowie z koordynator okazało się, ze Niemcy mieli to w umowie ,garaż, ogród i piwnica.Myślałam, że  padne. Jednak delikatnie wytlumaczylam Babci,ze nie umyje i koniec Das ist nich Meine Aufgabe i alles.Do tego zmierzam,że nie możemy się  dac zajezdzic. 

SZANUJMY SIEBIE TO I NAS BĘDĄ SZANOWAĆ! !!!!!

Pięknie powiedziane! <3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem nowa w temacie i parę osób poleciło mi założenie Gewerbe. Poczytałam co nie co na ten temat i myślicie, że skorzystanie z usług takiego biura jak CareBiuro, to dobry pomysł ? Bardzo podoba mi się ich oferta, która daje na prawdę duże możliwości. Przede wszystkim nie muszę przejmować się formalnościami, a dzięki temu nie jest mi potrzebna znajomość języka, która i tak w moim przypadku ogranicza się raczej do podstaw. Więc jak miałabym cokolwiek załatwić w urzędzie ? Dzięki CareBiuro wiem, że nie musiałabym sie o to martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Olga_91 napisał:

Jestem nowa w temacie i parę osób poleciło mi założenie Gewerbe. Poczytałam co nie co na ten temat i myślicie, że skorzystanie z usług takiego biura jak CareBiuro, to dobry pomysł ? Bardzo podoba mi się ich oferta, która daje na prawdę duże możliwości. Przede wszystkim nie muszę przejmować się formalnościami, a dzięki temu nie jest mi potrzebna znajomość języka, która i tak w moim przypadku ogranicza się raczej do podstaw. Więc jak miałabym cokolwiek załatwić w urzędzie ? Dzięki CareBiuro wiem, że nie musiałabym sie o to martwić. 

Osobiście uważam , że to bardzo zły pomysł . A co sądzę na temat KRYPTOREKLAMY zamieszczonej w tym temacie , to już mi się nawet nie chce pisać :837_no_entry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego od razu kryptoreklama ? Nie mam pytań do tych bezpodstawnych zarzutów. Najwyraźniej to forum nie służy do tego, aby zapytać o opinie innych. Natknęłam się na takie biuro i pomyślałam, że mają fajną ofertę. Wpadłam na pomysł, że na takim forum zapewne znajdzie się ktoś, kto jest obyty w temacie. Niestety, natknęłam się tylko na śmieszne oskarżenia i " bardzo zły pomysł" nie poparty żadnym argumentem..." to już mi się nawet nie chce pisać" - to nie pisz.. Przecież po to są fora dyskusyjne xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Olga_91 napisał:

Nie rozumiem dlaczego od razu kryptoreklama ? Nie mam pytań do tych bezpodstawnych zarzutów. Najwyraźniej to forum nie służy do tego, aby zapytać o opinie innych. Natknęłam się na takie biuro i pomyślałam, że mają fajną ofertę. Wpadłam na pomysł, że na takim forum zapewne znajdzie się ktoś, kto jest obyty w temacie. Niestety, natknęłam się tylko na śmieszne oskarżenia i " bardzo zły pomysł" nie poparty żadnym argumentem..." to już mi się nawet nie chce pisać" - to nie pisz.. Przecież po to są fora dyskusyjne xd

Zadajesz pytanie dotyczące agencji jednocześnie zachwalając ją O.o Dopiero zaczynasz pracę , Twoja znajomość języka jest podstawowa i chcesz założyć działalność ? ;)  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olga_91 napisał:

Jestem nowa w temacie i parę osób poleciło mi założenie Gewerbe. Poczytałam co nie co na ten temat i myślicie, że skorzystanie z usług takiego biura jak CareBiuro, to dobry pomysł ? Bardzo podoba mi się ich oferta, która daje na prawdę duże możliwości. Przede wszystkim nie muszę przejmować się formalnościami, a dzięki temu nie jest mi potrzebna znajomość języka, która i tak w moim przypadku ogranicza się raczej do podstaw. Więc jak miałabym cokolwiek załatwić w urzędzie ? Dzięki CareBiuro wiem, że nie musiałabym sie o to martwić. 

Witaj,

bardzo ryzykujesz...Myślę, że jest wiele agencji, które działają podobnie, jak ta przez Ciebie wymieniona..Co do formalności, owszem agencje przejmują na siebie ten "obowiązek", ale powinnaś być w tym temacie dobrze zorientowana...Chyba, że zamierzasz podpisywać niemieckie dokumenty urzędowe, nie mając świadomości, co tak naprawdę podpisujesz....Na Twoim miejscu, nie znając języka i nie mając żadnego w tej "branży" doświadczenia podpisałabym umowę cywilnoprawną z polską agencją, a temat "Gewerbe" odłożyłabym "na później"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Olga_91 napisał:

Jestem nowa w temacie i parę osób poleciło mi założenie Gewerbe. Poczytałam co nie co na ten temat i myślicie, że skorzystanie z usług takiego biura jak CareBiuro, to dobry pomysł ? Bardzo podoba mi się ich oferta, która daje na prawdę duże możliwości. Przede wszystkim nie muszę przejmować się formalnościami, a dzięki temu nie jest mi potrzebna znajomość języka, która i tak w moim przypadku ogranicza się raczej do podstaw. Więc jak miałabym cokolwiek załatwić w urzędzie ? Dzięki CareBiuro wiem, że nie musiałabym sie o to martwić. 

Bardzo dobry,,zakładaj Gewerbę,:kopara: a niech wszystkim kopara :kopara: z zazdrosci,,a Ty będziesz panią na Gewerbie ,ale ja raczej pozostanę przy agencji,,,za dużo czytam i za dużo piszę,,za dużo wiem,, i nie zazdroszczę nikomu ani Gewerby ani działalności,,,jestem za to spokojna i zero stresu,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno wróciłam z pracy Niemiec jako opiekunka ,po prawie dwóch miesiącach .Byłam z firmy Active Intercare z Warszawy. Jeżdżę już ponad 5 lata z jednej firmy.Płacą na czas ,panie sympatyczne i konkretne .Rodziny do których jeżdzę sprawdzone.Polecam tę firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, opiekunka 60 napisał:

Właśnie niedawno wróciłam z pracy Niemiec jako opiekunka ,po prawie dwóch miesiącach .Byłam z firmy Active Intercare z Warszawy. Jeżdżę już ponad 5 lata z jednej firmy.Płacą na czas ,panie sympatyczne i konkretne .Rodziny do których jeżdzę sprawdzone.Polecam tę firmę.

komu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...