Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Gość weronika napisał:

Jeśli masz już plany na emeryturę, to może i nie. Chciałam tylko zauważyć, że w życiu różnie się układa. Nie chciałam nikogo urazić ani nic, więc przepraszam.

Nikogo nie uraziłas ,,piszesz tak jak ze swojego punktu widzenia to widzisz,,jest to Twoje zdanie i trzeba je uszanowac,ja juz chyba na nic nie patrzę a na emeryturę to chyba jeszcze zaczekam ,,chyba ,że? coś mi odbije i pójdę na nią i niech te śmieszne pieniądze leca na konto ,zawsze coś się tam uzbiera ,,a ja dalej będe arbeitować ile się da,,jak mi jeszcze dadzą arbeitowac,,bo jak bogacza poznam? to odechce mi się pracy a tylko głupotki ,,,żartuję ,,musze pracowac ,,jeszcze jakies marzenia mam do spełnienia,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość weronika napisał:

Jeśli masz już plany na emeryturę, to może i nie. Chciałam tylko zauważyć, że w życiu różnie się układa. Nie chciałam nikogo urazić ani nic, więc przepraszam.

Nie czuję się urażona. Stwierdzam tylko fakt, że moim zdaniem ZUS jest bankrutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Beata Giz napisał:

Nie czuję się urażona. Stwierdzam tylko fakt, że moim zdaniem ZUS jest bankrutem.

A moim zdaniem ZUS jest najgorszym złodziejem ludzi,,dziady i tyle,,:płacz: bym chciala im co miesiąc 1 zł płacić tylko,,za to co im wpłacilam przez całe życie a teraz nędzę mi dadzą,,czy to nie złodziejstwo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Beata Giz napisał:

Nie czuję się urażona. Stwierdzam tylko fakt, że moim zdaniem ZUS jest bankrutem.

Zus nie jest bankrutem, bo przecież wypłaca emerytury i renty.

Natomiast Niemcy twardo nie wypłacili Polakom pracującym w NRD i pewnie to samo zrobią za jakiś czas z innymi cudzoziemcami.

Warto pamiętać, że w Niemczech nie ma emerytury minimalnej, czyli emerytury o wysokości 20 euro są zupełnie realne, zwłaszcza dla opiekunek płacących Niemcom od takich niskich stawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do niemieckich systemów wpłacać warto tylko osobom, które w Niemczech na starość pozostają.

Nawet dziś niemieccy emeryci żyją głównie z dopłat socjalnych, a nie ze zgromadzonych środków, a tych  zasiłków socjalnych Polka mieszkająca w Polsce nie dostanie w żadnym wypadku, nawet gdy otrzyma te 20 euro niemieckiej emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emerytura nie jest w Niemczech świadczeniem socjalnym, ale wynika z wysokości zgromadzonych środków na koncie podzielonych przez średnią ilość miesięcy przeżywanych przez niemieckich seniorów. W uproszczeniu . Podobnie w istocie jest w Polsce.

i tak na 25 euro miesięcznej emerytury trzeba wpłacić do niemieckiej kasy np przez 5 lat po 100 euro. Potem - jeśli ktoś podejmie te pieniądze w Polsce i nie wykaże stałego meldunku w Niemczech to odejmą mu jeszcze koszty przesłania tych pieniędzy za granicę. Np. w Wielkiej Brytanii jest to po minimum opłaceniu 10 lat - połowa należnej emerytury, a więc lepiej samemu sobie te kasę odkładać niż wpłacać do zagranicznych kas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bozka Przepisy są też różne w różnych landach, a i tak nie wiadomo jakie będą później. Generalnie nie powinni wymagać obecnie meldunku w Niemczech, ale wtedy przelicząją tę emeryturę na polskie standardy, a i tego przeliczenia nie robią za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Serenity napisał:

Zus nie jest bankrutem, bo przecież wypłaca emerytury i renty.

Natomiast Niemcy twardo nie wypłacili Polakom pracującym w NRD i pewnie to samo zrobią za jakiś czas z innymi cudzoziemcami.

Warto pamiętać, że w Niemczech nie ma emerytury minimalnej, czyli emerytury o wysokości 20 euro są zupełnie realne, zwłaszcza dla opiekunek płacących Niemcom od takich niskich stawek.

Poczytaj sobie o długu publicznym. A co jest z emeryturami, to sobie policz ile płacisz i ile niby dostaniesz (weź pod uwagę jeszcze inflację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Beata Giz napisał:

Poczytaj sobie o długu publicznym. A co jest z emeryturami, to sobie policz ile płacisz i ile niby dostaniesz (weź pod uwagę jeszcze inflację).

To samo tu co i tam : tyle ile zgromadzisz na swoim fundusz emerytalnym podzielone przez średnią ilość miesięcy życia emeryta w Niemczech czy w Polsce. Jesli mieszkasz w Polsce to minus koszt
     Oczywiście , jeśli zamieszkasz w Niemczech ( ale tylko wtedy ) dostaniesz zasiłki z opieki społecznej, ale emerytura jest obliczana prawie identycznie. No i w Niemczech nie ma minimalnej, jest na to opieka społeczna.

    Bankructwo np Deutsche Banku jest też prognozowane od lat, ale to są też czyste  spekulacje,.

 

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bozka napisał:

@iremaj64 zerkłam na stronę tej firmy i .... nawet w ofertach miesza się pacjent leżący z pacjentką chodzącą. Do małżeństwa za 1200. Wypchaj się z reklamowaniem jakiejś firemki.

Koleżanka tylko reklamuje firmę ,,bo musi,,trzeba przymróżyć oko,,, ale do małżęnstwa też nigdy w życiu nie pojadę za 1200 euro,,nigdy,,nawet do jednej osoby nie pojadę za 1200 euro,,tak się cenię,,teraz z salonów jak wyjadę to dopiero będę przebierać w ofertach-hahahha trzeba trochę pocwaniaczyć tez w tych agencjach,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, iremaj64 napisał:

Ceń się ceń a wylądujesz w domu bez żadnej oferty pracy.

z taką opinią jak ma nasza @Blondi to ona przez 5 sekund sie nie ma czym martwic, ona jest z tych, co mogą wybierac i przebierac w ofertach. Na taka opinie pracuje sie latami i takich ludzi jak @Blondi doceniaja i odpowiednio wynagradzaja. i to baaaardzo porzadnie wynagradzaja! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty ale mi reklamę zrobiłaś:święty: aż się zaczerwieniłam ,,,ale dzisiaj przy rozmowie z dziadkami ,padło pytanie do mnie,,z których miejsc gdzie byłam ,,było mi najlepiej? bez chwili zastanowienia odpowiedziałam ,że wszystkie miejsca gdzie byłam to były dla mnie bardzo dobre ,,,lekkie zdziwienie na twarzach moich PDP,,,ale ja dalej nadaję,,że dziadki zawsze mnie lubili a ja ich,,czy to sama babcia ,,czy sam dziadek ale bylam wszędzie lubiana ,,różniły się tylko miejsca -pracą,,na jednych ofertach więcej pracy a na innych mniej,,ale z moich miejsc ja jestem zadowolona,,-zaskoczeni byli moją odpowiedzią ale taka jest prawda,,dodałam ,że wszędzie gdzie nie byłam to chcieli abym wróciła do nich,, dlaczego? nie wiem,,ale u mnie zawsze jest zero problemow a jak jest to sama go rozwiążę z PDP,,sama i nikomu się nie skarze a na pewno nie rodzinie,,mogę ponarzekac nieraz ale to są drobnostki,,ktore za chwile mijają,,,,tak to wygląda,,:hahaha: czyli nadaję się do tej pracy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, iremaj64 napisał:

Ceń się ceń a wylądujesz w domu bez żadnej oferty pracy.

Nie miałam nic złego na myśli pisząc :

 

6 godzin temu, Blondi napisał:

Koleżanka tylko reklamuje firmę ,,bo musi,,trzeba przymróżyć oko,

bo sama też musiałam kiedyś reklamowac agencję bo tak sobie życzyli  i jeszcze kazali podac stronę w internecie ,gdzie ich reklamowałam,,więc nie ma co się obrażać ,,dlatego przymróżyć oko i jest ok! a nie od razu ,wylądujesz w domu bez żadnej oferty pracy-nie grozi mi to,,jestem za bardzo inteligentna i komunikatywna dziewczynka i nawet lubiana trochę:hahaha:pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 29.08.2017 at 15:00, Serenity napisał:

Zus nie jest bankrutem, bo przecież wypłaca emerytury i renty.

Natomiast Niemcy twardo nie wypłacili Polakom pracującym w NRD i pewnie to samo zrobią za jakiś czas z innymi cudzoziemcami.

Warto pamiętać, że w Niemczech nie ma emerytury minimalnej, czyli emerytury o wysokości 20 euro są zupełnie realne, zwłaszcza dla opiekunek płacących Niemcom od takich niskich stawek.

wlasnie doczytalam ,,prognozy,, niemieckich emerytur na rok 2030,,,

wszyscy po 900 ojro maja miec,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na imię mi Emilia i chciałabym pracować jako opiekunka osób starszych.

Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś firmę? Tak wiem każda ma swoje plusy i minusy, nie ma idealnej.

Czytałam trochę o firmach i na początku pomyślałam o Interkadra i Aterima Med, ale z tego co tu czytam, te firmy się popsuły...

Zapytacie pewnie na czym mi najbardziej zależy i jaka jest moja znajomość języka.

Zależy mi jak zapewne każdemu na dobrym wynagrodzeniu (stosownym do moich umiejętności, liczę się z tym, że na początku będzie to niewiele) i wypłaconym na czas, z tego co tu czytam ważna jest karta Ekuz i druk A1. Niestety moja znajomość języka to podstawowy/podstawowy+, ale staram się każdego dnia uczyć nowych słów, bo wiem że język to podstawa z resztą chcę się nauczyć tego języka, nie lubię niekomfortowych sytuacji, gdy ktoś do mnie mówi, a ja nie wiem o czym mówi.

Z tego  o się dowiedziałam, nie warto aplikować to nowych firm, bo nigdy nic nie wiadomo, zostawić swój namiar wszystkim na raz - z jednej strony dobra myśl, bo może napłynąć sporo ofert i można wybrać odpowiednią, ale z drugiej strony obawiam się bombingu telefonicznego.

Jestem osobą uczciwą i pracowitą, dość szybko się uczę.

Liczę na Wasze wsparcie, w szczególności na stałych forumowiczów, jeśli nie w temacie to na prv. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.05.2017 at 18:55, Blondi napisał:

@sayonara 52 Ty masz namiary na Sylwię z Berlina,,dawaj tu,,bo ja nie zapisałam sobie i jestem w tym temacie gamoń,,a może pomoże dla , @irena kaminska,,,2 tyg, w takim piekle to wystarczająco,,agencja się teraz wycwani ,bo nie masz podpisanej umowy,,ale byłas tam,,masz świadków ,,masz rodzinę,,szkoda bo chyba nic nie nagrałaś sobie ,,nawet babci zachowanie,,jak dobrze miec jakieś dowody,,jakieś nagrania z takich miejsc,,,poczej Irenka ,,  @sayonara 52tutaj wpadnie i da ci telefony do pani ,która się zajmuje pomocą dla poszkodowanych opiekunek,,

Ta Pani nic Tobie nie pomoże. Ja do niej napisałam, dołączyłam dowody zapłaty za część pracy. Niestety do dzisiaj ni widu ni słychu. Nawet sie nie odezwała. 10 dni pracy za darmo. Szkoda gadać. Próbuj, powodzenia może będziesz miała więcej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gość Evita napisał:

Ta Pani nic Tobie nie pomoże. Ja do niej napisałam, dołączyłam dowody zapłaty za część pracy. Niestety do dzisiaj ni widu ni słychu. Nawet sie nie odezwała. 10 dni pracy za darmo. Szkoda gadać. Próbuj, powodzenia może będziesz miała więcej szczęścia.

To pisz tutaj nazwę tej nieuczciwej agencji no i jak chcesz to co Tobie się przytrafiło bo między innymi po to jest to forum,żeby ostrzegać innych opiekunów przed nieuczciwymi agencjami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...