Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

My,które pracujemy już  długo i mamy znajomość  jeżyka   ,oczywiście przy tym superr referencje to musimy mieć  również  swoje wymagania co do płacy i szanować  SIEBIE i swoje zmienniczki. Powiem wprost nie srac..do swojego gniazda.Sami wiemy jak jest rodziny niejednokrotnie chcą nas wykorzystać do suchej nitki.miałam taką sytuację,gdzie OMA UPARLA się na mycie okien w piwnicy.Dużo  mnie to kosztowało, bo to nie należy  do obowiązków, ,,tego nie było w umowie.........I co???? Po rozmowie z koordynator okazało się, ze Niemcy mieli to w umowie ,garaż, ogród i piwnica.Myślałam, że  padne. Jednak delikatnie wytlumaczylam Babci,ze nie umyje i koniec Das ist nich Meine Aufgabe i alles.Do tego zmierzam,że nie możemy się  dac zajezdzic. 

SZANUJMY SIEBIE TO I NAS BĘDĄ SZANOWAĆ! !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Amico napisał:

My,które pracujemy już  długo i mamy znajomość  jeżyka   ,oczywiście przy tym superr referencje to musimy mieć  również  swoje wymagania co do płacy i szanować  SIEBIE i swoje zmienniczki. Powiem wprost nie srac..do swojego gniazda.Sami wiemy jak jest rodziny niejednokrotnie chcą nas wykorzystać do suchej nitki.miałam taką sytuację,gdzie OMA UPARLA się na mycie okien w piwnicy.Dużo  mnie to kosztowało, bo to nie należy  do obowiązków, ,,tego nie było w umowie.........I co???? Po rozmowie z koordynator okazało się, ze Niemcy mieli to w umowie ,garaż, ogród i piwnica.Myślałam, że  padne. Jednak delikatnie wytlumaczylam Babci,ze nie umyje i koniec Das ist nich Meine Aufgabe i alles.Do tego zmierzam,że nie możemy się  dac zajezdzic. 

SZANUJMY SIEBIE TO I NAS BĘDĄ SZANOWAĆ! !!!!!

Absolutnie się zgadzam trzeba sie szanować i swoj czas! Jak opiekunka sie nie bedzie szanowała to co dopiero pracodawca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowac się trzeba.Ale Niemcy nie mają o nas dobrego zdania.Mają wymagania,czepiają się szczegółów (bo co ich interesuje czy mam męża lub nie).1000Euro to mało,nawet jak płacą ZUS(to 300 EURO plus).Widziałam raz rachunek z agencji i sporo brali.Ale Niemka nie będzie tak pracować,albo sobie sporo zażyczy.Czasem pdp się dziwią,że wszystkie Polki umieją gotować-a dla mnie to normalka.I myślą,że my nie mamy szkół.Jak powiem jakie mam to są w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dorota61 napisał:

Szanowac się trzeba.Ale Niemcy nie mają o nas dobrego zdania.Mają wymagania,czepiają się szczegółów (bo co ich interesuje czy mam męża lub nie).1000Euro to mało,nawet jak płacą ZUS(to 300 EURO plus).Widziałam raz rachunek z agencji i sporo brali.Ale Niemka nie będzie tak pracować,albo sobie sporo zażyczy.Czasem pdp się dziwią,że wszystkie Polki umieją gotować-a dla mnie to normalka.I myślą,że my nie mamy szkół.Jak powiem jakie mam to są w szoku.

Nie zgadzam sie z tobą Dorota61 .  Nie pisz Niemcy, bo ja na takich nie trafiłam jak opisujesz, a staz pracy mam bardzo długi . Pisz niektorzy Niemcy . To tak jak z opiekunkami. Nie wolno wszystkich do jednego worka wkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,nie generalizuję.Miałam fajnych Niemców za znajomych.Niestety już nie żyją.W każdym narodzie są ludzie i ludziska.Ale jak się pisze nie da się wszystkiego od razu ująć w słowa.W głowie się kłębi duzo myśli,szczególnie jak się poczyta różne wpisy.Ale,że nie prowadzę statystyk to nie napiszę ilu jest takich czy takich:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dorota61 napisał:

Ok,nie generalizuję.Miałam fajnych Niemców za znajomych.Niestety już nie żyją.W każdym narodzie są ludzie i ludziska.Ale jak się pisze nie da się wszystkiego od razu ująć w słowa.W głowie się kłębi duzo myśli,szczególnie jak się poczyta różne wpisy.Ale,że nie prowadzę statystyk to nie napiszę ilu jest takich czy takich:)

 

Masz racje odnośnie ludzi różnej narodowości . Wszędzie są źli i dobrzy . Ja opieram sie na swoich spostrzeżeniach i doświadczeniu . Czytam wpisy, ale zawsze zostawiam sobie margines . Nie widziałam nie potwierdzam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aga1 napisał:

Masz racje odnośnie ludzi różnej narodowości . Wszędzie są źli i dobrzy . Ja opieram sie na swoich spostrzeżeniach i doświadczeniu . Czytam wpisy, ale zawsze zostawiam sobie margines . Nie widziałam nie potwierdzam . 

Dokładnie, każdy jest inny, narodowość jakoś nie mam tutaj wielkiego znaczenia. Ja mam stałą podopieczną, super babcia, a jej córka traktuje mnie siostrę, nawet jak jestem w Polsce to zdarza się, że dzwonimy do siebie. Każdemu życzę takiej "pracy", bo szczerze nawet czasem zapominam, że mam za to płacone :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencja Efekt znów plącze się przy redagowaniu oferty....W ofercie piszą, że Ludwigsburg, w szczegółach oferty z kolei piszą Neufra...A to znów napisali niezrozumiale .....Stawka: 1900€ netto/ miesięcznie na 42 dni

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Łukasz napisał:

Agencja Efekt znów plącze się przy redagowaniu oferty....W ofercie piszą, że Ludwigsburg, w szczegółach oferty z kolei piszą Neufra...A to znów napisali niezrozumiale .....Stawka: 1900€ netto/ miesięcznie na 42 dni

Przecież to nie pierwszy taki "myk" jaki zrobili. Oferta ma przyciągnąć kwotą. Nie każdemu się chce przeliczać. A jak pięknie brzmi...1900...czyli 1200 miesięcznie :( Żenada :smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój obecny adres mam dzięki znajomemu który już na nim siedział. Znajomy miał (no i dalej ma) 1200€. Cwaniacka agencja mi za ten sam adres daje 1100€. Cwaniacy wiedzieli, że znajomy ze mną gadał i dzięki temu wiedziałem, że adres jest OK, więc wiedząc, że na ten adres chcę bardzo pojechać postanowili wychaczyć 100 euro. Coś tam bredzili o moim gorszym poziomie języka, chociaż ze znajomym zmiennikiem mamy na takim samym poziomie. Cały czas zastanawiam się czy powiedzieć o tym rodzinie, bo oni sądzą, że ja mam normalnie 1200€ bo przecież taką umowę mieli z agencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał845 napisał:

Ja swój obecny adres mam dzięki znajomemu który już na nim siedział. Znajomy miał (no i dalej ma) 1200€. Cwaniacka agencja mi za ten sam adres daje 1100€. Cwaniacy wiedzieli, że znajomy ze mną gadał i dzięki temu wiedziałem, że adres jest OK, więc wiedząc, że na ten adres chcę bardzo pojechać postanowili wychaczyć 100 euro. Coś tam bredzili o moim gorszym poziomie języka, chociaż ze znajomym zmiennikiem mamy na takim samym poziomie. Cały czas zastanawiam się czy powiedzieć o tym rodzinie, bo oni sądzą, że ja mam normalnie 1200€ bo przecież taką umowę mieli z agencją.

I co rodzina poradzi? Co powie? Nic....Płaci agencji i oczekuje opiekuna, a to, że opiekun dostaje mniej, to już, tak jakby, nikogo nie interesuje...Współczuję, że godzisz się za takie małe pieniądze jeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał845 napisał:

Ja swój obecny adres mam dzięki znajomemu który już na nim siedział. Znajomy miał (no i dalej ma) 1200€. Cwaniacka agencja mi za ten sam adres daje 1100€. Cwaniacy wiedzieli, że znajomy ze mną gadał i dzięki temu wiedziałem, że adres jest OK, więc wiedząc, że na ten adres chcę bardzo pojechać postanowili wychaczyć 100 euro. Coś tam bredzili o moim gorszym poziomie języka, chociaż ze znajomym zmiennikiem mamy na takim samym poziomie. Cały czas zastanawiam się czy powiedzieć o tym rodzinie, bo oni sądzą, że ja mam normalnie 1200€ bo przecież taką umowę mieli z agencją.

No to masz :) jeśli złozyłeś ofertę podjęcia pracy ze wskazaniem adresu to proste, że agencja wykorzystała to. Wiedzieli, że zalezy ci na tej szteli i pobrali sobie  frycowe. Jest bardzo duzo agencji, a za 1100 € to znajdziesz pracę od ręki . Weź pożegnaj taką wspaniałąfirmę i szukaj innej . A rodzinie powiedz dlaczego chcesz zrezygnować . Rodzina ma wpływ, ponieważ jest płatnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 1100-1200€ to mało to możecie mi powiedzieć gdzie to istnieją takie agencje które płacą dużo lepiej bez adresów gdzie można dostać garba i/lub rozstroju nerwowego? :)  Ze wszystkich opiekunów/opiekunek, które znam osobiście, najwięcej zarabiająca ma 1400€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał845 napisał:

Jeśli 1100-1200€ to mało to możecie mi powiedzieć gdzie to istnieją takie agencje które płacą dużo lepiej bez adresów gdzie można dostać garba i/lub rozstroju nerwowego? :)  Ze wszystkich opiekunów/opiekunek, które znam osobiście, najwięcej zarabiająca ma 1400€.

Czytaj ogłoszenia nawet tu, bez wysiłku grzebania w necie :) . Sa różne kwoty . Trzeba troche odwagi . Pojechałeś, bo bałeś sie podjąć ryzyko . No to cie udup...... :) . Zmień agencje , bierz krótkie zlecenia , jak trafisz na swoja to zostaniesz dłużej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jak jeździłem w nieznane to trafiałem w takie patologie, że nie wiem. Oczywiście agencja nigdy nie powie: "Szanowny Panie, na proponowanym adresie znajduje się bardzo agresywny podopieczny skąd uciekło już wielu opiekunów. Czy jest Pan zainteresowany?".  Tutaj gdzie jestem to mój pierwszy adres gdzie pojechałem wiedząc jak jest na miejscu dzięki rozmowom ze znajomym.   Co do wyjazdów na adresy z lepszymi zarobkami to nie wiem jak to by było u mnie. Jestem facet, bez super języka, z gotowaniem średnio, bez prawa jazdy. :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Michał845 napisał:

Ja to jak jeździłem w nieznane to trafiałem w takie patologie, że nie wiem. Oczywiście agencja nigdy nie powie: "Szanowny Panie, na proponowanym adresie znajduje się bardzo agresywny podopieczny skąd uciekło już wielu opiekunów. Czy jest Pan zainteresowany?".  Tutaj gdzie jestem to mój pierwszy adres gdzie pojechałem wiedząc jak jest na miejscu dzięki rozmowom ze znajomym.   Co do wyjazdów na adresy z lepszymi zarobkami to nie wiem jak to by było u mnie. Jestem facet, bez super języka, z gotowaniem średnio, bez prawa jazdy. :$

Takich tez potrzeba. Nie wszędzie wymagane jest prawo jazdy i nie wszędzie musisz mowić biegle. Niemcy lubia potrawy z puszki czy torebki dasz rade.  Weź sie w garść i szukaj.  Incjatywa wskazana. Pisz tez na forum i czytaj są sytuacje, ktorych nikt nie przewidzi . Powodzenia . 

W gotowaniu tu otrzymasz pomoc. Tylko pytaj, czy solić czy pieprzyć :):):):) /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Za jakie liche pieniądze my musimy pracować.Ja wyjeżdżam za 1200 ale jak Michał wspomniał wcześniej nie wiadomo na co się trafi.Czasami jechać lepiej za mniejsze pieniądze i dwa lub trzy miesiące można przetrwać na sprawdzonej Sztelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FRANCISZKA i @Michał845 gdybyście poczytali więcej na tym forum, zahaczyli o inne wątki, to dowiedzielibyście się, że wiele z nas jeździ za 1600-1800 euro netto. I nie są to osoby leżące i wymagające transferu, nie są agresywnymi dementami, że nie dzielimy tabletek, nie obcinamy paznokci...nie robimy wielu rzeczy, które są w DE zabronione dla osób bez certyfikatów. To wszystko jest możliwe, ale trzeba poszukać, powęszyć, popytać. Jednak nic nie jest za darmo. Komuś, kto pojawił się na forum, nie bywa za często, nie udziela się, nikt nie poda na tacy adresu do dobrej agencji. Nie ma tak dobrze. Zatem zdobądźcie nasze zaufanie, a my otworzymy przed wami serducha i podzielimy się tym, co sami zdobyliśmy ciężką pracą. I jak poczytacie forum, to nikt ze stałych bywalców nie narzeka, nie jęczy, nie skarży się...my jesteśmy świadomymi opiekunami płci obojga. Czytajcie wątki, zadawajcie pytania, dzielcie się swoimi problemami, spostrzeżeniami, wątpliwościami...My mamy otwarte umysły, teraz na was kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...